Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,996 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 290 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Doctor Who

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 23:37, 27-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από maria801
Αυτή είναι η πιο διαδεδομένη θεωρία και ο Moffat δεν μας έχει συνηθίσει σε εύκολα οπότε κάτι μου λέει ότι δεν θα το περιμένουμε ότι και αν είναι!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! Αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα companion αν και ίσως όχι σαν την Amy!
Θα είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα companion, ειδικά αν σκεφτείς ότι στα 50 χρόνια της σειράς είναι η μόνη που είπε "it's smaller on the outside".

Υ.Γ.: Ίσως στα τέλη της σεζόν να έχουμε regeneration. Γενικά η περίοδος του matt smith πέρασε, η amy και ο rory
, το tardis άλλαξε look, ο ίδιος άλλαξε και ρουχισμό.... πέρασε η εποχή του.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

maria801

Νεοφερμένος

H maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H maria801 έγραψε: στις 23:41, 27-01-13:

Δυστυχώς είναι πολύ πιθανό... Και μετά τον Matt Smith και τον David Tennant πραγματικά θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος καλύτερος!!!
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 23:51, 27-01-13:

Δυστυχώς είναι πολύ πιθανό... Και μετά τον Matt Smith και τον David Tennant πραγματικά θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος καλύτερος!!!
έχει ακουστεί το όνομα του Hugh Laurie, πιστεύω ότι και ο Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) θα έκανε πολύ καλή δουλειά.

2
Παράθεση

maria801

Νεοφερμένος

H maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H maria801 έγραψε: στις 00:16, 28-01-13:

Όχι και όχι...δεν μπορούν να βάλουν κάποιο τόσο μεγάλο όνομα να παίξει τον Doctor όλοι θα τον συνέδεαν με τον προηγούμενο ρόλο που είχε παίξει!! Και θα ήταν ΠΑΡΑΞΕΝΟ να βλέπουμε τον Sherlock να παίζει τον Doctor! Αν και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ανοιχτή σε ένα συνδυασμό Doctor-Sherlock σε ένα επεισόδιο

http://www.google.com/imgres?um=1&hl...&tx=117&ty=123
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 14:49, 28-01-13:

Θέλω ο 12ος γιατρός να είναι ο Hugh και ο 13ος ο Benedict
(hah,in yo dreams)
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 18:57, 28-01-13:

Όχι και όχι...δεν μπορούν να βάλουν κάποιο τόσο μεγάλο όνομα να παίξει τον Doctor όλοι θα τον συνέδεαν με τον προηγούμενο ρόλο που είχε παίξει!! Και θα ήταν ΠΑΡΑΞΕΝΟ να βλέπουμε τον Sherlock να παίζει τον Doctor! Αν και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ανοιχτή σε ένα συνδυασμό Doctor-Sherlock σε ένα επεισόδιο

http://www.google.com/imgres?um=1&hl...&tx=117&ty=123
Κοίτα ο ρόλος του doctor είναι από μόνος του μεγάλος ρόλος, αν βλέπαμε τον Hugh π.χ με την βρετανική του προφορά δεν νομίζω να μας θύμιζε και πολύ τον House. Για τον Benedict διάβασα κάπου ότι σχεδιάζουν να τον βάλουν σε σπέσιαλ επεισόδιο σαν Master.
Παράθεση

maria801

Νεοφερμένος

H maria801 έγραψε: στις 23:35, 28-01-13:

ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!! Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Να δω τον Benedict σαν Master και θα είμαι ευτυχισμένη
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 23:59, 28-01-13:

ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!! Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Να δω τον Benedict σαν Master και θα είμαι ευτυχισμένη

Παράθεση

esil

Νεοφερμένος

H esil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H esil έγραψε: στις 22:09, 31-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Πάντως κατά την γνώμη μου το πιο τρομακτικό τέρας που πέρασε από το DW ήταν αυτό εδώ:
Ηταν τα μοναδικα σημεία σε ολα τα επεισοδια που εχω δει που εκλινα τα ματια .
Εννοειτε δε ,πως φροντιζα να τα βλεπω μερα

υγ.David rulez
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 02:18, 03-02-13:

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 22:20, 09-02-13:

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 16:23, 11-02-13:

Το καλύτερο τρειλερ που βρήκα μέχρι στιγμής:

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 07:36, 28-02-13:

Τί θα γινότανε άραγε άν ο Doctor άφηνε το TARDIS για την Rose...
Kαι ζούσε μία κανονική βαρετή; ζωή σαν τους υπόλοιπους ανθρώπους;
Και το κυριότερο,θα το έκανε κάν;
But...Relationships are a leap of faith...Don't you think?

Τα μικρά παιδάκια μήν το δείτε
Παράθεση

maria801

Νεοφερμένος

H maria801 έγραψε: στις 17:06, 28-02-13:

Δεν θα το έκανε! Είχε την ευκαιρία και όμως την άφησε! Δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να ζήσει σαν άνθρωπος! That's just not the Doctor!!
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 17:30, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Τί θα γινότανε άραγε άν ο Doctor άφηνε το TARDIS για την Rose...
Kαι ζούσε μία κανονική βαρετή; ζωή σαν τους υπόλοιπους ανθρώπους;
Και το κυριότερο,θα το έκανε κάν;
But...Relationships are a leap of faith...Don't you think?
Δεν θα το έκανε, ο Doctor ταξιδεύει όλον αυτό τον καιρό για να ξεχάσει τι έγινε κάποτε στον κόσμο του, η ζωή του πλέον είναι ταξίδι και περιπέτεια μέχρι θανάτου, δεν νομίζω να τα άφηνε αυτά για να ζήσει μια normal life.
Και από την αντίθετη πλευρά να το πάρουμε, αν τα άφηνε όλα και ζούσε μια κανονική νορμάλ ζωή με την Rose, η Rose κάποια στιγμή θα πέθαινε λόγω της ανθρώπινης φύσης της, ο Doctor θα είχε γίνει ράκος, δεν θα το άντεχε οπότε γι΄αυτό και δεν πήρε αυτό το ρίσκο.

Υ.Γ.: Σε ποια σεζόν είσαι?
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 18:22, 04-03-13:

βρε παιδιά σε ένα επεισόδειο θυμάμαι οτι υπάρχουν 2 Doctor σε μια συνεφιασμένη παραλία! Ο ένας φιλάει τη Rose και φαίνεται οτι μένουν μαζί και ο άλλος αναχωρεί με το Tardis! Tι γίνεται;;!
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 18:42, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vivicoolgirl
βρε παιδιά σε ένα επεισόδειο θυμάμαι οτι υπάρχουν 2 Doctor σε μια συνεφιασμένη παραλία! Ο ένας φιλάει τη Rose και φαίνεται οτι μένουν μαζί και ο άλλος αναχωρεί με το Tardis! Tι γίνεται;;!
Season 4 spoilerz!!

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Υ.Γ.: Σε ποια σεζόν είσαι?
Ξεκίνησα απο τον 11ο Doctor,και το έφτασα μέχρι το τέλος(αναμένουμε τα νέα επεισόδια οσονούπω).
Και τώρα είμαι στην σειρά του 2005(στον 9ο) κάπου στη μέση....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 04-03-13 στις 18:49. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
1
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 00:37, 09-03-13:

το 9 τελειώνει με την ατάκα:
- "I'm glad that worked. Those would have been terrible last words."
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε: στις 16:21, 11-03-13:

Russel T Davies ή Steven Moffat ?
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 16:38, 11-03-13:

Ο Russel αναβίωσε την σειρά,και ο Moffat σκότωσε όλους τους major πρωταγωνιστές
Δύσκολη επιλογή...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια