Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,813 μέλη και 2,441,747 μηνύματα σε 76,732 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 85 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μοναξιά;

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O {summerdream} έγραψε: στις 19:22, 17-03-08:

αν η μοναξια ειναι μια φυλακη σκεψης χωρις καγκελα , γιατι δεν αποδραμε τις περισσοτερες φορες ? τι μας κραταει και θελουμε να ειμαστε εγκλωβισμενοι ? γιατι κλεινομαστε στον εαυτο μας ?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

KUKOS

Νεοφερμένος

Ο KUKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O KUKOS έγραψε: στις 01:41, 18-03-08:

Το κακό είναι ότι όλα είναι μια συνήθεια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 18-03-08 στις 12:49. Αιτία: Απαγορεύεται η χρήση κεφαλαίων σε όλο το ποστ.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 01:45, 18-03-08:

KUKOS θα ήθελα να σου υπενθυμίσω ότι στο e-steki απαγορεύεται ΡΗΤΑ η χρήση κεφαλαίων γιατί “δηλώνουν” υψηλό τόνο φωνής και είναι δυσανάγνωστα και αισθητικά δυσάρεστα.
Παράθεση

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O {summerdream} έγραψε: στις 12:40, 18-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
KUKOS θα ήθελα να σου υπενθυμίσω ότι στο e-steki απαγορεύεται ΡΗΤΑ η χρήση κεφαλαίων γιατί “δηλώνουν” υψηλό τόνο φωνής και είναι δυσανάγνωστα και αισθητικά δυσάρεστα.
ειμαι κουφος και θελω να μου τα λενε δυνατα ... τι ειναι αυτο παλι ?
4
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 12:43, 18-03-08:

Κανονας.
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 12:47, 18-03-08:

Άραγε η τήρηση ή η παραβίαση των κανόνων οδηγεί στην αναπόδραστη μοναξιά;

(Πώς τα καταφέρνω ο άτιμος να επανασυνδέω το θέμα, απίστευτο)
3
1
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 12:59, 18-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Άραγε η τήρηση ή η παραβίαση των κανόνων οδηγεί στην αναπόδραστη μοναξιά;
Αυτό κι αν είναι θέμα…

…προσωπικά δεν ένιωθα ποτέ μοναξιά με την έννοια που λέει ο δημιουργός του θέματος.
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 16:04, 18-03-08:

Λέτε να το ανοίξουμε χωριστά, ή να το συζητήσουμε παράλληλα με το ερώτημα του συνομιλητή;
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 07:38, 29-03-08:

Μπορούμε να το συζητήσουμε και εδώ για την ώρα…
1
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 14:21, 29-03-08:

Προσωπικά δεν την αντέχω την μοναξιά με τόποτα...αλλά είναι κάποιες φορές που την αναζητώ...
1
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 14:43, 29-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από {summerdream}
αν η μοναξια ειναι μια φυλακη σκεψης χωρις καγκελα , γιατι δεν αποδραμε τις περισσοτερες φορες ? τι μας κραταει και θελουμε να ειμαστε εγκλωβισμενοι ? γιατι κλεινομαστε στον εαυτο μας ?
Δε θα όριζα τη μοναξιά ως "φυλακή" της σκέψης χωρίς κάγκελα.
Το βλέπω περισσότερο ως μια κατάσταση για να ανακαλύψουμε/βοηθήσουμε τον εαυτό μας.
Αν κάτι μας κρατάει εκεί(στη δική σου εκδοχή) είναι μάλλον ο φόβος να ανοίξουμε τον εαυτό μας , μήπως και πληγωθούμε.

Πολλές φορές κι εγώ αναζητώ τη μοναξιά γιατί θέλω να ηρεμίσω , να ανασυγκροτηθώ κι άλλες φορές δεν την μπορώ καθόλου.
Αρχική Δημοσίευση από nina21
Προσωπικά δεν την αντέχω την μοναξιά με τόποτα...αλλά είναι κάποιες φορές που την αναζητώ...
Λογικό μου ακούγεται.Δεν γίνεται να είμαστε συνέχεια στην ίδια κατάσταση,πολλές φορές χρειάζεται να αφιερώσουμε χρόνο στον εαυτό μας.
2
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 15:37, 29-03-08:

Νομίζω μιλάς για τη μοναχικότητα...
Παράθεση

Γλυκα

Νεοφερμένος

H Γλυκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Γλυκα Im back έγραψε: στις 11:27, 30-03-08:

Τι γίνετε όμως όταν δεν θέλεις να είσαι μόνος ;Όταν η μοναξιά σε έχει κατακτήσει;
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:11, 30-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γλυκα
Τι γίνετε όμως όταν δεν θέλεις να είσαι μόνος ;Όταν η μοναξιά σε έχει κατακτήσει;

Κλείνεις το πσ και πας έξω.
3
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 00:33, 02-04-08:

Η μεγαλύτερη μοναξιά, είναι ανάμεσα στο πλήθος. Μόνος με τον εαυτό σου είναι κάτι. Μόνος ανάμεσα σ' αγνώστους είναι πολύ.
7
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 02:55, 02-04-08:

Προβλημα : μοναξια.
Λυση : Σχιζοειδής πολλαπλη προσωπικότητα.

Περα απο την πλάκα, επειδη ειναι ενα προβλημα, αναζητας τα αιτια του ωστε να το λυσεις ριζικα.
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 03:41, 04-04-08:

η μοναξια ειναι μια υπεροχη κατασταση,αρκει να μπορεις να την εκτιμησεις και να την καταστησεις επικοδομητικη.πρεπει να αναφερω ως μοναξια δεν ερμηνευουμε μονο την ελλειψη ενος φυσικου προσωπου στο περιβαλλον μας ετσι?
3
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 03:49, 04-04-08:

μ'αρέσει πάρα πολύ να είμαι μόνη μου ηραμά το μυαλό και το κορμί μου τα Σαββατοκυρίακα που είναι σπίτι ο άντρας μου του λέω να φύγει από το σπίτι να ηρεμήσω. Αλλά πάλι έχει στιγμές που όταν είμαι μόνη μου αναζητώ κάποιον να μου κάνει παρέα
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 11:20, 09-04-08:

1)Τι σημαίνει μοναξιά?
2)Αν δεν βρίσκεις τον άνθρωπο της φαντασίας σου, και δεν θέλεις να συμβιβαστείς, είναι απο επιλογή ή από ανάγκη μοναξιά?
Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε: στις 23:41, 09-04-08:

Είναι καλύτερο να είσαι μόνος παρά σε κακή παρέα ...

Τη σημαίνει μοναξιά? Μια ένια διαφορετική για τον κάθε ένα κάποιοι περιτριγυρισμένοι από τόσο κόσμο είναι πάλι μόνη.Καπιοι που έχουν παρέα χρήμα και διασκεδάζουν είναι μόνοι.. Στην φαντασία μας είμαστε ότι θέλουμε διμιουργυμε ότι επιθυμούμαι και διεκδικούμε κατάστασης που στην πραγματικότητα δεν μπορούμε… Αυτός που ομολογεί ότι γνωρίζει την αλήθεια της μοναξιάς και κάθε αλήθεια το μόνο σίγουρο είναι ότι πλανάται πλάνη οικτρά από την απομυθοποιημένη καθοδηγούμενη γνώση η αντίληψη που έχει εντρυφήσει μέσα στο μολυσμένο συνειδησιακό βάθος της ύπαρξης του
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μοναξιά - Από SofiaV11
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-17 στις 18:20.
    • Νιώθω μοναξιά - Από Dark Shadows
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-01-16 στις 00:41.
    • Μοναξιά - Από Mάιρα
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-09-14 στις 03:27.
    • Η απόλυτη μοναξιά... - Από ntina94
      Το θέμα έχει λάβει 51 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-07-13 στις 15:58.
    • Μοναξιά μου όλα - Από kleftra
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-12-06 στις 20:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα