Teledome & Πρόγραμμα 1: Αίσχος

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η teledome έχει κάποιο πρόγραμμα που το τηλέφωνο κοστίζει 10cent.
Λοίπον μιας και το πρόγραμμα αυτό ήταν στα μέτρα μου έγινα συνδρομητής στην teledome. Μετά απο λίγο καιρό παρατήρισα ότι μετά απο 4 ώρες έκλεινε η γραμμή. Όταν λοίπον πήρα την teledome μου είπαν ότι είναι πρόβλημα και με σύνδεσαν με το τεχνικό τμήμα και μετά απο λίγες μέρες με παίρνουν να μου πουν ότι διορθώθηκε. Μέτα όμως έφυγα για διακόπες και δεν δόκιμασα αν διορθώθηκε όντως. Όμως πρόσφατα που δοκίμασα υπήρχε και για αυτό το λόγο σήμερα κάλεσα την teledome και μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αλλά είναι δική μας ασφάλεια σε περίπτωση που ξεχάσετε ανοιχτό το τηλέφωνο να μην πληρώσετε πολλά και το κάνουν όλες οι εταιρίες. Όταν όμως του είπα ότι η forthnet αλλά ούτε και ο ότε το δεν το κάνει αλλά πρόσθεσα και ότι σε περίπτωση που ξεχάσω το τηλέφωνο ανοιχτό θα πλήρωσω και πάλι 10cent άρχισε να μου λέει ότι και καλά θα έχει πρόβλημα το δύκτιο όταν απάντησα και ότε θα είχε και η forthnet θα έχει σε ανάλογη περίπτωση απάντησε ότι ο οτε και η forthnet δεν έχει χρεώση ανα κλήση και επίσης 4 ώρες τις βρίσκει λίγο πολλές.




έλεος δλδ, χρησιμοποιούν παραπλανιτική διαφήμιση για να προσελκύσουν και μετά σου πετάνε ένα μέχρι 4 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν δουν ανταπόκριση, μη σου πω ότι θα μειώσουν το 4ωρο...Στην αρχή είναι unlimited (αν και δε ξέρω κατά ποσο αυτό είναι εφικτό τεχνικά), μετά 4 ώρες, μετά 3, κ.ο.κ..

είναι θέμα marketing... Μέχρι στιγμής απολαμβάνεις το προνόμιο της χρέωσης/κλίση. Όσο αυτό σε συμφέρει, αυτό θα προτιμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πάνε στο https://www.eett.gr/ και εκει στους καταλανωτές έχει κάτι για καταγγελία. Πρίν το κάνεις αυτό πάρε και ρώτα την teledome αν σε περίπτωση αποσύνδεσης στο 4ωρο και αν η επόμενη κλήση είναι στο ίδιο νούμερο αν χρεώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά 4 ώρες δεν είναι υπεραρκετές για ένα τηλεφώνημα; Τι θα λες δηλαδή επί 4 ώρες; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Συγγνώμη, αλλά 4 ώρες δεν είναι υπεραρκετές για ένα τηλεφώνημα; Τι θα λες δηλαδή επί 4 ώρες; :confused:
Με μένα μιλάει 4+ ώρες :P :redface: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πάντως, αν το γράφει στα ψιλά γράμματα της σύμβασης δεν πρόκειται να κάνει τίποτα η ΕΕΤΤ. Το τι λέει ο καθένας στις διαφημίσεις του είναι άλλο ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά 4 ώρες δεν είναι υπεραρκετές για ένα τηλεφώνημα; Τι θα λες δηλαδή επί 4 ώρες;
Killer app: Dialup με pc σε σπίτι φίλου που έχει DSL και παίρνω internet.
(δεν το εχω κανει αλλα λέμε τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Killer app: Dialup με pc σε σπίτι φίλου που έχει DSL και παίρνω internet.
(δεν το εχω κανει αλλα λέμε τώρα)
Μπα, μόνο για φωνή το έχω και δεν είμαι σίγουρος αν σου επιτρέπουν να μεταφέρεις δεδομένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μπα, μόνο για φωνή το έχω και δεν είμαι σίγουρος αν σου επιτρέπουν να μεταφέρεις δεδομένα!

Δεν βλέπω που μπορεί να είναι το πρόβλημα!
Απ' τη στιγμή που πέρνεις τηλέφωνο σε αριθμό που είναι "εντός" πακέτου τι σημασία έχει τι περνάει από τη γραμμή; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Δεν βλέπω που μπορεί να είναι το πρόβλημα!
Απ' τη στιγμή που πέρνεις τηλέφωνο σε αριθμό που είναι "εντός" πακέτου τι σημασία έχει τι περνάει από τη γραμμή; ;)
Ξέρω εγώ, απλώς θυμάμαι σε 2-3 φορα πολύ έλεγαν να κάνουν κάτι παρόμοιο αλλά κολούσαν σε διάφορα επίσης ένας έλεγε ότι μόλις το σηκώσει το μοντεμ την γραμμή κλείνει το τηλέφωνο ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα κάτι εταιρείες που παίρνεις αστικό νούμερο για ίντερνετ dial up θα είναι με 10 cents το τηλεφώνημα? Φςςςςςς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
To μόνο πρόβλημα που έχει το σενάριο dialup over teledome είναι οτι οι εταιρίες αυτές χρησιμοποιούν συμπίεση στον ήχο, που μειώνει ουσιαστικά το bandwidth. Εικάζω και πάλι οτι ένα 9600 ίσα ίσα για IRC και instand messengers θα το πιάνει (οποιος το δοκιμάσει ας μας πεί τι έγινε). Ο λόγος που θα δουλέυει κάτι τέτοιο και που μου φαίνεται απίθανο να ανιχνεύουν το modem αν και είναι τεχνικά δυνατόν είναι οτι όλοι περιμένουν να δουλέυει το fax που είναι ουσιαστικά modem.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πλάκα πλάκα κάτι εταιρείες που παίρνεις αστικό νούμερο για ίντερνετ dial up θα είναι με 10 cents το τηλεφώνημα? Φςςςςςς!

Πλάκα πλάκα... ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΔΕΑ!!! Γιατί δεν το έλεγες πιο νωρίς;;!! Πωπω... Άραγε να δουλεύει με την ISDN; Michelle, κανόνισε, αν δουλεύει θα φας πρόστιμο που δεν το είπες πιο νωρίς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Πλάκα πλάκα... ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΔΕΑ!!! Γιατί δεν το έλεγες πιο νωρίς;;!! Πωπω... Άραγε να δουλεύει με την ISDN; Michelle, κανόνισε, αν δουλεύει θα φας πρόστιμο που δεν το είπες πιο νωρίς :P
Πρόσεξε σε ΕΠΑΚ δεν γίνεται να καλέσεις όπως επίσης και σε κάποιους περιέργους αριθμούς που έχω δει κατα καιρούς να κυκλοφορουν σε κάρτες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αυτό σημαίνει ότι τώρα χρεώνομαι με 10 λεπτά/κλήση; Είμαι μέσα με free internet της Tellas και ο αριθμός που κάλεσα ήταν 1755-2311805000 (το 1755 είναι της Teledome και το έβαλα για να είναι σίγουρο ότι θα καλέσω από Teledome).. Έστειλα mail στο support@teledome.gr σχετικά με το θέμα αλλά σιγά μην ξέρουν να μου απαντήσουν... Δηλαδή και να μου απαντήσουν πάλι δε θα το έχω για στάνταρ μέχρι να δω το λογαριασμό! Να δούμε τι θα γίνει.. 'Η η Michelle είχε μια καταπληκτική ιδέα που δεν μας την είπε πιο νωρίς :P ή θα έρθει κανάς λογαριασμός 100 ευρώ και θα τρέχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Αυτό σημαίνει ότι τώρα χρεώνομαι με 10 λεπτά/κλήση; Είμαι μέσα με free internet της Tellas και ο αριθμός που κάλεσα ήταν 1755-2311805000 (το 1755 είναι της Teledome και το έβαλα για να είναι σίγουρο ότι θα καλέσω από Teledome).. Έστειλα mail στο support@teledome.gr σχετικά με το θέμα αλλά σιγά μην ξέρουν να μου απαντήσουν... Δηλαδή και να μου απαντήσουν πάλι δε θα το έχω για στάνταρ μέχρι να δω το λογαριασμό! Να δούμε τι θα γίνει.. 'Η η Michelle είχε μια καταπληκτική ιδέα που δεν μας την είπε πιο νωρίς :P ή θα έρθει κανάς λογαριασμός 100 ευρώ και θα τρέχουμε!
Πόσα kbps έπιασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
64 και 128..! Και μάλιστα σχεδόν κανονικά! Όταν συνδέομαι με 64 κατεβάζω με 6,5-7,5 kb/s σταθερά.. Καλή φάση θα είναι αν ισχύει.. Σαν dsl στα 64 ή 128 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι μόνο που η..."DSL" θα πέφτει κάθε 4 ώρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ε εντάξει... Όταν έχεις πολλές κακές επιλογές διαλέγεις αυτή που είναι λιγότερο κακή.. I mean εντάξει και κάθε ώρα να έπεφτε πάλι συμφέρει..
Με πρόχειρους υπολογισμούς αν θεωρήσουμε ότι συνδέομαι 3 φορές τη μέρα (2 φορές τουλάχιστον για να κλείσουμε το 8ωρο + 1 καβάντζα :P ) και ας πούμε ότι συνδέομαι στα 128 (=2 κλήσεις) = 0,099*3=0,297e/μέρα επί 30 μέρες=8,91+19% = 10,60 ευρώ το μήνα. Αν συνυπολογίσουμε και τα περίπου 10-12 ευρώ της γραμμής έχουμε αποτέλεσμα 20-25 ευρώ τηλέφωνο + όλη μέρα internet! (πολλά όνειρα κάνω και δε θα μου βγουν σε καλό :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακομη πιο αισχος ... τωρα το κλεινουν στα 25λεπτα ... αισχος ξανα αισχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top