Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,587 μηνύματα σε 75,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 192 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 01:42, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Λογική εξέιλιξη του καπιταλισμού, δεν με βρίσκει αντίθετο. Καλύτερα να έχω στοχευμένες διαφημίσεις για προϊόντα που με ενδιαφέρουν παρά να βλέπω το cilit bang στην tv...
δε βρισκω τη λογικη, να με συμπαθας. καλυτερα να ψαχνεις εσυ τα προιντα παρα να στα πλασαρουν
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phanis

Δραστήριο Μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 171 μηνύματα.

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε: στις 01:52, 23-05-09:

ειμαι χαρουμενος που δεν εγινα μελος ποτε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 10:53, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από phanis
ειμαι χαρουμενος που δεν εγινα μελος ποτε
Μήπως όμως έχεις γινει μέλος σε άλλα πρόμοια; Πχ myspace, hi5 ή και ελληνικά; Σκέψου το Δεν είναι ανάγκη να δώσεις το πρααγματικό συ όνομα για να πετύχουν το σκοπό τους.
Παράθεση

Eftychialou

Δραστήριο Μέλος

H Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

H Eftychialou έγραψε: στις 12:01, 23-05-09:

Φαντάζομαι οτι περίπου το ίδιο ισχύει και για το hi5...
Ελπίζω να χρησιμοποιηθούν μόνο για διαφημιστικούς σκοπούς...
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε: στις 13:37, 23-05-09:

Το facebook ειναι απο τα πιο ασφαλη site του ειδους του, σε αντιθεση με το Hi5
Παράθεση

Eftychialou

Δραστήριο Μέλος

H Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

H Eftychialou έγραψε: στις 13:38, 23-05-09:

Σε οτι αναφορά τι?
Για εξήγα μορ...
Παράθεση

dreamer (xristos)

Δραστήριο Μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O dreamer έγραψε: στις 13:42, 23-05-09:

Φίλε και εδώ ακόμι που είσαι γραμένος άν έχεις γράψει αληθινά στοιχεία,είσαι φακελομένος.
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε: στις 13:49, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eftychialou
Σε οτι αναφορά τι?
Για εξήγα μορ...
Στο facebook δέχεσαι αρχικά να γράψεις αναλυτικά τα στοιχεία σου, ονοματεπώνυμο κτλ, και δεν νομίζω να έχει ενοχλήσει κανέναν αυτό, καθώς η μισή Ελλάδα έχει facebook! Επίσης υπάρχει επιλογή να μη μπορούν να δουν το profile σου, και να μπορείς να κάνεις μόνο εσύ add τους άλλους!

στο Hi5 επικρατεί ένα μπάχαλο, μπαίνει ο κάθε τυχαίος και μπορεί εύκολα να δει το profile σου, καθώς ενώ υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κρυφό, συνήθως οι νεότεροι χρήστες που είναι και οι περισσότεροι, δεν το γνωρίζουν καν! Και εμένα προσωπικά το facebook μου φαίνεται πιο σοβαρό από το Hi5 και βλακείες του τύπου nickname "XX&S@DSDAninoubiiiiizzzzzzzze1212skatofatsoulamooo" και τόπος κατοικίας "stin kosmara mou re"

Παντού είμαστε φακελομένοι, η IP του κάθε χρήστη internet είναι μοναδική και πίσω από αυτή κρύβονται πραγματικά στοιχεία για όλους!
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 13:56, 23-05-09:

το θεμα δεν ειναι συγκρητικα το facebook με το hi5
αλλα το facebook σκετο
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 14:32, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
το θεμα δεν ειναι συγκρητικα το facebook με το hi5
αλλα το facebook σκετο
Μα φακελωμένος δεν είσαι απ'το facebook,φακελωμένος είσαι ήδη απ'τον πάροχο σου για την πρόσβαση στο Internet.Εκτός αν τρέχεις σε internet cafe' και μάλιστα χωρίς να'σαι μέλος.

Δεν υπάρχει ανωνυμία στο διαδίκτυο.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 14:37, 23-05-09:

Και να σας φακελώνει (που το κάνει), δεν θα το δείτε τώρα, θα το δείτε μετά. Το facebook είναι βιομηχανία συγκρινόμενο με όλα τα παρόμοια site δικτύωσης, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά, και το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να μπει στον κιμά μαζί με όλα τα άλλα θύματα.
-----------------------------------------
Η διαφορά είναι ότι η τεχνολογική εξέλιξη ειδικά του Facebook έχει δημιουργήσει ένα σύστημα φακελώματος καταναλωτικού προτύπου, στο οποίο πάνε και "παραδίνονται" τα θύματα από μόνα τους, λόγω του καλού Marketing. Η αποτυχία των άλλων site στον τομέα αυτό τα καθιστά αυτομάτως πολύ λιγότερο επικίνδυνα.
Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε: στις 17:51, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από johngreek_mad
Στο facebook δέχεσαι αρχικά να γράψεις αναλυτικά τα στοιχεία σου, ονοματεπώνυμο κτλ, και δεν νομίζω να έχει ενοχλήσει κανέναν αυτό, καθώς η μισή Ελλάδα έχει facebook! Επίσης υπάρχει επιλογή να μη μπορούν να δουν το profile σου, και να μπορείς να κάνεις μόνο εσύ add τους άλλους!

στο Hi5 επικρατεί ένα μπάχαλο, μπαίνει ο κάθε τυχαίος και μπορεί εύκολα να δει το profile σου, καθώς ενώ υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κρυφό, συνήθως οι νεότεροι χρήστες που είναι και οι περισσότεροι, δεν το γνωρίζουν καν! Και εμένα προσωπικά το facebook μου φαίνεται πιο σοβαρό από το Hi5 και βλακείες του τύπου nickname "XX&S@DSDAninoubiiiiizzzzzzzze1212skatofatsoulamooo" και τόπος κατοικίας "stin kosmara mou re"

Παντού είμαστε φακελομένοι, η IP του κάθε χρήστη internet είναι μοναδική και πίσω από αυτή κρύβονται πραγματικά στοιχεία για όλους!

AΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑ!
Όχι ρε, ο πιο συνηθισμένος τόπος κατοικία είναι: opoO goOst@rwW rr!
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 01:26, 24-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Μα φακελωμένος δεν είσαι απ'το facebook,φακελωμένος είσαι ήδη απ'τον πάροχο σου για την πρόσβαση στο Internet.Εκτός αν τρέχεις σε internet cafe' και μάλιστα χωρίς να'σαι μέλος.

Δεν υπάρχει ανωνυμία στο διαδίκτυο.
Σωστός...

Το Facebook σας μάρανε...
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 01:52, 24-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Και να σας φακελώνει (που το κάνει), δεν θα το δείτε τώρα, θα το δείτε μετά. Το facebook είναι βιομηχανία συγκρινόμενο με όλα τα παρόμοια site δικτύωσης, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά, και το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να μπει στον κιμά μαζί με όλα τα άλλα θύματα.
Γιατί θύματα; Ειδικά αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Κάποιοι το κάνουν συνειδητά αυτό. Πες τους επιδειξίες, ψωνάρες ή οτιδήποτε. Θύμα είσαι αν είσαι σε οποιοδήποτε site τέτοιου περιεχομενου και νομίζεις οτι είσαι καλύτερα απο κάποιο άλλο.

Η διαφορά είναι ότι η τεχνολογική εξέλιξη ειδικά του Facebook έχει δημιουργήσει ένα σύστημα φακελώματος καταναλωτικού προτύπου, στο οποίο πάνε και "παραδίνονται" τα θύματα από μόνα τους, λόγω του καλού Marketing. Η αποτυχία των άλλων site στον τομέα αυτό τα καθιστά αυτομάτως πολύ λιγότερο επικίνδυνα.
,
Ε, οχι; Ίσα ίσα είναι πιο ικανό να χειριστεί θέματα ασφαλείας καλύτερα αν χρειαστεί; Αυτό που λες το κάναν ανέκαθεν SN sites;

Το οτι είναι πιο επικίνδυνο επειδή είναι πιο εξελιγμένο, είναι όπως τα ΜΜΕ που κατηγορούν το ίντερνετ για σατανισμό, παιδοφιλία και δεν συμμαζεύεται απλά και μόνο επειδή δίνει αυτές τις δυνατότητες.

Σκεφτήτε το καλά πριν ανοίξετε κάπου λογαριασμό, με πραγματικά στοιχεία ή μή. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 20:30, 26-05-09:

εμένα δέν με νοιάζει το φακέλωμα... άλλωστε δέν έχω να κρύψω κάτι.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 20:53, 26-05-09:

Εγώ έβαλα πολλά ψεύτικα στοιχεία αλλά όπως και νά χει η φωτό μου δεν είναι και πολύ ψεύτικη Besides, άμα κάνω κάτι παράνομο ας έρθουν να με βρουν και θα έχουν και δίκιο.
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 14:46, 27-05-09:

Το θέμα δεν είναι αν έχετε να κρύψετε κάτι και δεν έχει και τόση μεγάλη σημασία αν δίνετε αληθινά ή ψεύτικα στοιχεία. Αυτοί έτσι και αλλιώς σαν νούμερα σας βλέπουν.

Αν και εκεί έχεις λίγο άδικο, εσύ ίσως δεν έχεις κάτι παράνομο να κρύψεις άρα είσαι φανερός. Έτσι καλλιεργείται η λογική όμως οτι όποιος θέλει να κρύψει κάτι, είναι παράνομος. Εκεί βασίζονται και όταν θέλουν να περνάνε νόμους για κάμερες, για παρακολούθηση των τηλεπικοινωνιών και όλα τα ωραία που βλέπουμε τώρα τελευταία να γίνονται.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 16:01, 27-05-09:

Σα να έχεις δίκιο....πάντως τώρα η μλκ έχει γίνει...και να απαιτήσω να το σβήσουν θα μου πουν πάρ τα @@ μας, με επίσημο ύφος βέβαια!
Παράθεση

xman (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται μαθητης(και τι μαθητης...) και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O xman http://oxiginlab.square7.ch/forum/index. έγραψε: στις 16:03, 27-05-09:

Συμφωνω απολυτα με το πρωτο ποστ.Και χαιρομαι που γινονται συνεχως επιθεσεις στο fecebook και βοηθαω και γω σε αυτο.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 16:44, 27-05-09:

Kοίτα χαρα ο Leon!! Το facebook πάντως μια χαρά είναι αν δεν ξέρεις τι βρίσκεται από πίσω...σαν την κόκα κόλα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος