Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,797 μέλη και 2,440,896 μηνύματα σε 76,696 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 195 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποίοι καθορίζουν την πορεία μιας κοινωνίας;

Ποιοι πιστεύετε ότι καθορίζουν το εκάστοτε μοντέλο ανάπτυξης;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
Οι πολίτες
0
0%
Σχήματα και ομάδες που είναι σε θέση να καινοτομούν και να πραγματοποιούν συστηματικές έρευνες
1
12,50%
Μικροί και μεσαίοι επιχειρηματίες
0
0%
Κάτοχοι ή διαχειρστές κεφαλαίων και μεγαλοεπιχειρηματίες
5
62,50%
Πολιτικοί και ψηλά ιστάμενοι δημόσιοι υπάλληλοι
2
25,00%

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:35, 23-04-13:

Πιθανών από τις λίγες περιόδους της ιστορίας όπου οι δυτικού πολιτισμού χώρες έχουν σαφέστατα σημαντικά προβλήματα. Προβλήματα που αρχίζουν από το καθεαυτό πολίτευμα και φτάνουν μέχρι την τσέπη του απλού πολίτη. Άρα ή γρήγορα τέτοιες συνθήκες οδηγούν σε αλλαγές και κομβικά σημεία σημαντικών επιλογών. Ήδη και σε εθνικό αλλά και κυρίως σε διεθνή επίπεδο, έχουν ακουστεί πράγματα και έχουν γίνει κινήσεις που μέχρι πριν λίγους μήνες ήταν out of question.

Αν προσπαθούσαμε να διασπάσουμε την έννοια της πορεία σε επιμέρους κομμάτια, πιθανών να καταλήγαμε ότι το κυριότερο είναι η ανάπτυξη. Εσείς ποιοι πιστεύετε ότι καθορίζουν το εκάστοτε μοντέλο ανάπτυξης;
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 18:45, 23-04-13:

Οι Ιλλουμινάτοι!

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%BF%CE%B9
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 23:38, 23-04-13:

Όλοι . Απλά για κάποιους είναι πιο εύκολο να το επηρεάσουν άμεσα ,ενώ για άλλους θέλει χρόνο και επιμονή για να παρατηρηθεί έστω και η πιο μικρή αλλαγή .
Δεν είναι λίγο μοιρολατρικό και δείγμα φυγοπονίας να αποδεχόμαστε πως διαμορφωτές της κοινωνικής ανάπτυξης είναι οι ''άλλοι'' και οχι ''εμείς'' ;
Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε: στις 23:58, 23-04-13:

δεν νομιζω να θελει απαντηση αυτο το thread,οι κατεχοντες πλουτο εφοσον ολοι παιρνουν τον υπνο του δικαιου
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 00:41, 24-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstasIdealism
δεν νομιζω να θελει απαντηση αυτο το thread,οι κατεχοντες πλουτο εφοσον ολοι παιρνουν τον υπνο του δικαιου...
...του σφαχτού
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 01:19, 24-04-13:

Δεν θα δηλώσω απόλυτα "οι υψηλά ιστάμενοι" την καθορίζουν αλλά κατά κύριο λόγο αυτοί που κατέχουν την εξουσία ελίσσονται με μεγαλύτερη ευκολία από ό,τι η "απλή μάζα".
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 05:20, 24-04-13:

Για μένα νομίζω ξεκινάει απο τους υψηλά ιστάμενους της εξουσιας αλλα καταλήγει στους απλούς πολίτες, οι οποίοι τελευταίοι ως πλειονότητα θα μπορουσαν να βελτιώσουν τη πορεία μιας κοινωνίας διεκδικόντας...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια