Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 130)
  • Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)

    Ψήφοι: 26 20.0%
  • Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)

    Ψήφοι: 36 27.7%
  • Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)

    Ψήφοι: 11 8.5%
  • Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)

    Ψήφοι: 12 9.2%
  • Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)

    Ψήφοι: 6 4.6%
  • Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)

    Ψήφοι: 5 3.8%
  • Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Άλλη πόλη (πες ποιά)

    Ψήφοι: 22 16.9%
  • Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρώω σουβλάκι

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Είμαι ο κουμπάκιας

    Ψήφοι: 15 11.5%

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αλεξανδρούπολη!!!!!
Με τα πεντανόστιμα σουβλάκια σερβιρισμένα στη λαδόκολλα στα γνωστά μαγαζιά και ως "βρώμικα"!!!!!!!!!
Γεύση,νοστιμιά,άρωμα και εννοείται μια μεγάλη ποικιλία απο σαλάτες(τζατζίκι/τυροκαυτερή/πάπρικα-σαλατα κτλπ) και μπαχαρικα(μπούκοβοκτλπ) να το συνοδεύουν μαζί με καλοψημμένες πίτες στα κάρβουνα κομμένες στα 4 και σερβιρισμένες με αλατι και ρίγανη....
Εκεί να δείτε ρετσίνες/μπύρες/ούζα :clapup:



βέβαια και εδω στην Ξάνθη σίγουρα θα έχουνε πολύ νοστιμα σουβλάκια στα μαγαζάκια που είναι στην παλιά την πόλη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ο,τι και να λέτε σαν το Ηρακλειώτικο δεν έχει.Μπορεί να είναι κατιτίς πιο ακριβό αλλά και χορταίνεις και γαμάτο είναι . (Παντού βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις) . Όπως επίσης και η σκεπαστή είναι πολύ ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
το καλυτερο σουβλακι το εχω φαει στους Μυλους αργολιδας, τεραστια και νοστιμα σουβλακια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λειβαδιά ρε παιδιά απορώ που δεν ειναι στη λίστα για ψηφοφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγώ τα καλύτερα που έχω φάει είναι 1) στην Αθήνα και συγκεκριμένα στην Ερυθραία και 2) στην Καλαμάτα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ναι ρε σεις η Λιβαδειά φημίζεται για τα σουβλάκια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λειβαδιά ρε παιδιά απορώ που δεν ειναι στη λίστα για ψηφοφορία...

Ναι ρε σεις η Λιβαδειά φημίζεται για τα σουβλάκια της.

:look:
Ας υποστηρίξω τη κοντινότερή μου πόλη λοιπόν,
Λειβαδιά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι δὲν ἔχω πάει στὴ Λιβαδειά, ἀλλὰ γενικὰ ὅταν μοῦ ἔρχεται στὸ μυαλὸ ἡ συγκεκριμένη πόλη, περισσότερο σκέπτομαι κοψίδια, πρόβειο κοντοσοῦβλι καὶ τὰ σχετικὰ καὶ ὄχι σουβλάκι. Ἡ κατ' ἐξοχὴν σουβλακούπολη πάντως ἐξ ὅσων ἔχω ἀκούσει θεωρεῖται ἡ πόλη τῶν Σερρῶν καὶ μοῦ κάνει ἐντύπωση ποὺ μέχρι στιγμῆς δὲν ἔχει λάβει καμμία ψῆφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε σύγκριση Αθήνας-Λαμίας-Λιβαδειάς,ψηφίζω Λιβαδειά :P
Στο Ναύπλιο που πήγα σουβλάκια δε δοκίμασα,αν θέλετε όμως σας βαθμολογώ τις μπριζολίτσες xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
:look:
Ας υποστηρίξω τη κοντινότερή μου πόλη λοιπόν,
Λειβαδιά.:redface:
Kαι εγω το ιδιο,παρολο που τοσα χρονια δεν το ειχα ακουσει...
Λειβαδια : τα καλυτερα σουβλακια!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Kαι εγω το ιδιο,παρολο που τοσα χρονια δεν το ειχα ακουσει...
Λειβαδια : τα καλυτερα σουβλακια!!:D

έχεις έρθει ποτέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ἡ κατ' ἐξοχὴν σουβλακούπολη πάντως ἐξ ὅσων ἔχω ἀκούσει θεωρεῖται ἡ πόλη τῶν Σερρῶν καὶ μοῦ κάνει ἐντύπωση ποὺ μέχρι στιγμῆς δὲν ἔχει λάβει καμμία ψῆφο!

Σωστά.
Όπως επίσης και η Χαλκηδόνα είναι μια άλλη πόλη γνωστή για τα σουβλάκια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Kαι εγω το ιδιο,παρολο που τοσα χρονια δεν το ειχα ακουσει...
Λειβαδια : τα καλυτερα σουβλακια!!:D

Απο ποτε εγινες ειδικη στα σουβλακια???Μπορει να τρως και ....1 καλαμακι ...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Απο ποτε εγινες ειδικη στα σουβλακια???Μπορει να τρως και ....1 καλαμακι ...:P:P
:mad::mad::mad::mad::mad:
Code:
Ποιά πόλη έχει το καλύτερο [U][SIZE=6][COLOR=#b11117]σουβλάκι[/COLOR][/SIZE] [/U]στην Ελλάδα;
δν τρώγονται τα καλαμάκια!!!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
:hehe: Παιδιά, αν και γνωστή φανατική Πατρινή, θα πω της Αθήνας <3 Κάθε φορά που πηγαίνω Αθήνα παίρνω,είναι απαράβατος κανόνας :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ τα καλύτερα που έχω φάει είναι 1) στην Αθήνα και συγκεκριμένα στην Ερυθραία και 2) στην Καλαμάτα...!!

Άντζυ σε ποιο μαγαζί της Ερυθραίας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Δύσκολο το να πει κανείς πού έφαγε το καλύτερο. Το αντίθετο, όμως, είναι ευκολότερο.
Στη βόρειο Ελλάδα κάνουν άθλια τζατζίκια, και, γενικά, καμία επαφή με το σουβλάκι/πίτα. Αποτυχία σκέτη, και πέρα από αυτό, οι τιμές εκεί έχουν ανέβει στο Θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη και δεν ακούω κουβέντα:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη και δεν ακούω κουβέντα:pfff:

Χαχαχα εσύ Σόφι δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κορίτσι μου :P

:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχα εσύ Σόφι δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κορίτσι μου :P

:hug:
Γιατί με το λένε όλοι αυτό;:redface:

:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top