Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,553 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 288 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 09:55, 03-09-07:

Δεν έχω φορτώσει κανένα script μέσω του plus!
Μόνο το plus έχω, όπως το γέννησε η μάνα του
Θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε (ευχαριστώ), όταν έρθει ο Πάνος γιατί εγώ είμαι άσχετη απο τέτοια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikiforos20 (Νικηφορος)

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O nikiforos20 έγραψε: στις 09:27, 24-09-07:

γεια σας !!! Εχω και εγω ενα προβληματακι αυτες τις μερες με τον πισι μου αλλα ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. μολις κατεβασω μια ταινια τη βαζω να παιξει με το bs player ωστε να συγχρονησω και του υποτιτλους, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι οι ταινια μπορει να παιξει μονο με 3w players. παταω να βρω καποιον απ αυτους, κατεβαζω εναν DIVX αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.. μηπως μπορει καποιος να με βγαλει απ το σκοταδι!!!ευχαριστωωωω!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 09:44, 24-09-07:

Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιοστο παρελθόν. Δυστυχώς και να τον βρεις το 3w player το πιθανότερο είναι ότι θα γεμίσεις spyware και την ταινία πάλι δεν θα την δεις. Μπορείς παρόλαυτα να προσπαθήσεις να αποκωδικοποιήσεις την ταινία με έναν 'codec' τέτοιους μπορείς να βρεις εδώ κσι εδώ
Παράθεση

nikiforos20 (Νικηφορος)

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O nikiforos20 έγραψε: στις 10:42, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιοστο παρελθόν. Δυστυχώς και να τον βρεις το 3w player το πιθανότερο είναι ότι θα γεμίσεις spyware και την ταινία πάλι δεν θα την δεις. Μπορείς παρόλαυτα να προσπαθήσεις να αποκωδικοποιήσεις την ταινία με έναν 'codec' τέτοιους μπορείς να βρεις εδώ κσι εδώ

Σε ευχαριστω παρα πολυ
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 13:57, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από nikiforos20
γεια σας !!! Εχω και εγω ενα προβληματακι αυτες τις μερες με τον πισι μου αλλα ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. μολις κατεβασω μια ταινια τη βαζω να παιξει με το bs player ωστε να συγχρονησω και του υποτιτλους, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι οι ταινια μπορει να παιξει μονο με 3w players. παταω να βρω καποιον απ αυτους, κατεβαζω εναν DIVX αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.. μηπως μπορει καποιος να με βγαλει απ το σκοταδι!!!ευχαριστωωωω!!!
Φίλε μου, καλό είναι να μην προσπαθήσεις να βρεις player για αυτήν την ταινία γιατί δεν υπάρχει. Αν νομίζεις ότι βρήκες, πιθανότερο όπως είπε και η Angie_Ann να κολλήσεις ιό.
Η εξήγηση είναι απλή, υπάρχουν κακόβουλοι χρήστες που εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι πολλοί θέλουν απεγνωσμένα να δουν κάποια ταινία, οπότε βάζουν μια ψεύτικη η οποία με κάποιο μνμ όταν την τρέχεις σε παρακινεί να κατεβάσεις συγκεκριμένο λογισμικό το οποίο όμως μολύνει τον υπολογιστή σου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 30-09-07 στις 19:26. Αιτία: όρος #11
Παράθεση

nikiforos20 (Νικηφορος)

Νεοφερμένος

O nikiforos20 έγραψε: στις 11:31, 26-09-07:

Ειχες δικιο φιλαρακο. την ξανακατεβασα απο αλλον και ολα οκ...να σαι καλα!!!
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 09:05, 27-09-07:

ρε παιδια κατι περιεργο... στο φακελο με της εικονες εκει που βλεπω της εικονες ειναι ολα νορμαλ οταν κανω διπλο κλικ σε μια φωτο μου βγαζει αλλη φωτο κ η ονομασια της αρχικης εικονας εχει αλλαξει κ γραφει την ονομασια αυτης που θα βγει οταν θα ανοιξει τι εκανα παλι? τι μπορω να κανω για να μην χασω κ της 2?(αυτο συμβενει σχεδον σε ολες της φωτο)
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:54, 28-09-07:

Μέσα στον φάκελο θα βρεις ένα αρχείο (κρυφό) με κατάληξη db ... Σβήσε το, κλείσω το παράθυρο και ξανά άνοιξε το
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 14:16, 29-09-07:

γειά σας παιδιά!!
αγόρασα εδώ κ μια βδομάδα ένα laptop Toshiba με ενσωματωμένη κάμερα η οποία όμως δε λειτουργεί , στο service που τηλεφώνησα μου συνέστησαν να "τρέξω" το cd-άκι της Toshiba για να κάνει recovery το μηχανημα, αλλά κ με αυτό που έκανα το πρόβλημα επιμένει. Το μήνυμα που μου βγάζει είναι ότι η λειτουργία είναι "locked by other application", κάτι το οποίο δεν ισχύει βέβαια. Τεσπά...αυτό είναι το πρόβλημά μου με το pc, αν κανείς σας έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή αν ακούσετε τπτ, πείτε μου plsss...
Ευχαριστώωωωωωωω

υ.σ. Κ βέβαια να σημειώσω ότι αρχικά αγόρασα το laptop αρχές σεπτέμβρη το οποίο μου αντικατέστησαν τελικά την περασμένη βδομάδα (ευτυχώς γτ αλλιώς θα βαρούσα το κεφάλι μου στον τοίχο για τα χρήματα που έδωσα) επειδή είχε πρόβλημα η κάρτα οθόνης κυρίως (+ η κάμερα, λέω εγώ)
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 14:19, 29-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μέσα στον φάκελο θα βρεις ένα αρχείο (κρυφό) με κατάληξη db ... Σβήσε το, κλείσω το παράθυρο και ξανά άνοιξε το
Eυχαριστω ολα οκ...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 15:43, 29-09-07:

απο που το πηρες κακερλακακι?
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 15:45, 29-09-07:

στο φακελο με της φωτο ειχε ενα εικονιδιο που ελεγε thumbs db κατι τετειο το εσβησα κ ολα οκ
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 18:59, 29-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
γειά σας παιδιά!!
αγόρασα εδώ κ μια βδομάδα ένα laptop Toshiba με ενσωματωμένη κάμερα η οποία όμως δε λειτουργεί , στο service που τηλεφώνησα μου συνέστησαν να "τρέξω" το cd-άκι της Toshiba για να κάνει recovery το μηχανημα, αλλά κ με αυτό που έκανα το πρόβλημα επιμένει. Το μήνυμα που μου βγάζει είναι ότι η λειτουργία είναι "locked by other application", κάτι το οποίο δεν ισχύει βέβαια. Τεσπά...αυτό είναι το πρόβλημά μου με το pc, αν κανείς σας έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή αν ακούσετε τπτ, πείτε μου plsss...
Ευχαριστώωωωωωωω
Τί λειτουργικό χρησιμοποιεις;
Δοκιμη 1 : επανεγκατάσταση των drivers.
Αν χρησιμοποιεις windows vista δοκιμασε να βαλεις την camera σε συμβατότητα με παλαιότερη εκδοση windows.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 22:28, 29-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Τί λειτουργικό χρησιμοποιεις;
Δοκιμη 1 : επανεγκατάσταση των drivers.
Αν χρησιμοποιεις windows vista δοκιμασε να βαλεις την camera σε συμβατότητα με παλαιότερη εκδοση windows.
Windows Vista έχω.
Το δοκίμασα αυτό που λες αλλα με παλαιότερη έκδοση δε λειτουργεί καθόλου κ αναγκαστικά κάνω πάλι update, δλδ μια απο τα ίδια... (γμτ πια)
πάει, το πήρα απόφαση...πήρα laptop με κάμερα...αλλά θα έχω laptop χωρίς κάμερα
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 22:28, 29-09-07:

ααα...ξεχάστηκα...
Σ'ευχαριστώ Bill
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 23:24, 29-09-07:

γειά σας παιδιά!!
Ευχαριστώωωωωωωω

υ.σ. Κ βέβαια να σημειώσω ότι αρχικά αγόρασα το laptop αρχές σεπτέμβρη το οποίο μου αντικατέστησαν τελικά την περασμένη βδομάδα (ευτυχώς γτ αλλιώς θα βαρούσα το κεφάλι μου στον τοίχο για τα χρήματα που έδωσα) επειδή είχε πρόβλημα η κάρτα οθόνης κυρίως (+ η κάμερα, λέω εγώ)
Λοιπον, δυο προτασεις για λυση, που βρηκα ψαχνοντας στο διαδικτυο. Η πρωτη ειναι παντελως ασφαλης, για την δευτερη, δεν νομιζω να προκαλεσει καποιο προβλημα, αλλα θα προτεινα να την δοκιμασεις στο τελος. anyway:

1) Κατεβασε και εγκαταστησε τον ffdshow codec (μου φαινεται τελειως ασχετο και γελοιο, αλλα αφου το προτειναν...)

2) Πανε: start menu -> run -> (γραψε) msconfig -> Κρυψε ολα τα microsoft applications που ξεκινουν (βαλε tick στο κουτακι κατω αριστερα) ->disable all (τα υπολοιπα) -> restart.

Θεωρητικα θα πρεπει να λειτουργει.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 23:27, 29-09-07:

σ'ευχαριστώ insomniac
θα το δοκιμάσω κ θα σου πω αύριο
(δε πιστεύω να μου μείνει το μηχανημα στα χέρια ε?)
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 23:31, 29-09-07:

Windows Vista έχω.
Το δοκίμασα αυτό που λες αλλα με παλαιότερη έκδοση δε λειτουργεί καθόλου κ αναγκαστικά κάνω πάλι update, δλδ μια απο τα ίδια... (γμτ πια)
πάει, το πήρα απόφαση...πήρα laptop με κάμερα...αλλά θα έχω laptop χωρίς κάμερα
Θα φτιαξει.Αν ψαξεις θα δεις οτι αντιμετωπίζουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα με εσενα.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Λοιπον, δυο προτασεις για λυση, που βρηκα ψαχνοντας στο διαδικτυο. Η πρωτη ειναι παντελως ασφαλης, για την δευτερη, δεν νομιζω να προκαλεσει καποιο προβλημα, αλλα θα προτεινα να την δοκιμασεις στο τελος. anyway:

1) Κατεβασε και εγκαταστησε τον ffdshow codec (μου φαινεται τελειως ασχετο και γελοιο, αλλα αφου το προτειναν...)
Κι εγω το ειδα.Φανταζεσαι να δουλεψει με αυτο;
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 23:37, 29-09-07:

σ'ευχαριστώ insomniac
θα το δοκιμάσω κ θα σου πω αύριο
(δε πιστεύω να μου μείνει το μηχανημα στα χέρια ε?)

Παρακαλω.
Οχι, βρε συ! Το πολυ πολυ να τα ξανακανεις enable μετα, μην αγχωνεσαι.

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Θα φτιαξει.Αν ψαξεις θα δεις οτι αντιμετωπίζουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα με εσενα.

Κι εγω το ειδα.Φανταζεσαι να δουλεψει με αυτο;
...για να ειμαι ειλικρινης, οχι δεν περιμενω να δουλεψει! Αλλα με τα windows, ποτε δεν ξερεις! Ειδικα αν δεν ξερεις σε τι οφειλεται το προβλημα, οτιδηποτε μπορει να το φτιαξει!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 02:16, 30-09-07:

γειά σας παιδιά!!
[...]
Γεια σου και σένα, αν μπορείς να μας πεις το μοντέλο ακριβώς του υπολογιστή σου, ίσως να βοηθούσε.

Επίσης πήγαινε:
δεξί κλικ "Ο υπολογιστής μου" > ιδιότητες > υλικό > διαχείριση συσκευών > συσκευές απεικόνισης (τικ στο +) > και:

1. να σημειώσεις κάπου και να μας πεις το όνομα της κάμερας που γράφει
2. να πατήσεις διπλό κλικ πάνω της
3. να ελέγξεις αν είναι επιλεγμένο το Να γίνει χρήση αυτής της συσκευής (ενεργή) στο Χρήση συσκευής
4. Στην κατάσταση συσκευής να δεις αν γράφει η συσκευή λειτουργεί κανονικά

Σημαντικό: τα παραπάνω ισχύουν για τα XP, το ξέρω πως είπες Vista, αλλά κάπως έτσι θα είναι περίπου (ελπίζω)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος