Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,086 μηνύματα σε 75,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 425 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Kwnstantina K. (Κωνσταντίνα - Ελευθερία)

Νεοφερμένος

H Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kwnstantina K. έγραψε: στις 00:38, 19-09-10:

Κι εγω εχω και μπαινω καθε μερα...αλλα απο καθαρη βαρεμαρα =\. Το fb με εκανε παντως να κοψω το msn που εχω να μπω κι εγω δεν ξερω ποσο καιρο...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy_23

Νεοφερμένος

H amy_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H amy_23 έγραψε: στις 00:51, 19-09-10:

εχω δεν μου ειναι κατι ιδιαιτερο
δεν μου αρεσει να μιλαω με αλλους οταν μπαινω,μονο κτ τεστακια κανω ή παίζω ποκερ οταν βαριεμαι..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,420 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 01:09, 19-09-10:

Εγώ δεν έχω. Μήπως πρέπει να πάω σε γιατρό?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 01:32, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Εγώ δεν έχω. Μήπως πρέπει να πάω σε γιατρό?

οι γνωστοι μου λεω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

empeiros

Δραστήριο Μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O empeiros έγραψε: στις 13:00, 19-09-10:

και εγω εχω
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε: στις 14:13, 19-09-10:

Εγω εχω αλλα ειναι βαρετο μπαινω ετσι που και που
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 15:22, 19-09-10:

εμενα δεν μου αρεσει να μιλαω στο φβ. μπαινω μονο για τα παιχνιδια.
Παράθεση

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O lefteris_92 έγραψε: στις 16:57, 21-09-10:

εγω ενα εχω να πω... η μαλλον να δειξω... .. ειναι αρκετα αστειο ομως λεει την αληθεια!!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*school_brick*

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H *school_brick* έγραψε: στις 21:21, 21-09-10:

Κανενα τεχνολογικο επιτευγμα δεν ειναι βλαβερο αν γνωριζεις να το χειριζεσαι συνειδητα και με περισκεψη.Οποιος επιθυμει να βγαζει τα προσωπικα του στη φορα δικαιωμα του,αφου το φεισμπουκ προσφερει αυτη τη δυνατοτητα μερικοι θα την αξιοποιησουν ,μερικοι οχι.Ας μη παραβλεπουμε ομως το γεγονος οτι το φεισμπουκ ειναι ενας πολυ σημαντικος διαδικτυακος χωρος για interaction ,επικοινωνια,συζητησεις,ανταλλαγη αποψεων κλπ ειδικα μεσω διαφορων ομαδων και σελιδων.Προσωπικα το χρησιμοποιω κυριως για τον τελευταιο λογο -ακριβως οπως στα fora καλη ωρα-αλλα και για επικοινωνια με φιλους και συγγενεις που ζουν σε μακρινες πολεις ή στο εξωτερικο-η επικοινωνια ειναι πιο αμεση μεσω chat κλπ..,καμια φορα σε πολυ ακραιες περιπτωσεις μπορει να παιξω λιγο ποκερ..Αυτα σε γενικες γραμμες
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

Ο Serenity Seeker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Serenity Seeker έγραψε: στις 21:43, 21-09-10:

ο πιο σοφός που διάβασα μέχρι τώρα ...
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,144 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 21:46, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από *school_brick*
Κανενα τεχνολογικο επιτευγμα δεν ειναι βλαβερο αν γνωριζεις να το χειριζεσαι συνειδητα και με περισκεψη.
και στην κουζίνα αν δεν προσέχεις, μπορείς να καείς...
Παράθεση

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

Ο Serenity Seeker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Serenity Seeker έγραψε: στις 21:49, 21-09-10:

Για αυτό ο κόσμος πάει κατα διαόλου ...
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,144 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 21:52, 21-09-10:

Νομίζω ότι κάθε τεχνολογικό επίτευγμα έχει δυο σκοπούς:

- να κάνει απόσβεση κατασκευής του, μέσω του καταναλωτισμού του κόσμου
- να χρησιμοποιηθεί σε ερευνητικά πλαίσια για την κοινωνική πρόοδο του ανθρώπου

ειδικά στην Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε μόνο για το πρώτο και αυτό είναι συνάρτηση της παιδείας που έχουμε
Παράθεση

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

O Serenity Seeker έγραψε: στις 21:54, 21-09-10:

Η Τεχνολογία είναι κακή ! Γιατί οι άνθρωποι είναι βλάκες ! Ξυπνήστε !!!
Παράθεση

Lefteris278 (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O Lefteris278 δν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο στιγμές έγραψε: στις 21:59, 21-09-10:

συμφωνώ με την απο πάνω..! whistle:
Παράθεση

anna_md (αννα)

Δραστήριο Μέλος

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H anna_md έγραψε: στις 21:59, 21-09-10:

Εγω ειμαι απο τους λιγους χωρις facebook
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb έγραψε: στις 22:01, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Serenity Seeker
απόλυτη αρνητική άποψη...

Ο υπολογιστής είναι κακός γιατί οι πλατιές αφελείς μάζες ανθρώπων τον χρησιμοποιούν ως παιχνίδι και εθίζονται. Δηλ., δεν έχουν κάποιο παραγωγικό έργο. Οι ερευνητές χρησιμοποιούν τον υπολογιστή σαν εργαλείο (π.χ. προσομοίωσης, πληροφοριών,..κτλ) μέχρι και για χειρισμό Ιατρικών Μηχανημάτων (π.χ. Υπολογιστικός Αξονικός Τομογράφος).
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:46, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Serenity Seeker
Το μαχαίρι δηλαδή είναι κακό από μόνο του; Το μαχαίρι δημιουργήθηκε για ένα σκοπό, τώρα αν οι άνθρωποι το χρησιμοποιούν για φόνους δεν πρέπει να κατηγορούμε την τεχνολογία (μαχαίρι), αλλά τον άνθρωπο.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,018 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 20:09, 22-09-10:

Έχω facebook αλλα μπορω να πω πως δεν το χρησιμοποιω καθολου.Δεν ανεβαζω τραγουδια,δεν σχολιαζω φωτογραφιες φιλων, παλιων συμμαθητων ή συμφοιτητων.Δεν εχω καν φωτογραφιες δικες μου.

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ομολογώ πως δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητά του. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι προσφέρει το facebook;
Η χρησιμοτητα διαφερει απο ατομο σε ατομο.Αλλος το χρησιμοποιει για ενημερωση και αλλος για να δειχνει ποσο γαματα περναει την καθε στιγμη του.Προσωπικα, χρησιμοποιω το facebook για πληροφορηση σε θεματα που αφορουν τη σχολη μου.Ισως,να στειλω καποιο πμ σε καποιον συμφοιτητη να ρωτησω την υλη για καποιο μαθημα ή αν γνωριζει περισσοτερες πληροφοριες για καποιον καθηγητη,για την εξεταστεα υλη ή για παραδοση εργασιων.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:51, 24-09-10:

Τι να κάνεις χωρίς Facebook;
Απροσπέλαστο το Facebook επί 2,5 ώρες στις 24 Σεπτεμβρίου 2010
Διασκεδαστικές οι συνέπειες στο twitter

To δημοφιλέστερο σάιτ κοινωνικής δικτύωσης παγκοσμίως παρέμεινε απροσπέλαστο επί 2,5 ώρες για τη συντριπτική πλειονότητα των μελών του την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου. Εκτός από την αδυναμία εισόδου στο facebook.com, εκατοντάδες χιλιάδες δικτυακοί τόποι που χρησιμοποιούν τα Like και Recommend της υπηρεσίας επέστρεφαν στη θέση του εικονιδίου Service Unavailable ###8212; DNS Error.

Πάντως, ξεκαρδιστικά ήταν τα σχόλια που έγιναν στο twitter:

«Εκείνη την ημέρα, η παραγωγικότητα αυξήθηκε θεαματικά και η αμερικανική οικονομία ανέκαμψε, η ΗΠΑ βγήκαν από την κρίση»,
«εννέα μήνες αργότερα γεννήθηκαν πολύ περισσότερα παιδιά», ενώ
«εξοργισμένοι χρήστες περιδιαβαίνουν τους δρόμους, κολλάνε στα μούτρα των περαστικών την φωτογραφία τους και ρωτάνε «Do you Like this? Do YOU?»,
«ο Zuckerberg ανακοινώνει από το σόου της Όπρα ότι η υπηρεσία δεν θα συνεχιστεί εκτός εάν 500.000.000 μέλη συμφωνήσουν να δουν την ταινία», ή
«ο Μαρκ ανοίγει το ολοκαίνουριο κινητό που λανσάρει το Facebook, κάνει login στη σελίδα του και, κατά λάθος, πατάει delete» ή
«twitter to facebook: ... and STAY DOWN».
Πάντως, η επίσημη εξήγηση για το γεγονός δόθηκε από την ομάδα Facebook Engineering: πρόκειται για την χειρότερη παύση λειτουργιών της υπηρεσίας εδώ και τέσσερα και πλέον χρόνια. Αποδίδεται στην υιοθέτηση μιας αυτοματοποιημένης μεθόδου για τον έλεγχο της εγκυρότητας των παραμέτρων λειτουργίας του Facebook που παραμένουν στις cache των server του, η οποία τελικά δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από όσα έλυσε. Ένα ατέρμονο loop με αδιάλειπτα ερωτήματα στα συστήματα διαχείρισης βάσεων δεδομένων της υπηρεσίας οδήγησε την τεχνική υποστήριξη να κάνει την πολυσυζητημένη παύση. Όταν ανέκαμψαν οι βάσεις δεδομένων και δόθηκε λύση στο αρχικό πρόβλημα, σταδιακά επιτράπηκε η πρόσβαση ολοένα περισσότερων μελών στην υπηρεσία.
κλικ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος