Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,462 μηνύματα σε 76,724 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 330 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ύπνος μαζί ή χώρια;

Κοιμάστε μαζί ή χώρια με τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
Και οι δύο (ή περισσότεροι ) μαζί φυσικά!
49
72,06%
Χώρια: καθένας στο κρεβάτι του.
6
8,82%
Ζευγάρι; Τι είναι αυτό;
3
4,41%
Ο κουμπάκιας δεν κοιμάται ποτέ!
10
14,71%

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 57 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 21:22, 23-04-08:

Αντρες και γυναίκες έχουν συνήθως γύρω στους 3-5 βαθμούς διαφορά προτίμησης στην θερμοκρασία ύπνου. Αντρες και γυναίκες ενίοτε ροχαλίζουν, στριφογυρίζουν, έχουν αυπνίες, μιλάνε στον ύπνο τους ή κλανουν. Μερικοί, και μερικές, ευτυχώς εςλάχιστοι, υπνοβατούν. Πολλοί και πολλές σηκώνονται για κατούρημα, μια ή περισσότερες φορές...

Ο κοινός ύπνος μπορεί να είναι μια καθημερινή ενόχληση που να υποσκαπτει το ζευγάρι ύπουλα και χωρίς οι ίδιοι να το παραδέχονται. Τα διαφορετικα υπνοδωμάτια είναι λύση; Μαζί δηλαδή στον ξύπνιο μας και ο καθένας την ησυχία του στον ύπνο του ; Ή μήπως, παρ'όλες τις δυσκολίες του, ο ύπνος αγκαλιά είναι κυριολεκτικά το λίκνο της αγάπης;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 21:28, 23-04-08:

Για μένα σίγουρα οι χωριστές κρεβατοκάμαρες δεν αποτελούν λύση. Υποτίθεται ότι είσαι με κάποιον γιατί τον αγαπάς και τον αποδέχεσαι όπως είναι. Οι χωριστές κρεβατοκάμαρες κάτι σε αποξένωση μου κάνουν. Αν το βράδυ δεν κοιμηθώ αγκαλιά με το σύντροφό μου, νιώθω ότι κάτι μου λείπει, παρόλο που ροχαλίζει σαν κομπρεσέρ.
7
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 57 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 21:31, 23-04-08:

Εγώ πάλι θυμάμαι τους γονείς μου που σφάζονταν για χρόνια, όμως κοιμόντουσαν μαζί. Στον ξύπνιο τους δεν μιλούσαν (εκτός και άν μάλλωναν) και στο τέλος μετα απο χρόνια μ'αυτή την αηδία χώρισαν

Πώς τα κατάφερναν και κοιμόντουσαν ακόμη απορώ όποτε το σκέφτομαι. Και να ήταν μόνο αυτοί...
1
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:39, 23-04-08:

Δεν καταλαβενω το νοημα του να κοιμουνται χωρις δυο ανθρωποι εαν ειναι ζευγαρη... Τωρα το να σηκωνεσε το βραδυ για νερο η κατουριμα γιατι να ενοχλησει τον αλλων; Ακομα και αν ξυπνισει τι εγινε; Θα ξανακοιμιθει... Το ροχαλιτο και το μιλιμα, σιγα... Το κλασιμο ακομα πιο σιγα... το κανουν και οι δυο...
Απο την αλλη πλευρα ειναι τοσο ωραιο να κοιμασε με τον ανθρωπο που αγαπας που ολα αυτα μοιαζουν ανηπαρκτα εντελος...
3
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 21:45, 23-04-08:

Μου φαίνεται κάπως ..ανάποδο να μη κοιμάμαι με τον άλλον. Από την άλλη έχω παρατηρήσει πως όταν κοιμάμαι μόνη μου, ξεκουράζομαι καλύτερα (κι όχι γιατί ροχαλίζει ή σηκώνεται για κατούρημα, αλλά γιατί η διαρκής αγκαλιά με κάνει και πιάνομαι). Άρα νομίζω δεν θα είχα πρόβλημα καμιά φορά να κοιμάμαι μόνη μου - τώρα πόσο εύκολο είναι να έχεις δύο κρεβατοκάμαρες στο ίδιο σπίτι είναι άλλο θέμα..
3
1
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 21:46, 23-04-08:

Μαζί...μαζί...μαζί!

Δεν ξέρω...λατρεύω την ώρα που θα κοιμηθούμε επιτέλους μαζί... ΄Ασε που μια χαρά ύπνους κάνω Δεν με ενοχλεί καθόλου... αγκαλιασμένοι μέχρι το πρωί και δεν πιανόμαστε κιόλας

Κι ας απαντήσω και πιο σοβαρά... ΄Οταν ταξιδεύω 4 και ώρες για να βρεθούμε, την στιγμή που θα πέσουμε για ύπνο αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αυτή η αγκαλιά και το αγουροξυπνημένο του ύφος το πρωί αξίζει όχι μόνο 4 άλλα και 14 ώρες ακόμα ταξίδι
11
1
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 21:56, 23-04-08:

Βέβαια μαζί δεν μπορώ να κοιμάμαι χωρίς τον άντρα μου άσχετε αν κόβει ξύλα κάθε βράδυ όταν πάει έξω μόνος του δεν μπορώ να κοιμηθώ και έτσι τον περιμένω ...
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 21:56, 23-04-08:

Ναι Βίκυ, αλλά κάντο αυτό για κάθε βράδυ συνεχόμενα για ένα χρόνο κι έλα μετά να μου πεις αν θες για ΕΝΑ βράδυ να απλωθείς σαν χταπόδι και να κοιμηθείς μπρούμυτα, χωρίς να πρέπει πρώτα να κοιμηθεί ο άλλος
3
1
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 22:05, 23-04-08:

Το κάνω για 3 χρόνια και δε μ' έχει χαλάσει καθόλου!Ίσα ίσα που όταν λείπει ο άντρας μου, δεν κάνω καλόν ύπνο.
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 22:06, 23-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ναι Βίκυ, αλλά κάντο αυτό για κάθε βράδυ συνεχόμενα για ένα χρόνο κι έλα μετά να μου πεις αν θες για ΕΝΑ βράδυ να απλωθείς σαν χταπόδι και να κοιμηθείς μπρούμυτα, χωρίς να πρέπει πρώτα να κοιμηθεί ο άλλος
Πόσο μάλλον για δέκα χρονια...
1
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 22:07, 23-04-08:

Μαζί!!!

Κι όσο για την αγκαλίτσα, εμείς αποκοιμιόμαστε αγκαλιά, αλλά μετά ο καθένας στη μεριά του... δε θα χάσω εγώ τον ύπνο μου!
6
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 22:14, 23-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Το έχω κάνει για 2 συνεχόμενα χρόνια...

΄Οχι ότι θα μου ξέφευγε αυτό δηλαδής
Και δεν με κούρασε καθόλου

Και σιγά να μην περιμένω να κοιμηθεί ο άλλος...Άσε που πάντα τελευταία κοιμάμαι αλλά όταν νυστάζω εγώ κοιμάμαι...αν δεν νυστάζει ο άλλος όταν νυστάξει ας έρθει να με βρει

Όταν φτάσω 10 θα σας ειπώ
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 22:26, 23-04-08:

Επειδή δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες να κοιμηθούμε μαζί, αποκοιμιόμαστε αγκαλιά, αλλά μετά από λίγο πάει ο καθένας στη μεριά του, αλλιώς δε γίνεται! Βασικά εκείνος μια χαρά κοιμάται, εγώ δε μπορώ να βολευτώ και στιφογυρίζω- θέλω την άπλα μου και δυστυχώς δεν έχουμε διπλό κρεβάτι στη διάθεσή μας... Παρ'όλα αυτά δεν το αλλάζω με τίποτα, κι ας ξυπνάω πολλές φορές πιασμένη την άλλη μέρα- όταν με παίρνει αγκαλιά και μου λέει καλημέρα τα ξεχνάω όλα...
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 22:47, 23-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μαζί...μαζί...μαζί!

Δεν ξέρω...λατρεύω την ώρα που θα κοιμηθούμε επιτέλους μαζί... ΄Ασε που μια χαρά ύπνους κάνω Δεν με ενοχλεί καθόλου... αγκαλιασμένοι μέχρι το πρωί και δεν πιανόμαστε κιόλας

Κι ας απαντήσω και πιο σοβαρά... ΄Οταν ταξιδεύω 4 και ώρες για να βρεθούμε, την στιγμή που θα πέσουμε για ύπνο αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αυτή η αγκαλιά και το αγουροξυπνημένο του ύφος το πρωί αξίζει όχι μόνο 4 άλλα και 14 ώρες ακόμα ταξίδι
Παρακαλούνται οι moderators να τσεκάρουν το παραπάνω μήνυμα διότι έχει καταχωρηθεί σε λάθος nickname. (θα μπορούσα να το έχω γράψει εγώ! )

Σε αυτά τα πράγματα όταν μπει το "πρέπει" χαλάει η συνταγή. Το καλύτερο για μένα είναι: "κοιμόμαστε όπως νιώθουμε". Ε, τώρα χωριστές κρεβατοκάμαρες ίσως είναι υπερβολικό, αλλά δύο χωριστά δωμάτια μέσα στο σπίτι που θα αποτελούν το "ησυχαστήριο" του καθενός για τις ώρες που το έχει ανάγκη, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα.
1
Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε: στις 23:19, 23-04-08:

Είναι ωραία να κοιμάσαι με τον σύντροφό σου αλλά όχι συνέχεια.Τί πιό ωραίο να έχεις ένα διπλό κρεβάτι μόνο για σένα,να κοιμάσαι μπρούμυτα,ανάσκελα,να τεντώνεσαι,να χουζουρεύεις για όσο χρόνο θες εσύ.Να φοράς τις κάλτσες όταν κρυώνεις χωρίς να σε γκρινιάζει ο άλλος,να έχεις παγωμένα πόδια χωρίς να φοβάσαι αν τον αγγίξουν.Να κοιμάσαι όπως θέλεις και όσο χρόνο θέλεις.
1
1
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 23:38, 23-04-08:

Εμεις μοιραζομαστε μονο κρεβατι.

Αλλα μια συνηθεια ειναι ολα, και μετα τον πρωτο μηνα καταφερα να κοιμαμαι μια χαρα. Αλλα εχει ο καθενας το δικο του παπλωμα, γιατι αλλιως καποιος ξεπαγιαζει!

Παντως αγκαλιτσα δεν κοιμομαστε, δεν με βολευει. Κανουμε αγκαλιτσες στην αρχη και μετα ο καθενας στη μερια του!
5
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 23:47, 23-04-08:

Μμμμ...και βεβαια μαζι....
Καταρχην, εαν δε νοιωσω εστω και τα κατω ακρα του να με ακουμπουν, ειναι σαν κατι να λειπει...οχι απο διπλα μου...αλλα απο μενα....
Δεν αλλαζω την ολονυχτια αγκαλια και το πλεξιμο των ποδιων με τιποτα....Ακομα και εαν ειναι να κοιμηθουμε σε μονο κρεββατι.....
(το ομορφο ειναι οτι νοιωθει και εκεινος ακριβως το ιδιο, ακομα και οταν το πρωι ξυπναει πιασμενος )
2
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 00:18, 24-04-08:

Τίποτα δεν μετράει μπροστα στην αγκαλιτσα λοιπόν...
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 00:29, 24-04-08:

Μα ρε μπαγκς, έτσι δεν είναι? Όταν έχεις τον άλλο αγκαλιά, το σπίτι τους είναι άδειο. Ευκαιρία να "πιάσουν δουλειά" οι παλιόφιλοι
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 00:35, 24-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Όταν έχεις τον άλλο αγκαλιά, το σπίτι τους είναι άδειο.
Δεν καταλαβαίνω τί εννοεις ...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες και ύπνος - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-06-17 στις 13:17.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 16:48.
    • Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δε μπορούμε - Από summer life
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-10 στις 18:07.
    • Γενικό [Παλιό Σύστημα] ΑΟΔΕ: Χωρία που δεν προσφέρονται για ανάπτυξη - Από angelvasil92
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-12-09 στις 20:20.
    • Μαζί ή χώρια? - Από VASILISTIMP
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-11-06 στις 14:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα