Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 107 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,696 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 11:08, 13-11-12:

Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:

*κρεατίνη επίσης μπορείς να πάρεις και με χάπια, αλλα δε το συνιστώ γιατί μπορεί να πάθεις έμφραγμα απο αλόγιστη χρήση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε: στις 13:58, 13-11-12:

αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα.. ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες... αχ ωραιες εποχές...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 14:31, 13-11-12:

καταρχην,ενας πολυ απλος να βαλεις κιλα ειναι να τρως οτι βρεις μπροστα σου. δηλαδη να τρως οτι ανθυγιεινο υπαρχει απο φαστ φουντ μεχρι πατατακια, γλυκα και οτιδηποτε αλλο,που δυστυχως τα πατατακια και ολες αυτες οι " μικρες παγιδες'' σου προσθετουν πολλες θερμιδες χωρις να σε χορταινουν. αλλα μετα θα εχεις προβλημα με την υγεια σου. το καλυτερο ειναι οπως αναφερθηκε και πιο πριν να τρως καλα λιπαρα οπως το ελαιολαδο. και τα παντα να τα τρως ολα σε πληρες.π.χ. μην παιρνεις γαλα με 1,5% λιπαρα αλλα το πληρες που ειναι νομιζω με 3,5%. μια ωραια συνταγη με αυτο που λεμε καλο λιπος( ελαιολαδο) ειναι: παρε ενα πληρες γιαουρτι,αδειασε το σε ενα πιατο και βαλε πολλα μικρα κομματακια απο ψωμι.στην συνεχεια βαλε μπολικο ελαιολαδο και αλατακι και ανακατεψε τα ολα μαζι με ενα κουταλι μεχρι να φυγει σχεδον και να εξαφανιστει το ελαιολαδο. ειναι πολυ νοστιμο και υγιεινο. αλλα ας μην βγω off topic με την συνταγη. Ισως αν μπορεις να πας σε εναν διατρολοφολο-διαιτολογο και νομιζω πως θα σε βοηθησει αρκετα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orpheas (Ορφέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Orpheas έγραψε: στις 14:54, 13-11-12:

Γενικότερα πάντως, το να βάλεις κιλά με υγιεινό τρόπο, για μένα τουλάχιστον, είναι πολύ πιο δύσκολο απο το να χάσεις.
Αυτά που λέει η Gilda είναι πολύ σωστά. Δεν πρέπει να πέσεις με τα μούτρα στα γλυκά και στα φαστ-φουντ, γιατι θα βάλεις "κακά" κιλά.
Αυξημένη πρόσληψη θερμίδων, υδατανθρακικής και κυρίως πρωτεϊνικής προέλευσης, θα σε βάλει σε καλό δρόμο.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 15:09, 13-11-12:

Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:
γιατι ειδικα κοτοπουλο και δη βραστο?ψητο δεν κανει πχ?

ειμαι φαν του κοτοπουλου βεβαια..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 15:36, 13-11-12:

Aυτό το πρόβλημα είχα και εγώ πέρσυ...είχα αδυνατίσει πάρα πολύ και έπρεπε να παχύνω!
Δεν χρειάζεται να αρχίσεις να τρως ότι γλυκό βρεις μπροστά σου,απλά αύξησε λίγο την ποσότητα του φαγητού...εγώ έτρωγα περισσότερο κρέας για να πάρω τις βιταμίνες που μου έλειπαν,αλλά το βασικό ήταν ότι έτρωγα μεγαλύτερες ποσότητες! τώρα που το σκέφτομαι ήταν ένα ωραίο καλοκαίρι χωρίς περιορισμούς!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:22, 13-11-12:

Εξαρτάται τι κιλά θέλεις να πάρεις. Αν έχεις πολύ λεπτό σώμα και θες καμπύλες ή αν θέλεις να έχεις πιό αθλητικό σώμα. Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να βάλεις λίπος, στην δεύτερη μυική μάζα. Αν θες αθλητικό σώμα με καμπύλες, πρέπει να βάλεις και από τα δύο.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 16:29, 13-11-12:

Ναταλία, σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι. Θέλω να βάλω γύρω στα 5 κιλά και δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο. Ήλπιζα να βάλω στην περίοδο των Πανελληνίων αλλά ούτε καν. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις και κάποια εξέταση στο θυρεοειδή σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) γιατί ίσως είναι αυτός που σου κάνει τη "ζημιά". Εγώ ενώ τρώω αρκετά (τρώω υγιεινά αλλά και αρκετές βλακειούλες όταν μου τη βαράει) δεν τρώω καθόλου μα καθόλου ψωμί. Αυτό προτείνω γενικότερα. Έχεις ψάξει πόσα κιλά σου "λείπουν"; Εγώ για να μην είμαι λιποβαρής πρέπει να βάλω 4.8kg.
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε: στις 18:51, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από kit-kat
αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα.. ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες... αχ ωραιες εποχές...
συμφωνω!!το μυστικο για να παρεις κιλα ειναι να τρως γλυκα και να τρως το βραδυ κανονικα!σαν να ειναι μεσημερι!!πεφτεις μετα και για υπνο και σε ενα 2μηνο το πολυ εχεις παρει τα κιλα που θελεις!!ειναι ανθυγιεινο βεβαια αλλα αν το κανεις για καποιους μηνες δεν νομιζω να παθεις τιποτα!τι να πω και εγω που το κανω επι 18 χρονια??
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 20:34, 13-11-12:

κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 22:04, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,686 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε: στις 22:17, 13-11-12:

μη χαλάς τη διατροφή σου και κυρίως την υγεία σου για να παχύνεις.

τρώγε παραπάνω ποσότητες απ'ότι τρως, το βραδινό να είναι μετά τις εννιά
και να βάλεις μπόλικο λευκό ψωμί σε συνοδεία με τα γεύματά σου.
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 00:25, 14-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω.
Βασικα ειμαι μια κατηγορια μονος μου επειδη απ τα 15 με εβρισκες στις καφετεριες ή στα νετ... και ενω ετρωγα του σκασμου αντι να βαζω κιλα εχανα!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 09:10, 14-11-12:

Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε: στις 00:35, 16-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
Όχι...Εξετάσεις αίματος είναι?
Εγώ απέφευγα το γυμναστήριο για να μην χάσω θερμίδες.Πώς βοηθάει?Δεν μπορώ να καταλάβω.Δεν καίει θερμίδες?
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 09:15, 16-11-12:

Μπορεί να χάνεις βάρος επειδή έχεις θυροειδή. Εξετάσεις αίματος είναι, είναι το πιο σύνηθες.
Μια φίλη μου είχε θυροειδή και όσο και να έτρωγε, ήταν κοκκαλιάρα.
Κάνε εξετασούλες να δεις.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 10:38, 16-11-12:

Και μάλιστα η συμμετοχή είναι ελάχιστη, μπορείς να πας σε κάποιον γιατρό του ΕΟΠΥΥ να τις γράψει και να τις κάνεις σε ιδιωτικό διαγνωστικό με λιγότερο από 10 ευρώ. Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί εγώ έκανα κι άλλες πρόσφατα και η συμμετοχή ήταν 15.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:41, 16-11-12:

Τις έκανα πριν ένα μήνα, και έδωσα συμμετοχή 6 Ευρώ και για τους τρεις δείκτες. Τσάμπα είναι.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 744 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε: στις 12:57, 19-04-13:

Εδώ και ένα μήνα, προσπαθώ να βάλω κιλά ,και δεν μπορώ -_-

έχω κολλήσει στα 58 κιλά σταθερά, και δεν μπορώ να φτάσω τα 60.. Δεν πέφτω κάτω από τα 58 αλλά ούτε και βάζω.. ψωμάκι ψωμάκι αλλά τίποτα.. 16 ετών , 1,73

Καμιά συνταγή?!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 12:59, 19-04-13:

Κάνε υπομονή 10-15 χρονάκια και θα δεις πώς θα 'ρθουνε...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια