Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,301 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 317 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:40, 19-10-07:

Αν είναι δυνατόν!!

Σήμερα παρουσιάστηκε στο ξαφνικό το εξής περίεργο.
Πατάω "shut down" και κάνει restart το PC.

Σύντεκνοι βοήθεια!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 17:46, 19-10-07:

Kλείστο με το κουμπί
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:00, 19-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Kλείστο με το κουμπί
Εμ οκ, δεν είναι λύση όμως.

Τι στο καλό χάλασε;
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 18:09, 19-10-07:

Γιώργο δεν προλαβαίνω να το διαβάσω (έχω τα κέρατα μου από δουλειά ακόμα και είναι ήδη 7 ) αλλά για διάβασε αυτό μήπως λέει κάτι!

ή αυτό...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 19-10-07 στις 18:23. Αιτία: προσθήκη Ιink
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:11, 19-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Γιώργο δεν προλαβαίνω να το διαβάσω (έχω τα κέρατα μου από δουλειά ακόμα και είναι ήδη 7 ) αλλά για διάβασε αυτό μήπως λέει κάτι!
Θα το κοιτάξω. Να 'σαι καλά!!

Κουράγιο με την έρευνα!!!

Later edit: Solved!!
Να 'σαι καλά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 19-10-07 στις 18:31.
Παράθεση

Dracula82

Δραστήριο Μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Dracula82 έγραψε: στις 11:47, 22-10-07:

Καλημέρα καταρχήν αν και για μένα δεν είναι και τόσο καλή. Από χτές αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα με τον υπολογιστή μου. Τρώει κολλήματα στο ίντερνετ, μου βγάζει λάθη όταν πάω να εκτελέσω κάποιες εργασίες και ότι πρέπει η λειτουργία να τερματιστεί - συγνώμη για την αναστάτωση και τα συναφή. Έχω το Kaspersky 7.0, έκανα σκανάρισμα, διέγραψα ότι βρήκε αλλά τα προβλήματα παραμένουν. Τα κολλήματα επιδεινόνονται. Κάποια προγράμματα δεν μπορώ καν να τα ανοίξω. Δεν ξέρω τί να κάνω. Προσπάθησα επαναφορά συστήματος αλλά δεν μπορεί να κάνει-μου βγάζει μύνημα αποτυχίας. Μου φαίνεται ότι η μόνη λύση είναι το φορμάτ και δεν ξέρω να κάνω. Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς το κάνω να μη πληρώνω μάστορα κοροιδιστικα λεφτά??? Χίλια ευχαριστώ για όποιον/α μου αφιερώσει λίγο χρόνο.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 12:13, 22-10-07:

1. πρέπει να κάνεις backup τα σημαντικά για σένα αρχεία, αφού σιγουρέψεις ότι δεν έχουν προσβληθεί από ιούς
2. πρέπει να έχεις τις εγκαταστάσεις, των windows και όλων των προγραμμάτων που θες, ή να μπορείς να τα βρεις κάπου.
3. Αφού σιγουρέψεις ότι τελείωσε για σένα το παλιό σου σύστημα, είσαι έτοιμος να κάνεις format.
4. Μετά μπορείς να ακολουθήσεις κάποιον από τους άπειρους οδηγούς που βρίσκεις στο internet όπως αυτόν στα ελληνικά
ή ακόμα καλύτερα αυτόν στα αγγλικά
Παράθεση

Dracula82

Δραστήριο Μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Dracula82 έγραψε: στις 12:17, 22-10-07:

Ευχαριστώ φίλε, αλλά μπορείς να μου δώσεις τις url των σελίδων που λές γιατί, ΔΕΝ μπορώ να τις ανοίξω λόγω του προβλήματος. Μου γράφει η εργασία αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί η λειτουργία της. Φαντάζεσαι το πρόβλημα που έχω... Αστα να πάνε.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:21, 22-10-07:

το πρώτο
http://www.photoshock.gr/forum/showthread.php?p=9825

το 2ο

http://rcc.bgsu.edu/info/Windows_XP_Installation

ξεκίνα πληκτρολόγηση
Παράθεση

Dracula82

Δραστήριο Μέλος

O Dracula82 έγραψε: στις 12:25, 22-10-07:

Ευχαριστώ. Άντε καλή μου τύχη. Τα λέμε.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 13:14, 31-10-07:

S.O.S. παιδιά

Φτιάχνω (ή μάλλον προσπαθώ να φτιάξω) εδώ κ 2 ημέρες ένα βιντεάκι με τον Windows Movie Maker. Εννοείται πως δεν προλαβαίνω σε μια μέρα να το τελειώσω κ το σώζω για το επεξεργαστώ την επόμενη ημέρα.
Ωστόσο, την επόμενη ημέρα, ανοίγω το αρχείο (το οποίο είναι σε μορφή Windows Movie Maker Project (.MSWMM) ) δίχως να το έχω ακόμα δημοσιεύσει σε μορφή WMV File (.wmv)...κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ...
Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής error : Not implemented!
γκρρρρρ...
Το έχω φτιάξει από την αρχή ήδη 2 φορές κ πάω για την 3η
Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιαστικό , αν έχετε κάτι υπόψη σας... plsssssssssssss, πείτε μου κάτι...αλλιώς προσανατολίζομαι στο να ξενυχτήσω κ να το τελειώσω σε μία ημέρα προκειμένου να μη το ξαναχάσω (αν λειτουργήσει κ αυτό δλδ)

αυτά
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 13:41, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
S.O.S. παιδιά

Φτιάχνω (ή μάλλον προσπαθώ να φτιάξω) εδώ κ 2 ημέρες ένα βιντεάκι με τον Windows Movie Maker. Εννοείται πως δεν προλαβαίνω σε μια μέρα να το τελειώσω κ το σώζω για το επεξεργαστώ την επόμενη ημέρα.
Ωστόσο, την επόμενη ημέρα, ανοίγω το αρχείο (το οποίο είναι σε μορφή Windows Movie Maker Project (.MSWMM) ) δίχως να το έχω ακόμα δημοσιεύσει σε μορφή WMV File (.wmv)...κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ...
Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής error : Not implemented!
γκρρρρρ...
Το έχω φτιάξει από την αρχή ήδη 2 φορές κ πάω για την 3η
Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιαστικό , αν έχετε κάτι υπόψη σας... plsssssssssssss, πείτε μου κάτι...αλλιώς προσανατολίζομαι στο να ξενυχτήσω κ να το τελειώσω σε μία ημέρα προκειμένου να μη το ξαναχάσω (αν λειτουργήσει κ αυτό δλδ)

αυτά
ulead movie maker!no microsoft
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 13:59, 31-10-07:

Τι αντικείμενα έχεις βάλει μέσα στην ταινία; Μόνο εικόνες και ήχο; Τι τύπους αρχεία;
Επίσης αν το μνμ στο βγάζει σε παράθυρο με οκ, επέλεξε το παράθυρο, κάνε ctrl + c και κάνε ένα post εδώ όπου θα κάνεις επικόλληση το μνμ, ή γράψε μας ακριβώς τι γράφει.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 14:12, 31-10-07:

Αρχεία που περιλαμβάνω στην ταινία : .jpeg, .gif, .bmp & .mp3

Κ επειδή δεν μπόρεσα να κάνω αυτό που είπες fandago ("επέλεξε το παράθυρο, κάνε ctrl + c και κάνε ένα post εδώ όπου θα κάνεις επικόλληση το μνμ"), ποστάρω την φώτο του παραθύρου που μου βγάζει :
Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:34, 31-10-07:

Μάλλον το αρχείο αποθηκεύτηκε λάθος. Σίγουρα δεν σου έβγαλε κάποιο error;

Υ.γ.: Άσχετο: Γιατί δεν έχεις aero;
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 14:38, 31-10-07:

Μα, κ τις 2 φορές να το αποθήκευσα λάθος? κ σημειωτέον είμαι προσεκτική όταν φτιάχνω κάτι....γμτ πια...
Μάλλον δεν υπάρχει τρόπος recovery του αρχείου, έτσι? Να το πάρω απόφαση κ να ξεκινήσω πάλι από την αρχή, μήπως κ το τελειώσω? (κλαψψψψ)

ΥΣ. : για πες για το aero?
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 14:41, 31-10-07:

Τα αρχεία που χρησιμοποίησες βρίσκονται κάπου μόνιμα στον δίσκο ή είναι μέσω δικτύου ή από κάποιο cd; Επίσης σε ένα forum διάβασα ότι ίσως αν δεν είσαι administrator να φταίει αυτό. Ποια windows έχεις;
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 14:43, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Τα αρχεία που χρησιμοποίησες βρίσκονται κάπου μόνιμα στον δίσκο ή είναι μέσω δικτύου ή από κάποιο cd; Επίσης σε ένα forum διάβασα ότι ίσως αν δεν είσαι administrator να φταίει αυτό. Ποια windows έχεις;
αυτο το διάβασα κ εγώ, αλλά δε παίζει, γτ στο pc μου ειμαι εγώ μόνο...
έχω Windows Vista
& όλα τα αρχεία ήταν αποθηκευμένα στον σκληρό κ όχι σε άλλες εξωτερικές μονάδες

ΥΣ.1: Vista = σβήστα?

ΥΣ.2: γμτ πια
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Niyia : 31-10-07 στις 14:44. Αιτία: προσθήκη
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:43, 31-10-07:

Το έψαξα λίγο. Ο Λογαριασμός σου είναι administrator; Αν ναι τα video τι μορφής ήταν;

Υ.γ.: Σε τι PC τρέχεις τα vista;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:47, 31-10-07:

Τα Vista = XP + καλύτερο interface + 5-6 feature. Τίποτα χειρότερο, τίποτα καλύτερο. Αλλά ας μην μπλέξουμε όμως με VS. λειτουργικών.

Αν πας στο Πίνακας Ελέγχου\Λογαριασμοί χρηστών και οικογενειακή ασφάλεια\Λογαριασμοί χρηστών κάτω από το λογαριασμό τι σου βγάζει;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος