Δάσκαλε που δίδασκες και "εγκρατή λόγο" δεν εκράτεις...

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εδώ θα λέμε μπαρούφες που ακούμε από δασκάλους οι οποίοι χρυσοπληρώνονται και υποτίθεται πως ξέρουν αυτό που διδάσκουν, αλλά στην πραγματικότητα είναι απλά ψωνάρες που δεν έχουν ιδέα που παν τα τέσσερα και λένε με ύφος γνώστη ο,τι τους κατέβει. Με κάθε επιφύλαξη να καρφωθώ για αυτά που θα πω (ποτέ δεν ξέρεις ποιός θα το διαβάσει) μοιράζομαι μαζί σας μαργαριτάρια από τα μαθήματα Η/Υ που παρακολουθώ για να γελάσετε.

Η καθηγήτρια διδάσκει στα ΤΕΙ, δουλεύει σε γνωστό νοσοκομείο των Β.Π ως διευθύντρια κάποιου συγκεκριμένου τμήματος και παράλληλα κάνει μαθήματα σε μένα και μερικούς άλλους σαν κι εμένα.

"το ιντερνετ είναι διαφορετικό από το γουέμπ, το γουέμπ είναι δίκτυο, το ιντερνετ είναι νετ"
"να το στείλουμε στον αποστολέα"
"λαμπορέιτοριζ"
"κονέκτινγκ πίπιλ δε λέει η κοσμοτέ? αυτό κάνει το δίκτυο"
"υπαρχουν τα λαν και τα βαν (γράφει στον πίνακα LAN και VAN)"
"το φάιργουόλ μοιράζει τις αιπί για να μην παίρνουμε σπαμ τα οποία δεν μπορούμε να ανοίξουμε"
"τα πρότυπα λέγονται ντραφτς"
"όταν θέλουμε να μπούμε κάπου, γράφουμε h t t p : / / w w w . και μετά το σάιτ μας (λέω εγώ πως δεν υπάρχει λόγος και απαντάει αυστηρά) δεν είμαστε όλοι προχωρημένοι να το κάνουμε έτσι όπως λες"
"όλοι οι μπρόουσερς έτσι το κάνουν"
"θα σας δείξω τώρα κάτι για γκατζετάκηδες, κυρίως τα αγόρια είναι γκατζετάκηδες αλλά και λίγα κορίτσια (κάνει right click σε μια εικόνα και την αποθηκεύει) To ξέρατε αυτό? ΟΧΙ"

Να τονίσω πως τίποτα δεν ήταν από κεκτημένη ταχύτητα, γιατί όλα τα παραπάνω τα επανέλαβε τουλάχιστον τρεις φορές και ποτέ δεν αυτοδιορθώθηκε.

Σειρά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Διαπρεπὴς φιλόλογος, καθηγήτρια σὲ πρωτοκλασάτο ἑλληνικὸ παν/μιο, κατὰ τὸν διάλογο ὁ ὁποῖος ἀφοροῦσε τὴν ἀνακοίνωσή της σὲ διεθνὲς φιλολογικὸ συνέδριο καὶ ἀφοῦ ἐρωτήθηκε γιὰ ἕνα ζήτημα φιλοσοφικό, εἶπε τὸ ἑξῆς ἀμίμητο: «Ἐγὼ εἶμαι φιλόλογος, δὲν ἀσχολοῦμαι μὲ φιλοσοφία»

Τὰ σχόλια δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Η καθηγήτρια διδάσκει στα ΤΕΙ, δουλεύει σε γνωστό νοσοκομείο των Β.Π ως διευθύντρια κάποιου συγκεκριμένου τμήματος και παράλληλα κάνει μαθήματα σε μένα και μερικούς άλλους σαν κι εμένα.

Τριπλοθεσίτης δηλαδή η κυρία και να φανταστείς υπάρχουν απόφοιτοι ΑΕΙ Πληροφορικής που ψάχνουν απεγνωσμένα για την οποιαδήποτε δουλειά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bulukitsa

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
"Καθηγήτρια" γερμανικών απαντάει σε μαθητή της
μαθητής wie alt bist du
καθηγήτρια ich bin frau Annita
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παράλληλα κάνει μαθήματα σε μένα και μερικούς άλλους σαν κι εμένα

Και γιατι συνεχιζεις να κανεις μαθηματα με αυτην αφου προφανος δεν εχει ιδεα σχετικα με το αντικειμενο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γιατί είναι επιδοτούμενα (και τα εξέταστρα) και δεν έχω λεφτά να πληρώσω κάπου αλλού.

Υπάρχει και μια καθηγήτρια του ΕΚΠΑ η οποία κάνει το μισό μάθημά της πάνω στις πολιτικές τις απόψεις (Μαρξισμός) και το άλλο μισό σε ιστορίες από τη ζωή της και τις φίλες της (αλλαξοκωλίες και τέτοια). Είναι αγενέστατη, απότομη, προσβάλλει σχεδόν τους πάντες και επειδή είμαστε στην Ελλάδα, είναι και υπεύθυνη μεταπτυχιακού. Αυτή είναι η Α.Β. Αλλη μια του ίδιου τμήματος, η Α.Π, επίσης υπεύθυνη μεταπτυχιακού, κάνει μάθημα μισή ώρα, μετά διάλλειμα, μετά μάθημα ένα τέταρτο και φεύγει. Στο "μάθημα", λέει πράγματα όπως "η δυσλεξία υπήρχε αποδεδειγμένα από την εποχή των σπηλαιων, αλλά δεν είχε εφευρεθεί ακόμα η γραφή οπότε δεν μπορούσαν να την διαγνώσουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το μόνο που θυμάμαι πολύυυυ έντονα, είναι στο Γυμνάσιο, στο μάθημα των Αγγλικών, που όταν λέγαμε τη λεξη "London", η καθηγήτρια, προσπαθούσε να μας φτιάξει την προφορά, και μας έλεγε "Λάααααααααααααντον"!!!

Αφού ορκιζομασταν ότι αν πήγαινε η ίδια Λονδίνο, κανείς δεν θα την καταλάβαινε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτά είναι από τους δασκάλους της πληροφορικής:
το πρωτεύοντα κλειδί
τεμπλέιτς
το σάιτ θα είναι στα ελληνικά και τα ισραηλινά
είναι ανοιχτός ο ρούτερ?
όλα τα γκούγκλ και το χρομ που είναι για αναζήτηση επιστημονική
με την κάμερα κάνουμε φέιστάιμ
στα ιμέιλ τα εισερχόμενα ίμποτ, τα εξερχόμενα άουτποτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τριπλοθεσίτης δηλαδή η κυρία και να φανταστείς υπάρχουν απόφοιτοι ΑΕΙ Πληροφορικής που ψάχνουν απεγνωσμένα για την οποιαδήποτε δουλειά. :worry:

2πλοθεσίτης (νοσοκομείο + μαθήματα σε ΤΕΙ, όχι? :worry:)

Btw, δεν απαγορεύεται [δεν λέω για τη συγκεκριμένη, μιλαώ γενικώς) οι θέσεις για 407 είναι συμβάσεις ορισμένου χρόνου [per εξάμηνο ή per μάθημα] και οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει αίτηση (αν έχει τα προσόντα εννοώ :)).
Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν ένα μάθημα στο ΤΕΙ τάδε στο τμήμα τάδε (==4 ώρες) , ένα μάθημα στο τάδε ΙΕΚ (άλλες 4-6 ώρες), ένα μάθημα σε άλλο ΤΕΙ (άλλες 4 ώρες) κοκ.

Σύμφωνα με τους ορισμούς λοιπόν, είναι v-θεσίτες (...που όμως έναν ολόκληρο μισθό/ πλήρες ωράριο δεν καταφέρνουν να έχουν)..

just FYI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.

3πλοθεσίτης.
Καθηγήτρια ΤΕΙ + Διευθύντρια τμήματος σε γνωστό νοσοκομείο Β.Π + Εισηγήτρια σεμιναρίων πληροφορικής.

Όσο για το άλλο που λες, το τσιγγάνικο ωρίτσα ωρίτσα, το ξέρω, το έκανα κι εγώ για 5 χρόνια στο ξεκίνημα της καριέρας μου. Με φαντάζεσαι όμως τώρα που έχω σταθερό ωράριο και μισθό να δουλεύω παράλληλα τα απογεύματα για εξτραδάκια σε φροντιστήρια; Ξεφτίλα δεν είναι;

Ας αφήσουμε και κανέναν άλλο να βρει καμιά δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπον, μόλις τελειώσω τα σεμινάρια, θα πάω να ρωτήσω αν μπορώ κι εγώ να κάνω μάθημα εκεί στους επόμενους. Θα σας γράψω την δικαιολογία που θα μου πουν και για ποιόν λόγο δεν είμαι κατάλληλη ή δεν έχω τις γνώσεις (των δασκάλων από πάνω) να διδάξω.

Ξέχασα να πω πως έχουμε δύο δασκάλους, εκτός από την καλή μας την κυρία έχουμε και έναν άντρα ο οποίος κι αν κάνει πολλές δουλειές ταυτόχρονα. Διδάσκει σε ΑΕΙ, σε ΤΕΙ, τα μαθήματα Η/Υ, προωθεί την επιχείριση της γυναίκας του στους μαθητές, εξασκεί αυτό που διδάσκει στο ΑΕΙ, γράφει κείμενα για site άλλων και διάφορα άλλα περιστασιακά με σύμβαση έργου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Λοιπον, μόλις τελειώσω τα σεμινάρια, θα πάω να ρωτήσω αν μπορώ κι εγώ να κάνω μάθημα εκεί στους επόμενους. Θα σας γράψω την δικαιολογία που θα μου πουν και για ποιόν λόγο δεν είμαι κατάλληλη ή δεν έχω τις γνώσεις (των δασκάλων από πάνω) να διδάξω.

Ξέχασα να πω πως έχουμε δύο δασκάλους, εκτός από την καλή μας την κυρία έχουμε και έναν άντρα ο οποίος κι αν κάνει πολλές δουλειές ταυτόχρονα. Διδάσκει σε ΑΕΙ, σε ΤΕΙ, τα μαθήματα Η/Υ, προωθεί την επιχείριση της γυναίκας του στους μαθητές, εξασκεί αυτό που διδάσκει στο ΑΕΙ, γράφει κείμενα για site άλλων και διάφορα άλλα περιστασιακά με σύμβαση έργου.

Εγώ ένα έχω να πω!!

Μάθε τέχνη κ αστηνε κι αμα πεινάσεις πιάστηνε

Πάντως εάν εχεις μέσο και καλές γνωριμίες μπορείς να χωθείς σε καμμία ενισχυτική διδασκαλία του ΤΕΙ!!!:):)

Λατρεύω το ελληνικό συστημά !!!
Σας το έχω πει ποτέ????
Είναι τόσο ... μα τόσο.... δίκαιο!!!!!!!!!!!:sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Η καθηγήτρια διδάσκει στα ΤΕΙ, δουλεύει σε γνωστό νοσοκομείο των Β.Π ως διευθύντρια κάποιου συγκεκριμένου τμήματος και παράλληλα κάνει μαθήματα σε μένα και μερικούς άλλους σαν κι εμένα.
Τι μάθημα σου κάνει ακριβώς?

"όταν θέλουμε να μπούμε κάπου, γράφουμε h t t p : / / w w w . και μετά το σάιτ μας (λέω εγώ πως δεν υπάρχει λόγος και απαντάει αυστηρά) δεν είμαστε όλοι προχωρημένοι να το κάνουμε έτσι όπως λες"
"όλοι οι μπρόουσερς έτσι το κάνουν"
"θα σας δείξω τώρα κάτι για γκατζετάκηδες, κυρίως τα αγόρια είναι γκατζετάκηδες αλλά και λίγα κορίτσια (κάνει right click σε μια εικόνα και την αποθηκεύει) To ξέρατε αυτό? ΟΧΙ"
:alljumpy: :xtipao: :xtipao: ........ :kill::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τι μάθημα σου κάνει ακριβώς?

Βρε, δεν βλέπεις? Χρήση Η/Υ!
O κυριούλης μάλιστα μας έβαλε μια άσχετη ταινία το τελευταίο 2ωρο. :clapup: Μας λέει και ιστορίες από τη ζωή του, διάφορα πράγματα που έχει διαβάσει και τέτοια. Το ουσιαστικό μάθημα κρατάει λιγότερο από ώρα (από τις 5 που κάνουμε) και το τρέχει πολύ για να τελειώσει τσακ μπαμ και να συνεχίσει τις ιστορίες. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
χαχα καθηγητρια αγγλικων που τα τσεπωνε κανονικα για να μαθει και καλα σε μας τα παιδακια σωστα αγγλικα με προφορα, τα παντα ολα, μεσα σε πολλα αλλα προφερε το vehicle "βέχικλλλ". αν ειναι δυνατον ακομα μου χει μεινει. φανταστειτε τι ωραια που το μιλαω τα εγγλεζικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
"θα σας δείξω τώρα κάτι για γκατζετάκηδες, κυρίως τα αγόρια είναι γκατζετάκηδες αλλά και λίγα κορίτσια (κάνει right click σε μια εικόνα και την αποθηκεύει) To ξέρατε αυτό? ΟΧΙ"
ανησυχώ για την ψυχική της υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top