Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,794 μέλη και 2,440,684 μηνύματα σε 76,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 324 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 20:05, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!
Δέν θα τολμούσες πίστεψέ με
Είμουν πάντα ζωηρή και ότι έβαζα στο μυαλό μου το έκανα, θα σε έδενα χειροπόδαρα.
Το ίδειο το έκανα και με βατράχια(τότε έφαγα το ξύλο της χρονιάς μου)μπείκαν μερικά στο σπίτι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:15, 14-02-07:

Το πιο εφιαλτικό έντομο είναι η ακρίδα! Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που είχε κάτσει μια φορά πάνω στο κεφάλι μου μια και δεν την είχα πάρει χαμπάρι, ώσπου έβαλα το χέρι μου και αισθάνθηκα κάτι σκληρό κι αηδιαστικό! ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΑΚΡΙΔΕΣ!Και ΟΥΡΛΙΑΖΩ αν βρεθεί καμιά στον δρόμο μου.
Κι εγώ!!! Πραγματικά μπορεί να βγω εκτός εαυτού και να γίνω τρομερά ρεζίλι αν δω ακρίδα! Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα)
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 02:22, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα)
Εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάει με τις φίλες μου σε μια ταβέρνα Εξάρχεια, όταν πετάγεται μια ακρίδα! Αρχίζω να φωνάζω, σηκώθηκα από το τραπέζι κι άρχισα να τρέχω μέχρι που την πέταξαν έξω. Φαντάζεσαι γέλια ο κόσμος!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 02:32, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Το χειρότερο που μου έχει συμβεί, ήταν πέρσι μετά τις διακοπές, όπου επιστρέψαμε όλοι στο γραφείο, το οποίο είχε μείνει 1 μήνα κλειστό. Μπαίνοντας τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου, δεν παρατηρώ ότι στο πάτωμα κοίτωνταν το πτώμα μιας τερέζας (κατσαρίδας). Όταν την είδα ήταν αργά. Καθόμουν ήδη στη λεκάνη. Φυσικά αυτό δεν με πτόεισε, και πετάχτηκα έξω από το μπάνιο με κατεβασμένα τα βρακιά (sic!) για να γλιτώσω από την τυχόν νεκρανάσταση του τέρατος!
Ευτυχώς με είδε μόνο ΜΙΑ συνάδελφος και όχι όλο το γραφείο!
axaaxa!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!
ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕ!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
οmg!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!
ουτε γω ουτε γωωω!!!!

στο πα, θες να γινουμε αδερφακια?

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Spiders! Όχι cockroaches! Άντε και ανησυχησα άδικα!.... Οι αράχνες είναι διαίτης!
νταξει, ησυχασα τωρα. λολ διαιτης λεει!

Αρχική Δημοσίευση από mania
Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς, σκορπιούς είχαμε στο σπίτι το πατρικό μου και δεν τους φοβάμε, μιρμίγκια ποτέ δεν τα πατάω τα λυπάμε που ενώ δουλέυουν σκληρά τα σκοτώνουνε και οι αράχνες απλά μου είναι παγερά αδιάφορες. ευχαριστώ που με ακούσατε (ξερω ξέρω είμαι αιδιαστική το λέει συνέχεια ο άντρας μου γιατί άραγε; )
οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!

Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!
μας χαλας το κεφι κοπελια
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:57, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna

οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!
Ευχαρίστως ερπέτα μόνο μήν μου φέρεις, δεν μπορώ την όψη τους κατα τα άλλα οτι θέλετε βοηθάω
Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε: στις 18:11, 20-02-07:

Δεν τα πάω καθόλου καλά με τα έντομα μεγάλου μεγέθους (με τα μικρα δεν έχω πρόβλημα...) Άμα βρω κατσαρίδα στο σπίτι μου (μένω κ μόνη μου γμτ) απλά θα κλείσω την πόρτα(με εμένα απ'έξω εννοείται!) και θα φωνάξω κάποιον να την σκοτώσει... Απλά τα πράγματα...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:23, 13-06-07:

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!
Τις τελευταιες μέρες έχω γεμίσει τσιμπήματα, ξύνομαι παντού, έχω γίνει πουα απο τα κουνουποτσιμπήματα, έχω γεμίσει αίματα γιατί δεν μπορώ να μην τα ξύνω και όλη μέρα κάνω σαν την τρελή με τόσο που ξύνομαι. Πήρα και ένα απο αυτά τα κουνουποαπωθητικά με το υγρό αλλά τίποτα!
Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδιά, το ξέρω οτι ακούγεται αστείο αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό. Και πρώτη φορά μου συμβαίνει σε τέτοιο βαθμό, εντάξει κι άλλα καλοκαίρια πέρασαν, όλο με τσιμπούσαν μερικά κουνούπια, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό!!
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,258 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:25, 13-06-07:

1. Βάλε σίτα στα παράθυρα [είναι πολύ αποτελεσματική!].
2. Βάλε ταμπλέτες
3. Αν εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα βάλε και Autan [αυτό που βάζεις πάνω στο σώμα σου].

-petros
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 20:28, 13-06-07:

Μισελ δεν εχεις μονο εσυ αυτο το προβλημα κ εγω τα ιδια κλεινω τα παραθυρα σκαω.... αλλα δεν εχω κουνουπια,ανοιγω τα παραθυρα ωραιο αερακι με δροσιζει αλλα τα κουνουπια ετοιμαζονται για επιθεση...

κ εχω κ αλεργια σε αυτα...

τι να κανω... να λιωσω? η να γινω πουα?
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 20:28, 13-06-07:

Κι εγώ όλη τη μέρα με ένα fenistyl είμαι και βάζω πάνω στα τσιμπήματα για να μην τα ξύνω
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:29, 13-06-07:

φέτος για πρώτη φορά αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με κουνούπια

τέλος πάντων αυτό που κάνουμε εμείς είναι η πρόληψη...
1) όχι ανοιχτή μπαλκονόπορτα και φως στο δωμάτιο (έλκονται απ το φως, μπουκάρουν μέσα και τελικά όταν κοιμάσαι σε σακατεύουν)
2) βάζουμε την ταμπλέτα αρκετές ώρες νωρίτερα πριν πέσουμε για ύπνο ώστε να έχει επιδράσει
3) κάνουμε κι έναν έλεγχο πριν κοιμηθούμε μπας και δούμε κανένα προχτές πέτυχα δυο και τα σακάτεψα η αλήθεια είναι πήρα το αίμα μου πίσω με τα χέρια μου που έβαψα με αίμα
4) υπάρχουν και τα κεριά που μπορείς να ανάβεις στην πόρτα της μπαλκονόπορτας. Αυτά τα κίτρινα με την σιτρονέλα! Υπάρχουν και σε πολύ μεγάλο μέγεθος για οικονομία (κάνεις κι ατμόσφαιρα)
5) πάρε και τα αυτοκόλλητα pats με σιτρονέλα επίσης και κόλλα τα γύρω γύρω στο κρεβάτι σου

αν μετά απ όλα αυτά εξακολουθείς κι έχεις κουνούπια... άλλαξε σπίτι
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,258 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:32, 13-06-07:

Πάντως κι εγώ έχω ένα μικρό πρόβλημα φέτος.
Δεν χρησιμοποιώ τίποτα μέσα στο δωμάτιό μου [υγρά/ταμπλέτες και άλλα αέρια] παρα μόνο σίτα στο παράθυρο καθώς το δωμάτιο είναι πολύ μικρό και αν κάνω κάτι τέτοιο θα ψοφήσω παρεούλα με τα όποια κουνούπια .

Το κακό είναι πως αν τύχει και μπει κάποιο κουνούπι πρέπει να ανοίγω το φως και να το κυνηγάω μέχρι να το σκοτώσω γιατί αν το αφήσω, θα με βιάζει όλο το βράδυ

[Το δωμάτιό μου είναι ένα μικρό δωματιάκι στη ταράτσα και όταν ανοίγω τη πόρτα έστω και για λίγο, εύκολα μπορεί να μπει κανένα].

-petros
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:37, 13-06-07:

Ωχ και έχει χαλάσει το air condition οπότε δεν μπορώ να έχω κλειστά παράθυρα
Και φυσικά ούτε φώτα μπορώ να μην έχω, τουλάχιστον όταν δεν κοιμάμαι
Όσο για το Autan/Fenistil/κλπ θα πάρω αύριο, αλλά σήμερα τι να κάνω; Ξέρει κανείς καμιά συνταγή "της γιαγιάς" να βάλω πάνω στα τσιμπήματα να μην με ενοχλούν;
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:42, 13-06-07:

αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:50, 13-06-07:

Εγω αυτον αυτο το προβλημα καθε χρονο (νησακι... ζω κιολας παντα σε περιοχες με πολλα φυτα και νερα τριγυρο....). Οσα ζουσε και η μαμα μου μαζι μας μας πλακωσε στις ταμπλετες και τα διαφορα τετια. Απο οταν εφυγε δεν εχουμε τπτ και εχω παθει ανωσια πλεων... με τσιμπανε αλλα δεν με τρωει καθολου, και με τσιμπανε κιολας ολο και λιγοτερο.... και τις λιγες φορες που με τρωει βαζω λιγο σαλιο πανω (ναι ρε ειμαι αΐδιαστικος...) και ειμαι οκ
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:52, 13-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 21:00, 13-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι
κ στης πληγες ποναει κ λιγα δευτερα το ξυδι
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 22:31, 13-06-07:

Πάντως για την προστασία εγώ έχω το καλύτερο.

Παράθυρα ερμητικά κλειστά. (ακούστηκε... κάπως )
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:00, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν.
και τι κατάλαβες που έσκασες?

το αουτάν πάντως εμένα με είχε σώσει παλιότερα, διότι ήμουν πολύ κουνουποφρεντλυ δίπλα δίπλα κοιμόμασταν με τον άντρα μου, αυτός τίποτα, εγώ κέντημα
τώρα που έμεινα έγκυος δεν με ακουμπάνε καθόλου, και πάνε στον άντρα μου...για δοκίμασέ το κι εσύ βρε λία
Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε: στις 13:54, 14-06-07:

Το καλύτερο είναι σίτες στα παράθυρα!!!Ούτε μπαίνουν κουνούπια,ούτε σκας από τη ζέστη!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια