Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 41 22.2%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 24 13.0%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.7%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.2%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 20.0%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ο νες καφε ειναι ο πιο καλος πιστευω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πλέον έχω κατασταλάξει σε ελληνικό και φίλτρου. Είναι οι μόνοι που με πιάνουν χωρίς να μου φέρνουν ναυτία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody

Νεοφερμένος

Η somebody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
O ελληνικος-τουρκικος-αυτος με το μαυρο κατακαθι τελοςπαντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
nescafe frappe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ελληνικος (all time classic) και καπουτσινο και φυσικα ολοι οι καφεδες απο τα σταρμπακς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ελληνικος και εσπρεσσο το χειμωνα και ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ φραπεδακι σκετο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δεν πινω και πολυ καφε..αλλα αν πιω συνηθως φραπε μετριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φραπές:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Το χειμώνα πίνω γαλλικό,καπουτσίνο και νες καφέ..και το καλοκαίρι εννοείται ΦΡΑΠΕ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
ο νες καφε ειναι ο πιο καλος πιστευω...:D

O νες καφέ είναι ο χειρότερος.

Λατρεύω τον γαλλικό, συνήθως τον πίνω τον χειμώνα. Για καλοκαιράκι φρέντο καπουτσίνο με ελάχιστο αφρόγαλα. Μ'αρέσει και ο ελληνικός αρκετά, αλλά μόνο όταν τον φτιάχνω μόνη μου.
Τον νες τον έχω κόψει αρκετά χρόνια, και πλέον δεν μπορώ να τον βάλω στο στόμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tι βρίσκετε σε αυτό το ξέπλυμα,δεν μπορώ να καταλάβω. :P

Όποτε τύχει και πιώ φραπέ,θα είναι μέτριος ή γλυκός με παγάκια και αρκετό γάλα,αλλιώς δεν παλεύεται. :|

Kαλοκαίρι freddo cappuccino μέτριο,με αφρόγαλα και κανέλα! :redface:
Χειμώνα γαλλικό καραμέλα ή βανίλια με λίγο γαλατάκι ή cappuccino ζεστό.
Νescafe πίνω αρκετά σπάνια.

Eπίσης έχω κόψει τους "καφέδες" από τα Starbucks γιατί είναι πανάκριβοι και αρκετά παχυντικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Kαλοκαίρι freddo cappuccino μέτριο,με αφρόγαλα και κανέλα! :redface:
Χειμώνα γαλλικό καραμέλα ή βανίλια με λίγο γαλατάκι ή cappuccino ζεστό.
Το χειμώνα να δοκιμάσεις το Jacobs Dark Chocolate στο φίλτρου - είναι απόλαυσηηηηηηη!:redface:
Εγώ freddo espresso και φραπέ και το χειμώνα και φίλτρου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τελικα και σκετος ο φραπε,πινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εεεε, δε μου αρέσει ο καφές γενικά....
Και βασικά δε μπορώ να καταλάβω πως αρέσει σε τόσα άτομα, χμμμ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φραπες και μονο φραπες το καλοκαιρι!

Φραπες, νες και ελληνικος το χειμωνα! Ιδικα ενας ελληνικος στρωνει το στομαχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Φραπες και μονο φραπες το καλοκαιρι!

Φραπες, νες και ελληνικος το χειμωνα! Ιδικα ενας ελληνικος στρωνει το στομαχι!
αυτο το εχω παρατηρησει με τον ελληνικο!αλλα γενικα ο καφες στρωνει το στομαχι.απλως οι πολλοι βαριοι οπως το φραπε,αν δεν εχεις φαει,το διαλυει...:) και γουργουριζει μετα!σπαστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Tι βρίσκετε σε αυτό το ξέπλυμα,δεν μπορώ να καταλάβω. :P

Όποτε τύχει και πιώ φραπέ,θα είναι μέτριος ή γλυκός με παγάκια και αρκετό γάλα,αλλιώς δεν παλεύεται. :|

Kαλοκαίρι freddo cappuccino μέτριο,με αφρόγαλα και κανέλα! :redface:
Χειμώνα γαλλικό καραμέλα ή βανίλια με λίγο γαλατάκι ή cappuccino ζεστό.
Νescafe πίνω αρκετά σπάνια.

Eπίσης έχω κόψει τους "καφέδες" από τα Starbucks γιατί είναι πανάκριβοι και αρκετά παχυντικοί.

Είναι πώρωση :$$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει ο καφές γενικά, ειδικά ο φραπές nescafe που όλοι τον έχουν σαν θεό. :hmm:

Εγώ πίνω freddoccino, το οποίο έχει ελάχιστο καφέ μέσα και μερικές φορές ελληνικό. Μυρίζει ωραία. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει ο καφές γενικά, ειδικά ο φραπές nescafe που όλοι τον έχουν σαν θεό. :hmm:

Εγώ πίνω freddoccino, το οποίο έχει ελάχιστο καφέ μέσα και μερικές φορές ελληνικό. Μυρίζει ωραία. :happy:
βασικα εγω αυτον τον θεωρω περισσοτερο γλυκο παρα καφε!ειναι νοστιμος παντως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και δεν πίνω συχνά καφέ, μ' αρέσει πολύ ο φραπές και το freddoccino με σιρόπι καραμέλα. Ειδικά το freddoccino το λατρεύω:slourp:. Α, και δεν μπορώ καθόλου μα καθόλου τον ελληνικό και το freddo cappuccino.:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top