Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,553 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 285 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε: στις 18:54, 27-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
...
Τινκερβέλλιον, μη μου πας κόντρα εμένα για θα στα μασουλήσω τα φτερά και δε θα ξαναπετάξεις!

Μου μάθατε όλοι, βρήκατε αθώο και γλυκούλι το Βαλντεράκι και το πειράζετε!
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! τα φτεράκια μου!!!!!!!!!!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O drf έγραψε: στις 14:48, 29-07-09:

http://www.psaxtiria.com/2009/07/wtf-gadget.html

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O chris80 έγραψε: στις 16:29, 29-07-09:

Είδα στο site των Multirama ότι έχουν μια υπηρεσία επισκευής PC (http://www.multirama.gr/support/tech...computerrepair). Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο αν έχεις αγοράσει από εκεί το PC; Ξέρει κανένας; Την έχει χρησιμοποιήσει;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 16:43, 29-07-09:

Είδα στο site των Multirama ότι έχουν μια υπηρεσία επισκευής PC (http://www.multirama.gr/support/tech...computerrepair). Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο αν έχεις αγοράσει από εκεί το PC; Ξέρει κανένας; Την έχει χρησιμοποιήσει;
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=19410
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,711 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 20:15, 01-08-09:

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Ήρθε ένας φίλος με ένα σκληρό δίσκο Transcend Storejet 320gb να αντιγράψει στον υπολογιστή μου κάποια τραγούδια και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το δίσκο. Ψάχνω στο internet για drivers και δε βρίσκω. Τϊ να φταίει; μήπως το ότι έχω windows vista; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 20:35, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Ήρθε ένας φίλος με ένα σκληρό δίσκο Transcend Storejet 320gb να αντιγράψει στον υπολογιστή μου κάποια τραγούδια και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το δίσκο. Ψάχνω στο internet για drivers και δε βρίσκω. Τϊ να φταίει; μήπως το ότι έχω windows vista; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Απ την στιγμή που ο δίσκος είναι sata τα vista μπορούν να θεωρηθούν μόνο σαν αβαντάζ.
Κάτι άλλο είναι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 01-08-09 στις 20:52.
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,711 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 20:40, 01-08-09:

Δε με βοήθησε κάπου. Μπορείς αν θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 20:57, 01-08-09:

Sorry!Αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε θέση να δώσω λύση.

Edit:Έχεις μία συσκευή USB plug and play οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις(αν δεν το έκανες ήδη )είναι ενημέρωση των USB απ'την διαχείριση συσκευών.
Έχοντας vista υποθέτω ότι το pc σου είναι σχετικά καινούργιο και δεν χρειάζεται αναβάθμιση το BIOS.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 02-08-09 στις 10:30.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:32, 03-08-09:

Έχω διαβάσει / ακούσει τα χειρότερα για το SP3 των XP. Μέχρι και για crashάρισμα Η/Υ. 8)

Still επειδή δεν μ' αρέσουν τα λόγια του αέρα να πάρω και καμιά άποψη από 'δω. Υπάρχει κανένας που το 'χει βάλει και δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:36, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Έχω διαβάσει / ακούσει τα χειρότερα για το SP3 των XP. Μέχρι και για crashάρισμα Η/Υ. 8)

Still επειδή δεν μ' αρέσουν τα λόγια του αέρα να πάρω και καμιά άποψη από 'δω. Υπάρχει κανένας που το 'χει βάλει και δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα;
Αν το βάλεις αμέσως μετά από format είσαι μια χαρά κατά 99,999999999999%.

Ψιτ: Ακόμη XP; Βάλε 7
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 02:02, 04-08-09:

Κάθισα μετά από κανα τετράμηνο στον Desktop και μετά από επανεκκίνηση μου βγάζει: CPU is unworkable or has changed. Για να μη βγαίνει αυτό το μήνυμα δεν είχα παρά να πάω στο BIOS και απλώς να δώσω save changes and quit χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή. Αναρωτιέμαι όμως γιατί μου το έβγαλε στο άκυρο; Έχει σημασία που είχα να ανοίξω τον υπολογιστή καιρό;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 07:20, 04-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Έχει σημασία που είχα να ανοίξω τον υπολογιστή καιρό;
Ναι.
Αν το pc σου είναι 3ετών και άνω η μπαταρία έχει εξασθενίσει αρκετά ώστε να μην κρατάει τις όποιες ρυθμίσεις έχεις κάνει γιά αρκετό καιρό.Οπότε το BIOS επανέρχεται στίς εργοστασιακές ρυθμίσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 04-08-09 στις 07:34.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Melini έγραψε: στις 18:56, 04-08-09:

Το πήρα!! ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
Με μεγάλη χαρά σας γράφω από το ολοκαίνουργιο Mini μου
Επιτέλους πήρα την απόφαση
Compaq Mini 110, 160 GB σκληρός, 1GB RAM, WiFi, WebCam, τρεις θύρες USB, της Παναγιάς τα μάτια δηλαδή :up::up:
Με γειά μου
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Νεοφερμένος

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε: στις 00:47, 05-08-09:

Με γειες Μελινακι!
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Νεοφερμένος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε: στις 05:38, 05-08-09:

Μελινάκι ΜΕ ΓΕΙΑ!!!
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 17:03, 07-08-09:

παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:06, 07-08-09:

Ναι αλλά καλύτερα να μην πειράζεις αυτή την ρύθμιση. Η tft δουλεύουν σε μια μόνο τιμή hz ... τι πρόβλημα έχεις;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 17:07, 07-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?
Έχεις Xp η Vista;
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 17:12, 07-08-09:

xp εχω αλλα ακουσα οτι πρεπει να ειναι ρυθρισμενα να μην τρεμοπαιζει η οθονη , πραγμα που δεν φαινεται στο ματι..
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:17, 07-08-09:

Αυτό ισχύει μόνο στις CRT
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος