Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 98 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 17:24, 07-08-09:

αχα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το CRT αλλα για να το λετε εσεις τοτε ειναι οκ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:27, 07-08-09:

Να οι οπτικές διαφορές
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  crt_tft_lcd.jpg
Εμφανίσεις:  38
Μέγεθος:  22,2 KB
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 17:45, 07-08-09:

οποτε φανταζομαι ισχυει και στα λαπτοπ αυτο..
να σαι καλα παναγιωτη ευχαριστω..
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:02, 07-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?
Στο desktop σου Right Click >> Properties >> Settings (Tab) >> Advanced >> Monitor (tab) κι εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις.

Πριν κάτι μέρες την ρύθμισα (TFT είναι) από τα 60 στα 75 Hz και προσωπικά με ξεκουράζει.
Μου είχε διαθέσιμες δύο επιλογές στις οποίες δουλεύει η οθόνη (60, 75) και αυτές τις συχνότητες τις έχω δει και σε πολλές άλλες TFT οθόνες.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 18:07, 07-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Στο desktop σου Right Click >> Properties >> Settings (Tab) >> Advanced >> Monitor (tab) κι εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις.

Πριν κάτι μέρες την ρύθμισα (TFT είναι) από τα 60 στα 75 Hz και προσωπικά με ξεκουράζει.
Μου είχε διαθέσιμες δύο επιλογές στις οποίες δουλεύει η οθόνη (60, 75) και αυτές τις συχνότητες τις έχω δει και σε πολλές άλλες TFT οθόνες.
μα αυτο ακουσα και γω βρε γιωργο γιαυτο ρωτησα.. πηγα εκει που μου ειπες , τα βρηκα αλλα εμενα δεν μου δινει αλλη επιλογη, μονο 60 εχει σαν επιλογη. παταω το τοξο εκει που λεει τα hertz αλλα παλι 60 δειχνει.. μπας και πρεπει να κανω κατι αλλο?
Παράθεση

maria1025

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H maria1025 έγραψε: στις 15:55, 14-08-09:

Παιδια σορυ για το ασχετο αλλα δεν ηθελα να ανοιξω αλλο θεμα. Απλα εχω ενα χαζο πρoβληματακι με το pc. Εχει να κανει με την εκτυπωση φωτογραφιων. Αν θελει καποιoς να βοηθησει ας στειλει ενα pm. Thanks.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 16:40, 15-08-09:

Παιδιά έχω λάπτοπ και θέλω να κάνω φορμάτ αλλά έχω χάσει τους drivers!!!!
Ποιοι drivers χρειάζονται.....;;;;;

1)κάρταγραφικών(intel)
2)ηχεία,μικρόφωνο,κάμερα(realtec)
3)Το "ποντίκι" του λάπτοπ(synaptics)
4)Τι άλλο;
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 16:55, 15-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Παιδιά έχω λάπτοπ και θέλω να κάνω φορμάτ αλλά έχω χάσει τους drivers!!!!
Ποιοι drivers χρειάζονται.....;;;;;

1)κάρταγραφικών(intel)
2)ηχεία,μικρόφωνο,κάμερα(realtec)
3)Το "ποντίκι" του λάπτοπ(synaptics)
4)Τι άλλο;
Μας λες το μοντέλο του laptop και κάνουμε μετά κουμάντο αρχηγέ.

2) τα ηχεία δεν θέλουν divers , η κάρτα ήχου θέλει
3) κάποια όπως το ποντίκι τα βλέπουν τα windows κατ ευθείαν, αλλά π.χ. δίνει και η synaptics ένα ακόμη πρόγραμμα για κάποιες ακόμα λειτουργίες
4) Οτιδήποτε από τα παρακάτω έχει το λαπ σου: κάρτα wifi, bluetooth, 56k modem, card reader και πολλλοίιιιιι controlers για διάφορα πραγματάκια.

Μοντέλο λάπτοπ για να τα φτιάξουμε τα πάντα όλα.
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 17:18, 15-08-09:

Κατά πάσα πιθανότητα τo λειτουργικό και οι drivers βρίσκονται σε ξεχωριστό partition του σκληρού σου.

Πες μας το μοντέλο.
Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε: στις 11:34, 16-08-09:

Γιατι να κανεις φορματ.Κανε recovery οπως ξεκιναει το λαπτοπ alt+F10
Επειτα ολα τα drivers περνιουνται αυτοματα.
Εκτος αν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος που θες να κανεις κανονικο φορματ.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 11:58, 16-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Γιατι να κανεις φορματ.Κανε recovery οπως ξεκιναει το λαπτοπ alt+F10
Επειτα ολα τα drivers περνιουνται αυτοματα.
Εκτος αν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος που θες να κανεις κανονικο φορματ.
Δεν είναι σ όλα alt-f10, και σε πολλές περιπτώσεις το recovery partition ψιλο-μαμιέται οπότε τότε χρειάζεται κανονικά από cd.

Tο αν θα κάνει φορμάτ ή recovery, ή πως θα το ονομάσει είναι δική του υπόθεση
Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε: στις 12:15, 16-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Δεν είναι σ όλα alt-f10, και σε πολλές περιπτώσεις το recovery partition ψιλο-μαμιέται οπότε τότε χρειάζεται κανονικά από cd.

Tο αν θα κάνει φορμάτ ή recovery, ή πως θα το ονομάσει είναι δική του υπόθεση
Ναι το γνωριζω,στα περισσοτερα ειναι alt+F10 τωρα αν υπαρχουνε και λαπτοπ που κανουνε με αλλο συνδυασμο πληκτρων recovery δεν το γνωριζω.
Φυσικα σε αλλα γινετε και με recovery cd οπως λες.
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 13:44, 16-08-09:

Στο Recovery Cd βρίσκονται τα Windows και σε άλλο cd οι Drivers.Αν δεν τους βρεις,"κατέβασε" κάποιο πρόγραμμα που εντοπίζει όλες τις κάρτες που έχεις (γραφικών,ήχου κλπ) και μέσω του Google "κατέβασέ" τους.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 13:49, 16-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Στο Recovery Cd βρίσκονται τα Windows και σε άλλο cd οι Drivers.Αν δεν τους βρεις,"κατέβασε" κάποιο πρόγραμμα που εντοπίζει όλες τις κάρτες που έχεις (γραφικών,ήχου κλπ) και μέσω του Google "κατέβασέ" τους.
Όχι όχι, στο recovery partition στα laptops και κατά συνέπεια και στο recovery cd αν το φτιάξεις έχει εκτός απ το λειτουργικό και drivers. Από εκει και πέρα όταν μιλάμε για laptop, κατευεθείαν site κατασκευαστή και έχει τα πάντα μαζεμένα.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 09:20, 17-08-09:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!Το μοντέλο είναιhilips Freevents12NB5805
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από djohn
Όχι όχι, στο recovery partition στα laptops και κατά συνέπεια και στο recovery cd αν το φτιάξεις έχει εκτός απ το λειτουργικό και drivers. Από εκει και πέρα όταν μιλάμε για laptop, κατευεθείαν site κατασκευαστή και έχει τα πάντα μαζεμένα.
Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρω:/
Παράθεση

yiannis123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 10:50, 19-08-09:

Παιδία πριν λίγο καιρό κατέβασα ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή μου, αλλά δεν έπαιζε και εγώ πατώντας δεξί κλικ στο εικονίδιο του προγράμματος που κατέβασα , έπλεξα properties και άλλαξα την μορφή του προγράμματος μου σε Flash Player, παρ'όλα αυτά συνέχισε να μην λειτουργεί και το άφησα έτσι , αλλά έπειτα ανακάλυψα ότι όποιο πρόγραμμα και να άνοιγα , άνοιγε σε μορφή Flash Player ( και όταν λέω πρόγραμμα εννοώ , οτιδήποτε και να ανοίγω από το MSN μέχρι το Sounds and Audio Devices ) και τέλος πάντων προσπάθησα να πάω πίσω στο πρόγραμμα που κατέβασα και να του αλλάξω την μορφή του(όπως ήταν πριν ) αλλά δεν μου δίνει την επιλογή και τέλος πάντων είναι αδύνατο να αλλάξει.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ να μου απαντήσει γρήγορα γιατί το πρόβλημα είναι σοβαρό...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 10:53, 19-08-09:

Δεν μπορείς να βγάλεις το πρόγραμμα;
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 11:06, 19-08-09:

"Κατέβασε" κάποιον unistaller,απεγκατέστησέ το και ξαναεγκατέστησέ το.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 11:08, 19-08-09:

Ή πήγαινε από ασφαλή λειτουργία αν δεν θες να κατεβάζεις προγράμματα!

Αν φυσικά γίνεται να το σβήσεις!
Παράθεση

yiannis123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 11:28, 19-08-09:

παιδιά και να διαγράψω το πρόγραμμα δεν θα γίνει τίποτα,το πρόβλημα είναι ότι τώρα ανοίγουν όλα τα προγράμματα σε μορφή Flash Player , και έτσι κανένα δεν λειτουργει =/
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος