Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Υ.Γ: Κορίτσια με τέτοια άτομα ξετρελαίνεστε? Γίνεστε εθελοντικά έρμαια τις φύσης σας και μετά θεωρείτε τον εαυτό σας ελεύθερο? Φεμινισμός = Χαρέμια (?) Πως λέτε ότι έχετε μαλακομαγνίτη ενώ πέφτετε "σαν την μύγα στο σκατό" πάνω σε αυτούς? Τα καλά παιδιά στην χειρότερη μοίρα, γιατί? Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

1η παρατήρηση.Έρμαιο της φύσης και της τύχης του είναι όποιος παραμένει δεσμώτης και δεν απελευθερώνεται από τις αλυσίδες του.

2η παρατήρηση. Όμοιος ομείω αεί πελάζει.

Επίσης,όπως προαναφέρθηκε,σε club πήγες,μην περιμένεις πολλά....δεν μου έρχεται χαρακτηριστικότερο άνδρο καγκουριάς/ποζεριάς/δηθενιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υ.Γ. 2: Έμεις που είμαστε καλά παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα? Να γίνουμε σαν και αυτούς? Να μείνουμε σταθεροί όπως είμαστε? Η κάτι άλλο?
Much as I hate to use a cat metaphor, doctor… I think you’ll land on your feet.
-- Romo Lampkin, Battlestar Galactica
Στο ίδιο κλίμα, θα πω κάτι cliché... να είσαι ο εαυτός σου, man.
Εάν πιστεύεις ότι αυτά που κάνεις είναι ΣΩΣΤΑ, be yourself. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tricia

Νεοφερμένος

Ο Tricia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
νταξ, δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για τη συμπεριφορά (γυναικεία ή αντρική) από το κλαμπ :P
Πολλοί απαξιώσατε τα κλαμπς και αυτούς που βγαίνουν στα κλαμπς για να διασκεδάσουν.Δυστυχώς, είμαι άτομο που βγαίνει σε κλαμπς καμιά φορά το μήνα.Επίσης, συχνά και οι φίλοι μου γουστάρουν να βγαίνουν σε κλαμπς για να χτυπηθούμε όλοι μαζί σαν πουτ*νες.Αυτό μας κάνει τι;Ξέρω και κορίτσια τα οποία βγαίνουν σε κλαμπς.Είναι όλες "χαμηλού" επιπέδου;Όσες βγαίνουν σε κλαμπς είναι πουτ*νάκια;Όσες βγαίνουν σε κλαμπς δεν αντιπροσωπεύουν(φτάνω σε εσένα Guest 278211) τη γυναικεία συμπεριφορά...για ποιο λόγο;Εσείς που δε βγαίνετε ποτέ σε κλαμπς αντιπροσωπεύετε τη γυναικεία/αντρική συμπεριφορά...γιατί;
Τόσο και τόσο κόσμο βλέπω στα κλαμπς, άλλοι αξιόλογοι άλλοι όχι και τόσο.Σιγά τ'αυγά.

Much as I hate to use a cat metaphor, doctor… I think you’ll land on your feet.
-- Romo Lampkin, Battlestar Galactica
Στο ίδιο κλίμα, θα πω κάτι cliché... να είσαι ο εαυτός σου, man.
Εάν πιστεύεις ότι αυτά που κάνεις είναι ΣΩΣΤΑ, be yourself. :)

<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πολλοί απαξιώσατε τα κλαμπς και αυτούς που βγαίνουν στα κλαμπς για να διασκεδάσουν
Τόσο και τόσο κόσμο βλέπω στα κλαμπς, άλλοι αξιόλογοι άλλοι όχι και τόσο.Σιγά τ'αυγά.
indeed...
απλώς ο θεματοθέτης έβλεπε τους ανθρώπους μέσα από τα γυαλιά του hugh hefner,
είναι λίγο αστείο δεν είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
...αλλά κάποια στιγμή που δεν μιλούσα και απλά παρατηρούσα τον κόσμο...

Με όλα αυτά που παρατήρησες, ανάλυσες, μέτρησες, βαθμολόγησες θα πρέπει να σου πήρε αρκετή ώρα :confused:
Αλήθεια, πόση;


Επίσης υπάρχουν πολλοι "φιλενάδες" που έχουν πάντα γύρω τους χαρέμι αλλά δεν κάνουν τίποτα. Εχω έναν φίλο που είναι έτσι, βγαίνει συνέχεια με γκρουπ από πανέμορφες κοπέλες οι οποίες του κάνουν όλο αγκαλίτσες και χαριτωμενιές, όμως ξέρω εγγυημένα πως μέχρι εκεί πάει η ιστορία. Ολες έχουν σχέσεις, απλά αυτός είναι ο "αδερφός" τους.

Ή αλλιώς καληνυχτάκιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Πολλοί απαξιώσατε τα κλαμπς και αυτούς που βγαίνουν στα κλαμπς για να διασκεδάσουν.Δυστυχώς, είμαι άτομο που βγαίνει σε κλαμπς καμιά φορά το μήνα.Επίσης, συχνά και οι φίλοι μου γουστάρουν να βγαίνουν σε κλαμπς για να χτυπηθούμε όλοι μαζί σαν πουτ*νες.Αυτό μας κάνει τι;Ξέρω και κορίτσια τα οποία βγαίνουν σε κλαμπς.Είναι όλες "χαμηλού" επιπέδου;Όσες βγαίνουν σε κλαμπς είναι πουτ*νάκια;Όσες βγαίνουν σε κλαμπς δεν αντιπροσωπεύουν(φτάνω σε εσένα Guest 278211) τη γυναικεία συμπεριφορά...για ποιο λόγο;Εσείς που δε βγαίνετε ποτέ σε κλαμπς αντιπροσωπεύετε τη γυναικεία/αντρική συμπεριφορά...γιατί;
Τόσο και τόσο κόσμο βλέπω στα κλαμπς, άλλοι αξιόλογοι άλλοι όχι και τόσο.Σιγά τ'αυγά.

Θα σου πω κάτι. Τελείως αντικειμενικά το κλαμπ είναι οπως ένα μεταλλάδικο. Μαζεύονται 1000 άτομα, χτυπιούνται στους ρυθμούς της μουσικής που παίζει ο χώρος και πίνουν αλκοολ. Η διαφορά είναι ότι στο ένα μαγαζί παίζει Akon και πίνουν βοτκίτσα κάτι καλοσιδερωμένα μαλλάκια ασορτί με ένα μίνι και 10ποντα, και στο άλλο παίζει Amorphis και πίνουν μπύρα μακρυμάλληδες στα μαύρα με άρβυλα.

Είναι ένας συνδυασμός πραγμάτων που μπορούν να κάνουν έναν χώρο -και κατα συνέπεια τον θαμώνα αυτού- αντιπαθή σε κάποιες κοινωνικές ομάδες.

Εγώ πχ έχω συνδυάσει το W και το Candy Bar και άλλα πολλά με τη ΔΑΠ. Τύπου "δε μας ενδιαφέρει ο νόμος πλαίσιο αλλά hey σκεφτείτε λίγο ανάλαφρα, βάλτε το κεφάλι σας πάνω από τα σύννεφα, απόψε θα πιούμε στο W" και να τρέχουν όλα τα ματαιόδοξα πλάσματα να κλείσουν για το βράδυ να μπεκροπιούν και να ψωνίσουν γκόμενα/ο από το άλλο τμήμα του Πανεπιστημίου. Το έχω δει ξανά και ξανά, δεν είναι τυχαίο, και το αναφέρω.

Επίσης στο ΜΒΑ είχα συμφοιτητές και συμφοιτήτριες που διασκέδαζαν έτσι και ειλικρινά είχαν κάνει κλίκες και δεν μίλαγαν σε κανέναν από εμάς τους υπόλοιπους. Εγώ μίλαγα με όλους αλλά πιό πολύ παρέα έκανα με 2-3 συνεσταλμένα παιδιά που πιάναμε κουβέντα για πολλά ζητήματα, δουλειά πολιτική κλπ. Η κλίκα ανέβαζε το βράδυ φωτογραφίες από το Show me Love του W και δώστου αυτά τα αντιαισθητικά φιλιά προς το φακό σαν τσιπούρες και δώστου οι αγκαλιές με τον κάθε αξύριστο ζελεδιασμένο που χουφτώνει και τις δυο γιατί αποφάσισε να το παίξει King of the Hill, στέλνοντας κι αυτός φιλάκια τσιπούρες στο φακό.

Δε λέω ότι όλοι είναι έτσι, αλλά αυτή τη γενική εικόνα βγάζει ο συγκεκριμένος χώρος. Το μόνο που έχει να κάνει κάποιος είναι να πει "Ναι μου αρέσει να γνωρίζω άτομα από εκεί γιατί έχουμε τα ίδια θέλω" ή να πει "Όχι, δεν βρίσκω κοινό τόπο με άτομα από εκεί και δεν ενδιαφέρομαι να τις γνωρίσω". Ένα ναι ή όχι αρκεί, δε σου ζήτησαν πολλά οι άλλοι άνθρωποι, ούτε να πεις "ααα ολες οσες πάνε εκεί είναι πουτάνες και να καούν στην Κόλαση".

Προσωπικά θα πω ότι δε μου κάνουν τέτοιου είδους γνωριμίες ανάλαφρες και γι αυτό δεν ενδιαφέρομαι. Θέλω πιό σοβαρά πράγματα, εις βάθος, με ουσία κι όχι να πάω να ικανοποιήσω τη ματαιοδοξία μου με 30 φωτογραφίες φιλάκια τσιπούρας μέσα σ ενα βράδυ. Και στην τελική ρε φίλε αν μόνο φωτογραφίζεστε, πότε προλαβαίνετε να περάσετε καλά;

Αυτή είναι η άποψή μου χωρίς να πειράζω κανέναν. Καλά κάνετε και πάτε, εγω δε θα ακολουθήσω όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Mε απλά λόγια: αμα είναι ωραίος, θα κινήσει το ενδιαφέρον. Αμα δεν είναι, δεν πα να κάνει και κωλοτούμπες, γραμμένο θα τον έχουν. 1)Αν κάνει τις μαλακίες τύπου PUA, ή 2)που θα πιάσουν σε καμιά χαζή/απελπισμένη ή 3)που θα κάτσει η άλλη να του μιλήσει για να σπάσει πλάκα και να τον κράξει μετά με τις φίλες της (φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο να τον αγνοήσει τελείως για να μην χάνει το χρόνο της).
4)Επίσης υπάρχουν πολλοι "φιλενάδες" που έχουν πάντα γύρω τους χαρέμι αλλά δεν κάνουν τίποτα. Εχω έναν φίλο που είναι έτσι, βγαίνει συνέχεια με γκρουπ από πανέμορφες κοπέλες οι οποίες του κάνουν όλο αγκαλίτσες και χαριτωμενιές, όμως ξέρω εγγυημένα πως μέχρι εκεί πάει η ιστορία. Ολες έχουν σχέσεις, απλά αυτός είναι ο "αδερφός" τους.
5)Επίσης, αμα την πέφτεις σε όλες και όποια κάτσει, δεν θα κάτσει καμία. Υπάρχει και μέση λύση, δεν είναι μόνο η πλήρης αδιαφορία ή ο λιγουροπέφτουλας. Μάθε επίσης να καταλαβαίνεις πότε η άλλη δεν σε θέλει και να κάνεις πίσω. Καμία μαλακισμένη τεχνική δεν θα δουλέψει αν απλά δεν σε γουστάρει. Ενας πολύ σημαντικός λόγος να μην σε γουστάρει είναι να κάνεις προσέγγιση τύπου PUA (εκτός...είπα εκτός...αν απευθύνεσαι σε χαζή ή απελπισμένη).

1) Τι είναι αυτό? :confused:
2) Μου λες τώρα οτι εκεινό το βράδυ το 80% των γυναικών τουλάχιστον ήταν χαζές/απελπισμένές? :worry:
3) Μόνο αυτό δεν γινόταν, δυστυχώς.
4) Τους ξέρω! Και έχουν πολύ πλάκα. Να βλέπεις έναν τύπα με 10 Μουνάρες και να καθέτε να πείνει πορτοκαλάδα. Αλλα σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύει.
5) Ισχύει. Αλλα σχετικά με το θέμα τα συγκεκριμένα άτομα δεν την πέφταν σε αύτες, αλλά το αντίθετο.


offtopic:

30 χρόνια φούρναρης έχω ψήηηησει....

Μετάφραση... τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...

Γιατί οι χαζογκόμενες κοιτάνε τους ψευτογκόμενους στα κλάμπ?
Μα τι θέλουν οι γυναίκες?
Μα γιατί μόνο τα κακά παιδιά έχουν γκόμενες?
Που παρεμπιπτόντως αν ισχύει η θεωρία αυτή τότε 2 πιθανότητες έχουμε:
1)α) τα "καλά" παιδιά είναι κακά μέχρι τα 40 τους (οπότε βρίσκουν εκείνη που έχει πάρει τη μισή Αττική αλλά τώρα θέλει να "settle down" ) και μετά μεταμορφώνονται σε "καλά" (όπως η "που@ν@" μετά τα 30 ξαφνικά γίνεται πρότυπο (!))
β) τα "καλά" παιδιά είναι παρθένοι μέχρι τα 40 τους.

Δεν το κόβω να ισχύει και πολύ κανένα από τα 2.


Bottom line:
Κόψτε τα κλάμπ (1)
2)Κόψτε τους βλαμμένους προβληματισμούς και χαρείτε τις εξόδους σας/τις παρέες σας κτλ στα 15 στα 20 στα 30 χωρίς να ψάχνετε "δοκιμασμένες" (χα,χΑ,ΧΑΑΑ) πατέντες επιτυχίας γιατί πολύ απλά... αν υπήρχαν θα τις είχαν ακολουθήσει άλλοι πριν από σας, θα ήμαστε όλες και όλοι καρμπόν ο ένας του άλλου στη συμπεριφορά και δεν θα είχαμε προβλήματα. (2)

3)Θεματοθέτη, εκτός από τα κλαμπ, υπάρχουν τα μπαράκια, τα σινεμά, οι καφετέριες, οι μαζώξεις σε σπίτι, οι σχολές, τα γυμναστήρια κτλ κτλ κτλ και γενικώς πολλά άλλα μέρη που μπορείς να γνωριστείς με ανθρώπους που συμπεριφέρονται λιγότερο "δήθεν" από τον κόσμο που περιγράφεις. (3)

1) Το πιθανατοτερό ισχύουν. Εγώ αυτό και αυτό προσπαθώ να μάθω πάνω στο θέμα.
2) Δεν ψάχνω δοκιμασμένους τρόπους απλά θέλω να μάθω τι παίζει εκεί εξώ, γιατί τα είχα πολύ διαφορετικά μέσα στο κεφάλι μου.
3) Σκέφτομαι να δώ και σε καφετέρια όταν θα έχω χρόνο, αν τελικά οντώς γίνεται αυτό παντού ή σε μεμονωμένες περιπτώσεις π.χ. Club.



Αυτό παρατήρησα με το που διάβασα κάποια post του James Playboy στο φόρουμ. Αυτά που είδα είναι σχετικά με τα λεγόμενα του. Θελώ να δω τι παίζει σχετικά με αυτόν αν οντώς ισχύουν κατα κάποιο τρόπο η όχι. Αυτό που με κάνει να διαφωνίσω υποστιρίζει ότι οι γυναίκες έχουν "στόμα κωλοτρυπίδα και αντί για απόψεις βγάζουν κουράδες - επίσης το σώμα της είναι για να πέρνας καλά όταν βαριέσαι".

Το προβλημά είναι ότι ο πολιτισμός μας θεωρεί ότι ζούμε σε εναν ελεύθερο κόσμο και ότι τέτοια περιστατικά κανονικά δεν επρεπέ να γίνονται και να πήγαινουμε και παλαιότερες εποχές με τα χαρέμια(?) ίσως.

1)1η παρατήρηση.Έρμαιο της φύσης και της τύχης του είναι όποιος παραμένει δεσμώτης και δεν απελευθερώνεται από τις αλυσίδες του.

2)2η παρατήρηση. Όμοιος ομείω αεί πελάζει.

Επίσης,όπως προαναφέρθηκε,σε club πήγες,μην περιμένεις πολλά....δεν μου έρχεται χαρακτηριστικότερο άνδρο καγκουριάς/ποζεριάς/δηθενιάς...

1) Οτάν απελευθερώνεσαι από τα δέσμα σου σημαίνει ότι πλέον το μόνο εμπόδιο είναι η φύση σου και οδηγήσε από αυτήν άνδρας - γύναικα. Τα δέσμα είναι: Κράτος - Θρήσκεια - Προπαγάνδα - Πατριαρχική/Μητριαρχική Κοινωνία - Χρήμα Κ.τ.λ.

2) Σύμφωνω απολύτος.:) Άλλα πρέπει έτσι να αντιμετωπίζουμε τις γύναικες? Ως κανόνας πάντα μιας και το 80% τις εκάτο αύτο μου έδειξε εκείνο το βράδυ. :hmm:

Much as I hate to use a cat metaphor, doctor… I think you’ll land on your feet.
-- Romo Lampkin, Battlestar Galactica
Στο ίδιο κλίμα, θα πω κάτι cliché... να είσαι ο εαυτός σου, man.
Εάν πιστεύεις ότι αυτά που κάνεις είναι ΣΩΣΤΑ, be yourself. :)

Αυτό κάνω. Απλά θέλω να μάθω τι παίζει εκεί έξω.


Από τα άτομα προς το παρόν που μου έστειλαν απαντήσεις μου λένε να το τσεκάρω και σε άλλα μέρη σκέφτομαι να το δοκιμάσω κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο. Θα προσπαθήσω να το κάνω σε καφετέρια γιατί θεωρητικά τα club - καφετέριες είναι μέρη κοινωνικών σχέσεων και γνωριμιών.
Τέλος αναφέρθηκε ο James Playboy για τις θεωρίες του περί Alpha, Beta, Omega και ότι οι παρατηρήσεις μου είναι σχετικές με αυτά που πιστεύει. Αν όντως ισχύουν αυτά τα πράγματα που παρατήρησα και σε άλλα μέρη αυτομάτως ανεβαίνουν οι πιθανότητες να ισχύουν και αυτά που λέει ο James Playboy με βάση τις απαντήσεις μελών του φόρουμ. Τότε πραγματικά πάρα πολλές γυναίκες θα είναι αξιολύπητες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Και σε μπουρδελο πηγαινε να τσεκαρεις. Και εκει μερος γνωριμιων ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tricia

Νεοφερμένος

Ο Tricia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα σου πω κάτι. Τελείως αντικειμενικά το κλαμπ είναι οπως ένα μεταλλάδικο. Μαζεύονται 1000 άτομα, χτυπιούνται στους ρυθμούς της μουσικής που παίζει ο χώρος και πίνουν αλκοολ. Η διαφορά είναι ότι στο ένα μαγαζί παίζει Akon και πίνουν βοτκίτσα κάτι καλοσιδερωμένα μαλλάκια ασορτί με ένα μίνι και 10ποντα, και στο άλλο παίζει Amorphis και πίνουν μπύρα μακρυμάλληδες στα μαύρα με άρβυλα.

Είναι ένας συνδυασμός πραγμάτων που μπορούν να κάνουν έναν χώρο -και κατα συνέπεια τον θαμώνα αυτού- αντιπαθή σε κάποιες κοινωνικές ομάδες.

Εγώ πχ έχω συνδυάσει το W και το Candy Bar και άλλα πολλά με τη ΔΑΠ. Τύπου "δε μας ενδιαφέρει ο νόμος πλαίσιο αλλά hey σκεφτείτε λίγο ανάλαφρα, βάλτε το κεφάλι σας πάνω από τα σύννεφα, απόψε θα πιούμε στο W" και να τρέχουν όλα τα ματαιόδοξα πλάσματα να κλείσουν για το βράδυ να μπεκροπιούν και να ψωνίσουν γκόμενα/ο από το άλλο τμήμα του Πανεπιστημίου. Το έχω δει ξανά και ξανά, δεν είναι τυχαίο, και το αναφέρω.

Επίσης στο ΜΒΑ είχα συμφοιτητές και συμφοιτήτριες που διασκέδαζαν έτσι και ειλικρινά είχαν κάνει κλίκες και δεν μίλαγαν σε κανέναν από εμάς τους υπόλοιπους. Εγώ μίλαγα με όλους αλλά πιό πολύ παρέα έκανα με 2-3 συνεσταλμένα παιδιά που πιάναμε κουβέντα για πολλά ζητήματα, δουλειά πολιτική κλπ. Η κλίκα ανέβαζε το βράδυ φωτογραφίες από το Show me Love του W και δώστου αυτά τα αντιαισθητικά φιλιά προς το φακό σαν τσιπούρες και δώστου οι αγκαλιές με τον κάθε αξύριστο ζελεδιασμένο που χουφτώνει και τις δυο γιατί αποφάσισε να το παίξει King of the Hill, στέλνοντας κι αυτός φιλάκια τσιπούρες στο φακό.

Δε λέω ότι όλοι είναι έτσι, αλλά αυτή τη γενική εικόνα βγάζει ο συγκεκριμένος χώρος. Το μόνο που έχει να κάνει κάποιος είναι να πει "Ναι μου αρέσει να γνωρίζω άτομα από εκεί γιατί έχουμε τα ίδια θέλω" ή να πει "Όχι, δεν βρίσκω κοινό τόπο με άτομα από εκεί και δεν ενδιαφέρομαι να τις γνωρίσω". Ένα ναι ή όχι αρκεί, δε σου ζήτησαν πολλά οι άλλοι άνθρωποι, ούτε να πεις "ααα ολες οσες πάνε εκεί είναι πουτάνες και να καούν στην Κόλαση".

Προσωπικά θα πω ότι δε μου κάνουν τέτοιου είδους γνωριμίες ανάλαφρες και γι αυτό δεν ενδιαφέρομαι. Θέλω πιό σοβαρά πράγματα, εις βάθος, με ουσία κι όχι να πάω να ικανοποιήσω τη ματαιοδοξία μου με 30 φωτογραφίες φιλάκια τσιπούρας μέσα σ ενα βράδυ. Και στην τελική ρε φίλε αν μόνο φωτογραφίζεστε, πότε προλαβαίνετε να περάσετε καλά;

Αυτή είναι η άποψή μου χωρίς να πειράζω κανέναν. Καλά κάνετε και πάτε, εγω δε θα ακολουθήσω όμως.
Έγραψα 300 απαντήσεις, τις διέγραψα ολες.Θα γράψω ότι μου κατέβει.

Όλοι οι χώροι βγάζουν μια ΕΙΚΟΝΑ.Οκ.Αναγνωρίζω ότι τα κλαμπς είναι πόλος έλξης για πουτανάκια, κάγκουρες, ποζέρια.

Σχεδόν αδιαφορώ.Και λέω σχεδόν, γιατί το καλοκαίρι σχεδόν με βολεύει να γυρνάω την πλάτη μου και να αντικρύζω εύκολάκια.Είμαι ρηχός που δε με χαλάει μια τέτοια γνωριμία;Είμαι ρηχός που θα γνωρίσω μια κοπέλα που το μόνο που θέλει είναι να φασωθεί;Ας είναι.Δεν είναι το lifestyle μου αυτό, όμως περιστασιακά τυχαίνουν και τέτοια.ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ.Μπορεί να τα επιδιώξεις, μπορεί και όχι.Σιγά τα ωά.

Μου κάνει εντύπωση, που 20 χρονών νέοι, με το αίμα να βράζει, την βγάζετε όλο το χρόνο σε ήσυχα μέρη.Μπορεί εγώ να είμαι "ελλατωματικός" από τη φύση μου, ξέρω γω.

Αχ, Λυκούργε.Δεν έμαθες τίποτα από τον Gaius Baltar.Και έχετε και το ίδιο μαλλί(ζηλεύω).
There is never enough, you know.Never enough money, fame..women.The more you want, the more you need, the more you want.There is always a hunger for more money, greater fame...different women.

Οκ, επιστρέφω.Χιουμοράκι. :P

Τέλος πάντων, κουράστηκα και πεινάω, δε γράφω άλλα.
Frak capitalism, stay away from W.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
1) Το πιθανατοτερό ισχύουν. Εγώ αυτό και αυτό προσπαθώ να μάθω πάνω στο θέμα.
Ω θεοί, δεν ξέρω και πώς να το πω ευγενικά χωρίς να πω κάτι που θα σε προσβάλει οπότε θα το πώ ξερά.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ!

2) Δεν ψάχνω δοκιμασμένους τρόπους απλά θέλω να μάθω τι παίζει εκεί εξώ, γιατί τα είχα πολύ διαφορετικά μέσα στο κεφάλι μου.
Ειλικρινά τώρα, τι φανταζόσουν δλδ?

Από τα άτομα προς το παρόν που μου έστειλαν απαντήσεις μου λένε να το τσεκάρω και σε άλλα μέρη σκέφτομαι να το δοκιμάσω κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο. Θα προσπαθήσω να το κάνω σε καφετέρια γιατί θεωρητικά τα club - καφετέριες είναι μέρη κοινωνικών σχέσεων και γνωριμιών.
Μια συμβουλή και αν θέλεις την ακούς.
Όποιος ψάχνεται ΕΝΤΟΝΩΣ... ΦΑΙΝΕΤΑΙ... και μας κάνει να τρέχουμε χιλιόμετρα... εκτός κι αν είμαστε κι εμείς (αντε να βρω τώρα πάλι ευγενικό τρόπο να το πω) πεινασμένες οπότε... anything will do... Literally ANYTHING...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τα δέσμα είναι: Κράτος - Θρήσκεια - Προπαγάνδα - Πατριαρχική/Μητριαρχική Κοινωνία - Χρήμα Κ.τ.λ.
Δεν εννοούσα τέτοια δεσμά. Εννοούσα πνευματικές φυλακές - παρωπίδες που φοράνε ορισμένοι, και δεν βλέπουν παρά πέρα από το comfort zone τους και τα περιορισμένα doctrines με τα οποία έχουν μεγαλώσει. Αν είσαι πνευματικά ελεύθερος-ξέρεις ποιος είσαι-πού πατάς και που βρίσκεσαι-αποδεσμεύεσαι κατά συνέπεια και από τα παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Νιετ φίλος,ήταν ένα άκρως άτοπο πείραγμα εκ μέρους σου προς τη Θάλεια.
Σωστά κρίθηκε άστοχο απο τους ενδοφορουμίτες/ίτισσες.
Διότι,κυρίως,αντικατόπτριζε έμμεσα το γνωστό,παρωχημένο στερεότυπο ''Α,την έλκει η προσωπικότης και η ιδιοσυγκρασία.Άρα είναι τσόκαρο και δε μπορεί να διεκδικήσει ένα μαναρ.She's gonna take akyro. ''
Όχι,σοκολατάκιμ,δεν είναι έτσι.Δεν υφίσταται πάντοτε τούτο.
Μάθετε να διατυπώνετε εύστοχα αυτό που σας περνά από το μυαλό,και αν δεν είναι,αντί να γράφετε αυτά που δεν γράφετε,καλύτερα μην γράφετε. :confused:
_____________________________________________________

Την κατηγορία αυτών που μια ζωή κάθονταν στο σπιτάκι και τις Κυριακές έβλεπαν ντανσινγκ γουιθ δε τρας,και ξαφνικά παίρνουν σβάρνα όλα τα κλαμπέ για να μην τους χαρακτηρίζει ο περίγυρος ως μπάζα-σπιτόγατοι κλπ,την λαμβάνουμε υπ'όψιν;
Αυτοί και αν δεν είναι οι εαυτοί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εχθές βγήκα με την παρέα μου σε ένα club είχαμε γέλια και χαρές αλλά κάποια στιγμή που δεν μιλούσα και απλά παρατηρούσα τον κόσμο
(σημείωση: Είχα πολύ καλή θέα στο σημείο που ήμουν) εντόπισα κάποια φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα. Μέσα στο club βρισκόντουσαν περίπου 150 άνδρες και περίπου 100 γυναίκες. Πάνω στους άνδρες είδα ότι οι περισσότεροι ήταν μπακούρια και δεν τους κοιτούσε γυναίκα, επίσης κάποιοι απ' αυτούς ήταν εμφανίσιμοι(βάση κλίμακας:1-10 ---- θα παίρναν:8-9) και ελάχιστοι είχαν και κοπέλες. Πολλοί από αυτούς προσπαθούσαν να το παίξουν κάποιοι είτε μιλώντας στο κινητό για να τραβήξουν την προσοχή των γυναικών άλλοι με παρακαλετά ή με καραγκιοζιλίκια. Υπήρχαν και τα "καλά παιδιά" που ήταν αξιόλογα που και εκείνα είχαν την ίδια μοίρα με τους υπόλοιπους ίσως και ποιο τραγική.

Υστέρα από αυτά εντόπισα 4 άτομα ίσως να ήταν ελαφρώς περισσότεροι αλλά δεν ήταν δυνατό εκείνη την χρονική στιγμή. Από αυτούς περίπου το 80% των γυναικών τους κοίταζαν συνέχεια ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτοί με βάση τις παρατηρήσεις που έκανα ήταν εμφανίσιμοι με βάση 1-10 ως εξής: o 1ος : 3 o 2-3ος: 6 και ο 4ος:8. Ακόμα είδα ότι δεν έδιναν δεκάρα για καμιά γυναίκα που βρισκόταν εκεί.Επίσης και αυτές που είχαν σχέση με κάποιον άλλον κοιτούσαν έναν από αυτούς και ήταν γυρισμένες προς σε αυτούς με κάθε δυνατό τρόπο λες και τον ήθελαν.

Εντούτοις το ανάλυσα μέχρι ένα βαθμό και θα πω τα εξής. Ο πρώτος ήταν στην παρέα μου απλά καθόταν και ήταν χαλαρός. Ο δεύτερος ήταν απέναντι μου με την κοπέλια του και του την έπεφτε η ΦΊΛΗ της (προσπάθησε να τον φιλήσει επίσης)!!! Ο τρίτος ήταν λίγο ποιο μακριά μου καθόταν στην αρχή στην άκρη του τραπεζιού με τρία κορίτσια και κοίταζε αλλού εκτός από αυτές. Μετά τον βάλανε στην μέση η μια ήταν σε άβολο μέρος αλλά την αρκούσε που ήταν δίπλα του και τον χάιδευαν λες και ήταν κανένας βασιλιάς! Εννοείται κάθε φορά που έμενε μια μόνη της του την έπεφτε. Ο τέταρτος ήταν δίπλα σε ένα μπαρ με την κοπέλα του.Όποτε απομακρυνόταν από αυτήν όλες τον κοιτούσαν, ενώ μόλις πήγαινε η κοπέλα του κοντά του κάναν σαν μουρλές.

Τέλος αυτοί είχαν εδραιώσει την κυριαρχία τους με κάποιους "άγραφους νόμους" όπως κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά ζώα (π.χ. λύκοι, σκύλοι) και το ποιες θα είναι οι "δικές" τους.

Αυτό το σκηνικό με προβλημάτισε ιδιαίτερα. Θεωρούσα ότι όλοι έπρεπε να παίρνουν το ίδιο εφόσον ζούμε σε μια ελεύθερη κοινωνία άλλα είδα ότι γίνεται κάτι διαφορετικό. Σαν να μου θυμίζει τα χαρέμια με τους πασάδες.

Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Υ.Γ: Κορίτσια με τέτοια άτομα ξετρελαίνεστε? Γίνεστε εθελοντικά έρμαια τις φύσης σας και μετά θεωρείτε τον εαυτό σας ελεύθερο? Φεμινισμός = Χαρέμια (?) Πως λέτε ότι έχετε μαλακομαγνίτη ενώ πέφτετε "σαν την μύγα στο σκατό" πάνω σε αυτούς? Τα καλά παιδιά στην χειρότερη μοίρα, γιατί? Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

Υ.Γ. 2: Έμεις που είμαστε καλά παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα? Να γίνουμε σαν και αυτούς? Να μείνουμε σταθεροί όπως είμαστε? Η κάτι άλλο?

Προβληματίζομαι.... :hmm:

Το σπήλαιο του Πλάτωνα.


O Τρίτος με τα τρία κορίτσια. Βλέπε 2:10 μέχρι 2:40
(Το ίδιο στήσιμο που είχε στο video είχε και η κάθε κοπέλα τον κοιτούσε ακριβώς έτσι)

Ερώτηση...
Εσύ για ποτό βγήκες ή για κοινωνικόοικονομική μελέτη;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ερώτηση...
Εσύ για ποτό βγήκες ή για κοινωνικόοικονομική μελέτη;;:hmm:


Για ποτό ξεκίνησε αλλα βλέπεις που έφτασε...:ρ Το καλό έιναι τουλάχιστον ότι μαθαίνεις τι παίζει γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
O Τρίτος με τα τρία κορίτσια. Βλέπε 2:10 μέχρι 2:40
(Το ίδιο στήσιμο που είχε στο video είχε και η κάθε κοπέλα τον κοιτούσε ακριβώς έτσι)

Alpha vs Beta κακα παιδια vs καλα παιδια μαλιστα...Μην πιστευεις σε αυτα φιλε μου μην ψαχνεις σωστους τροπους για να την πεσεις σε καποια κοπελα, δυστυχως εχουν βγει πολλοι που εξαπατουν και θα σου πουν οτι μπορεις να εχεις οποια γυναικα θελεις,οτι πρεπει να μαθεις τον τροπο να της την πεφτεις κτλ και υπαρχουν και πολλοι αντρες που καθονται και τα πιστευουν...
Εγω θα σου πω πως οταν την πεσεις σε μια κοπελα που γουσταρεις πες οτι σου ρθει πραγματικα ,επισης αμα θες να αποφυγεις την χυλοπιτα καλο ειναι να καταλαβεις τα κυβικα σου και να βλεπεις αμα καποια κοπελα σε κοιταει που ειναι καλο σημαδι


Αυτη η κοπελα εξηγει τα πραγματα απλα https://www.youtube.com/watch?v=VM9P-B5Yi5A
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
H κοπέλα στο video έχει πολλή πλάκα, ειδικά όλοι οι τρόποι που βρίσκει για να δείξει πως έχει μεγάλα βυζιά. Αναρωτιέμαι πόσες φορές το έκανε πρόβα για να πετύχει την σωστή γωνία και το σωστό γκελ όταν "ενθουσιάζεται" και χοροπηδάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
H κοπέλα στο video έχει πολλή πλάκα, ειδικά όλοι οι τρόποι που βρίσκει για να δείξει πως έχει μεγάλα βυζιά. Αναρωτιέμαι πόσες φορές το έκανε πρόβα για να πετύχει την σωστή γωνία και το σωστό γκελ όταν "ενθουσιάζεται" και χοροπηδάει.

Αχ μ έκανες και γέλασα. Και το χα ανάγκη σήμερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωραια τα λετε
συμφωνω με βαλ και resident evil (ωραια η ταινια την ειδα χθες:P)
τα καλυτερα πραγματα γινονται οχι στημενα αλλα χωρις να τα περιμενεις
και να το παιζεις κατι αλλο απο αυτο που εισαι δεν εχει νοημα γιατι θα κρατησει λιγο και θα φαινεται

οποτε ας δεχτουμε τον εαυτο μας οπως ειναι-πολυ δυσκολο βεβαια.-
και ας ψαξουμε για την αλλη ή αλλον που θα του αρεσει και θα συμπληρωνεται απο αυτο που ειμαστε

ο χαρακτηρας παιζει ρολο..
ειδικά όλοι οι τρόποι που βρίσκει για να δείξει πως έχει μεγάλα βυζιά.
αυτο μου ηρθε πρωτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά: αν θες γκόμενα για πήδημα, θα τη βρεις στα μπαρ και σε αυτά τα μέρη. Αν θες σοβαρή κοπέλα για σχέση....ας πούμε οτι για αρχή δε θα κοιτάς αυτά τα θρεντ που σου δίνουν συμβουλές για το πώς θα πλησιάσεις μία σε μπαρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ω αγόρια το' χετε κουράσει.
Αν έχει αυτοπεποίθηση ο Γιαννης που' ναι άσχημος αντικειμενικά (παρόλο που η ομορφιά είναι υποκειμενική), τότε θα τον προτιμήσει η θεά γκόμενα στο απέναντι τραπέζι, ακόμα κι αν εσύ είσαι ο ομορφότερος άντρας της γης, αλλά έχεις ανασφάλειες και το δείχνεις με κάθε σου κίνηση.
Και στη τελική τον άντρα με τον αέρα γόη τον προτιμάνε οι γυναίκες, όπως προτιμάτε και σεις οι άντρες εκείνες που' ναι πολύ ξεπεταγμένες και τα βγάζουν όλα έξω, χωρίς καν να είναι ωραίες. ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ;
Ένα.

Δύο.
Στα κλαμπς δε πάει ένας άνθρωπος για να βρει γκόμενα. Βασικά όχι. Πάει ακριβώς γι' αυτόν το λόγο. Για να βρει ΓΚΟΜΕΝΑ.

Τρια.
Αν ψάχνετε για ONS, το χειρίζεστε με λάθος τρόπο.
Αν ψάχνετε για σχεσούλες (δε το λέω υποτιμητικά) τότε ψάχνετε σε λάθος μέρος ή/και με λάθος τρόπο.
Αν νομίζετε ότι πουλάει πιο πολύ το bad boy, γιατί δε γίνεστε; Μήπως επειδή αυτά τα λέτε για να "παρηγορήσετε" τον εαυτό σας;
Κάπου βαθιά μέσα σας έτσι δε το σκέφτεστε; Όπως σκέφτεται και η καημένη 20χρονη, που κυκλοφορεί με φόρμες, αχτένιστη και χωρίς αυτοπεποίθηση, ότι οι άντρες γουστάρουν μόνο τις τούλες αλλά αυτή δεν είναι διατεθειμένη να γίνει μια από αυτές.

Ό,τι και να είσαι, αν το πουλήσεις σωστά, θα ξεπουλήσει. Αν εσύ έχεις το attitude του καημένου, και ο μεγαλύτερος μαλάκας, aka bad boy να γίνεις (που είπατε ότι αρέσουν), δε πρόκειται να σε κοιτάξει καμία.

Κι επειδή κάπου το έχασα, το πόιντ μου είναι η αυτοπεποίθηση, χωρίς να φτάνει τα όρια της αλαζονίας και του ψώνιου.
Να' σαι σίγουρος γι' αυτό που είσαι και από κει και πέρα χου γκιβζ ε φάκ.
Αφήστε τις ταμπέλες, καλό παιδί, κακό παιδί, μαλάκας, ηλίθιος, ωραίος, άσχημος. Πάρτε το χαλαρά, μη το πιέζετε τόσο νέα παιδιά είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top