19χρονη διχάζει το διαδίκτυο και την παγκόσμια κοινή γνώμη

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάλι δεν καταλαβαίνω πως συνδέετε την εμφάνιση με ψυχασθένεια.
Αμα το πάμε έτσι, όλα τα κοριτσάκια του Γυμνασίου-Λυκείου που ξυπνάνε στις 6 το πρωί για να ισιώσουν τα μαλλιά τους, να βαφτούν και να πάνε σχολείο είναι ψυχανώμαλα. 'Εμενα χρόνια δίπλα σε σχολικό συγκρότημα και έχω δει ένα σωρό "λουκ" κατά καιρούς, πειραματίζονται τα παιδιά με την εμφάνισή τους συνέχεια και καλά κάνουν. Δηλαδή αν η εμφάνιση ηταν πιό κοντά σε πρότυπα Hollywood δεν θα μας πείραζε? Κοριτσάκια Miley Cyrus δεν είναι ανώμαλα γιατί όλο το φτιασίδωμα γίνεται σε πιό "κοινότυπο" ύφος?
Εγώ το μόνο που βλέπω είναι μια κοπέλα που θέλει να γίνει μοντέλο και απευθύνεται σε ένα διαφορετικό κοινό από αυτό που έχει συνηθίσει πρότυπα πασαρέλας και καλλιστείων. Οπως άλλωστε τα μοντέλα που είναι τίγκα στα τατουαζ, που είναι υπέρβαρα και τόσες άλλες κατηγορίες εναλλακτικής όψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εναλλακτικής όψης
Θα έλεγα ότι φοβίζει, πόσο μάλλον όταν πλησιάζει το "απόκοσμο" και απλησίαστο! Και βέβαια, με αντικειμενικά κριτήρια, το τέλειο.
Ποια τολμάει να βάλει φωτο δίπλα της.....ιδού η ρόδος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση.
Θα προσπαθήσω να γίνω κι εγώ ίδια με το avatar μου :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση.
Θα προσπαθήσω να γίνω κι εγώ ίδια με το avatar μου :):):)
Κάνεις ζαβολιές, αυτό είναι εκτός συναγωνισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν κάνω καθόλου ζαβολιές. Για μένα, και το εννοώ αυτό, αυτό είναι η τελειότητα της ομορφιάς.
Πως θα σου φαινόταν αν ήθελα να του μοιάσω?
Θα με θεωρούσες φυσιολογική?

Αυτή η γυναίκα πως σου φαίνεται?
https://www.palo.gr/cluster/articles/eidhseis-ellada/23/?clid=4664151

(Εκτός από αυτή τη γυναίκα υπάρχουν και πολύ πιο κραυγαλέες περιπτώσεις, απλά είμαι στη δουλειά και δεν προλαβαίνω να τις βρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Cartoon περιμένω την απάντησή σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Cartoon περιμένω την απάντησή σου..
Για την γυναίκα λιοντάρι; Απλώς μεγαλώνει περισσότερο την απόσταση της τελειότητας της Αναστασίας από κάθε τι ...ανθρώπινο! (μη ξεχνιόμαστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Για την γυναίκα λιοντάρι; Απλώς μεγαλώνει περισσότερο την απόσταση της τελειότητας της Αναστασίας από κάθε τι ...ανθρώπινο! (μη ξεχνιόμαστε)

Βρε χρυσέ μου άνθρωπε, η Αναστασία προσπαθεί να μοιάσει με μια κούκλα, όχι με έναν άνθρωπο. Μια κούκλα που έχει αφύσικα μεγάλα μάτια, αφύσικα λεπτή μύτη, παγωμένο βλέμμα και σκελετώδες σώμα. Δεν λέω, πανέμορφη είναι, στο υπογράφω. Μακάρι να της έμοιαζα, καλά το είπες "Ιδού η ρόδος".
Ομως και το σκυλάκι είναι πανέμορφο, και πάλι ιδού η ρόδος...
Ούτε το παιχνίδι, ούτε το σκυλάκι είναι ανθρώπινα, ώστε να αποτελέσουν πρότυπο προς μίμηση.

Παρ όλα αυτά, αν τόσο πολύ σου αρέσει, σου εύχομαι να τη γνωρίσεις και να στε ευτυχισμένοι.
Άλλωστε η ευτυχία του καθενός είναι κάτι πολυ προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παγωμένο βλέμμα
Έτσι δεν θα βλέπεις μέσα του όλα τα...χαριτωμένα χαρακτηριστικά του είδους μας!
Αστειεύομαι, μη πλακώσουν οι ψυχολόγοι :worry:

Για μένα είναι εκφραστικότατη, όλοι μας κοιτάζουμε αλλά βλέπουμε διαφορετικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina007

Νεοφερμένος

Η christina007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω ποιος λογος υπαρχει για να προσπαθησει καποιος να αλλαξει αυτο που ειναι και να γινει/μοιασει σε κατι αλλο... αλλο πραγμα το να βαφτεις καποια φορα για να δοκιμασεις κατι διαφορετικο και αλλο πραγμα το να κανεις μονιμες αλλαγες πανω σου... δεν εχω προβλημα με αυτους που εχουν ενα ιδιαιτερο/διαφορετικο στυλ απλα μερικες φορες οι λογοι που οδηγηθηκαν σε αυτο δεν ειναι οι καλυτεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε συ καρτουν, γιατι θεωρεις τελειο κατι το οποιο ειναι αφυσικο; Το να σου αρεσει ειναι θεμα γουστου, το κατελαβενω και ειναι δικο σου θεμα, δεν μπορεις οπως να το αποκαλεις τελειο....Και εγω θα ηθελα να εχω κορμι σαν του Κεφαλιανου, ξερω ομως πολυ καλα οτι δεν ειναι τελειο, ποσο μαλλον η Αναστασια και η καθε Αναστασια που απλος αντιγραφει κατι το αφυσικο!

Επισης, θελω πολυ να να μου πεις πως συνδεεις την εξωτερικη εμφανιση με την ψυχικη/πνευματικη τελειοτιτα. (και βασικα ποια ειναι η ψυχικη τελειοτιτα).

Οσο για το avatar σου, παρατατα καλητερα... Τα ιδια με εσενα ελεγα, εγινα σαν αυτο, μετα το πηγα ενα βημα παραπερα, τωρα το παω αλλο ενα... Μπλεκεις σε λουπες χωρις τελος... Και δεν θα κερδισεις και τιποτα, παντα εχεις το αισθημα του ανικανοποιητου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ρε συ καρτουν, γιατι θεωρεις τελειο κατι το οποιο ειναι αφυσικο;
Επισης, θελω πολυ να να μου πεις πως συνδεεις την εξωτερικη εμφανιση με την ψυχικη/πνευματικη τελειοτιτα
Για μένα είναι τέλειο για σένα αφύσικο, μη παίζουμε με τις λέξεις. Πνευματική δημιουργία έγραψα και όχι τελειότητα και μάλιστα μέσα σε κερατάκια.
Πιστεύω της αξίζει, κατάφερε με το που έγινε έτσι να δώσει ψυχή σε κάτι που δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην θαύμασε, χρησιμοποίησε σαν λέξη όταν ήθελε να περιγράψει πόσο του αρέσει, πόσο τέλειο είναι, με δυο λόγια έκανε την μεταφορική έννοια "είσαι μια κούκλα", κυριολεξία!
Κι επειδή μια κούκλα στη συνείδηση μας δεν μπορεί να είναι παρά και ψυχικά τέλεια, εξαιρείται αυτή του σατανά, κάποιος που το παίρνει τόσο πολύ στα σοβαρά, εννοείται πως πίσω από την εξωτερική ομοιότητα κρύβει και αυτή την αναζήτηση, as i said (before) :)



Δεν μπορω να καταλαβω ποιος λογος υπαρχει για να προσπαθησει καποιος να αλλαξει
Κριστίνα, δεν εννοώ να γίνουμε όλοι...κούκλες αλλά για σκέψου πως είμαστε μόλις 2 αιώνες πριν, για να μην αναφερθώ σε σπηλαιογραφίες. Οι γυναίκες μάλιστα κάποτε είχαν και...ουρά! :/:

Πάντως με την σειρά μου έχω κι εγώ μια απορία με τις αντιδράσεις σας, όλα σχεδόν τα θηλυκά μεγάλωσαν παρέα με την...κούκλα τους, ποτέ δεν φανταζόμουν ότι ήταν τόσο ψεύτικη η αγάπη που της είχαν :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε πόση ώρα έκανα να σιγουρευτώ ότι αυτή η κοπέλα είναι κανονικός άνθρωπος και όχι κινούμενο σχέδιο! :P
Τι σου κάνει το μακιγιάζ... :hmm:
Πάντως ψυχασθενής ή όχι το κορίτσι αυτό έχει νευρική ανορεξία. Δεν είναι χέρια αυτά, ούτε μέση σε διαστάσεις μπουτιού. :P

Όταν το διάβαζα θυμήθηκα κάτι που είχαν πει για τον Michael Jackson όταν πέθανε. Ότι δηλαδή η άσχημη παιδική του ηλικία τον έκανε να πάσχει από μια διαταραχή που τον έκανε να θέλει συνεχώς να αλλάξει τον εαυτό του, να κοιτάζει τον καθρέφτη και να βλέπει ένα τέρας. Για αυτό λοιπόν (λέει) έκανε τόσες πλαστικές και έμοιαζε σαν λιωμένη κούκλα προς το τέλος της ζωής του.
Δεν ξέρω τι κέρδος έχει η κοπέλα από αυτή τη ''μεταμφίεση'' αλλά το να θέλεις να ζεις σαν anime σίγουρα πάει να πει ότι όχι απλά δεν σου αρέσει ο εαυτός σου, αλλά δεν τον αντέχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά ζήστε απλά και να είστε ο εαυτός σας. Ο καθένας μας είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα και φάτσα. Κανένας άλλος από τα 7 δισεκατομμύρια σ' αυτόν τον πλανήτη δεν έχει το ίδιο D.N.A με το δικό μας. Μην ζηλεύετε τη φάτσα και τις συνήθειες κανενός. Μάθετε να ζείτε με αυτά που σας έδωσε ο Θεός και όσο μπορείτε να βελτιώνεστε πνευματικά και ηθικά. Μόνο αυτά μένουν. Όλα τα άλλα θα γίνουν χώμα και κόκκαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ρε παιδιά.....που έχουμε καταντήσει...να θεωρούμε στόχο μας να γίνουμε τόσο ψεύτικοι και τόσο κενοί και γυάλινοι σαν άψυχες κούκλες....Μα τι στο καλό? δημιουργήσαμε τις κούκλες για να παραποιήσουμε την έννοια της ομορφιάς...Η ομορφιά έχει ψυχή και είναι πάνω από όλα ανθρώπινη ή τουλάχιστον έμβια...¨Ομορφο είναι ένα λουλούδι, όμορφη είναι μια κοπέλα ή ένας άντρας, όμορφος έιναι ένας σκύλος όχι όμως μια πλαστική κούκλα...χίλιες φορές να θέλω να μοιάσω με σκύλο που τουλαχιστον έχει ζωή παρά μια κούκλα ρηχή και κενή! και ναι αυτό είναι ψυχασθένεια γιατί δηλώνει πολλά ψυχολογικά προβλήματα γύρω από την αυταποδοχή και την αυτοεκτίμηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ew ew ew! Αηδιάζω και μόνο που το βλέπω... Συγγνώμη παιδιά, χωρίς παρεξήγηση, αλλά κάτι τέτοιο είναι τελείως αφύσικο... Γιατί να θέλεις να μοιάσεις σε ένα καρτούν; Στο κάτω-κάτω, τα καρτούν σχεδιάζονται για να μοιάσουν στον άνθρωπο, και εσύ που είσαι άνθρωπος θέλεις να μοιάσεις σε ένα καρτούν; Ew!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πάντως, έτσι για να ζηλέψεις λίγο, εγώ έβαψα ήδη τα μαλλιά μου μπλε. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
τα καρτούν σχεδιάζονται για να μοιάσουν στον άνθρωπο, και εσύ που είσαι άνθρωπος θέλεις να μοιάσεις σε ένα καρτούν; Ew!!
Θα ξεφύγουμε αλλά δεν γίνεται να μην "απαντήσω", τις εργοστασιακές προδιαγραφές βελτιώνουν, από την εποχή του....μίκι μάους, πλέον βρισκόμαστε σε επίπεδο απεικόνισης τελειοποιημένων χαρακτηριστικών!
Αλήθεια, εσύ έχεις συνειδητοποιήσει την εικόνα σου εδώ που γράφεις, σου μοιάζει...ανθρώπινη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αλήθεια, εσύ έχεις συνειδητοποιήσει την εικόνα σου εδώ που γράφεις, σου μοιάζει...ανθρώπινη;

Τι εννοείς ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τι εννοείς ακριβώς;
Προτιμώ να σου δώσω την χαρά της....ανακάλυψης, βρες το μόνος σου, μοιάζεις έξυπνος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top