Ενοχλητκά διαφημιστικά sms από ένα bar

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πριν μερικά χρόνια έκανα το λάθος να κλείσω για τη γιορτή μου ένα τραπέζι σε επώνυμο κλαμπ της περιοχής μου, δίνοντας για την κράτηση το κινητό μου τηλέφωνο.
Προφανώς με καταχώρησαν, κι έκτοτε λαμβάνω κάτι -σόρι κιόλας- ηλίθια χαζοχαρούμενα sms, για κάθε ανούσια και για μένα πλέον αδιάφορη εκδήλωση.

Με ενοχλεί να τα λαμβάνω, ειδικά αν είμαι στο εξωτερικό.
Με ενοχλεί ακόμα πιο πολύ το ότι έχω πάρει 2 φορές τηλέφωνο, να ζητήσω να με ξεγράψουν, και δεν το έχουν κάνει.

Τη μία φορά η κοπέλα είπε με ψιλή φωνή "ε και τι σε πειράζει να τα σβήνεις απλά";
Ε καλό μου, αν δε με πείραζε, δε θα μιλάγαμε τώρα στο τηλέφωνο, τι λες;
Τη δεύτερη μίλησα με το μαιτρ, ο οποίος έκανε ότι ενδιαφέρεται, αλά προφανώς δεν ασχολήθηκε παραπάνω με το θέμα.

Τι να κάνω; Με έχουν εκνευρίσει απίστευτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, βρήκα αυτό... Μάλλον θα πάω αύριο από εκεί να τους τα ψάλλω...
Αλλά μην κλείσετε το θέμα, να δούμε αν έχει άλλος ανάλογες εμπειρίες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ έχω δώσει το νούμερό μου σε ένα μπαράκι της περιοχής μου και μου στέλνουν όποτε έχει events. Δεν με ενοχλεί μέχρι στιγμής. Πάντως πιστεύω ότι αν πας και τους το πεις από κοντά θα σταματήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Εγώ έχω δώσει το νούμερό μου σε ένα μπαράκι της περιοχής μου και μου στέλνουν όποτε έχει events. Δεν με ενοχλεί μέχρι στιγμής. Πάντως πιστεύω ότι αν πας και τους το πεις από κοντά θα σταματήσουν.
Μα ηδη μιλησε και δεν της δωσαν σημασια...
Ισως αν τους εκανες φασαρια?Αν τους απειλουσες οτι θα κινηθεις δικαστικα η κατι τετοιο?Εφοσον ειναι παρανομο κιολας να περνουν τα στοιχεια σου χωρις την συγκαταθεση σου για διαφημηστικους λογους!
Αν και οντως αν τα εκανες αυτα απο κοντα να καταφερνες κατι περισσοτερο,ειδικα σε μια ωρα αιχμης ωστε να υπαρχει κοσμος!Συνηθως οταν υπαρχει κοσμος και κανεις παραπονα και αδικο να εχεις δεν σε γραφουν...μονο και μονο για να μην δημιουργησεις φασαρια αρα και δυσφημηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα μου στέλνουν από 1 ρεμπετάδικο που είχα βγάλει τους φίλους μου, αλλά σπάνια, για να πουν ότι άνοιξαν για φθινόπωρο και παρόμοια. Δεν γίνεται συχνά και δεν με ενοχλεί. Αν το έκαναν συνέχεια θα είχα αντιδράσει. Πιο πολύ με εκνευρίζουν τα spams των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Άσε και μένα με έχει πρήξει η Oriflame! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλα καλά και ανθηρά αλλά τα sms τι μου τα στέλνουν κάθε 2 λεπτά; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Άσε και μένα με έχει πρήξει η Oriflame! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλα καλά και ανθηρά αλλά τα sms τι μου τα στέλνουν κάθε 2 λεπτά; :mad:

Μία από τα ίδια. Η Oriflame και η Laredoute με έχουν πρήξει με τα μηνύματα. Εν τω μεταξύ τα στέλνουν και κάτι περίεργες ώρες (πχ το μεσημέρι ή νωρίς το πρωί) και νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό και πετάγομαι.

Μπορείς να τους πεις ότι άλλαξες κινητό και να τους δώσεις ένα άσχετο για να σταματήσουν να σε ζαλίζουν :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έστειλα ήδη ερώτηση στο ΙΝΚΑ, είμαι περίεργη να δω τι θα μου απαντήσουν.
Λέω να περάσω από κει σήμερα, να δούμε τι θα γίνει... αλλά δεν είμαι αισιόδοξη...
Και οι νόμοι για την προστασία προσωπικών δεδομένων δεν καλύπτουν ακόμα ηλεκτρονική κατάχρηση, ρε γμτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Μία από τα ίδια. Η Oriflame και η Laredoute με έχουν πρήξει με τα μηνύματα. Εν τω μεταξύ τα στέλνουν και κάτι περίεργες ώρες (πχ το μεσημέρι ή νωρίς το πρωί) και νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό και πετάγομαι.

Μπορείς να τους πεις ότι άλλαξες κινητό και να τους δώσεις ένα άσχετο για να σταματήσουν να σε ζαλίζουν :P:D
Μπα δε νομιζω οτι σε ενα club θα ισχυσει κατι τετοιο...σιγα μην μπουνε σε κοπο να αντικατηστησουν κιολας αριθμο!
Το πολυ πολυ κρατανε εναν αριθμο επιπλεον να στελνουν ενημερωτικα μηνυματα!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως απ' όσο θυμάμαι (το είχα διαβάσει κάπου, αλλά δεν μου 'ρχεται με τπτ τώρα) είναι παράνομο κάργα και είναι υποχρεωμένοι να μη σου στέλνουν μνμ αφού το ζήτησες. Θα σου συνιστούσα όταν πας εκεί, να έχεις ένα έγγραφο με ημερομηνία επάνω που να λέει πως δεν επιθυμείς να λαμβάνεις πλέον ενημερωτικά sms και να τον βάλεις να υπογράψει πως έλαβε γνώση. Εν συνεχεία να τον ενημερώσεις πως αν δεν σταματήσει και πάλι, θα κάνεις κάθε νόμιμη ενέργεια προκειμένου να σταματήσει (και θα ζητήσεις και αποζημίωση - λογικά δικαιούσαι).
Ε, αν παρόλα αυτά συνεχίσει, θα με πάρεις τηλέφωνο, θα ψαχτώ και θα του στείλουμε ένα ωραιότατο εξώδικο (ή ό,τι άλλο βρω τεσπά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καγίρι είσαι θεά!!
Αυτό θα κάνω, θα πάω αύριο με το έντυπο αυτό... :)


Λοιπόν θα τους πάρει και θα τους σηκώσει τους παλιοτραμπούκους.
Πήρα τηλέφωνο, μίλησα δεν ξέρω κι εγώ με ποιον, ο οποίος αρνήθηκε να μου πει ποιος είναι και ποιο είναι το όνομα του υπευθύνου του μαγαζιού.

Πήρε το νούμερό μου και το όνομά μου και ισχυρίστηκε ότι θα διακοπούν τα μηνύματα.

Ωστόσο με εκνεύρισε ήδη με την απροθυμία του, μετά ακόμα περισσότερο γιατί το έπαιζε τελείως βλάκας και έλεγε "γιατί είναι παράνομο;" κλπ.

Να πέσει κεραυνός πάνω στο Envy Κεφαλάρι, ειλικρινά...
Σβήστε το όνομα αν θέλετε, αλλά εγώ το γράφω. Στο διάολο όλοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για να μαθαίνεις (και μπορείς να τα βάλεις και στην επιστολή - μήπως να στη φτιάξω εγώ; )

Στην Ελλάδα το spam ρυθμίζεται από το αρ. 11 του Νόμου 3471/2006, ο οποίος ενσωμάτωσε στο εθνικό δίκαιο την Οδηγία 2002/58/ΕΚ για την προστασία των προσωπικών δεδομένων και της ιδιωτικής ζωής στον τομέα των ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Σύμφωνα με την παρ. 1 του αρ. 11 "Μη ζητηθείσα επικοινωνία": "Η χρησιμοποίηση αυτόματων συστημάτων κλήσης, ιδίως με χρήση συσκευών τηλεομοιοτυπίας (φαξ) ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, και γενικότερα η πραγματοποίηση μη ζητηθεισών επικοινωνιών με οποιοδήποτε μέσο ηλεκτρονικής επικοινωνίας, με ή χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση, για σκοπούς απευθείας εμπορικής προώθησης προϊόντων ή υπηρεσιών και για κάθε είδους διαφημιστικούς σκοπούς, επιτρέπεται μόνο αν ο συνδρομητής συγκατατεθεί εκ των προτέρων ρητώς"

Πώς υποβάλλεται μια προσφυγή/καταγγελία ή ένα ερώτημα στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων;
Μπορείτε να κατεβάσετε το ειδικό έντυπο προσφυγής/καταγγελίας εδώ ή το ειδικό έντυπο ερωτήματος εδώ, να το συμπληρώσετε και να το αποστείλετε στην Αρχή ταχυδρομικώς, με φαξ ή ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ή αυτοπροσώπως στα γραφεία της (ώρες υποδοχής κοινού 09:00 – 13:00 - δείτε Στοιχεία Επικοινωνίας).

Μπορείτε επίσης να εγγραφείτε στο site της Αρχής (Πάνω δεξιά: Εγγραφή – είσοδος μελών) και να υποβάλλετε ηλεκτρονικά την καταγγελία ή το ερώτημα σας. Ο τρόπος αυτός σας δίνει την δυνατότητα να ενημερώνεστε για τα στάδια εξέλιξης της υπόθεσης σας, καθώς και να στέλνετε ή/και να λαμβάνετε όλα τα σχετικά έγγραφα στον δικό σας προσωπικό χώρο στο site της Αρχής.

Το δικαίωμα πρόσβασης
Έχετε δικαίωμα να γνωρίζετε εάν προσωπικά δεδομένα που σας αφορούν αποτελούν ή αποτέλεσαν αντικείμενο επεξεργασίας. Συγκεκριμένα έχετε δικαίωμα να ζητείτε και να λαμβάνετε από τον υπεύθυνο επεξεργασίας, χωρίς καθυστέρηση και κατά τρόπο εύληπτο και σαφή, πληροφορίες για τα δεδομένα που σας αφορούν, όπως την φύση τους, την προέλευση τους, τους σκοπούς της επεξεργασίας και τους αποδέκτες τους.
Για να ασκήσετε το δικαίωμα πρόσβασης σας ξεκινήστε στέλνοντας μια συστημένη επιστολή στον υπεύθυνο επεξεργασίας. Κρατήστε αντίγραφο της επιστολής, την ταχυδρομική απόδειξη, και απάντηση/εις που τυχόν θα σας στείλουν. Η επιστολή είναι απλή:
Κύριε/κυρία … Παρακαλώ, σύμφωνα με το νόμο 2472/1997 άρθρο 12, ενημερώστε με γραπτώς και με σαφήνεια ποια προσωπικά μου δεδομένα τηρείτε στα αρχεία σας …
Ο υπεύθυνος επεξεργασίας οφείλει να σας απαντήσει εγγράφως εντός δεκαπέντε (15) ημερών.
Σε περίπτωση που ο υπεύθυνος επεξεργασίας δεν απαντήσει εντός δεκαπέντε (15) ημερών ή εάν η απάντηση του δεν είναι ικανοποιητική, τότε μπορείτε να υποβάλετε αναφορά/καταγγελία στην Αρχή και να ζητήσετε να εξετάσει το αίτημα σας.
Μάθετε περισσότερα: αρ. 12, Ν. 2472/1997

Το δικαίωμα αντίρρησης
Έχετε δικαίωμα να προβάλλετε αντιρρήσεις με αίτημα σας προς στον υπεύθυνο επεξεργασίας και να ζητήσετε την διόρθωση ή διαγραφή των προσωπικών σας δεδομένων.
Για να ασκήσετε το δικαίωμα αντίρρησης σας ξεκινήστε στέλνοντας μια συστημένη επιστολή στον υπεύθυνο επεξεργασίας. Κρατήστε αντίγραφο της επιστολής, την ταχυδρομική απόδειξη, και απάντηση/εις που τυχόν θα σας στείλουν. Η επιστολή είναι απλή:
Κύριε/κυρία … Παρακαλώ, σύμφωνα με το νόμο 2472/1997 άρθρο 13, διορθώστε ως εξής (…) ή διαγράψτε τα προσωπικά μου δεδομένα που τηρείτε στα αρχεία σας.
Ο υπεύθυνος επεξεργασίας οφείλει να σας απαντήσει εγγράφως εντός δεκαπέντε (15) ημερών.
Σε περίπτωση που ο υπεύθυνος επεξεργασίας δεν απαντήσει εντός δεκαπέντε (15) ημερών ή εάν η απάντηση του δεν είναι ικανοποιητική, τότε μπορείτε να υποβάλετε αναφορά/καταγγελία στην Αρχή και να ζητήσετε να εξετάσει το αίτημα σας.
Μάθετε περισσότερα: αρ. 13, Ν. 2472/1997

Αν η διαφήμιση πραγματοποιείται με ηλεκτρονικό τρόπο (όπως για παράδειγμα με τηλέφωνο, e-mail, SMS – MMS) τότε ο νόμος 3471/2006, για την προστασία προσωπικών δεδομένων στον τομέα των ηλεκτρονικών επικοινωνιών, θέτει αυστηρές προϋποθέσεις για την πραγματοποίηση κάθε ηλεκτρονικής επικοινωνίας με διαφημιστικό σκοπό. Για να επικοινωνήσει μια εταιρεία μαζί σας με τέτοιο τρόπο θα πρέπει να έχει λάβει τη συγκατάθεσή σας.

Τι μπορώ να κάνω για να μην με ενοχλούν άλλο στο τηλέφωνό μου;
  • Θα πρέπει άμεσα να δηλώσετε σε κάθε ανεπιθύμητη επικοινωνία την εναντίωσή σας. Έχετε δικαίωμα να ρωτήσετε με ποιόν τρόπο έχουν βρει τα στοιχεία επικοινωνίας σας και με ποιο τρόπο ο διαφημιστής έχει αποκτήσει τη συγκατάθεσή σας για την πραγματοποίηση της επικοινωνίας.
  • Σε περίπτωση που έχετε δώσει συγκατάθεση στο παρελθόν μπορείτε να ζητήσετε εκείνη τη στιγμή να μη σας ενοχλήσουν ξανά, δηλαδή να άρετε τη συγκατάθεση.
  • Σε περίπτωση που δεν έχετε δώσει τη συγκατάθεση σας, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία στην Αρχή. Στην καταγγελία αναφέρετε όσα περισσότερα στοιχεία διαθέτετε για τη στοιχειοθέτησή της, όπως τα προϊόντα ή υπηρεσίες που διαφημίζονται, την εταιρεία που σας καλεί, τον αριθμό τηλεφώνου από τον οποίο σας καλούν, ονοματεπώνυμο του πωλητή, ημερομηνία και ώρα πραγματοποίησης της κλήσης. Για την υποβολή της καταγγελίας μπορείτε να ενημερωθείτε εδώ.

Αρκεί πάντως και να σου υπογράψει πως ενημερώθηκε. Να τον βάλεις να γράψει το ονοματεπώνυμο του εγγράφως δίπλα στην υπογραφή.

Χρήσιμοι νόμοι: 2472/1997, 3471/2006
Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

Cheers! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις φραγή στο νούμερο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Φραγή στα μηνύματα δε γίνεται.

Καγίρι, έστειλα email στο Τμήμα Δμοσίων Σχέσεων και θα τους πάρω και αύριο τηλέφωνο...
Στο ίδιο το μαγαζί, είπαμε, είναι μαλάκες...
Αλλά αν δε δεχτούν να υπογράψουν;;

Εδώ δε μου έλεγαν ποιος είναι ο υπεύθυνος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Φραγή στα μηνύματα δε γίνεται.

Καγίρι, έστειλα email στο Τμήμα Δμοσίων Σχέσεων και θα τους πάρω και αύριο τηλέφωνο...
Στο ίδιο το μαγαζί, είπαμε, είναι μαλάκες...
Αλλά αν δε δεχτούν να υπογράψουν;;

Εδώ δε μου έλεγαν ποιος είναι ο υπεύθυνος!!!

θα τους πεις ότι θα φωνάξεις επί τόπου την αστυνομία για να καταγράψει στα βιβλία συμβάντων της την καταγγελία :)
είναι σαν να υπέγραψαν μετά εφόσον ενώπιον της αστυνομίας ενημερώθηκαν ;)
(βέβαια ας το σιγουρέψει η Νομικός μας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νι, αυτό θα κάνεις. Που δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Γιατί να αρνηθούν; Να έχεις σθένος κι αν αρχίσουν τα μα και τα μου να τους τα κόψεις.
Και που 'σαι; Νομίζω ο κατάλογος πρέπει να αναγράφει τον υπεύθυνο.. αλλά βασικά θεωρώ πως και μόνο το άκουσμα της λέξης αστυνομία θα τον κάνει να υπογράψει. Αν όχι, ε, κάνε μια καταγγελία και στην αστυνομία να βρίσκεται :P (και μετά στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων)

(Άκου νομικό!! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οπότε θα τους απειλήσω ότι θα πάω με αστυνομικό;;

Η Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, όμως, δεν καλύπτει ηλεκτρονική παρενόχληση, έτσι δεν είναι;

Αχ να δούμε τι θα πουν αύριο από το τμήμα δημοσίων σχέσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οπότε θα τους απειλήσω ότι θα πάω με αστυνομικό;;
Θα σου πουν "βρε δεν πα να πας και με τον χασάπη της γειτονιάς; Τα σεξουαλικά σου είναι δικό σου θέμα" :worry::P (sorry δεν κρατήθηκα:redface:)


Πάντως, όσον αφορά το θέμα, έχω να πω ότι κάποτε μια φίλη μου είχε δώσει σε μια εταιρεία τηλέφωνα κινητών φίλων της (μαζί και το δικό μου) για να γραφτεί σε ένα πρόγραμμα. Από εκεί και πέρα δέχομαι κάθε Παρασκευή βράδυ περίπου μηνύματα για DJs που παίζουν εδώ και εκεί. Το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα από που έρχονται αυτά τα μηνύματα, για να τους ζητήσω να μην μου στέλνουν. Δεν είναι δηλαδή από συγκεκριμένο αριθμό, αλλά φαίνεται ένα όνομα πχ που βάζουν αυτοί. Τι μπορώ να κάνω; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top