Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 41 22.2%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 24 13.0%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.7%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.2%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 20.0%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τον συνηθισα αναγκαστικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay.ouaou

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Cappucino Latte Γλυκος :inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χμ... Freddo Espresso διπλός γλυκός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Starbucks kαφές φίλτρου. :thumbup:

sirenastarbucks.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ευτυχώς έχω αρχίσει να κόβω τον φραπε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisk

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
φιλτρου το χειμωνα freddo espresso το καλοκαιρι! και κανα frappe αν μας πιασουν οι τσιγγουνιες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
πάντα φραπέ πίνω...είναι απλά τέλειος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ευτυχώς έχω αρχίσει να κόβω τον φραπε :)

τζων την καλυτερη δουλεια κανεις,
πιστευω οτι ο νες ειναι ο χειροτερος καφες, ιδιως αν εχεις περιεργο οργανισμο.....

Αν ριξετε λιγες σταγονες απο τον καφε που πινετε σε μια επιφανεια τζαμιου
και δειτε σε τι κατασταση ειναι την επομενη μερα, τοτε θα καταλαβετε τι πινετε.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
φίλτρου...με όλες τις γεύσεις!!! και freddo το καλοκαίρι! αλλά συνήθως προτιμώ το τσάι!...(άσχετο,αλλά αλήθεια!):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
καφες...ερωτας...:inlove:πινω ολους τους καφεδες αλλα ενας ειναι για μενα Ο καφες...ο καπουτσινο...κλασσικη αξια...:inlove:αν και το καλοκαιρι πινω φραπε και φρεντο...:redface::redface:



:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
nescafe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild Rose

Νεοφερμένος

Η Wild Rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ο αγαπημενος ειναι ο κλασσικος και περα περα "ελληνικος" ΦΡΑΠΕΣ!:D Σιγουρα με την παρεα εξω θα τον προτειμησω.
Το χειμωνα μου αρεσει ιδιαιτερα ο καπουτσινο (ειδικα αν εχει σιροπι καραμελας ;) ) και φυσικα ο γαλλικος:) Ειναι ελαφρυς και ζεστος, οποτε οτι πρεπει για ενα καλο και ζεστο ξυπνημα!
Σε μερες που εχω ορεξη για σοκολατα, προτιμω μοκατσινο ή φρεντοτσινο
:clapup:

:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
γαλλικός μέτριος με μαύρη ζάχαρη και γεύση φουντούκι. ΧΩΡΙΣ ΓΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

έρωτας!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και γω θα ήθελα μια καφετιέρα για esprsso.....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
και γω θα ήθελα μια καφετιέρα για esprsso.....!!




επειδη εχω αλλαξει πολλες,
προσεξε μην παρεις ακριβη (θα την κλαις μετα απο λιγο αν χαλασει)
και επισης να αποφυγεις τις γνωστες μαρκες που βγαζουν ταυτοχρονα μιξερ, σκουπες κλπ.

κατσε να ανοιξω ενα ξεχωριστο θεμα, γιατι ο εσπρεσσο ειναι ειδικη περιπτωση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Απο μετριο με γαλα.Το εχω γυρισει σε σκετο.Once black,you never go back!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
ελληνικός σκέτος:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

webdev

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Freddo Espresso μετριο χειμωνα-καλοκαιρι! Δεν υπαρχει περιπτωση να παρω κατι διαφορετικο.

Ελληνικη φραπεδουμπα μακραν ο χειροτερος καφες ποιοτικα. Μπορει οταν πρωτο εφευρεθηκε να ηταν καλος, αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μου σερβιρουν φραπε και να μην νιωθω τους εφτα νανους να σκαβουν το κεφαλι μου αφου τον πιω. Αρρωσταινω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ο,τι είναι σκέτο με γάλα, το πίνω. Ναι, όλοι λένε "πωπω, καφές με γάλα είναι θάνατος, μην το πίνεις, μπλα μπλα" ρε παιδιά, μια χαρά είναι, αφού μ' αρέσει. Ασε που κανείς δεν έχει αποδείξεις για το "κακό" που κάνει και καλά το γάλα με τον καφε.
Στην ουσία όλοι οι καφέδες το ίδιο μου κάνουν, αρκεί να εχουν γάλα. Αντε και ελάχιστη ζάχαρη μπορώ να την αντέξω, πάνω από μισή κουταλια όμως με αηδιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αγαπημένος μου καφές είναι ή ο κλασικός φραπές μέτριος με λίγο γάλα, ή Jacobs γαλλικός με γεύση καραμέλα..
Πέρα απ' αυτά έχω μία μόνο προτίμηση: όταν πηγαίνω εξωτερικό (Αμστερναμ ή Γερμανία) πίνω πάντα latte macchiatto σε κάποιο καλό ιταλικό καφέ... είναι η αγαπημένη μου γεύση καφέ, με κάνει να νοσταλγώ. Επίσης, ένας φίλος μου από Αυστραλία μου χε μιλήσει για ένα καφέ από Ινδονησία που έχει 70 δολλάρια η κούπα:whistle: ποοολύ θα θελα να το δοκιμάσω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top