Έθνος, Εθνότητα και καθαρότητα των Φυλών

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μετέδιδε το ελληνικό dna . αν έκανε παιδί θα είχε ελληνικό dna .

οι πατέρες το μετεδίδουνε αφού οι ρωσοι είχαν στους στρατούς τους μογγολους από την σιβηρια και πολλοί γερμανοι στο ανατολικο βερολινο έχουν μογγολικα χαρακτηριστικα από τους βιασμούς των γερμανιδων το 1945
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγω τουλαχιστον δεν υπονοησα πουθενα οτι το DNA του ενος γονεα επικρατει του αλλου.

Δεν το είπα για εσένα :worry: Ήταν απάντηση στον ιωάννη μεταξά

το dna μεταδίδεται κυρίως από τον πατέρα
Πρέπει επειγόντως να αναζητήσεις νέες πηγές για τις γνώσεις σου περί βιολογίας...

τι θέλετε να αποδείξετε ;
Προσωπικά τίποτα. Απλά θέλω να εστιάσω την προσοχή σου στο γεγονός πως μέσα στην προσπάθειά σου να νιώσεις περήφανος για αυτό που είσαι (ή που είμαστε αν θες, ως Έλληνες) έχεις μπλέξει την κοινωνιολογία, την ιστορία και την βιολογία, βγάζοντας αυθαίρετα συμπεράσματα και κάνοντας αρκετά λογικά άλματα.

Εθνικό είναι το αληθές είπε ο Σολωμός, όχι το αντίθετο...

Προσπάθησε να νιώσεις περήφανος για όλα αυτά που θα χτίσεις εσύ και όλοι εμείς οι σύγχρονοι. Προσπάθησε να κάνεις τα βλέμματα να στραφούν ξανά στην Ελλάδα, όχι για την αρχαία, αλλά για την νέα ιστορία και τα επιτεύγματά της. Από τους αρχαίους πάρε την έμπνευση, κ από τους νέους τα υλικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
εγώ πάντως προτιμώ να είμαι απόγονος του ποιό φτωχού αθηναίου πολίτη παρά του τζενγκις χαν .

Και εγώ το προτιμώ. Μάλιστα προτιμώ ακόμη περισσότερο να είμαι απευθείας απόγονος του Περικλή ή του Σωκράτη. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αφού μπαίνουμε στην παγκοσμιοποίηση πρέπει να βγούμε για να ξανά κάνουμε πολιτισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αφού μπαίνουμε στην παγκοσμιοποίηση πρέπει να βγούμε για να ξανά κάνουμε πολιτισμό
"This is SPARTA!" και τέτοια;




Θα είχε ενδιαφέρον εάν παρέθετες τα επιχειρήματά σου υπέρ του μοντέλου της κλειστής κοινωνίας και σε τι ακριβώς μας απειλεί το μοντέλο της ανοιχτής κοινωνίας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
με την ανοικτή κοινωνία χάνεται το έθνος και οι πολίτες δεν έχουν πνευματικα ενδιαφεροντα .

θα ήθελα μία κοινωνία με τον πατριωτισμό της σπάρτης και τον πολιτισμό της αθήνας και την οικονομία της γερμανιας το 1933-1939 πριν τον πόλεμο δηλαδή . ο χιτλερ μπορεί να έστειλε την χώρα του σε καταστροφή αλλά οικονομικά την ανεβασε . καθώς και με τον στρατό της εσσδ αν γίνεται .

αλλιώς θα γίνουμε ένα από τα έθνη που πολεμούσαν στο πλευρό των περσων τους σπαρτιατες με τους περσες να είναι οι αμερικανοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
The genetic material in the chromosomes is inherited equally from
both parents
:::Πηγή:::
Με την υποστήριξη του υπουργείου ενέργειας των ΗΠΑ.



Με κάποιες εξαιρέσεις, όπως το μιτοχονδριακό DNA που παίρνεται από την μητέρα.
Εγώ δεν θα προσθέσω κάτι, το αφήνω στους ειδικούς. :) :D :D

Αυτοί επίτηδες τα βγάζουν αυτά για να αποδείξουν οτι δεν έχουμε το ίδιο DNA με τους αρχαίους.Λες και δεν τους ξερουμε τους παλιοαμερικανους..:):)

αφού μπαίνουμε στην παγκοσμιοποίηση πρέπει να βγούμε για να ξανά κάνουμε πολιτισμό
"This is SPARTA!" και τέτοια;

Χαχααχαχχαχαχα..Θεος!!!:clapup::clapup:

δεν πρόκειτε για άγνωστη τεχνολογία . είναι το μπέβατρον ένα όπλο που χτησιμοποιεί την φωτοδέσμη πλάσματος και μπορεί να ρίξει όλολθς τους δορυφόρους σε λεπτά . το φτιάχνει η ομάδα ε στα εργαστήρια στον όλυμπο ήταν επικεφαλής ο Γεώργιος Γκιόλβας .

Και τι περιμένουν για να το χρησιμοποιήσουν?Αναπάντητη απο τον Σείριο?Υπάρχουν άνθρωποι που τα πιστέυουν αυτα,εκτός απο τον λιακόπουλο?(Αν και αμφιβάλω οτι και αυτός τα πιστεύει.Μάλλον στα φράγκα που πέρνει απο τα βιβλία του πιστεύει..)

ρίξτε τα σύνορα καταργήστε τον στρατό

Ωραία ιδέα Ιωάννη αλλα δυστυχώς ουτοπική στον κόσμο που ζούμε..:D

Ιωάννη αυτά που σου γράφει ο fantasmenos τα διαβάζεις καθόλου?Δεν σου λέω να αλλάξεις γνώμη αλλά δεν σε βλέπω να απαντάς σε αυτά που σου λέει.. Άνοιξε λίγο το μυαλό σου και πρόσεχε γιατί πολλές φορές άτομα που έχουν αυτές τις απόψεις οδηγούνται σε άσκηση βίας κατά των μεταναστών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
δεν είμαι χρυσαυγίτης νεοσίτης είμαι δεν δέρνω μετανάστες όταν με κοροιδέυουνε τους περιφρονώ για την καταγωγή τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είσαι 13 ετών και μέλος της ΝΕ.Ο.Σ.; Δεν ήξερα ότι τα κόμματα έχουν εισβάλλει στο... Γυμνάσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
μετέδιδε το ελληνικό dna . αν έκανε παιδί θα είχε ελληνικό dna .

οι πατέρες το μετεδίδουνε αφού οι ρωσοι είχαν στους στρατούς τους μογγολους από την σιβηρια και πολλοί γερμανοι στο ανατολικο βερολινο έχουν μογγολικα χαρακτηριστικα από τους βιασμούς των γερμανιδων το 1945

Ένας ξαδερφός μου έχει μογγολικά χαρακτηριστικά. Λές να τρέχει κάτι περίεργο ; Απο τη πλευρά της μάνας μου είναι:/:

........θα ήθελα μία κοινωνία με τον πατριωτισμό της σπάρτης και τον πολιτισμό της αθήνας και την οικονομία της γερμανιας το 1933-1939 πριν τον πόλεμο δηλαδή .

Ο παραδεισος είναι μια κοινωνία όπου οι μαγειρες είναι γάλλοι, οι εραστες είνα έλληνες, οι μηχανολόγοι είναι γερμανοί, και είναι όλο οργανωμένο απο τους εγγλέζους

κόλαση είναι μια κοινωνία όπου μάγειρες είναι οι εγγλέζοι, εραστές οι γερμανοί μηχανολόγοι είναι οι γάλλοι ,και είναι ολο οργανωμένο απο τους έλληνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
δεν πρόκειτε για άγνωστη τεχνολογία . είναι το μπέβατρον ένα όπλο που χτησιμοποιεί την φωτοδέσμη πλάσματος και μπορεί να ρίξει όλολθς τους δορυφόρους σε λεπτά . το φτιάχνει η ομάδα ε στα εργαστήρια στον όλυμπο ήταν επικεφαλής ο Γεώργιος Γκιόλβας .

Πες μου ότι μας κάνεις πλάκα...

με την ανοικτή κοινωνία χάνεται το έθνος και οι πολίτες δεν έχουν πνευματικα ενδιαφεροντα .

θα ήθελα μία κοινωνία με τον πατριωτισμό της σπάρτης και τον πολιτισμό της αθήνας και την οικονομία της γερμανιας το 1933-1939 πριν τον πόλεμο δηλαδή . ο χιτλερ μπορεί να έστειλε την χώρα του σε καταστροφή αλλά οικονομικά την ανεβασε . καθώς και με τον στρατό της εσσδ αν γίνεται .

αλλιώς θα γίνουμε ένα από τα έθνη που πολεμούσαν στο πλευρό των περσων τους σπαρτιατες με τους περσες να είναι οι αμερικανοι

Δεν έχουν πνευματικά ενδιαφέροντα;;; Η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω που το στηρίζεις αυτό...Εκτός κι αν θέλεις να πεις κάτι άλλο και το διατυπώνεις με λάθος τρόπο...
Επίσης, δεν είδα κανέναν Έλληνα ή Ισπανό ή Γερμανό ή ό,τι άλλο στην ΕΕ (ανοιχτά σύνορα) να δηλώνει ότι είναι Ευρωπαίος...Ο καθένας λέει Έλληνας, Ισπανός κτλ...Κανένα έθνος δεν χάνεται όταν δεν θέλουν αυτοί που ανήκουν σε αυτό να χαθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Το μακεδονικό προκύπτει σε σχέση μόνο με την ονομασία Μακεδονία.. Που προσπαθούν να πάρουν οι σλάβοι λόγο του ότι κάποιο μέρος της σημερινής τους χώρας εποικείτε στην αρχαία Μακεδονία του Αλέξανδρου την χώρα που κάποτε έδιωξε τους βαρβάρους…καμία σχέση με δεσοξυριβονουκλεϊκό όξη διαστημικά λαιρεζ και παρακείμενες ασπίδες πύραυλων και αερικών φαινομένων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
τι πρέπει να σπουδάσω για να πολιτευθώ ;

μέσω του λάος μπορώ να φτάσω σε ανώτερο επίπεδο ;

σχετικά με τα κόμματα και τα γυμνάσια εγώ δεν παίζω μπάλα δεν έχω φίλους , περνάω τον καιρό μου μέσα διαβάζοντας . οπότε η ιδεολογία μου συγκροτίθηκε σταδιακά χωρίς να προπαγανδιστώ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
δεν χρειάζεται να σπουδάσεις κάτι για να πολιτευθείς. Και θυρωρός να είσαι, έχεις το δικαίωμα του εκλέγεσθαι, εφόσον δεν είσαι εγκληματίας, φυγόστρατος κτλ, εάν είσαι άνω μιας ηλικίας (νομίζω 26, αλλά περίμενε να σου πει κανένας που ξέρει καλύτερα).

Αν κρίνω από την ιδεολογία σου, ναι, μπορείς να πιάσεις πολύ καλές θέσεις στο ΛΑ.Ο.Σ.

Τέλος, σημασία δεν έχει μόνο ΑΝ μορφώνεται κανείς, αλλά και πως μορφώνεται. Δηλαδή, βιβλίο από βιβλίο και πηγή από πηγή έχει τεράστιες διαφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
τι πρέπει να σπουδάσω για να πολιτευθώ ;

μέσω του λάος μπορώ να φτάσω σε ανώτερο επίπεδο ;

σχετικά με τα κόμματα και τα γυμνάσια εγώ δεν παίζω μπάλα δεν έχω φίλους , περνάω τον καιρό μου μέσα διαβάζοντας . οπότε η ιδεολογία μου συγκροτίθηκε σταδιακά χωρίς να προπαγανδιστώ .

Φίλε μου είμαι 21 και δεν νομίζω ότι έχω συγκροτήσει μια σταθερή ιδεολογία. Αν νομίζεις ότι στα 13 μπορείς να έχεις παγιωμένες απόψεις πέφτεις έξω. Όσο για το διάβασμα 2 έχω να σου πω.

Να παίζεις μπάλα εκτός από το διάβασμα και να μη νομίζεις ότι είναι σωστό διάβασμα η ανάγνωση των ιστοσελίδων του ΛΑΟΣ και του Λιακόπουλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
με την ανοικτή κοινωνία χάνεται το έθνος και οι πολίτες δεν έχουν πνευματικα ενδιαφεροντα .

Που το στηρίζεις αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση προς τον φίλο Ιωάννη, αλλά και οποιονδήποτε άλλον θελήσει να απαντήσει:
Αλήθεια, πόσο υπερήφανος νιώθεις που είσαι έλληνας; Και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οι ιδεολογικές μου απόψεις συνέχεια ανανεώνοντε με ότι καινούριο μαθαίνω αλλά εντός ορίου . ας πούμε ποτέ δεν θα ασπαστώ κάποια διαφορετική ιδεολογία όπως δεν θα γίνω αναρχικός σοσιαλιστής γιατί η ιδεολογία μου και τα πιστεύω μου είναι πάντα προς τα δεξιά και προς τον πατριωτισμό όμως δεν συμμερίζομαι την ιδεολογία του χιτλερ και των ναζι γιατί αυτοί διεστράβλωσαν τον εθνικισμό με τα συμφέρων τους . και μετά τον β ππ όποιος είναι πατριώτης αυτόματα στην κοινή γνώμη μένει ως ναζι και αυτο είναι λάθος .
από λιακό έχω διαβάσ μόνο το βιβλίο για το πώς ζουν αναμεσά μας .διαβάζω τα πάντα και έχω διαβάσει ιστορία και από τις δύο πλευρές , γιατί πλέον οι μόνες δύο πλευρές είναι ανοιχτοκοινωνιστές και εθνικιστές ή πατριώτες , οι άλλες ιδεολογίες ανήκουν στο παρελθόν , και οι απόψεις της δέυτερης πλευράς με βρίσκουν σύμφωνο .

είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας για τους προγόνους μου . Πέντε μεγάλοι πολιτισμοί υπήρχαν στο παρελθόν και είμαστε οι συνεχιστές ενός από αυτού αλλά μόνο με κλειστή κοινωνία θα ξανακάνουμε πολιτισμό . Ενδεικτικά στην ανοικτή αθήνα οι μόνοι μη Έλληνες ήταν οι δούλοι και οι επισκέπτες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Ιωάννη αν δεν το έχεις καταλαβει ακόμη μονόλογο κανεις. Ο αντίλογος δεν υπάρχει. Πολλοί θα μπορούσαν να σου απαντήσουν πολλά σ'αυτά πόυ γράφεις, με πολλούς και κυρίως διασκεδαστικούς τρόπους. Το ότι δεν το κάνουν δεν σημαίνει ότι απουσιάζουν οι άλλες απόψεις ή το κέφι βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εκανα την ερώτηση προηγουμένως, αλλά απάντηση δεν πήρα.
Λοιπόν Ιωάννη, θα έπρεπε να είμαστε πολύ υπερήφανοι για τους προγόνους μας, αν ήμασταν αρχαίοι έλληνες.
Ως σύγχρονοι έλληνες όμως, μόνο ντροπή μπορούμε να νιώθουμε για το που έχουν οδηγήσει οι συμπατριώτες μας τη χώρα αυτή.
Οσο μεγαλύτερα τα επιτεύγματα των αρχαίων προγόνων μας, τόσο μεγαλύτερη είναι και η βουτιά στη λάσπη και το βόθρο της σύγχρονης Ελλάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top