Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,332 μέλη και 2,452,842 μηνύματα σε 77,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 381 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδιωτικοποιήσεις και Ελεύθερη αγορά: Θα μας σώσει;

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,835 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:07, 21-05-18:

Ούτε καν!στο εξωτερικό ο δημόσιος τομέας είναι αρκετά περιορισμένος.Γενικα ο δημόσιος τομέας πρέπει να πεθάνει.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fantastic_face

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O fantastic_face έγραψε: στις 19:35, 10-02-19:

Κομμουνισμός, Καπιταλισμός και κάπου ενδιάμεσα στριμωγμένος για να χωρέσει, ο Σοσιαλισμός !
Οι λέξεις, έχουν βέβαια την δική τους ιστορία αλλά παραμένουν... λέξεις. Σημασία έχει η σωστή εφαρμογή της ιδεολογίας και των κανόνων στην πράξη, κάτι που ποτέ δεν είδαμε και μάλλον δεν θα δούμε όπως...φαίνεται
Παράθεση

tixodioktis

Νεοφερμένος

Ο tixodioktis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O tixodioktis έγραψε: στις 11:46, 11-02-19:

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να ιδιωτικοποιηθεί είναι το υπουργείο οικονομικών.
Θα πρέπει να ανατεθεί σε πολυεθνική εισπρακτική εταιρία το συμμάζεμα των οικονομικών του κράτους.
Μόνο έτσι θα σταματήσει η φοροδιαφυγή των ελ. επαγγελματιών που θησαυρίζουν κλέβοντας το κράτος.
1
Παράθεση

skiabox

Νεοφερμένος

Ο skiabox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O skiabox έγραψε: στις 19:23, 17-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Στη σημερινή εποχή το μοντέλο του νεοφιλελεθερισμού προτάσσει τι οικονομικό μοντέλο της ελεύθερης αγοράς (ιδιωτικοποιήσεις και η κοινωνία θα λειτουργεί σωστά χωρίς την ισχυρή παρουσία του κράτους). Ποια είναι η γνώμη σας και οι απόψεις σας; Τελικά, αυτό βοηθά τη κοινωνία στην ολότητα της ή κάποιες συγκεκριμένες μειοψηφίες; Θεωρείτε σωστή τη πολιτική που ακολουθείται τα τελευταία χρόνια με τις πολλές ιδιωτικοποιήσεις; Πιστεύετε ότι μακροχρόνια θα ωφεληθούμε όλοι μας ή μόνο οι ελίτ της χώρας;

Ρωτάς για κάτι που έχει αποδειχθεί ιστορικά σε πολλά έθνη.
Πλέον προοδεύουν μόνο όσα έθνη έχουν ελεύθερη οικονομία.
Επίσης φιλελεύθερη πολιτική δεν έχεις δει ποτέ στην Ελλάδα μέχρι τώρα.
Αντίθετα είσαι στη χειρότερη θέση από άποψη οικονομικής ελευθερίας (113 θέση) που ήσουν ποτέ.
Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση το έξυπνο χρήμα να έρθει εδώ για να γίνει τα χασισάκια του Καρανίκα.
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,835 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:11, 17-03-19:

Δεν θέλω ερώτηση.Φυσικα και η ελεύθερη αγορά και ο ιδιωτικός τομέας θα σώσει την Ελλάδα,ο δημόσιος τομέας εδώ μόνο κατάναλωνει δεν παράγει.
Παράθεση

skiabox

Νεοφερμένος

Ο skiabox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O skiabox έγραψε: στις 00:03, 23-04-19:

Μία σχετική ανάλυση με το θέμα από τον Θάνο Τζήμερο :

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος