Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,796 μέλη και 2,440,759 μηνύματα σε 76,691 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 251 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα μένατε ποτέ στις ΗΠΑ;

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 23:52, 08-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Why not?
Έχω συγγενείς στην Καλιφόρνια, αλλά θα μου άρεσε περισσότερο να μένω στην πολιτεία του Texas.
Μ'αρέσουν και οι Αμερικάνοι, είναι ακομπλεξάριστοι σε κάποια πράγματα και γενικά είναι πολύ ότι να 'ναι και τρελιάρηδες.

Τρελιάρηδες είμαστε και εδώ, για το ακομπλεξάριστοι δεν παίρνω όρκο
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 23:54, 08-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Τρελιάρηδες είμαστε και εδώ, για το ακομπλεξάριστοι δεν παίρνω όρκο
Αυτό ξαναπές το
Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Krasti έγραψε: στις 00:49, 09-03-13:

Θα πήγαινα αν είχα συγγενείς. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θα προτιμούσα να πάω Καλιφόρνια
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 13:34, 10-03-13:

Θέλω σαν τρελλή. Έχω ακούσει διάφορα πράγματα (κυρίως από την Christinelle), και ήδη την έχω ερωτευτεί.
Τον Ιούνιο θα πάω Νέα Υόρκη και μακάρι να μετακομίσω μόνιμα, γιατί όχι?
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,490 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 13:40, 10-03-13:

Αν πήγαινα και ταίριαζα με την νοοτροπία εκεί, γιατί να μην έμενα; Αλλά δεν ξέρω και πως είναι η κατάσταση, μπορεί να μην ταίριαζα εκεί
Παράθεση

Δαφνη300 (Λωρη!)

Νεοφερμένος

H Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Δαφνη300 Το γέλιο είναι πηγή ζωής! έγραψε: στις 22:34, 16-03-13:

Με τπτ στο κοσμο δεν θα πηγαινα να ζησω στις ΗΠΑ!!!Πρωτα απο λα μου αρεσει η ζωη μ στην Ελλαδα και αγαπω πολυ την χωρα μ ,δευτερων δε μου αρεσεουν οι ηπα σαν περιβαλλον και οταν ενοω περιβαλλον θελω να πω την μεγαλη πολισυχναστη πολη!Τριτων οι εγκληματικοτιτα στις ΗΠΑ ειναι τεραστια και συμβαινουν πολλα ατυχηματα τηυν ημερα!Και αυτο που με τρελενει περισσοτερο ειναι πως καθε 15 δευτερολεπτα στις ΗΠΑ ξυλοκοπειτε μια γυναικα
5
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Περιβόητο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,225 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 02:01, 09-06-13:

νεα υορκη θελω να παω σιγουρα
πρωτα πως ειναι αλλα και καλιφορνια οπως ειπαν μερικοι
και το σιατλ καλο ειναι
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,128 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 02:40, 09-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαφνη300
Με τπτ στο κοσμο δεν θα πηγαινα να ζησω στις ΗΠΑ!!!Πρωτα απο λα μου αρεσει η ζωη μ στην Ελλαδα και αγαπω πολυ την χωρα μ ,δευτερων δε μου αρεσεουν οι ηπα σαν περιβαλλον και οταν ενοω περιβαλλον θελω να πω την μεγαλη πολισυχναστη πολη!Τριτων οι εγκληματικοτιτα στις ΗΠΑ ειναι τεραστια και συμβαινουν πολλα ατυχηματα τηυν ημερα!Και αυτο που με τρελενει περισσοτερο ειναι πως καθε 15 δευτερολεπτα στις ΗΠΑ ξυλοκοπειτε μια γυναικα
Οι ΗΠΑ δεν ειναι η Νεα Υορκη, υπαρχουν εκατονταδες μεγαλες πολεις, με παρκα, μεγαλες λεωφορους κλπ που εμεις ουτε στα ονειρα μας δν εχουμε δει.

Η εγκληματικοτητα στις ΗΠΑ εχει μειωθει σε πολυ μεγαλο βαθμο και αυτο παλι ειναι γενικο γιατι μιλαμε για μια χωρα με πληθυσμο οσο η Ευρωπαικη Ενωση.

Η απαντηση φυσικα ειναι ναι, αλλα βεβαια οχι με οποιεσδηποτε συνθηκες. 1) Καλη δουλεια 2) Περιοχη με κλιμα αλα Βορεια Ευρωπη, πχ Σικαγο, Βοστωνη κλπ. 3) Σχετικα ευκολη προσβαση σε αεροδρομιο με πτησεις προς την Ευρωπη, γιατι καλως ή κακως ολοι εχουμε κατι εδω και δν μπορουμε να τα παρατησουμε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 09-06-13 στις 02:45. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 06:06, 09-06-13:

τώρα έτσι όπως είμαι ότι πρέπει μου ακούγονται οι ΗΠΑ...πολύ θα θελα να την έκανα προς τα εκεί! Στην Αϊόβα θα θελα να παω... απλώς γτ είχα δει μία ταινία που μ αρεσει κ γυρίστηκε εκεί!
Παράθεση

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Alex S έγραψε: στις 17:24, 02-10-13:

Από μικρός έχω όνειρο να πάω California, στο Los Angeles και να επισκεφτώ όλη την Δυτική Ακτή, από τον βορρά ως τον νότο. Όσον αφορά το αμερικάνικο όνειρο βέβαια, πρόκειται για την μεγαλύτερη απάτη, όποιος έχει αμφιβολίες μπορεί να ρωτήσει τις ορδές των αστέγων που παλεύουν να ζήσουν από τα συσσίτια να του πούνε την γνώμη τους για την χώρα της ευκαιρίας! Και μην ξεχνάμε πως μιλάμε για το μοναδικό σύγχρονο κράτος στον κόσμο ΔΙΧΩΣ δημόσιο σύστημα υγείας..
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:30, 02-10-13:

Θα ήθελα να πάω τώρα να έμενα δεν ξέρω, μπορεί
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,794 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 17:44, 02-10-13:

Μασαχουσέτη ή Ιλινόι με 1000
Παράθεση

Sail Beg

Δραστήριο Μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O Sail Beg ax έγραψε: στις 18:41, 02-10-13:

Washington παιδια μου,χωρις δευτερη σκεψη ουτε καν πρωτη σκεψη.....πηγα για 2 βδομαδες και εμεινα εκπληκτος.
Μακρια απο Νεα Υορκη παρ'ολα αυτα εκτος αν εχεις καποια φετιχ και θες να βρισκεσαι ανα πασα ωρα και στιγμη διπλα σε χιλιαδες ανθρωπους
1
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 18:52, 02-10-13:

γιατι οχι, αν με δεχόντουσαν στο MIT
5
Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε: στις 21:18, 02-10-13:

Αμερική είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αν δεν έχεις συγγενείς,στην Αμερική ή θα είσαι πλούσιος ή φτωχός,πάντως αν μπορούσα να πάω θα επέλεγα Νέα Υόρκη .
2
Παράθεση

Agria Indiana

Νεοφερμένος

H Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Agria Indiana Θέλω να μπορώ να ονειρευτώ..!! έγραψε: στις 17:45, 06-10-13:

Οοοο ναί απ'τη στιγμή που έχεις και κάποιο συγγενή εκεί. Δαγκωτό θα το έκανα!!
1
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 15:54, 14-11-13:

Με δουλεύεις ...ένα από τα μακρινά μου όνειρα είναι να πάω κάποια στιγμή στην Αμερική!
Δε με νοιάζει που ακριβώς ..οπουδήποτε!
Θα έλεγα πως είναι ένα από τα όνειρα ζωής μου...Αμερική και Αυστραλία!
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,235 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 17:08, 14-11-13:

Δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερη χώρα (ομοσπονδία χωρών) ως προς την ποιότητα ζωής. Όχι!
1
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,128 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 17:22, 14-11-13:

Δν μπορεις να την κρινεις σαν μια χωρα, δν ειναι παντου ιδια...
4
Παράθεση

Gareth (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Gareth Winter Is Coming έγραψε: στις 17:36, 14-11-13:

Ναι, θα ήθελα να ζήσω ΗΠΑ..
Το γεγονός ότι είναι μία πολύ μεγάλη χώρα σε έκταση, αλλά και το γεγονός ότι κάθε πολιτεία έχει τα δικά της χαρακτηριστικά κάνει την διαμονή στις ΗΠΑ πολύ ενδιαφέρουσα.
Από πολιτείες θα ήθελα να επισκεπτώ Νέα Υόρκη, Μασαχουσέτη (Βοστονη..), Κοννέκτικατ, Καλιφόρνια για διακοπές(αξιοθέατα),σπουδές.
Επίσης Hawaii,Νεβάδα,Miami για ξεκούραση και διασκέδαση.
Αλάσκα για το φυσικό τοπίο.

Αυτά είναι..
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος