Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,562 μέλη και 2,432,395 μηνύματα σε 76,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 451 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

evelynkar

Νεοφερμένος

H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε: στις 17:10, 31-08-09:

και το zone alarm είναι πολύ καλό..και πολύ καλό το firewall του
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KORNILAKIS

Νεοφερμένος

Ο KORNILAKIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O KORNILAKIS έγραψε: στις 17:11, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το κουμπί το οποίο πατάς για να πάρει ρεύμα και να ξεκινήσει εννοείς;
Όχι μέσα από την επιφάνεια εργασίας τι να κάνω

το παραθυρακι της εναρξης στην επιφανεια εργασιας δε μου πατιεται εχω vista και lg λαπτοπ τι να κανω ρε παιδια help thanx.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 01-09-09 στις 16:36. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Κουμπί ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ για προσθήκες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 17:59, 31-08-09:

Δεν ανταποκρίνεται το start button στην επιφάνια εργασίας η το αντίστοιχο κουμπί στο πληκτρολόγιο; Άν πατήσεις ctrl-shift-esc ανοιγει το start; Κατα τα άλλα το pc παιζει; Δοκίμασε αν συνέρχεται με ένα restart τον explorer.
Παράθεση

KORNILAKIS

Νεοφερμένος

Ο KORNILAKIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O KORNILAKIS έγραψε: στις 00:39, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Δεν ανταποκρίνεται το start button στην επιφάνια εργασίας η το αντίστοιχο κουμπί στο πληκτρολόγιο; Άν πατήσεις ctrl-shift-esc ανοιγει το start; Κατα τα άλλα το pc παιζει; Δοκίμασε αν συνέρχεται με ένα restart τον explorer.
φίλε είσαι θεός σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάτησα ctrl-shift-esc και τώρα πατιέται μια χαρά σε ευχαριστώ και πάλι.

Αρχική Δημοσίευση από gademis
ξεχασα να σου πω οτι προχτεσ εκανα εγκαθαριση του σκληρου c κ τωρα χωρισ να εχω κανει τπτα αρχιζε να γεμιζει απο μονοσ του. επισησ μπενει πααααρα πολυ αργα στο ιντερνετ αν αποθυκεψω εστω κ ενα γιγασ στο σκηρο d συγνωμη αν σε πρηζω και ευχαρηστω κ παλι για πριν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 01-09-09 στις 02:38. Αιτία: merge
Παράθεση

Ιωαννα47

Νεοφερμένος

H Ιωαννα47 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ιωαννα47 έγραψε: στις 13:41, 01-09-09:

Μεχρι τωρα ειχα το norton,αλλα δεν μου φαινεται πολυ καλο antivirus γιατι μου μπηκαν hackers στο msn....
Παράθεση

bastet_13 (κατερινα)

Νεοφερμένος

H κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H bastet_13 έγραψε: στις 13:50, 01-09-09:

τα norton και τα panta ειναι τα καλυτερα
Παράθεση

SweetyCat

Νεοφερμένος

H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε: στις 17:45, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από bastet_13
τα norton και τα panta ειναι τα καλυτερα
Εγω που εχω panta δεν μπορω να καταλαβω τπτ
Παράθεση

bastet_13 (κατερινα)

Νεοφερμένος

H κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H bastet_13 έγραψε: στις 07:11, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από SweetyCat
Εγω που εχω panta δεν μπορω να καταλαβω τπτ
γιατι βρε συ?ειναι πολυ ευκολο!!!κοιτα εξαρταται και πια εκδοση εχεις...και τι χρηση κανεις στο pc....
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Νεοφερμένος

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε: στις 08:36, 02-09-09:

Και το nod kai to avast ειναι πολυ καλο.
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Νεοφερμένος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε: στις 13:36, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Και το nod kai to avast ειναι πολυ καλο.
Και εγώ NOD32 έχω.
Παράθεση

KORNILAKIS

Νεοφερμένος

O KORNILAKIS έγραψε: στις 20:13, 04-09-09:

εκανα εγκαθαριση του σκληρου c κ τωρα χωρισ να εχω κανει τπτα αρχιζε να γεμιζει απο μονοσ του. επισησ μπενει πααααρα πολυ αργα στο ιντερνετ αν αποθυκεψω εστω κ ενα γιγασ στο σκηρο d TI NA KAΝΩ ΗΕΛΡ ΤΗΑΝΚς
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 12:54, 05-09-09:

Καλημέρα ή μάλλον καλησπέρα

Έχω έναν υπολογιστή αρκετά παλιό. Έχει σκληρό μόλις 40GB. Τελευταία είναι πολύ αργός.Μήπως φταίει ότι έχω μόνο γύρω στα 3GB ελεύθερα; Τί θα μπορούσα να κάνω; Αν πάρω εξωτερικό σκληρό δίσκο και βάλω σχεδόν όλα τα αρχεία εκεί, ώστε ο άλλος σκληρός να είναι σχεδόν άδειος θα βοηθούσε;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 12:58, 05-09-09:

Σίγουρα η μνήμη είναι ένας λόγος!!Το Pc επίσης μπορεί να γίνει αργό από spyware!!Αν μπορείς βάλε και άλλη μνήμη-αν ξέρει καποιος γνωστός σου- ή βγάλε κάποια αρχεία...
Αλλά θα μπορούσε να είναι και spyware*
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 13:13, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Σίγουρα η μνήμη είναι ένας λόγος!!Το Pc επίσης μπορεί να γίνει αργό από spyware!!Αν μπορείς βάλε και άλλη μνήμη-αν ξέρει καποιος γνωστός σου- ή βγάλε κάποια αρχεία...
Αλλά θα μπορούσε να είναι και spyware*

Όταν λες μνήμη τί εννοείς και τί είναι το spyware?Ξέρω είμαι λίγο άσχετη!
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 13:36, 05-09-09:

Ααα..ούτε εγώ τα ξέρω καλά...ο..spyware είναι προγραμματα που κάνουν αργό το Pc!!!Για την μνήμη γράψε λάθος!
Πρώτα πρέπει να ελένξεις αν έχεις κακόβουλο πρόγραμμα...ποιο αnti-virus έχεις;
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana έγραψε: στις 13:40, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Ααα..ούτε εγώ τα ξέρω καλά...ο..spyware είναι προγραμματα που κάνουν αργό το Pc!!!Για την μνήμη γράψε λάθος!
Πρώτα πρέπει να ελένξεις αν έχεις κακόβουλο πρόγραμμα...ποιο αnti-virus έχεις;
Δε νομίζω να είναι ιός...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 13:42, 05-09-09:

Ποτέ δεν ξέρεις!!!Μπορείς να μολυνθείς από το πουθενά χωρίς να κατεβάζεις ύποπτα προγράμματα!!
Παράθεση

Eukleidis (Ευκλείδης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 996 μηνύματα.

O Eukleidis just thinking..... έγραψε: στις 13:57, 05-09-09:

Λοιπόν αγαπητη είναι πολύ απλο. Ο υπολογιστής σου εχει μνήμη( RAM εννοουμε) εστω ας πουμε 1 Gb. Επειδή ομως θέλεις να τρέχει πολλά προγραμματα αυτή η Ram γεμίζει και ετσι αναγκάζεται το pc σου να κλέβει μνήμη από τον σκληρό (virtual memory) Ελα ομως ο σκληρός είναι η πιο αργή μνήμη. ΠΟυ σημαίνει πρεπει να βάλεις Ραμ. Επίσης πρεπει μαλλον να μην βάζεις το pc να έχει πολλά π[ρογραμματα στο boot.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 14:07, 05-09-09:

Αυτό εννοούσα με την μνήμη αλλα νόμιζα ότι πήγα να πω βλακεία για αυτό σταμάτησα!!!
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 14:12, 05-09-09:

Για να διευκολυνθείς εσύ αλλά και εμείς καλό θα ήταν να μας πεις ποιο είναι το λειτουργικό σου σύστημα και το μέγεθος της μνήμης RAM.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος