Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μιας γνωστής της είχαν κλέψει το λογαριασμό και άνοιγε με δυσκολία η συνομιλία της. Κολλούσε υπερβολικά.
Μάλιστα όταν μιλούσε σε συνομιλία στελνόταν στο συνομιλητή της μηνύματα που δεν έγραφε η ίδια.
Της πρότεινα να αλλάξει κωδικό και ως δια μαγείας ξεκόλλησε η συνομιλία.

Εντάξει, τι σοβαρή πληροφορία να πάρεις από ένα τόσο σοβαρό site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στο φειςμπουκ μπορεις να γραψεις στον δικο σου τοιχο κατι,και μετα βαζεις με μπλε γραμματα μερικα ονοματα-φιλους σου που αυτο το στατους γραφετε αυτοματα και στον τοιχο τους

Πως το κανω αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Βάζεις παπάκι (@) και πληκτρολογείς το όνομα που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο φειςμπουκ μπορεις να γραψεις στον δικο σου τοιχο κατι,και μετα βαζεις με μπλε γραμματα μερικα ονοματα-φιλους σου που αυτο το στατους γραφετε αυτοματα και στον τοιχο τους

Πως το κανω αυτο?
@όνομα

Κόκκινοοοοοοοοοοοοο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν με δουλευει.Τι φταει? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Ρε παιδιά, έχεις κανείς άλλος πρόβλημα με την αποστολή προσωπικών μηνυμάτων; Μια στέλνω, και δε πάει, την άλλη μου στέλνει ένας φίλος και δεν έρχεται...
ο,τι να ναι κατάσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τελικά αυτό που ήθελα, το κατάφερα.
Τώρα αν κάποιος πάει να μπει από τον λογαρισμό μου σου βγάζει αυτόματα να ονομάσεις το "μέρος" από το οποίο μπαίνεις, και έπειτα από το Account Security μπορείς να δεις από πού και πότε συνδέθηκε το λογαριασμός σου, ενώ άμα μπει κάποιος την ώρα που είσαι online σου στέλνει ειδοποίηση κατευθείαν.
Πώς το έκανα δε ξέρω, απλά την τελευταία φορά που είχε κλειδωθεί μου' χε ζητήσει να ονομάσω το πισί μου για να το αναγνωρίσει και δοκίμασα να μπω κι από άλλα 2 πισιά και έβγαζε το ίδιο, οπότε όλα οκ.


Δεν με δουλευει.Τι φταει? :(
Δεν δουλελυει καθόλου; Ή δουλεύει και μετά μαυρίζει; Γιατί αν είναι το δεύτερο, συμβαίνει όταν το άτομο που έχεις επιλέξει έχει πατήσει το remove tag οπότε αυτόματα βγαίνει σαν κείμενο χωρίς λινκ.


Ρε παιδιά, έχεις κανείς άλλος πρόβλημα με την αποστολή προσωπικών μηνυμάτων; Μια στέλνω, και δε πάει, την άλλη μου στέλνει ένας φίλος και δεν έρχεται...
ο,τι να ναι κατάσταση!
Ουυυφ καλά. Εμένα το κάνει εδώ και καιρό αυτό. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν δουλελυει καθόλου; Ή δουλεύει και μετά μαυρίζει; Γιατί αν είναι το δεύτερο, συμβαίνει όταν το άτομο που έχεις επιλέξει έχει πατήσει το remove tag οπότε αυτόματα βγαίνει σαν κείμενο χωρίς λινκ.
Δεν δουλευει καθολου.Απο την αρχη το ονομα μου το βγαζει μαυρο και με @.

Βασικα μετα το @ αφηνω κενο?Τι ονομα βαζω?Το αρχικο,αυτο που εχει τωρα?Μαζι με την παρενθεση που εχουν πολλα?

Ολα τα δοκιμασα αλλα δεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μου άλλαξε η συνομιλία και δεν μπορώ να καταλάβω ποιοι είναι on.
Μου βγάζει κάποια ονόματα -όχι όλα- και σε 2-3 έχει μια πράσινη βούλα.
Τι είναι πάλι αυτό;; Πφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Φαίνεται από αριστερά.
Το πρόβλημά μου είναι το πως κλείνει το τσατ έτσι όπως το άλλαξαν.

Το βρήκα πως:
Ανοίγεις το τσατ, ξεμαρκάρεις το "διαθέσιμος για συνομιλία" και κλείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν δουλευει καθολου.Απο την αρχη το ονομα μου το βγαζει μαυρο και με @.

Βασικα μετα το @ αφηνω κενο?Τι ονομα βαζω?Το αρχικο,αυτο που εχει τωρα?Μαζι με την παρενθεση που εχουν πολλα?

Ολα τα δοκιμασα αλλα δεν
Κάνε μία δοκιμή. Είναι και με κενό και χωρίς κενό.
Πχ θες να επισημάνεις την Sofia K.
Γράφεις @Sof πχ και σου ανοίγει λίστα και επιλέγεις την Κ.
Σε εσένα θα το δείχνει σε ένα ελαφρός γκρι/γαλάζιο πλαίσιο αλλά μόλις το στείλεις γίνεται μπλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ορίστε και το δικό μου....:)

https://www.facebook.com/semina.dagopoulou
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τις ομάδες που δημιουργούμε και κατατάσσουμε τις επαφές τις βλέπουμε μόνο από την επεξεργασία φίλων;
Από το προφίλ δεν έπρεπε κανονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μόνο από την επεξεργασία φίλων και στο τσατ. Γιατί να τις βλέπουμε στο προφίλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ωραίο το facebook και μου αρέσει ως χώρος αν και για μένα θα έπρεπε να χει κάποια πιο προσωπικά στοιχεία του καθενός χρήστη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
θα έπρεπε να χει κάποια πιο προσωπικά στοιχεία του καθενός χρήστη.;)

Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τι κακό είναι αυτό, για να δεις μια σελίδα, πρέπει να πατήσεις like και μετά να έχει πρόσβαση στον υπολογιστή σου και στο μέιλ σου. Όλες σχεδόν οι σελίδες που πρέπει να ανοίξεις για να δεις κάτι στο facebook έτσι γράφουν.
Δεν θα πάρω ευχαριστώ, δεν πατάω like εκβιαστικά, αλλά μόνο όταν μου αρέσει κάτι που έχω δει, όχι για να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
φατσοτέφτερο


στο κουίζ "ποιά οικουμενικώς διαδεδομένη ιστοσελίδα κοινωνικοποίησης
που καθιστά τα μέλη της βαρετά, οκνηρά, αντιδημιουργικά, αντισυναισθηματικά,
αντιερωτικά, ποζεροκουτσομπολομιμοχαζούτσικα τσουβάλια είναι η αγαπημένη σου;"
η απάντηση είναι:

"faaaaaaaaaaaaaceboooooooooooooooook" :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σήμερα το πρωί το Facebook μού χάλασε τη διάθεση.

Κάθομαι αρκετές ώρες την ημέρα στο Facebook, αλλά κυρίως για να παίξω ή να επικοινωνήσω με τις κολλητές μου, οι οποίες πάσχουν από αιώνια έλλειψη κάρτας. Ωστόσο, ξέρω να βάζω τα όρια μεταξύ πραγματικής και εικονικής ζωής. Δεν θα κάτσω να λύσω μια σοβαρή διαφορά μέσω Facebook, αλλά θα τα "ψάλλω" στον άλλο από κοντά. Γι΄αυτό το λόγο, τα παίρνω όταν κάποιοι πετάνε σπόντες μέσω Facebook... Συγκεκριμένα, σήμερα διάβασα το σχόλιο μιας φίλης, που υπονοούσε ότι την "γράφουμε", ενώ στην πραγματικότητα εκείνη είναι που αδιαφορεί πλήρως για την παρέα. Θεωρώ απολύτως άνανδρο να πετάει κάτι τέτοιο μέσω Facebook και να μην επιδιώκει μια συνάντηση μαζί μας για να συζητήσουμε επί του θέματος (κάτι που το έχουμε επιδιώξει εμείς πολλές φορές, γιατί, όπως είπα, ο "Γράψας" είναι εκείνη).

Γιατί τα λέω όλα αυτά; Γιατί το Facebook, όσα προνόμια κι αν προσφέρει, τείνει να αντικαταστήσει την πραγματική ζωή και να διαλύσει τις πραγματικές φιλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Όχι Αλίκη.

αυτό που γράφεις είναι παπιώδες (παπαπαπα)
και αποτελεί φασιστική άποψη καθότι
όπως δεν πάμε στο βουνό βρούβες αλλά τις μαζεύουμε
ούτε πηγαίνουμε στη θάλασσα όπως κάποιος ναυτικός
που τα καλά κρασιά εκτιμάει αντίθετα μαλιστα κανει αυτό, πιο δήλαδη;
Αυτό!
πιο;
Αυτό καθρεφτάκι μου!

σε ακούω να λες:

Α: Μα είστε σοβαρός;

C.B.: Στην ουσίωσή μου μόνον είμαι.
Ξαναλέω: Αναπαράγετε φασιστικές απόψεις

Α: Και εσείς, έχετε λέπρα στα μαλλιά

C.B.: Μόνο στην ουσίωσή μου
Είμαι πάπια.
Παπαπαπαπαπα

A: Ας επανέλθουμε όμως Κύριε!

C.B.: Παπαπαπαπαπαπα


Εσύ κλείσε,

όχι εσύ κλείσε

(γουτσουλίνια φεησμπουκίτικα)

κουιους κουιους, αχ μωρε μωρε. :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top