Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,246 μέλη και 2,424,717 μηνύματα σε 75,711 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 440 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

chrislg

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο chrislg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O chrislg έγραψε: στις 20:56, 18-09-10:

Ακούγεται ότι θα δημιουργηθεί ένα καινούριο site κοινωνικής δικτύωσης(diaspora).Το αναπτύσσουν 4 αμερικανοί φοιτητές , οι Daniel Grippi, Maxwell Salzberg, Raphael Sofaer και Ilya Zhitomirskiy, του πανεπιστημίου της Νέας Υόρκης.Η ιδέα της δημιουργίας του ξεκίνησε από την εποχή της έντονης συζήτησης σχετικά με τις ρυθμίσεις ασφάλειας του Facebook. Τι πιστεύετε για αυτό ??
Θα αντικαταστήσει τελικά το facebook ???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 21:00, 18-09-10:

Νομίζω πως ναι. Γενικά το καθετί καινούριο μας έλκει. Πχ παλιά ήταν της μόδας το hi5, τώρα το facebook.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 21:06, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Μπαρδόν;

Φακελώνει ό,τι στοιχεία ανεβάσεις εσύ, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Αν δε θες λόγου χάρη να φακελώσει τη φάτσα σου δεν τη δημοσιεύεις.
Δεν ισχύει το ίδιο και για τους φίλους σου όμως... Μπορούν να σε κορνιζάρουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ χωρίς την έγκρισή σου...

Γενικά το facebook, όπως και κάθε δίκτυο (αντι)κοινωνικής δικτύωσης, έχει θετικά και αρνητικά. Εξαρτάται από τη χρήση που κάνει ο καθένας κυρίως... Το να κρατάς επικοινωνία με παλιούς συμφοιτητές ξέρω γω δεν είναι κακό. Το να κρατάς επικοινωνία όμως με το Μήτσο το γείτονα, είναι αν μη τι άλλο ανησυχητικό...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 21:08, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από koum
Δεν ισχύει το ίδιο και για τους φίλους σου όμως... Μπορούν να σε κορνιζάρουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ χωρίς την έγκρισή σου...

Γενικά το facebook, όπως και κάθε δίκτυο (αντι)κοινωνικής δικτύωσης, έχει θετικά και αρνητικά. Εξαρτάται από τη χρήση που κάνει ο καθένας κυρίως... Το να κρατάς επικοινωνία με παλιούς συμφοιτητές ξέρω γω δεν είναι κακό. Το να κρατάς επικοινωνία όμως με το Μήτσο το γείτονα, είναι αν μη τι άλλο ανησυχητικό...
Οκ, πες ότι γνωρίζουν τους φίλους σου, τι είδους φακέλωμα θα κάνουν; Τι τους νοιάζει με ποιον μιλάς και με ποιον μάλωσες πχ;
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 21:10, 18-09-10:

Οκ, πες ότι γνωρίζουν τους φίλους σου, τι είδους φακέλωμα θα κάνουν; Τι τους νοιάζει με ποιον μιλάς και με ποιον μάλωσες πχ;
Μιλάω για πρόσωπα και γενικά προσωπικά δεδομένα. Μην το βλέπετε έτσι αθώο...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 21:14, 18-09-10:

Μιλάω για πρόσωπα και γενικά προσωπικά δεδομένα. Μην το βλέπετε έτσι αθώο...
Μα, τα προσωπικά δεδομένα στην κρίση σου είναι αν θα τα βάλεις. Πχ δε γνωρίζω αν είσαι σε σχέση, τις πολιτικές σου πεποιθήσεις κτλ μπορώ όμως να τα μάθω όλα αυτά αν μου δώσεις εσύ το οκ, δηλαδή αν τα δημοσιεύσεις.
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

O koum έγραψε: στις 21:17, 18-09-10:

Μα, τα προσωπικά δεδομένα στην κρίση σου είναι αν θα τα βάλεις. Πχ δε γνωρίζω αν είσαι σε σχέση, τις πολιτικές σου πεποιθήσεις κτλ μπορώ όμως να τα μάθω όλα αυτά αν μου δώσεις εσύ το οκ, δηλαδή αν τα δημοσιεύσεις.
Δε με κατάλαβες μάλλον. Οι φίλοι σου μπορούν να ανεβάσουν φωτό σου με/χωρίς επισήμανσή σου... Τί μπορείς να κάνεις;
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,173 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 21:18, 18-09-10:

πιπέρι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 22-09-10 στις 17:00.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 21:24, 18-09-10:

Δε με κατάλαβες μάλλον. Οι φίλοι σου μπορούν να ανεβάσουν φωτό σου με/χωρίς επισήμανσή σου... Τί μπορείς να κάνεις;
Τους ξεκαθαρίζεις ότι δε σου αρέσει η δημοσιότητα. Απλό. Δε θέλω να ανέβουν φωτογραφίες που να με απεικονίζουν.

Αλήθεια, μια και μιλάμε για φακέλωμα, ποιες πιστεύεις/πιστεύετε ότι θα είναι οι επιπτώσεις του φακελώματος; Ποιος φακελώνει, το κράτος, άνθρωποι, και ποιος ο σκοπός/όφελος;
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

O koum έγραψε: στις 21:31, 18-09-10:

Τους ξεκαθαρίζεις ότι δε σου αρέσει η δημοσιότητα. Απλό. Δε θέλω να ανέβουν φωτογραφίες που να με απεικονίζουν.
Είναι κανόνας του διαδυκτίου: Ό,τι ανεβαίνει ΔΕΝ κατεβαίνει.

Αλήθεια, μια και μιλάμε για φακέλωμα, ποιες πιστεύεις/πιστεύετε ότι θα είναι οι επιπτώσεις του φακελώματος; Ποιος φακελώνει, το κράτος, άνθρωποι, και ποιος ο σκοπός/όφελος;
Δεν θα έχεις ελευθερία, τί πιο σημαντικό; Όλα τείνουν στον έλεγχο του ατόμου, γενικότερα. Η "μόδα" των πιστωτικών καρτών, επίσης οδηγεί εκεί. Κάθε συναλλαγή σου καταγράφεται.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 21:35, 18-09-10:

Είναι κανόνας του διαδυκτίου: Ό,τι ανεβαίνει ΔΕΝ κατεβαίνει.

Δεν θα έχεις ελευθερία, τί πιο σημαντικό; Όλα τείνουν στον έλεγχο του ατόμου, γενικότερα. Η μόδα των πιστωτικών καρτών επίσης οδηγεί εκεί. Κάθε συναλλαγή σου καταγράφεται.
Ελευθερία ως προς τι;
Τι και αν μάθουν ν άτομα, όπου ν θετικός ακέραιος , με ποιον τα έχω, που πιστεύω, τι μουσική ακούω; Ως προς τι θα περιοριστεί η ελευθερία μου;
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

O koum έγραψε: στις 21:37, 18-09-10:

Ελευθερία ως προς τι;
Τι και αν μάθουν ν άτομα, όπου ν θετικός ακέραιος , με ποιον τα έχω, που πιστεύω, τι μουσική ακούω; Ως προς τι θα περιοριστεί η ελευθερία μου;
Αυτό μένει να το δούμε. Προτιμώ πάντως να μην το δω.
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 21:40, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Είσαι 12 χρονών + έχεις facebook;; Μήπως είσαι λίγο μικρούλα;;
ολοι εχουν! και δεν ειμαι 12! 12 + 9 μηνες! δεν εχω προσωπικα μου στοιχεια και το εχω μονο για να παιζω!
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 21:41, 18-09-10:

Αυτό μένει να το δούμε. Προτιμώ πάντως να μην το δω.
Για να θεωρούμε το φακέλωμα κάτι το αρνητικό και ενώ μιλάμε για φακέλωμα μουσικής,πεποιθήσεων κτλ σημαίνει ότι κάτι έχουμε υπόψη. Πόσω μάλλον όταν μου λες ότι χάνεις την ελευθερία σου, δε νομίζεις;
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

O koum έγραψε: στις 21:48, 18-09-10:

Για να θεωρούμε το φακέλωμα κάτι το αρνητικό και ενώ μιλάμε για φακέλωμα μουσικής,πεποιθήσεων κτλ σημαίνει ότι κάτι έχουμε υπόψη. Πόσω μάλλον όταν μου λες ότι χάνεις την ελευθερία σου, δε νομίζεις;
Επί της ουσίας το ζούμε. Αλλά ακόμα και θεωρητικά να μιλάμε, υπάρχει έστω ένας που να μην έχει πρόβλημα με την έκθεση προσωπικών δεδομένων του σε τρίτους; Πραγματικά αν υπάρχει, πρέπει να αναθεωρήσει, δε νομίζεις;

Το να μην μοιράζεσαι την ιδιωτική σου ζωή με άλλους, πάντως, είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, υπ' όψην.

Για τους άπιστους Θωμάδες.
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 21:52, 18-09-10:

Μετα απο ενα χρονο διαρκους απασχολησης, ενα καμμενο καλοκαιρι και μια φαρμα 54 level , του εδωσα μια και το εκλεισα(δεν διαγραφεται).
Επιτελους!!! Συνθημα μου <<οχι πια face , μονο face to face>>
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 21:58, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
και δεν ειμαι 12! 12 + 9 μηνες! δεν εχω προσωπικα μου στοιχεια και το εχω μονο για να παιζω!
Συγγνωμη...εισαι 12+9/12...εγω πιστευω πως εισαι λιγο μικρη για να βρισκεσαι εκτεθειμενη σε τετοιες σελιδες...

το "ολοι εχουν" δεν μου λεει κατι...Εγω ξερω πολλους που δεν εχουν + στην ηλικια σου αλλα + πιο μεγαλοι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 22:02, 18-09-10:

Επί της ουσίας το ζούμε. Αλλά ακόμα και θεωρητικά να μιλάμε, υπάρχει έστω ένας που να μην έχει πρόβλημα με την έκθεση προσωπικών δεδομένων του σε τρίτους; Πραγματικά αν υπάρχει, πρέπει να αναθεωρήσει, δε νομίζεις;

Το να μην μοιράζεσαι την ιδιωτική σου ζωή με άλλους, πάντως, είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, υπ' όψην.
Εξαρτάται νομίζω για το τι προσωπικά δεδομένα μιλάμε. Αν έχω σχέση και δε θέλω να μαθευτεί σε τρίτους στο facebook δεν αλλάζω την κατάστασή μου σε ''Η Θεοδώρα βρίσκεται σε σχέση''. Για να την αλλάξω σημαίνει ότι δε με νοιάζει.
Ακόμα και στη real life αν δε θέλεις να μαθευτεί η σχέση σου περιορίζεις τις εμφανίσεις με το άτομο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 22:14, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Συγγνωμη...εισαι 12+9/12...εγω πιστευω πως εισαι λιγο μικρη για να βρισκεσαι εκτεθειμενη σε τετοιες σελιδες...

το "ολοι εχουν" δεν μου λεει κατι...Εγω ξερω πολλους που δεν εχουν + στην ηλικια σου αλλα + πιο μεγαλοι!
μα μονο παιχνιδια παιζω... για φιλους δεν το συζηταμε...
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,839 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 23:49, 18-09-10:

Έχω λογαριασμό στο facebook αλλά μπαίνω σπάνια. Γενικά, δεν μου αρέσει να ''τρώω'' πολύ χρόνο εκεί, ανούσιο το θεωρώ.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος