Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,543 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 179 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O harrym έγραψε: στις 18:23, 05-09-09:

Αχά.. Τώρα πως πάει το σύστημα? Ανοίγει καθόλου? Κάνεις κλικ και δεν νιώθει ξανά? Ανοίγει μια φορά και μετά τίποτα?

Θα άξιζε πιστεύω να δοκιμάσεις να ξανακάνεις install τους drivers για να δεις αν θα κάνει το ίδιο πράγμα πάλι και αν θα αλλάξει κάτι.. Ακόμα καλύτερα, μπορείς απ την Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων να κάνεις πρώτα uninstall αυτούς που έχεις ήδη, restart και ξανά install.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 18:48, 05-09-09:

στον υπολογιστη μου ... ειναι τεραστια τα εικονιδια ξερετε πως μπορω να τα μικρινω? επισης μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να κανω αλλον μπροουζερ default? ThxXx
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 18:53, 05-09-09:

δεξί κλικ->προβολή και επιλέγεις!!
Αυτό είναι σε βίστα
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 18:56, 05-09-09:

Αν έχεις Xp, κάνε δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας. Πήγαινε στα properties->Settings.

Ποιον broswer έχεις;
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 18:58, 05-09-09:

Πήγαινε να ανοίξεις τον άλλον και θα σου βγάλει παραθυράκι!
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O NikoTexXx έγραψε: στις 19:06, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Αν έχεις Xp, κάνε δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας. Πήγαινε στα properties->Settings.

Ποιον broswer έχεις;
ειχα βαλει windows 7 transformation pack και εγιναν τα εικονιδια ολα μεγαλα μετα οταν το εβγαλα εμειναν ετσι για αυτο αν μπορεις να μου πεις τιποτα πιο προχωρημενο...
και για τον μπροουζερ που λες δεν εχει σημασια γιατι το ειχα κανει πιο παλια απο τον πινακα ελεγχου αλλα δεν θυμαμαι πως.... ευχαριστω
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 19:10, 05-09-09:

Χμμ...Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.
δεν σου βγάζει παράθυρο που λέει να τον κάνεις default;
Εγώ έτσι το ξέρω.
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O NikoTexXx έγραψε: στις 19:16, 05-09-09:

οχι δυστυχως
Παράθεση

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O harrym έγραψε: στις 19:25, 05-09-09:

Πίνακας Ελέγχου -> Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων.. πατάς αριστερά κάτω στο Ορισμός πρόσβασης και προεπιλογών προγραμμάτων.
Επιλέγεις Προσαρμογή και στην πρώτη ρύθμιση διαλέγεις ποιον browser θέλεις.
Αλλιώς σε κάθε browser κάπου υπάρχει αυτή η επιλογή που λέμε, για να γίνει default.. (π.χ. στον Firefox: Εργαλεία -> Επιλογές -> Για προχωρημένους -> Γενικά -> Έλεγχος Τώρα, στον Chrome Επιλογές->Βασικα κλπ κλπ..)

Όσο για τα εικονίδια στα XP, δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας (όπως είπαμε), Ιδιότητες, καρτέλα Εμφάνιση, Για προχωρημένους, επιλέγεις αντικείμενο Εικονίδιο και αλλάζεις το μέγεθος.. το default νομίζω είναι 35..
Τώρα που το σκέφτομαι.. στην καρτέλα Θέματα στις Ιδιότητες, αν αλλάξεις θέμα λογικά θα φτιάξουν και τα εικονίδια...
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 22:13, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Ναι, ΟΚ, βασικά άλλο PC θες, σίγουρα πρώτα φρόντισε για τον σκληρό, μετά bottleneck (bottleneck χοντρικά = εκεί που "κολάει" το σύστημα) δημιουργεί η RAM. Αλλά κάνε ΠΡΩΤΑ το κουμάντο του σκληρού.
Το ξέρω πώς θέλει όλος άλλαγμα, αλαλά δε θέλω να ξοδέψω τόσα λεφτά...Αν άλλαξω το σκληρό πόσο περίπου θα μου κοστίσει;
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 22:20, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από kambana
Λοιπόν, έκανα δεξί κλικ στον υπολογιστή μου και μου έβγαλε αυτά:
Υπολογιστής: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz 2.41GHz, 224MB RAM
Η RAM που διαθέτεις είναι προιόν που απευθύνεται σε υπολογιστή της δεκαετίας του '90.

Με 100 ευρώ νομιζω οτι μπορείς να καλυψεις και σκληρό και RAM, αλλά αν έχεις τέτοια ram, φαντάζομαι από πότε θα την έχεις και τι τεχνολογίας θα ειναι η μητρική σου. Οπότε καλύτερα να το πετάξεις όπως ειναι και να χτίσεις ένα καινούριο υπολογιστή να τελειώνεις.
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O NikoTexXx έγραψε: στις 00:21, 06-09-09:

ε ευχαριστω πολυ φιλε μου... εκει που λες για τον μπροουζερ κανω προσαρμογη το προγραμα που θελω και μου εχει τις ιδιες επιλογες παλι που ειχε και πριν
Παράθεση

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

O harrym έγραψε: στις 01:37, 06-09-09:

Τι εννοείς βασικά? Δεν το πιασα.. Πότε πριν? και τι επιλογές είχε δλδ?
Πες αν θέλεις ποιον browser θέλεις να κανεις default..
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O NikoTexXx έγραψε: στις 01:46, 06-09-09:

k-meleon εχω ειμαι σιγουρος οτι δεν το ξερεις
Παράθεση

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

O harrym έγραψε: στις 02:28, 06-09-09:

Ακουστά το είχα.. όχι ότι το χω χρησιμοποιήσει κιόλας..
Στον πίνακα ελέγχου δηλαδή τι επιλογές σου βγάζει? Τον k-meleon στον έχει?

Δες κι αυτό μήπως σε βοηθήσει καθόλου σ αυτό που θες να κάνεις.. http://kmeleon.sourceforge.net/wiki/FAQ#defaultbrowser
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 02:43, 06-09-09:

Καλά αν έχει SDR RAM άντε να βρει. Σε κανένα μουσείο μόνο
Παράθεση

mariapg (Μαρια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H mariapg έγραψε: στις 04:11, 06-09-09:

Ανοίγει μια φορά και μετά τίποτα... δεν βρισκω [εχω(?)] τους drivers
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:06, 06-09-09:

"Κατέβασε" το DriverMax (αν θες κλειδί ενεργοποίησης στείλε μου Pm),κάνε αναζήτηση των Drivers του υπολογιστή σου και όταν σου βγάλει το μοντέλο της κάρτας ήχου πήγαινε στο Google και γράψ'το και δίπλα γράψε driver (π.χ: Realtek HD Audio Driver).
Παράθεση

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

O harrym έγραψε: στις 15:07, 06-09-09:

Αφού τους βρήκαμε και πριν... lol
http://europe.giga-byte.com/FileList...tek_azalia.exe
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O NikoTexXx έγραψε: στις 15:30, 06-09-09:

παλι εκανα καποια βλακεια και το 1 εικονιδιο ειναι τωρα πανω στο αλλο ας με βοηθησει καποιος παρακαλω
εχω εξπι...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος