Οι γονείς, τα μωρά και το τηλέφωνο

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παίρνεις τηλέφωνο απ το κινητό σου, και η μαμά του παιδιού σου δίνει το νινί της στο τηλέφωνο, να σου κάνει "αγκού".
Το παιδί ούτε καταλαβαίνει τί κάνει, ούτε το κάνει γρήγορα.
Σας ενοχλεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως τον τελευταίο καιρό το δίνουνε στα παιδιά για να αποφύγουνε τηλέφωνα απο telemarketing-τράπεζες κτλ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως τον τελευταίο καιρό το δίνουνε στα παιδιά για να αποφύγουνε τηλέφωνα απο telemarketing-τράπεζες κτλ:P

και μενα με εβαζαν και ακομη με βαζουν να το κανω αυτο^
+ σε οσους θελουν να αποφυγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως τον τελευταίο καιρό το δίνουνε στα παιδιά για να αποφύγουνε τηλέφωνα απο telemarketing-τράπεζες κτλ:P

Αχ πολύ πλακα θα χει...
Βάζουν τα μωρά δηλαδή να λένε "μαααα... μμμ, μααα", θέλοντας να πουν "μαμά"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
κάποια ετοιμάζεται για παιδάκι Gilda? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
κάποια ετοιμάζεται για παιδάκι Gilda? :P

Τώρα προετοιμάζω το γάμο.
Το παιδί μου φαίνεται βουνό!
Να πάει σε άλλη οικογένεια προς το παρόν, εμείς δεν θέλουμε τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως τον τελευταίο καιρό το δίνουνε στα παιδιά για να αποφύγουνε τηλέφωνα απο telemarketing-τράπεζες κτλ:P

:hehe::hehe: Πλάκα έχει να σηκώνουν τα παιδιά το τηλ και να μιλάνε!!!!
Ειδικα σε περιπτώσεις όπου η πολίτική της τράπεζας είναι να σε παίρνει τηλ από τις 9, να σε ξυπνάει και μέχρι τις 14.00 να σε έχει πάρει γύρω στα 8 τηλέφωνα!!!!!
Εδώ πιστεύω πως τα ζητάει ο *&%%^ τους!!!!!!!!!:P:P

Βέβαια εγώ κάνω το άλλο η μουλάρα!!!
Όταν δεν έχω όρεξη να τους βρίσω που παίρνουν στισ 9 το πρωί ή βαριέμαι να τους το κλείσω στη μούρη και να τους το ξανακλείσω στη μούρη αμέσως μετά από ένα λεπτό, και μετά να τους το ξανακλείσω μετά από 2 λεπτά στη μούρη, ενώ οι πονηροί με παίρνουν από το κινητό της τράπεζας στο σπίτι, παριστάνω το 15χρονο , του οποίου οι γονείς λείπουν ,και δεν έχει ιδέα τι συμβαίνει σε τούτον τον άμοιρο κόσμο!!!!!
:jumpy::jumpy:

Να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου σηκώνουν τα τηλ μικρά παιδιά (βέβαια θα μου πεις πως να τύχει όταν καμία φίλη δεν έχει ακόμη παιδί:D), αλλά καμιά φορά έχει τύχει να μιλήσω με το ανιψάκι μιας φίλης στο τηλ το οποίο εκτός από αξιολάτρευτο είναι μεγάλη τσαούσα!!!!
Βέβαια εάν η μάνα του παιδιού ,τώρα, μου έβαζε στο τηλ να ακούω όλη την ώρα τα αμπου αγκου και όλα αυτά τα συναφή , δεν ξέρω εάν θα ξενέρωνα , σίγουρα όμως θα την θεωρούσα γραφική από ένα σημείο και μετά (με την καλή έννοια όμως - θα τη δικαιολογούσε η χαρά της)!!
Τώρα εάν το παιδάκι δεν ήξερε να μιλάει και έκανε 100 ώρες για να πει το "γεια" εεε εκεί ίσως να γράσαρα λιγάκι, είμαι και άνθρωπος με λίγο νέυρο οπότε..... αλλά από την άλλη παιδάκια είναι μωρέ!!!!!!!:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδια δεν μιλάω για τα μικρά παιδιά (τύπου 5 χρονών) που μπορούν να σηκώσουν το τηλέφωνο και ακούς στην άλλη άκρη μια χαριτωμένη φωνούλα να λέει "Ναιαιαιαιαιαι? Η μαμά ζεν είναι εζώ..". Αυτό είναι πολύ πολυ χαριτωμένο.

Λέω για άλλο σκηνικό.
Παίρνεις τηλέφωνο τη φίλη σου να της πεις κάτι στα γρήγορα.
Καλείς απ το κινητό σου και η κάρτα τελειώνει.
Και η φίλη σου εκεί που σου λέει αυτό που θες να την ρωτήσεις, σου λέει μετά "Να σου δώσω το Ελινάκι? Έλα Ελινάκι μίλα στη Βαγγελιώ". Και το παιδί είναι ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ που φυσικά ούτε μιλάει, ούτε καταλαβαίνει τι είναι το τηλέφωνο, ούτε καν ξέρει ποιος είναι αυτός στην άλλη πλευρά του τηλεφώνου. Και αρχίζει τα γγγγγγ... εεεε.. μμμμαααα..
Κι εσείς βιαζόσαστε. Και η κάρτα του κινητού τελειώνει.

Γι αυτη την περίπτωση μιλάω.

(Ο λόγος που το ρωτάω είναι επειδη κάπου τυχαία στο ίντερνετ, ψηφίστηκε ως το πιο εκνευριστικό πράγμα. Στη Σουηδία νομίζω, Δανία, κάτι τέτοιο. Αλλα δεν μπορώ να βρω την έρευνα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Παιδια δεν μιλάω για τα μικρά παιδιά (τύπου 5 χρονών) που μπορούν να σηκώσουν το τηλέφωνο και ακούς στην άλλη άκρη μια χαριτωμένη φωνούλα να λέει "Ναιαιαιαιαιαι? Η μαμά ζεν είναι εζώ..". Αυτό είναι πολύ πολυ χαριτωμένο.

Λέω για άλλο σκηνικό.
Παίρνεις τηλέφωνο τη φίλη σου να της πεις κάτι στα γρήγορα.
Καλείς απ το κινητό σου και η κάρτα τελειώνει.
Και η φίλη σου εκεί που σου λέει αυτό που θες να την ρωτήσεις, σου λέει μετά "Να σου δώσω το Ελινάκι? Έλα Ελινάκι μίλα στη Βαγγελιώ". Και το παιδί είναι ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ που φυσικά ούτε μιλάει, ούτε καταλαβαίνει τι είναι το τηλέφωνο, ούτε καν ξέρει ποιος είναι αυτός στην άλλη πλευρά του τηλεφώνου. Και αρχίζει τα γγγγγγ... εεεε.. μμμμαααα..
Κι εσείς βιαζόσαστε. Και η κάρτα του κινητού τελειώνει.

Γι αυτη την περίπτωση μιλάω.

(Ο λόγος που το ρωτάω είναι επειδη κάπου τυχαία στο ίντερνετ, ψηφίστηκε ως το πιο εκνευριστικό πράγμα. Στη Σουηδία νομίζω, Δανία, κάτι τέτοιο. Αλλα δεν μπορώ να βρω την έρευνα.)

Απλά θα το έκλεινα!!
Ούτως ή άλλως θα έκλεινε που θα έκλεινε από κάρτα τουλάχιστον ας μου έμενε και κάτι να κάνω μια αναπάντητη ή να στείλω ένα μήνυμα!!!
Και όταν θα ρώταγε εκνευρισμένη ή όχι η φίλη θα τα έριχνα όλα στα άτιμα τα δίκτυα και την οικονομική κρίση που δεν μας έχει αξιώσει να πάρουμε μια κάρτα!!:loltooth:

Αλλά πέρα από την πλάκα άμα γινόταν μια, άμα γινόταν δύο ε... την επόμενη φορα θα της της έλεγα ότι με ενοχλεί.

... Αλλά ρε παιδί μου χρόνο που τον έχουν και αυτοί οι Δανοί... άκου έρευνα που βρήκαν να κάνουν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Εγώ χαίρομαι να μιλάω με νινάκια στο τηλέφωνο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Καλά δεν λιώνω κιόλας αν μου δώσουν κάνα μικρό να μου κάνει αγκού και τέτοια αλλά αν κατανοεί λίγο και είναι νήπια ξέρω γω πλάκα έχει να σου μιλά και να μη καταλαβαίνεις χριστό.
Από την άλλη ως γνωστόν τα τηλέφωνα έλκουν αρκετά την προσοχή των παιδιών οπότε για αυτά μόνο ευχαρίστηση μπορεί να είναι. Ακόμη το ότι μιλάνε και δημιουργούν συζήτηση με κάποιον που δεν βλέπουν αναπτύσει κι άλλο τη γνώση τους πάνω στην επικοινωνία και εμμέσα μαθαίνουν πως επικοινωνία υπάρχει και χωρίς να υπάρχει δέκτης ως φυσική παρουσία στον χώρο. μπλα μπλα..
Προσωπικά δεν έδωσα ποτέ τηλέφωνο σε μικρό για να μιλήσει αλλά όταν μου έδιναν τη μικρή μου ξαδέλφη χαιρόμουν που έτσι εγώ της μιλούσα και αυτή με έγραφε μιλώντας μου για το παιχνίδι που άφησε για να έρθει να μου μιλήσει. Εμπειρίες όμορφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όχι μου τη σπάει να μιλάω με μωράκια στο τηλ. που δε λένε τίποτα.
Ούτε μωρά, ούτε και παιδάκια γενικότερα.
Ούτε θέλω να μιλάω σε συγγενείς στο τηλ.
Ούτε με άκυρους συγγενείς στο σκάιπ που θέλουν να ρωτήσουν πώς πάει το σχολείο.
Ούτε θέλω να μιλάω στο τηλ με τις ώρες.

Δε μ' αρέσει το τηλ γενικά.
Είμαι αντικοινωνικό άτομο.
Έχω μόνο facebook και μσν και no life.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζει περισσότερο όταν οι γονείς μιλάνε στα παιδιά τους ενώ σε έχουν στο τηλέφωνο. Αυτό που λες το έχω ακούσει να κοροιδεύεται πολλές φορές, αλλά ποτέ δεν μου έχει τύχει ούτε το έχω δει να γίνεται. Ομως συμβαίνει πολύ συχνά να με παίρνουν τηλέφωνο γονείς (δεν μιλάμε να παίρνω εγώ και να "διακόπτω", αυτοί παίρνουν εμενα) και συνεχώς σταματάνε για να μιλήσουν στα παιδιά τους. Οπότε η συζήτηση πάει κάπως έτσι:

-Παρακαλώ?
-Ελα Κριστινέλ, η Ντίνα είμαι, Κωστάκη φύγε από κει!
-Ελα Ντίνα, τι κά...
-Κωστάκη σου είπα να κάτσεις ήσυχα! Ελα, τι κάνεις?
-Καλά, εδώ στο σπίτι εί...
-Σου το είπα! Εκανες βαβά τώρα! *ουαααα*
-Μήπως να με πάρεις αργότερα?
-Οχι, όχι, θέλω να σε ρωτήσω...ρε Βασίλη, μάζεψε τον Κώστα, μιλάω γαμώτο

Ποτέ δεν έχω το θάρρος να το κλείσω και κάθομαι πόση ώρα να ακούω αυτό το πράγμα. Οταν τελικά καταφέρει να μιλήσει, λέει (μετά από μεγάλη πάυση): "και για πες, τι νέα?". Τι νέα να έχω μωρέ, εσύ με πήρες! Αι σιχτίρ πιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ann ann

Νεοφερμένος

Η ann ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τα βαριέμαι τα μικρά στο τηλέφωνο.Ειδικά αν δεν έχω κάρτα.Εκεί θα το έκλεινα και θα έλεγα ότι κάτι πάτησε το μωρό και έκλεισε :P Το μόνο παιδάκι που μιλάω ανέκαθεν στο τηλ είναι η βαφτιστηρούλα μου και μαζί της δεν έχω κανένα πρόβλημα.Ενίοτε λέω ένα ''γεια'' και στα αδερφάκια της.Αλλά,ευτυχώς,με το τετράχρονο συνεννοούμε μία χαρά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Λέω για άλλο σκηνικό.
Παίρνεις τηλέφωνο τη φίλη σου να της πεις κάτι στα γρήγορα.
Καλείς απ το κινητό σου και η κάρτα τελειώνει.
Και η φίλη σου εκεί που σου λέει αυτό που θες να την ρωτήσεις, σου λέει μετά "Να σου δώσω το Ελινάκι? Έλα Ελινάκι μίλα στη Βαγγελιώ". Και το παιδί είναι ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ που φυσικά ούτε μιλάει, ούτε καταλαβαίνει τι είναι το τηλέφωνο, ούτε καν ξέρει ποιος είναι αυτός στην άλλη πλευρά του τηλεφώνου. Και αρχίζει τα γγγγγγ... εεεε.. μμμμαααα..
Κι εσείς βιαζόσαστε. Και η κάρτα του κινητού τελειώνει.

Γι αυτη την περίπτωση μιλάω.

(Ο λόγος που το ρωτάω είναι επειδη κάπου τυχαία στο ίντερνετ, ψηφίστηκε ως το πιο εκνευριστικό πράγμα. Στη Σουηδία νομίζω, Δανία, κάτι τέτοιο. Αλλα δεν μπορώ να βρω την έρευνα.)

Μα καλά, υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν κάτι τέτοιο???? Αφού παιδί τέτοιας ηλικίας δεν πρόκειται να μιλήσει!
Μα τι ηλιθιότητα υπάρχει πια σε αυτό τον κόσμο!
Δεν μου έχει τύχει αλλά και μόνο που το ακούω εκνευρίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
να μιλησω στο τηλέφωνο;;;Εγω το χρειασμοποιω ελαχιστα,αλλα και να το χρησιμοποιουσα πολυ,δεν θα μιλαγα σε ενα μωρο.Προτιμω να το εχω μπροστα μου ,να παιζουμε,να του λεω παραμυθακια...Το πολυ-πολυ να πω κανα γεια ειμαι η νανσυ-αμα ειναι σε ηλικια που καταλαβαινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
να μιλησω στο τηλέφωνο;;;Εγω το χρειασμοποιω ελαχιστα,αλλα και να το χρησιμοποιουσα πολυ,δεν θα μιλαγα σε ενα μωρο.Προτιμω να το εχω μπροστα μου ,να παιζουμε,να του λεω παραμυθακια...Το πολυ-πολυ να πω κανα γεια ειμαι η νανσυ-αμα ειναι σε ηλικια που καταλαβαινει


Κι αν η μαμά του μωρού στο δώσει, τί θα κάνεις, θα το κλείσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δεν το πιστευω πως συζητατε τετοια ηλιθιοτητα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ χαίρομαι να μιλάω με νινάκια στο τηλέφωνο :redface:

Λογικό το βρίσκω,το ίδιο μυαλό έχετε,τα ίδια πράγματα θα λέτε :look::redface:

Εγώ ξέρω πως τον τελευταίο καιρό το δίνουνε στα παιδιά για να αποφύγουνε τηλέφωνα απο telemarketing-τράπεζες κτλ:P

Τράπεζες.Αν δε πάρουν κάθε μέρα 100 φορές δε χορταίνουν.Τις τρώει ο οργανισμός τους τις βρώμες αν δε τις βρίσεις.Μας βρίζουν καλά-καλά αν δε πάμε να τις πληρώσουμε και μας λένε "Η Κλήση σας καταγράφεται,μη μας μιλάτε χυδαία"
ΤΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ;
Ένα γερό,δυνατό,Άη στο Διάολο.

Ον τόπικ:
Όχι,δε μ'αρέσει να μιλάω με τα ανήψια μου στο τηλέφωνο για να μου κάνουν αγκού,μαμ,ντα,και τέτοια διάφορα.
Τα μόνα παιδιά που έχω σε τέτοια ηλικία εξάλλου,είναι ο αδερφός μου και τα δυο ανήψια μου,άντε και το πακιστανάκι απο κάτω με τον Νικολάκη της Ασημίνας.Και πιστέψτε με,έχω βαρεθεί τον αδερφό μου να λέει 'μαμ μαμ μαμ ντα μπα' και τέτοια.
Με μικρά μ'αρέσει να μιλάω μόνο όταν είμαι σε διακοπές για να δω τι κάνουνε,ποτέ για να μου πουν τις νέες λεξούλες που μάθανε.
όταν μεγαλώσουν να έρθουν να μου πουν "Θεία Ρένια το κρέας το έλεγα τσιτσι μικρή" :Ρ
Τώρα έχω κ εγώ τα δικά μου,δε θα ακούω το αγκού της μπέμπας ούτε το ντα του μπέμπη ούτε το κλάμα του μωρού της γειτόνισσας.
Άλλα πράγματα με απασχολούν σε τέτοια ηλικία,ξέρουν έχουμε και διαβάσματα,δε θα παίρνει όλο το σόι τηλέφωνο να μας πει το κάθε μωρό ξεχωριστά "μαμ πιπί κακά και νάνι" και μετά θα περιμένει να είμαι η "Άριστη μαθήτρια,η απουσιολόγος με τα 20άρια και η σημαιοφόρος του χρόνου" και τα λοιπά που περιμένουν.Γιατί στο κάτω-κάτω ένα 18 μισό προσπαθώ να βγάλω και δε με αφήνουν και να το βγάλω.
Κλείνοντας,δε μ'αρέσει να μιλάω με μωρά,ειδικά όταν είμαι σε περιόδους σχολείου και διαβάσματος.Στις διακοπές ας πάρουν όσο θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Τραγικό!
Θυμάμαι το γιο κολλητής που του είχε κολλήσει κι έλεγε σε όοοοοολους όσους έπαιρναν τηλέφωνο:
Και χαιρετίσματα στον Παναγιώτη (ποιος είναι ο Παναγιώτης ρε παιδιά;;;;;).
Υ. Γ. Ποτέ δε μάθαμε ποιόν εννοούσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top