Τηλεόραση: Εχθρός του σεξ ή όχι;

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο είναι ικανή να δημιουργήσει πρόβλημα στην σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι. Όλα μέτρο θέλουν, ειδικά η τηλεόραση.
Αν ο άλλος βλέπει ενώ εσύ έχεις όρεξη, είναι πρόβλημα το ότι δεν ακολουθεί τις επιθυμίες σου, όχι το ότι υπάρχει τηλεόραση στο δωμάτιο.

Γιατί το φοβάσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όχι γιδάκι δεν το φοβάμαι γιατί δεν έχουμε τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο.
απλά διάβασα αυτό https://e-physician.blogspot.com/2006/01/tv-in-bedroom-halves-your-sex-life.html
κ ήθελα να δω την άποψη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εξαρτάται απο το έργο... :P
Βασικά μέχρι τώρα δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω στο μέλλον όμως τι θα συμβεί!!!
Ελπίζω και εύχομαι να συνεχίσει έτσι, γιατί θα έχουμε πρόβλημα σε άλλη περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
συμφρωνω με τη νινουλα η τηλεοραση δεν εχθρος του σεχχχχχ αρκει να την χρησιμοποιηεις καταληλα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν η τηλεόραση είναι εχθρός τους σεξ. Εγώ δεν έχω καθόλου άλλωστε.
Εχθρός της νοημοσύνης μας πάντως, είναι σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Δε νομίζω, εκτός κι αν o άλλος είναι couch potato. Τότε δε σε σώνει τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ξέρεις πόσοι και πόσες τέτοιες κυκλοφορούν γύρω μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αυτό είναι ένα θέμα...
Πολλές και πολλοί ανοίγουν την τηλεόραση με το που ξαπλώνουν στο κρεβάτι, γυρνάνε κουρασμένοι από τη δουλειά κι αντί να κάνουν κάτι να ανανεωθούν (μπάνιο, μουσική, κάτι) και να έχουν μετά ενέργεια και όρεξη για έρωτες, χαλαρώνουν μπροστά στην τηλεόραση...
και εννοείται μετά άντε να κάνεις... όχι σεξ, ούτε ντους δε θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Είναι και το πως θεωρεί ο καθένας την τηλεόραση ως μέσο χαλάρωσης. Προτιμώ να χαλαρώσω με χίλιους δυό άλλους τρόπους όταν είμαι κουρασμένη, όπως μουσική, να μιλήσω με κανένα φίλο μου, να γράψω κανένα τραγούδι ή καμιά ιστορία (ναι είμαι psycho). Τηλεόραση βλέπω σπάνια και μόνο προγράμματα που με ενδιαφέρουν. Δυστυχώς όμως πολλοί αποχαυνώνονται μπροστά στην τηλεόραση μετά από μια κουραστική μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν βλέπω τηλεόραση, εκτός από 1 συγκεκριμένο σίριαλ και αν το πετύχω, δεν το επιδιώκω. Αλλά από την πλευρά μου κολλάω με το internet, πολύ. Πάντα όμως στο δίλημμα internet ή σεξ προτιμώ το 2ο!:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πετάξτε τις τηλεοράσεις από τα μπαλκόνια. :D

Προσωπικά ούτε στο δωμάτιο τη θέλω ούτε και πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο είναι ικανή να δημιουργήσει πρόβλημα στην σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού?

Όχι περισσότερο από τον υπολογιστή στο γραφείο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αν εχω ορεξη να κανω σεξ, ο,τι και να χει η τηλεοραση, εμενα το μυαλο μου εκει θα ειναι, οποτε..θα κανω σεξ! Επομενως, δεν νομιζω να παιζει ρολο. Αν παλι λεμε, οτι παλια επειδη δεν ειχαν τηλεοραση εκαναν σεξ, ναι τοτε με αυτη την οπτικη ισχυει, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στον κοσμο να κανεις σεξ επειδη δεν εχεις τι αλλο να κανεις / βαριεσαι. ;)

Ψιλο - off topic, αλλα επειδη το ανεφεραν αρκετοι:

Ρε παιδια, τι δογματισμος ειναι αυτος με την τηλεοραση; Με το να μην εχεις τηλεοραση επειδη πιστευεις οτι ολα ειναι μαπα σε αυτην (αλλο ηθελα να πω, αλλα...!), δεν βλεπεις και τις καλες εκπομπες, και κυριως, δεν μπορεις να βλεπεις και καλες ταινιες (που εχεις κατεβασει απο το ιντερνετ, σε dvd, κτλ)

Υ.Γ: μην μου πειτε οτι για αυτο υπαρχουν οι υπολογιστες. Αλλο να βλεπεις ταινια στο σινεμα, αλλο σε τηλεοραση, αλλο σε pc. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υ.Γ: μην μου πειτε οτι για αυτο υπαρχουν οι υπολογιστες. Αλλο να βλεπεις ταινια στο σινεμα, αλλο σε τηλεοραση, αλλο σε pc. :)

Θεωρώ ότι ο Μ.Ο. έχει πολύ καλύτερη οθόνη υπολογιστή παρά οθόνη TV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως σίγουρα η τηλεόραση δεν σε εμπνέει συνήθως για να κάνεις σεξ. Κολλάς με μια ταινία, ακόμα και όρεξη να σου έρθει, συνήθως δεν θα κόψεις την ταινία (ειδικά αν έχεις δει το μεγαλύτερο μέρος της) και μετά μπορεί και να σε έχει πιάσει βαρεμάρα και να μην κάνεις τίποτα τελικά..
Από την άλλη, αν το ζευγάρι έχει πάθος, αυτό αποκλείεται να συμβεί, αλλά όλοι ξέρουμε πως όσο περνάνε τα χρόνια, το πάθος μειώνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πάντως σίγουρα η τηλεόραση δεν σε εμπνέει συνήθως για να κάνεις σεξ. Κολλάς με μια ταινία, ακόμα και όρεξη να σου έρθει, συνήθως δεν θα κόψεις την ταινία (ειδικά αν έχεις δει το μεγαλύτερο μέρος της) και μετά μπορεί και να σε έχει πιάσει βαρεμάρα και να μην κάνεις τίποτα τελικά..
Από την άλλη, αν το ζευγάρι έχει πάθος, αυτό αποκλείεται να συμβεί, αλλά όλοι ξέρουμε πως όσο περνάνε τα χρόνια, το πάθος μειώνεται..


εξαρτάται την.... ταινία :whistle:
:P
θεωρώ ότι αν ο άλλος θέλει να κολλήσει στην τιβι και να αποφύγει το σεξ, τότε αυτό θα συμβεί όπου κι αν είναι η τηλεόραση... είτε στην κρεβατοκάμαρα είτε στην κουζίνα είτε στο σαλόνι.
Κατά τα άλλα με κάλυψε κατά πολύ ο Insonmiac οπότε ας μην λέμε όλοι τα ίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντως όπως κι αν έχει το πράγμα, είτε η τηλεόραση, είτε ο υπολογιστής, θεωρώ πως είναι μεγάλη μιζέρια-κατάντια, αν κάποιος παραμερίζει την πραγματική ζωή προς χάρη αυτών.

Ινσόμνιακ: Προτιμώ να μην έχω τηλεόραση και να μην παρακολουθώ 1 ή 2 εκπομπές την εβδομάδα που ίσως να αξίζουν. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, και πολύ καλύτερα μάλιστα.
Νομίζω πλέον οτι η τηλεόραση στο σπίτι είναι άχρηστη (δεν χρειάζεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Θεωρώ ότι ο Μ.Ο. έχει πολύ καλύτερη οθόνη υπολογιστή παρά οθόνη TV

Θεωρω οτι πιθανως ο μεσος ορος εχει καλυτερη οθονη υπολογιστη σε σχεση με την μετρια οθονη υπολογιστη, παρα Tv σε σχεση με τις οθονες TV. Και επειδη αυτο ειναι λιγο δυσνοητο, να πω οτι μπορει οι οθονες που εχουμε οι πιο πολλοι να ειναι καλες για οθονες υπολογιστων, αλλα για ταινιες, και το κυριοτερο, για τηλεοραση δεν κανουν. Γιατι οι τηλεορασεις εχουν τετοια φιλτρα που και μια σχετικα κακη ποιοτητα την βελτιωνουν, ενω εχουν και συγκεκριμενη αναλυση.

Πάντως όπως κι αν έχει το πράγμα, είτε η τηλεόραση, είτε ο υπολογιστής, θεωρώ πως είναι μεγάλη μιζέρια-κατάντια, αν κάποιος παραμερίζει την πραγματική ζωή προς χάρη αυτών.

Ινσόμνιακ: Προτιμώ να μην έχω τηλεόραση και να μην παρακολουθώ 1 ή 2 εκπομπές την εβδομάδα που ίσως να αξίζουν. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, και πολύ καλύτερα μάλιστα.
Νομίζω πλέον οτι η τηλεόραση στο σπίτι είναι άχρηστη (δεν χρειάζεται).

Ναι, ολα τα πραγματα ειναι μεγαλη μιζερια αν καποιος παραμεριζει την υπολοιπη ζωη του για χαριν αυτων: Το ιντερνετ, το τηλεφωνο, ακομα και ο αθλητισμος. Αλλα δεν βλεπω κανεναν να λεει, να γυρισουμε στη λιθινη εποχη και να μην κανουμε / εχουμε τιποτα απο αυτα, απλα ολοι λενε να τα κανουμε με συνεση.

Γενικα, αλλα και ειδικοτερα το δευτερο κομματι του Post σου, μου δινεται η εντυπωση οτι ειναι λες και αν καποιος εχει TV δεν θα μπορει να ελεγξει τον εαυτο του και τι θα βλεπει σε αυτην, οποτε πρεπει να στραφει στην αναγκαστικη λυση του να μην εχει καθολου. Γιατι να μην βλεπεις μονο επιλεκτικα;

Ειναι σαν αυτους που λενε οτι επειδη δεν μπορουν να ελεγξουν τη χρηση του κινητου τους, αναγκαζονται να περνουν καρτες ωστε οταν αυτες τελειωνουν, να αναγκαζονται να μην μιλανε. Ωριμοι ανθρωποι ειμαστε, μπορουμε - νομιζω - να ελεγξουμε τον εαυτο μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα μήπως αυτό δεν συμβαίνει; Μπορεί να μην το κάνεις εσύ, ή πολλοί από εδώ μέσα πιθανόν, αλλά τα μέλη του στεκιού σαν δείγμα, δεν είναι αντιπροσωπευτικό. Πέρα από τον κόσμο που ασχολείται με τις νέες τεχνολογίες και θεωρώ πως έχει διευρύνει τους ορίζοντες του, υπάρχουν και αυτοί που παραμένουν πιστοί και στάσιμοι σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο ζωής. Και δυστυχώς είναι πολλοί. Είναι πολλοί αυτοί που ζουν όλη μέρα με/για την τηλεόραση να είναι η πρώτη τους ευχαρίστηση, και η δεύτερη είναι να σχολιάζουν αυτά που βλέπουν εκεί, την άλλη μέρα στη δουλειά.
Αυτό εννοώ μιζέρια και κατάντια, και φυσικά δεν είναι το ίδιο εποικοδομητικό με τον αθλητισμό, το τηλέφωνο ή το ίντερνετ.
Το να γυρίσουμε στη λίθινη εποχή είναι μια ακραία έκφραση. Αντίθετα από σένα, εγώ πιστεύω οτι χωρίς την τηλεόραση ειδικά, δεν θα γυρίζαμε στη λίθινη εποχή, αλλά θα είχαμε κάνει πολλά βήματα εμπρός, πρωτίστως σαν άνθρωποι.
Η δική μου επιλογή να μην έχω τηλεόραση, έχει να κάνει με το οτι πιστεύω οτι δεν τη χρειάζομαι, και όχι επειδή δεν μπορώ να ελέγξω τον εαυτό μου για τα προγράμματα που θα παρακολουθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top