Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,481 μηνύματα σε 76,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 162 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο μέσο χρησιμοποιείτε για να ενημερώνεστε;

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O alexrapak15 έγραψε: στις 20:57, 27-12-12:

Εσείς από πού ενημερώνεστε; Από ραδιόφωνο, τηλεόραση, εφημερίδες, ίντερνετ; Από ποιούς σταθμούς, από ποια κανάλια, από ποιες εφημερίδες ή από ποια σάιτ;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε: στις 21:33, 27-12-12:

Internet. Tv in greece is under state control,propaganda.
1
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 21:37, 27-12-12:

Και εγώ από ίντερνετ.
Παράθεση

georgia mo

Νεοφερμένος

H georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H georgia mo έγραψε: στις 17:28, 02-08-13:

Λίγο απ'όλα
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 18:25, 07-08-13:

από το ίντερνετ κυρίως...κάποιες φορές και από το ραδιόφωνο!
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε: στις 03:35, 11-08-13:

ίντερνετ
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 04:15, 11-08-13:

Ίντερνετ.
Παράθεση

Just a sweetie!! (Marguerite des près)

Δραστήριο Μέλος

H Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H Just a sweetie!! έγραψε: στις 12:59, 26-08-13:

Ιντερνετ, κατα κυριο λογο. Ειναι ευκολο, οικονομικο και εχεις τη δυνατοτητα να ενημερωνεσαι ταχυτατα απο πολλες, διαφορετικες πηγες, ωστε να φτανεις οσο το δυνατον πιο κοντα στην αληθεια.
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 21:17, 30-08-13:

Κυριως απο το ιντερνετ! Μετα απο το ραδιο αλλα οχι για την Ελλαδα. Για την Ελλαδα μονο απο το νετ.
Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε: στις 17:02, 05-09-13:

TV, internet
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 17:03, 05-09-13:

Internet.
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

H Dogie έγραψε: στις 17:19, 05-09-13:

Internet.
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 17:35, 24-10-13:

Το ίντερνετ!Το χαζοκούτι που λέγεται τηλεόραση έχω καιρό να το ανοίξω!Παραπληροφόρηση στο φουλ!
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 19:01, 24-10-13:

Ράδιο
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 2,667 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:38, 24-10-13:

Από το ράδιο, το Internet, την τηλεόραση αλλά σπάνια και επειδή οι γονείς μου βλέπουν αλλιώς δεν κοιτάω. Όπως ξαναείπαν και παιδιά από πάνω είναι παραπληροφόρηση στο φουλ κυρίως, οπότε δεν την προτιμώ. (Τέλος διαβάζω όποτε μπορώ εφημερίδα όταν παίρνει ο πατέρας μου ή παίρνω εγώ όταν προλαβαίνω μετά το σχολείο...)
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,430 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 00:13, 25-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Το ίντερνετ!Το χαζοκούτι που λέγεται τηλεόραση έχω καιρό να το ανοίξω!Παραπληροφόρηση στο φουλ!
Γιατί, το ίντερνετ δεν είναι ο βασιλιάς της παραπληροφόρησης? Τουλάχιστον η τηλεόραση και οι εφημερίδες, με όλα τους τα κακά και συμφέροντα, έχουν κάποιο όριο. Στο ίντερνετ ο καθένας γράφει ότι του κατέβει, χωρίς κανένα έλεγχο ή αυτοέλεγχο, κάθε μπλογκίστας φαντασιώνεται ότι είναι δημοσιογράφος και κατασκευάζει τάχα ρεπορτάζ, ο ένας αντιγράφει το παραμύθι του άλλου και αυτό γίνεται "είδηση, ώστε κάποιοι να το θεωρούν έγκυρο γιατί το διάβασαν στο ίντερνετ. Ευτυχώς δεν υπάρχει πλέον το δηλητηριώδες "τρωκτικό" και όσοι προσπαθούν να το μιμηθούν δεν τα καταφέρνουν. Προσωπικά, από όταν καταργήθηκε η ΝΕΤ, αναγκαστικά ενημερώνομαι κυρίως από τις επιλογές του Google οι οποίες προέρχονται από διάφορες πηγές. Σίγουρα δεν πρόκειται για ιδανική πηγή, αλλά δεν βρήκα ακόμα κάτι καλύτερο.

1
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 00:22, 25-10-13:

Καθαρή και σταράτη πληροφόρηση δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ & από κανένα μέσο, let's face it. Το γεγονός ότι στο internet κυκλοφορούν εκατομμύρια μη-έγκυρες πηγές σε εξασκεί περισσότερο στο να διαχωρίζεις την αλήθεια από την υπερβολή.
1
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 00:23, 25-10-13:

Η κρατική τηλεόραση είναι και ήταν φερέφωνο της εκάστοτε κυβέρνησης, οι ιδιωτικοί τηλεοπτικοί σταθμοί τα τσεπώνουν από κάποιο κόμμα ή το υποστηρίζουν, στο ίντερνετ όπως λέει και ο Δίας ο καθένας γράφει το μακρύ του και κοντό του, τελικά μπορεί να υπάρξει αντικειμενική ενημέρωση;

Edit- με πρόλαβε η Dalian: Μάλλον πρέπει να ψάχνουμε για την ενημέρωση με την λιγότερο υποκειμενική χροιά.
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 00:36, 25-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Γιατί, το ίντερνετ δεν είναι ο βασιλιάς της παραπληροφόρησης? Τουλάχιστον η τηλεόραση και οι εφημερίδες, με όλα τους τα κακά και συμφέροντα, έχουν κάποιο όριο. Στο ίντερνετ ο καθένας γράφει ότι του κατέβει, χωρίς κανένα έλεγχο ή αυτοέλεγχο, κάθε μπλογκίστας φαντασιώνεται ότι είναι δημοσιογράφος και κατασκευάζει τάχα ρεπορτάζ, ο ένας αντιγράφει το παραμύθι του άλλου και αυτό γίνεται "είδηση, ώστε κάποιοι να το θεωρούν έγκυρο γιατί το διάβασαν στο ίντερνετ. Ευτυχώς δεν υπάρχει πλέον το δηλητηριώδες "τρωκτικό" και όσοι προσπαθούν να το μιμηθούν δεν τα καταφέρνουν. Προσωπικά, από όταν καταργήθηκε η ΝΕΤ, αναγκαστικά ενημερώνομαι κυρίως από τις επιλογές του Google οι οποίες προέρχονται από διάφορες πηγές. Σίγουρα δεν πρόκειται για ιδανική πηγή, αλλά δεν βρήκα ακόμα κάτι καλύτερο.

το πιο γ@ματο ειναι οταν αναφερουν αποτελεσμτα απο ερευνεσ που δεν δινουν τη πηγη να ανατρεξεις ..απλα γραφουν πεντε γραμμες... οταν την εχουν τη πηγη που συνηθως ειναι ξενη και δημοσιευμενη σε ξενο περιοδικο και ανατρεχεις στο ξενο διαπιστωνεις οτι αλλα λεει το Ελληνικο αλλα λεει το ξενο και οτι εχει γινει Η ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗ αποτελεσματων στο Ελληνικο ... νομιζω το πιο τραγικο που εχω δει ποτε μου...

Νομιζω οτι τα χρησιμοποιω ολα, κυριως ιντερνετ, απλα περνανε απο ενα φιλτραρισμα στον κεφαλι μου, καποια τα πεταω και καποια τα ψαχνω περισσοτερο για το τι γινεται, μια πηγη δεν ειναι ποτε αρκετη για βρεις την αληθεια
1
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 00:49, 25-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Γιατί, το ίντερνετ δεν είναι ο βασιλιάς της παραπληροφόρησης? Τουλάχιστον η τηλεόραση και οι εφημερίδες, με όλα τους τα κακά και συμφέροντα, έχουν κάποιο όριο. Στο ίντερνετ ο καθένας γράφει ότι του κατέβει, χωρίς κανένα έλεγχο ή αυτοέλεγχο, κάθε μπλογκίστας φαντασιώνεται ότι είναι δημοσιογράφος
Εδώ λοιπόν έρχεσαι εσύ με την κριτική σου σκέψη και την ικανότητα αμφισβήτησης και διασταυρώνεις απόψεις ελέγχεις τι ισχύει και τι όχι...κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με την τηλεόραση διότι παντού ακούς τα ίδια και τα ίδια ξανά και ξανά!Νιώθεις ότι υποτιμάν τη νοημοσύνη σου!Είναι καλύτερο να υπάρχουν πολλές και διαφορετικές απόψεις γιατί μέσα σε αυτές θα βρεθεί και κάτι αξιόλογο και ενημερωτικό!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 04-12-13 στις 23:00. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια