Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 130)
  • Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)

    Ψήφοι: 26 20.0%
  • Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)

    Ψήφοι: 36 27.7%
  • Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)

    Ψήφοι: 11 8.5%
  • Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)

    Ψήφοι: 12 9.2%
  • Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)

    Ψήφοι: 6 4.6%
  • Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)

    Ψήφοι: 5 3.8%
  • Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Άλλη πόλη (πες ποιά)

    Ψήφοι: 22 16.9%
  • Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρώω σουβλάκι

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Είμαι ο κουμπάκιας

    Ψήφοι: 15 11.5%

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Στο χωριο μου στην Βαρδα ηλειας οταν κατεβαινω καθε καλοκαιρι κατευθιαν παω σε ταβερνα να παπω σουβλακι και ενα πυτογυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! :P Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! :P Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω :redface:
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ρε παιδιά, η Λιβαδειά :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Στη Δράμα, με πεϊνιρλί του Σίμου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε:P

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
Στο μοναστηράκι είχα πάει (δε θα πω όνομα, μην κάνω διαφήμιση, μάλλον δυσφήμιση) και μου φάνηκαν πολύ μικροί. Μπορεί για σένα να είναι κανονικοί που δεν τους έχεις συνηθίσει :P έλα μια βόλτα από Ηράκλειο που είναι φουλ στην πατάτα και μετά τα λέμε :whistle:

ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε:P

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.

Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...
μα να πάρει 4 γύρους :eek:
έχω καιρό να περάσω από το συγκεκριμένο μαγαζί. βέβαια όπως είπα, δεν τους πολυσυμπαθώ τους γύρους οπότε η κριτική μου σίγουρα δεν είναι η καλύτερη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimtennis

Νεοφερμένος

Ο dimtennis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ΧΑΛΚΙΔΑ:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.
Πάτρα ρε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ πάντως παρόλο που είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν την αλλάζω για καμία πόλη στον κόσμο όλο, δεν μπορώ να χωνέψω το ότι πρέπει να λέω ξεχωριστά το "με τζατζίκι", και να μου το χρεώνουν και παραπάνω!! Έχουμε και αισθήματα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantastic_face

Νεοφερμένος

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στη Δράμα, με πεϊνιρλί του Σίμου!!!

Δράμα? Είναι πόλη της...Μακεδονίας ή απλώς ένα δράμα :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

fantastic_face

Νεοφερμένος

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

skiabox

Νεοφερμένος

Ο skiabox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Λάρισα = Παράξενος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Χίος με διαφορά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το καλύτερο σουβλάκι με διαφορά το έχω φάει στην Καλαμάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top