Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,478 μηνύματα σε 76,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 268 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

απECOμιδή

e-steki.gr

The site

Ο e-steki.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 13 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O e-steki.gr έγραψε: στις 16:03, 27-06-13:

Ο Δήμος Σερρών επενδύει τεχνολογικά, σε μια ιδιαίτερα δύσκολη πολιτικοοικονομική περίοδο για τη χώρα, εφαρμόζοντας «έξυπνους» τρόπους διαχείρισης πόρων και δίνοντας το παράδειγμα σε όλους ότι η Ελλάδα ΜΠΟΡΕΙ να τα καταφέρει!
Η υλοποίηση του συστήματος θα οδηγήσει στην μείωση των δαπανών του Δήμου που σχετίζονται με την: την κατανάλωση και ανεφοδιασμό καυσίμου, την συντήρηση των οχημάτων και τον ορθολογικό σχεδιασμό των δρομολογίων
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1045054_345672702227319_1113724889_n.jpg
Εμφανίσεις:  75
Μέγεθος:  54,9 KB
Τα οφέλη για τους πολίτες:
  • Αποδοτικότερη υπηρεσία καθαριότητας
  • Ενημέρωση με διαφάνεια για τις προμήθειες και τις καταναλώσεις καυσίμων,
  • Τεκμηριωμένη απαίτηση για το επίπεδο καθαριότητας σε κάθε γειτονιά!
Η «απECOμιδή» είναι μια ολοκληρωμένη λύση βελτιστοποίησης στις διαδικασίες μεταφοράς και αποκομιδής απορριμμάτων για την τοπική αυτοδιοίκηση, με συνδυασμό τεχνολογιών αιχμής που προσφέρει η σύμπραξη των εταιριών Infotrip, Trinity Systems και i-TENP.

Αναβαθμίζει ουσιαστικά τις υφιστάμενες υπηρεσίες των Δήμων, προσφέροντας σημαντικά πλεονεκτήματα όπως:
  • Βελτιστοποίηση χρήσης & δρομολογίων των απορριμματοφόρων
  • Αποδοτικότερη παρακολούθηση δρομολογίων
  • Ζύγιση απορριμμάτων κατά την αποκομιδή
  • Επαλήθευση της υπηρεσίας αποκομιδής
  • Σημαντική οικονομία κλίμακας (μειωμένα καύσιμα, εργατοώρες, συντήρηση κλπ)
Η πληθώρα πληροφοριών που συλλέγονται από την συνδυασμένη χρήση του συστήματος διαχείρισης στόλου , σύστημα διαχείρισης παγίων στόλου, RFID και δυναμικής καταγραφής του βάρους των απορριμμάτων κατά την αποκομιδή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ώστε να βελτιστοποιηθεί η χρήση και τα δρομολόγια των απορριμματοφόρων οχημάτων.

Η ορθολογική χρήση των οχημάτων οδηγεί στην άμεση μείωση του λειτουργικού κόστους (καύσιμα, υπερωρίες κτλ) , αναβαθμίζει τις προσφερόμενες υπηρεσίες και συμβάλει σημαντικά στην μείωση ρύπων και την επιβάρυνση του περιβάλλοντος. Έτσι γίνεται αποδοτικότερη η υπηρεσία αποκομιδής και μεταφοράς των απορριμμάτων, ενώ παράλληλα εξοικονομείται χρόνος, ενέργεια και χρήματα.

Μπορείτε να εμψυχώσετε τις ομάδες που διεκπεραίωσαν το έργο και πιστεύουν ότι η εξοικονόμηση κόστους και η περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση είναι αυτοσκοπός για κάθε οργανισμό, κάνοντας απλά ένα like στο Facebook page της απΕCOμιδή
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος