Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,553 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 287 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένος καφές

Αγαπημένος καφές

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)
28
24,35%
Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)
9
7,83%
Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)
14
12,17%
Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)
16
13,91%
Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)
21
18,26%
Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)
12
10,43%
Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)
28
24,35%
Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)
9
7,83%
Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)
21
18,26%
Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)
29
25,22%

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 22:10, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mariophys
Τουρκικος ( μην ξινίζετε τούρκικος είναι ας τον βαφτίσαμε ελληνικό ! )
Irish Coffe
Freddo Espresso
προπερσι ειχα παει κουσαντασι!το τουρκικο χαρμανι ειναι καταπληκτικο!ο καφες αυτος ειναι 2 φορες καλυτερος απο τον δικο μας!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 22:15, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
προπερσι ειχα παει κουσαντασι!το τουρκικο χαρμανι ειναι καταπληκτικο!ο καφες αυτος ειναι 2 φορες καλυτερος απο τον δικο μας!
Kαι εγώ που ξαναπήγα φέτος Τουρκία, ήπια και τον απήλαυσα ιδιαίτερα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 22:27, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Kαι εγώ που ξαναπήγα φέτος Τουρκία, ήπια και τον απήλαυσα ιδιαίτερα.
τον τουρκικο δεν ηπιες?εμεις οταν ειχαμε παει αγορασαμε και για το σπιτι!μυριζε υπεροχα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 22:56, 19-08-10:

τον τουρκικο δεν ηπιες?εμεις οταν ειχαμε παει αγορασαμε και για το σπιτι!μυριζε υπεροχα!
Ναι, τον τούρκικο. Εμείς δεν πήραμε πίσω, αλλά ήπια εκεί. Και φέτος και την προήγουμενη φορά. Ήταν ωραίος πάντως δεν μπορώ να πω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε: στις 22:57, 19-08-10:

Ναι, τον τούρκικο. Εμείς δεν πήραμε πίσω, αλλά ήπια εκεί. Και φέτος και την προήγουμενη φορά. Ήταν ωραίος πάντως δεν μπορώ να πω.
σε ποιο μερος πηγες τουρκια?
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε: στις 23:03, 19-08-10:

Την πρώτη φορά Κωνσταντινούπολη & Κουσάντασι. Μαγικά!

Και φέτος επειδή πήγα Καστελλόριζο περάσαμε απέναντι στο Kas, που είναι μισή ώρα απόσταση.

Εσύ;

Είμαστε οφ τόπικ βέβαια. και για να μη συνεχίσω ας πω ότι ο νες ζεστός δεν μου αρέσει τώρα που το θυμήθηκα!.
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε: στις 23:09, 19-08-10:

Την πρώτη φορά Κωνσταντινούπολη & Κουσάντασι. Μαγικά!

Και φέτος επειδή πήγα Καστελλόριζο περάσαμε απέναντι στο Kas, που είναι μισή ώρα απόσταση.

Εσύ;

Είμαστε οφ τόπικ βέβαια. και για να μη συνεχίσω ας πω ότι ο νες ζεστός δεν μου αρέσει τώρα που το θυμήθηκα!.
εγω κουσαντασι ,ηταν τελεια αλλα τωρα που το θυμηθηκα δεν αξιζει να πινεις αλλον καφε εκει εκτος απο τον τουρκικο!
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε: στις 17:52, 20-08-10:

εγω κουσαντασι ,ηταν τελεια αλλα τωρα που το θυμηθηκα δεν αξιζει να πινεις αλλον καφε εκει εκτος απο τον τουρκικο!
ο τουρκικος τι καφες ειναι?
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,450 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε: στις 19:23, 20-08-10:

Κατάλοιπο μιας εποχής που έφυγε για πάντα...

Και μια ιδέα για απολαυστικό γκαφέ, συνεπικουρούμενης της ζέστης των ημερών για αφύπνιση των αισθήσεων! Βάζετε μέσα στο (μεγάλο) ποτήρι με τον φραπέ μια μπάλα παγωτό! Σοκολάτα ή βανίλια ταιριάζει καλύτερα.
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε: στις 19:37, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
...διαφορετικά ο ελληνικός.
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε: στις 19:58, 20-08-10:

...διαφορετικά ο ελληνικός.
μοιαζει με τον ελληνικο αλλα εχει πιο εντονη γευση και μυρωδια!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε: στις 20:01, 20-08-10:

μοιαζει με τον ελληνικο αλλα εχει πιο εντονη γευση και μυρωδια!
Ε, ναι...Απλά στην όψη, στο ψήσιμο είναι σαν να λέμε ελληνικό. Στη γευσή αλλάζει ναι.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 18:13, 15-09-10:

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/...decafeine.html

εδω γραφει για καρκινογονους ντεκαφεινε..

τι γινεται?
αν καποιος δεν μπορει χωρις καφε και κοιμαται,,αν πιει ντεκαφεινε,,θα εχει παρομοια αποτελεσματα?
ή εχει αναγκη την καφεινη?

για τον πατερα μου ρωταω..γιατι εγω δεν πινω καφε..
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 18:54, 15-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
http://www.homeopathy.gr/homeopathy/...decafeine.html

εδω γραφει για καρκινογονους ντεκαφεινε..

τι γινεται?
αν καποιος δεν μπορει χωρις καφε και κοιμαται,,αν πιει ντεκαφεινε,,θα εχει παρομοια αποτελεσματα?
ή εχει αναγκη την καφεινη?

για τον πατερα μου ρωταω..γιατι εγω δεν πινω καφε..
Η καφεΐνη είναι διεγερτική ουσία, αυτή είναι υπεύθυνη για την διεγερτική δράση του καφέ.
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε: στις 08:35, 17-09-10:

Το χειμώνα κυρίως πίνω γαλλικό... μ΄άρεσει πολυ!!
Το καλοκαιράκι προτιμώ φρέντο, δεν πίνω πλέον καθόλου φραπε, τον έχω κόψει δυο χρόνια τώρα!!
Γενικότερα μαρέσει και ο ελληνικός αλλα έτσι όπως τον φτιάχνω εγω δεν τον πίνω σε μαγαζιά!!
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,225 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 09:26, 17-09-10:

Freddo και ελληνικος(που στην πραγματικοτητα ουτε τουρκικος ειναι, αλλα αραβικος, απλως τοσο τουρκοι, οσο και ελληνες θελουν να τον οικειοποιηθουν)

Ανευ ζαχαρης κλπ...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε: στις 12:17, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Freddo και ελληνικος(που στην πραγματικοτητα ουτε τουρκικος ειναι, αλλα αραβικος, απλως τοσο τουρκοι, οσο και ελληνες θελουν να τον οικειοποιηθουν)

Ανευ ζαχαρης κλπ...
ιδιοι ειναι αλλα ο τουρκικος εχει πιο ωραια γευση πιστευω και μυρωδια
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 12:31, 17-09-10:

Σε αυτή την εξεταστική το έχω παρακάνει με τους καφέδες (γενικά δεν πίνω καφέ). Πίνω κάθε μέρα σχεδόν ρόφημα guarana (που έχει καφεΐνη) και τώρα τελευταία έχω ξεκινήσει και τους espresso, freddo και φίλτρου.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 12:40, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Σε αυτή την εξεταστική το έχω παρακάνει με τους καφέδες (γενικά δεν πίνω καφέ). Πίνω κάθε μέρα σχεδόν ρόφημα guarana (που έχει καφεΐνη) και τώρα τελευταία έχω ξεκινήσει και τους espresso, freddo και φίλτρου.
είσαι σίγουρος ότι το γκουαράνα έχει καφείνη ; εμένα που το έδιναν τότε που έκανα ομοιοπαθητική.
Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε: στις 12:51, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Από ύπνο πως τα πας;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος