Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 130)
  • Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)

    Ψήφοι: 26 20.0%
  • Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)

    Ψήφοι: 36 27.7%
  • Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)

    Ψήφοι: 11 8.5%
  • Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)

    Ψήφοι: 12 9.2%
  • Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)

    Ψήφοι: 6 4.6%
  • Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)

    Ψήφοι: 5 3.8%
  • Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Άλλη πόλη (πες ποιά)

    Ψήφοι: 22 16.9%
  • Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρώω σουβλάκι

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Είμαι ο κουμπάκιας

    Ψήφοι: 15 11.5%

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μην εκφέρετε άποψη πριν έρθετε Ηράκλειο.

Μισό κιλό ο ένας γύρος :P

Πολλές πατάτες βάζετε εσείς εκεί:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Το χειρότερο πάντως είναι της Κρήτης αφού και ποιοτικά και οικονομικά χωλαίνει. Το ότι τα γεμίζουν πατάτες κυρίως, δεν τα κάνει και άξια της τιμής τους που στα περισσότερα μαγαζιά αγγίζει τα 2,5 ευρώ. Τα πιο ωραία παραδοσιακά σουβλάκια (ή όπως αλλιώς θέλετε) τα έχω φάει στη βόρεια Ελλάδα και στον Πειραιά (ειδικά σε κάτι κεμπαμπτζίδικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mε διαφορα στο Αιγιο Αχαιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γιατί εδώ βάζουν λιγότερες;:P

Ναι ρε συ, σε σουβλατζήδικα στο Ηράκλειο που έχω φάει, παίζει να σου βάζουν ολόκληρη μερίδα πατάτες:P
Μιλάμε για αυτά που κάνουν 3 ευρώ το ένα, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι ρε συ, σε σουβλατζήδικα στο Ηράκλειο που έχω φάει, παίζει να σου βάζουν ολόκληρη μερίδα πατάτες:P
Μιλάμε για αυτά που κάνουν 3 ευρώ το ένα, έτσι;
Ναι καλέ. Για τον ίδιο "άνθρωπο" μιλάμε.:P
Έχει και πιο φτηνά και δεν τα έχω ανακαλύψει? :worry:
Μάλλον.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Ε δε θα χει; Νομίζω πως ναι.

Το πιο φτηνό που θυμάμαι είναι 2.80 πάντως. :P Θα ψάξω :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το πιο φτηνό που θυμάμαι είναι 2.80 πάντως. :P Θα ψάξω :ropalo:
Να μου φέρεις να δοκιμάσω ναι;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να μου φέρεις να δοκιμάσω ναι;:lol:

Είπα ότι θα δοκιμάσω κουνουπίδι για να μείνουν υπολείμματα να φας κ εσύ? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είπα ότι θα δοκιμάσω κουνουπίδι για να μείνουν υπολείμματα να φας κ εσύ? :hehe:
Aπό πιτόγυρο και πάνω.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αν και εδώ στον Βόλο δεν φημιζομαστε για τα σουβλάκια, ξέρω ένα μαγαζί που εχει ΥΠΕΡΟΧΟ σουβλάκι. Οποτε ξέρετε, αν περάσετε απο εδω, πείτε μου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Κι εγώ στο Βόλο είχα φάει φοβερό σουβλάκι!!! ίσως να τα ναι το μαγαζί που λες! πάντως ό,τι κι αν έφαγα στο Βόλο ήταν πεντανόστιμο! δύσκολη πόλη για δίαιτα! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΑΑΑΑ να προσθεσω την Λευκαδα για τα Daltons :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Θεσσαλονικηηηη:clapup:
Συγκεκριμενα αγαπαμε food plaza στην Πλατεια Σκρα της Θεσσαλονικης :inlove:

deutsch lover, ποτε πηγες και δοκιμασες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
deutsch lover, ποτε πηγες και δοκιμασες? :P

Χαχα! Δεν χρειαστηκε να παω τωρα:P. Στην πλατεια σκρα μενει η αδερφη μου:P οποτε το τιμαω το μαγαζι οταν πηγαινω! Με εχουν μαθει κι ολας!!! Τι ωραιο σουβλακι :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Χαχα! Δεν χρειαστηκε να παω τωρα:P. Στην πλατεια σκρα μενει η αδερφη μου:P οποτε το τιμαω το μαγαζι οταν πηγαινω! Με εχουν μαθει κι ολας!!! Τι ωραιο σουβλακι :inlove:
Μενω σχεδον διπλα απ'την πλατεια σκρα:P:P
οντως, δεν υπαρχει καλυτερο και στην ποιοτητα και στην ποσοστητα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μενω σχεδον διπλα απ'την πλατεια σκρα:P:P
οντως, δεν υπαρχει καλυτερο και στην ποιοτητα και στην ποσοστητα:P

Να συναντηθουμε οταν κατεβω για σουβλακι:D
* Η ποσοτητα λεει... Μια μεριδα δεν μπορεις μονος σου:P μεχρι και η πατατοπιτα τεραστια ειναι :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top