Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,813 μέλη και 2,441,743 μηνύματα σε 76,732 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 243 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θα γινόταν αν...;

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 13:27, 20-08-10:

Σε διάφορα ιστορικά γεγονότα αναλύεται τι θα συνέβαινε αν ο πρωταγωνιστής έπαιρνε διαφορετική απόφαση ή γενικότερα εαν τα πράγματα ειχαν πάρει διαφορετική τροπή .

Σε πολλές περιπτώσεις , δεν μπορεί κανεις να προβλέψει ,διοτι οι πιθανές εκδοχές ειναι απο πολλές εως άπειρες . Αλλα μπορούμε να υποθέσουμε

Συγχωρήστε με ,εαν έχει γίνει ξανα topic στο παρελθόν

Στο παιχνίδι,ο καθένας θα κάνει μια ερώτηση που θα αρχίζει με το ''Τι θα γινόταν αν'' και ο επόμενος θα απαντάει και θα κάνει με την σειρά του μια ερώτηση.

Αρχίζω :
Τι θα γινόταν εαν ο Χίτλερ είχε νικήσει τους Ρώσους στον Β Παγκόσμιο Πόλεμο;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

_Silence_

Δραστήριο Μέλος

H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε: στις 13:55, 20-08-10:

μαλλον η Γερμανια θα γινοταν υπερδυναμη , και ο Χιτλερ θα συνεχιζε για περισσοτερες κατακτησεις με αποτελεσμα την επιβραδυνση του πολεμου...
--->Τι θα γινοταν αν καταφερνε η Ελλαδα και οι τοτε αρχηγοι της να διατηρησουν υπο την κατοχη τους τα εδαφη που ειχε κατακτησει ο Μεγας Αλεξανδρος???
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 13:51, 21-08-10:

Το πιο λογικό ,να κρατούσε τα εδάφη για λίγο καιρό ακόμα και μετα απο κάποια χρόνια,να γινόταν ξανα διάσπαση . Εκτός και εαν υπερίσχυε κάποιος απο όλους τους διαδόχους, οπότε και άγνωστες οι βουλες του.
Τι θα γινόταν εαν ο Μεταξάς ,δεν είχε πει ΟΧΙ ;
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε: στις 19:02, 21-08-10:

θα είχαμε για πρωθυπουργό το Μπερλουσκόνι, εσένα θα σε έλεγαν Φραντσέσκο κι εμένα Ιζαμπέλλα!

τι θα γινόταν αν το 1996 είχε ξεσπάσει πόλεμος ανάμεσα σε Ελλάδα και Τουρκία ;
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 12:22, 22-08-10:

Την σημερινή εποχή,ειναι δύσκολο να γίνει πόλεμος ανάμεσα σε 2 χώρες , παρα μόνο παγκόσμιος . Οπότε πιστεύω,το θέμα αργα ή γρήγορα θα έληγε με συνοπτικές διαδικασίες (βλ . παρέμβαση ΗΠΑ και λοιπών ''μεγάλων''
Τι θα γινόταν εαν είχαμε ακόμα Χούντα;
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 12:35, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Την σημερινή εποχή,ειναι δύσκολο να γίνει πόλεμος ανάμεσα σε 2 χώρες , παρα μόνο παγκόσμιος . Οπότε πιστεύω,το θέμα αργα ή γρήγορα θα έληγε με συνοπτικές διαδικασίες (βλ . παρέμβαση ΗΠΑ και λοιπών ''μεγάλων''
Τι θα γινόταν εαν είχαμε ακόμα Χούντα;
[αζυμύθιος ον] Θα περνάγαμε κοτσάνι και όλοι θα τρώγαμε με χρυσά κουτάλια οι ψευτοδημοκρατίες μας έφαγαν [αζυμύθιος οφφ]

Τι θα γινόταν αν ψόφαγε από δάγκωμα μαϊμούς ο Βενιζέλος στην εφηβεία του;
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 13:51, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Την σημερινή εποχή,ειναι δύσκολο να γίνει πόλεμος ανάμεσα σε 2 χώρες , παρα μόνο παγκόσμιος
μέση ανατολή , κόσοβο , εοκ και νάτο το ίδιο συνδικάτο

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
[αζυμύθιος ον] Θα περνάγαμε κοτσάνι και όλοι θα τρώγαμε με χρυσά κουτάλια οι ψευτοδημοκρατίες μας έφαγαν [αζυμύθιος οφφ]

Τι θα γινόταν αν ψόφαγε από δάγκωμα μαϊμούς ο Βενιζέλος στην εφηβεία του;
[φαντ ον] τίποτα [φαντ ακόμα πιο ον] θα ανακηρύσσαμε μια μαΐμού ήρωα

τι θα γινόταν αν άφηνα αυτήν την πρόταση μισή ;
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 14:58, 22-08-10:

Κάποιος αγνός ιππότης θα έρχονταν να σε βάλει στη θέση σου

Τι θα γινόταν αν τα τελευταία 20 χρόνια αντί για ΠΑΣΟΚ και ΝΔ στην εξουσία, είχαμε τον Sid πρωθυπουργό και το κόμμα του στη κυβέρνηση;
Παράθεση

Fly.To.Infinity

Νεοφερμένος

H Fly.To.Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Fly.To.Infinity έγραψε: στις 23:09, 13-01-13:

ποια ηταν η τελευταια φορα που αναρωτηθηκατε τι θα γινοταν αν..?

εγω τωρα αναρωτιεμαι τι γινοταν αν ειχα πει ναι στο αγορι που μου τα ζητησε τον προιγουμενο μηνα:Ρ τωρα τα εφτια3ε με την κολλιτη μου και εχουμε γινει πολυ καλοι φιλοι.. πφφ θα ηταν ολα τοσο διαφορετικα χδ χαχαχαχαχ για πειτεεε λοιπον εσεις.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:27, 13-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Fly.To.Infinity
ποια ηταν η τελευταια φορα που αναρωτηθηκατε τι θα γινοταν αν..?

εγω τωρα αναρωτιεμαι τι γινοταν αν ειχα πει ναι στο αγορι που μου τα ζητησε τον προιγουμενο μηνα:Ρ τωρα τα εφτια3ε με την κολλιτη μου και εχουμε γινει πολυ καλοι φιλοι.. πφφ θα ηταν ολα τοσο διαφορετικα χδ χαχαχαχαχ για πειτεεε λοιπον εσεις.
Και γιατί το σκέφτεσαι πλέον;
Παράθεση

Fly.To.Infinity

Νεοφερμένος

H Fly.To.Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Fly.To.Infinity έγραψε: στις 23:49, 13-01-13:

απλα αναρωτιεμαι τι θα ειχε γινει. αν θα ηταν η κολλιτη μου φιλη του και τετοια. δεν ξερω παντως αυτος δεν μαρεσει.. και ποτε δεν θα εκανα βλακια στην κολλιτη μ
Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε: στις 18:55, 26-02-13:

εγώ το αναρωτιέμαι κάθε που μου συμβαίνει κάτι τυχαίο του στύλ, να δεις κάποιον στον δρόμο ΄που έχεις πολύ καιρό και μετά θυμόσαστε τα παλιά και μπλα μπλα μπλα...
αυτό έγινε με το αγόρι μου και από τότε έχουν περάσει δύο χρόνια ακόμα είμαστε μαζί, συχνά όμως αναρωτιέμαι αν δεν είχαμε βρεθεί στον δρόμο θα ξαναμιλούσαμε?(ήμασταν τσακωμένοι)
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,741 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 00:31, 21-03-13:

Τι θα γινόταν αν...;
Δεν υπηρχε ο ηλιος και το φεγγαρι;;;;

Ισως δεν θα υπηρχε ζωή και η ομορφιά της Φύσης...και του Πολιτισμού...

3
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 17:23, 21-03-13:

τι θα γινόταν αν....... δεν υπήρχε η μουσική;;;;;;;;;
Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O silverdog έγραψε: στις 17:27, 21-03-13:

Η ζωη θα ηταν ενα λαθος

τι θα γινοταν αν...ζουσαμε για 160 χρονια
1
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 17:43, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από lycaon
Η ζωη θα ηταν ενα λαθος

τι θα γινοταν αν...ζουσαμε για 160 χρονια
θα εξακολουθούσαμε να κάνουμε τα ίδια λάθη..............

τι θα γινόταν αν δεν υπήρχε το χαμόγελο;
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε: στις 16:01, 23-09-13:

θα ήμασταν όλοι βαρετοί και ανέκφραστοι.

τι θα γινόταν αν όλοι αυτοί οι αρχαίοι φιλόσοφοι,που έδωσαν τις βάσεις για την επιστήμη,δεν είχαν γεννηθεί ποτέ?
Παράθεση

Φιφιλίκι

Νεοφερμένος

H Φιφιλίκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Φιφιλίκι έγραψε: στις 16:19, 23-09-13:

Η βάσεις θα τοποθετούνταν με μία Α καθυστέρηση και μάλλον δεν θα υπήρχε το αγαπημένο μας διαδικτυακό στέκι (ΑΚΑ e-steki).

Τι θα γίνονταν αν ο Περικλής (του χρυσού αιώνα) δεν είχε πεθάνει μετά το 1ο έτος του Πελοποννησιακού πολέμου;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια