Προχωράμε μπροστά..

cypriotlover

Νεοφερμένος

Ο cypriotlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας.Είχα μιλήσει παλιότερα για μια κοπέλα με την οποία κόλλησα.Μαθαίνοντας από την ίδια ότι έχει σχέση άρχισα να ξεκολλάω.
Αποφάσισα να προχωρήσω και να βρω κάποια άλλη κοπέλα.....και η μοίρα το φερε να αρχίσω να ενδιαφέρομαι για μια κοπέλα που γνώρισα μέσω κοινών φίλων πριν χρόνια.Είδα την κοπέλα 2-3 φορές.Πρόσφατα έμαθα ότι έχει κατάστημα και ότι οι δικοί μου ψωνίζουν από εκεί.
Πήγα εκεί λοιπόν για αν ψωνίσω κάτι.Ενώ ήμουν έτοιμος για να της πιάσω κουβέντα είδα ότι είχε φιλοξενούμενο μέσα κάποιο επαγγελματικό συνεργάτη και συζητούσαν.
Εγώ ντράπηκα λίγο γιατί στην παρουσία άλλου δεν μπορώ να μιλήσω άνετα σε κοπέλα που με ενδιαφέρει...Πήρα αυτό που ήθελα και άνοιξα μια συζήτηση..για συγγενείς μου που ψωνίζουν απο εκεί....αυτή το συνέχισε μετά πήγαμε στους κοινούς φίλους...και είδα ότι επειδή δεν είχα κάτι άλλο να πω για το συνεχίσω έφυγα!Ούτε έπιασα κουβέντα στον τύπο εκεί παρόλο που πάντοτε μιλώ με τον κόσμο ακόμα και για άσχετα θέματα.
Καταλαβαίνω ότι φοβήθηκα μήπως αυτός χαλάσει τη προσέγγιση με την κοπέλα..
Πρόσεξα ότι δεν έχασα τα λόγια μου σημάδι ότι βελτιώθηκα και σχεδόν πέρασε η φοβία....Εντυπωσιάστηκα από το ότι η κοπέλα όταν μιλούσα με κοιτούσε με προσοχή στα μάτια .Είτε με αξιολογούσε η προσπαθούσε να συγκρατήσει αυτά που έλεγα για κάποιον κοινό μας φίλο.

Επειδή δεν την βλέπω την κοπέλα για να ξέρω αν είναι free και αν αξίζει να την πλησιάσω ρώτησα κάποια κοινή ΄φιλη η οποία μου είπε ότι πιθανότατα να είναι free αλλά δεν είναι σίγουρη ..Θυμάμαι ότι την ρώτησα πριν 2 μήνες περίπου γιατί βρήκα την κοπέλα στο fb και θυμήθηκα ότι με είχε εντυπωσιάσει τότε η προσωπικότητα της ..φιλικά....
Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα....να χρησιμοποιήσω την φίλη μου για το κονέ όπως το λέτε ..η όταν....ξαναπάω τυχαία εκεί στο κατάστημα να κάνω τα δικά μου?
Θέλω τα φώτα σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Dear Gods. Spare me from that.

  • "Φοβάσαι" να την προσεγγίσεις; Θες να βάλεις τρίτους; Τι φοβάσαι; Το να γνωρίζεις νέα άτομα είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο. Γιατί να φοβάσαι;
  • Πήγαινε γνώρισέ την μόνος σου. Απλό. Όχι τρίτους και μαλακίες.
  • Δεν σε νοιάζει αν είναι ελεύθερη. Δικό της πρόβλημα, όχι δικό σου.
Και τέλος το βασικότερο: ανησυχείς τόσο γιατί απλώς πάσχεις απ' το πρόβλημα της μοναδικής επιλογής. Δεν είναι τίποτα, περνάει, απλώς πρέπει να γνωρίσεις περισσότερο κόσμο. Αλλιώς θα καταλήξεις να "θεοποιήσεις" την μία με την οποία ασχολείσαι, θα πείσεις τον εαυτό σου ότι αυτή είναι η μοναδική για σένα κι άμα δεν γίνει κάτι θα πέσεις σε κατάθλιψη.

Σκέψου το λίγο, πόσο πολύ έχεις "επενδύσει" στην τύπισσα χωρίς ΚΑΝ να έχετε μιλήσει. Δεν φοβάσαι μην χαλάσει η προσέγγιση. Φοβάσαι μην μείνεις χωρίς επιλογές. Ό,τι έκανες και με την προηγούμενη δηλαδή.

PS: εξυπακούεται ότι δεν έχω διαβάσει τίποτα απ' τις λεπτομέρειες. :P Γιατί απλώς δεν έχουν σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cypriotlover

Νεοφερμένος

Ο cypriotlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό σκέφτομαι και εγώ.Απλά είναι που μισώ την αποτυχία..φίλε.Αρκετές είχα και δεν θέλω άλλες..Κοπέλες γνωρίζω κάθε μέρα αλλά λίγες έχουν το τεμπεραμέντο που ζητώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόσεξε μόνο μη φαλιρίσεις από τις πολλές βόλτες στο κατάστημα.... άσχημη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cypriotlover

Νεοφερμένος

Ο cypriotlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ε όχι δεν θα καταλήξω εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λίγες έχουν το τεμπεραμέντο που ζητώ....
Η Πυθία είσαι και ξέρεις τι κοπέλα είναι χωρίς καν να της έχεις μιλήσει; Βλέπεις και το τζόκερ μήπως; Αν είναι..π ες μου 5+1 αριθμούς μπας και πιάσω την καλή και πάω Μπαχάμες!

Seriously, ξανασκέψου λίγο τι είπες. Προϊόντα της φαντασίας σου είναι όλα αυτά. Δεν την ξέρεις. Απλώς θες να πείσεις τον εαυτό σου ότι αυτή είναι η «μοναδική» για σένα. Κι αν είναι γκόμενα με 42 ψυχολογικά και ψάχνει κάπου να ξεσπάσει; Κι αν το σεξ μαζί της είναι κακό τελικά; Γνώρισέ την πρώτα και βλέπεις αν σου κάνει ρε φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Κι εγώ πιστεύω οτι πρέπει να την πλησιάσεις κατ' ιδίαν και να δείξεις το ενδιαφέρον σου. Αν μάθεις από κάποιυ οτι είναι ελεύθερη ή όχι, καλώς. Αν όχι, μάλλον εκείνη θα σου δώσει το πράσινο φως. Θα πρότεινα να της ζητούσες να πάτε μαζί σε κάποια εκδήλωση ή συνάντηση με τρίτους για αρχή (ξέρω γω "έχω το βράδυ να πάω εκεί και πόσο βαριέμαι, αν ερχόσουν θα περνούσα πολύ καλύτερα"). Έτσι και θα τη γνωρίσεις και θα βολιδοσκοπήσεις τι παίζει.

Ερώτηση: τι εννοείς λέγοντας "το ταμπεραμέντο που θέλω εγώ;". Απλά μου κίνησε την περιέργεια η πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
"έχω το βράδυ να πάω εκεί και πόσο βαριέμαι, αν ερχόσουν θα περνούσα πολύ καλύτερα"
Φυσικά δεν θα πας να πεις τέτοιες μαλακίες ποτέ σου, έτσι;
“Never allow someone to be your priority while allowing yourself to be their option.” ― Mark Twain
Μια χαρά μπορείς να περάσεις και μόνος σου, δεν την έχεις ανάγκη. Εσύ θα της κάνεις την χάρη να βγείτε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Στα ίσια φίλε μου, μόνος σου, χωρίς βοήθεια τρίτων και όπως κάτσει. Κι αν δεν κάτσει η φάση, τουλάχιστον δεν θα φθείρεσαι με την αγωνία και την απορία. Θα προχωρήσεις γι άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Φυσικά δεν θα πας να πεις τέτοιες μαλακίες ποτέ σου, έτσι;
“Never allow someone to be your priority while allowing yourself to be their option.” ― Mark Twain
Μια χαρά μπορείς να περάσεις και μόνος σου, δεν την έχεις ανάγκη. Εσύ θα της κάνεις την χάρη να βγείτε. ;)

Αμά ρε Γιώργο, "Εσύ θα της κάνεις την χάρη να βγείτε!"
Γιατί πρέπει οπωσδήποτε ο ένας να κάνει την χάρη στον άλλο άμα βγούνε; :P Γιατί δηλαδή θα πρέπει να πάει τόσο εγωιστικά το πράγμα;
Κανένας δεν κάνει χάρη σε κανέναν - άλλωστε το νόημα είναι να θέλουν και οι δυο. :)

Back on track now...
cypriotlover,
ΑΥΣΤΗΡΑ όχι τρίτους, άλλωστε δεν ξέρεις πώς τα μηνύματα μπορεί να μεταφερθούν. Καλύτερα να την προσεγγίσεις εσύ ο ίδιος. Πήγαινε από το μαγαζί (όχι απαραίτητα για ψώνια, αλλά πες το κλασσικό "ήμουν στην γειτονιά και σκέφτηκα να περάσω!:P " ), μιλήστε, πρότεινέ της να πάτε κάπου μαζί, μόνοι σας στην αρχή και μετά και με κοινούς γνωστούς.
Γιατί κολλάς τόσο πολύ;
Δεν την ξέρεις ακόμη, μην προτρέχεις τόσο πολύ. Αν δεν είναι αυτό που νομίζεις; Το έχεις σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο; Μπορεί να μην κολλάτε σαν άνθρωποι! (τι αισιόδοξη:D ).
Ένα βήμα την φορά - γνώρισέ την πρώτα και πέρνα καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Φυσικά δεν θα πας να πεις τέτοιες μαλακίες ποτέ σου, έτσι;
“Never allow someone to be your priority while allowing yourself to be their option.” ― Mark Twain
Μια χαρά μπορείς να περάσεις και μόνος σου, δεν την έχεις ανάγκη. Εσύ θα της κάνεις την χάρη να βγείτε. ;)

Χωρίς να διαφωνώ με τον Μαρκ Τουαίην, υποθέτω ότι η ρήση του ταιριάζει πιό πολύ σε καταστάσεις όπου πρώτα έχει αποδειχθεί ότι η άλλη σε έχει για οψιόν, ώστε να πάρεις θάρρος εσύ και να βρεις την εσωτερική σου ισορροπία και αυτοεκτίμηση για να την βάλεις σε αντίστοιχη θέση και όχι στην περίοπτη.

Τι εννοώ, άλλο η αυτοεκτίμηση και ο αυτοσεβασμός (εκεί κολλάει η φράση) και άλλο ο σεξιστικός σωβινισμός με τον οποίο αδίκως συνταιριάζεις το απόφθεγμα του κυρίου Τουαίην.

Σύμφωνα με τη λογική σου, την οποία σέβομαι αλλά όπως δηλώνω εδώ και αρκετό καιρό τη βρίσκω άκρως αντίθετη με τις αρχές και τα δικά μου πιστεύω, θα έπρεπε να πάει στη γυναίκα και να της πει:

"Πάλι το μ... σου θα κεντάς απόψε κακομοίρα ε; Έλα να περάσεις το βραδάκι σου μαζί μας να νιώσεις πως είναι να ζεις, αλλά κι αμα δεν έρθεις, εντάξει, εγώ ούτως ή άλλως κάποια θα ρίξω απόψε".... και μετά να απαιτείς να τρέξει και ξωπίσω σου. Δεν πάει έτσι ξέρεις.

Σκοπός είναι να της πεις (χωρίς άγχος και με άνετη στάση σώματος και χαλαρή φωνή σα να μην πεθαίνεις μεν αλλά σαν κατι να θέλεις δε):

"Θα παω στο μπαράκι του Ζαν Πωλ, παίζει Κέλτικη μουσική και σερβίρει καλή μαύρη μπύρα. Δε θα μπορούσα να περνάω πιό ευχάριστα τις ώρες μου απ' ότι όταν πηγαίνω εκεί με την παρέα μου. Γι αυτό θα ήθελα να έρθεις κι εσύ για να περάσουμε μαζί ωραία. Θα είμαστε εκεί μετά τις 10 αν το αποφασίσεις."

Αν τον θέλει τον τύπο, θα έρθει. Θα έρθει γιατί θα σκεφτεί "Why not? Περνάει ωραία, άρα μπορώ να περάσω κι εγώ ωραία δίπλα του", κι άμα τον θέλει και πολύ μπορεί να την πιάσει και η ανησυχία αν η παρέα είναι αντροπαρέα, ή αν έχει και γυναίκες, άρα αντίπαλο δεος, και έτσι να έρθει στα σίγουρα για να βολιδοσκοπήσει και να οριοθετήσει την περιοχή της.

Έτσι πιστεύω εγώ, ότι λέει το μυαλο μου και ότι λένε οι παρατηρήσεις μου. Οι γρόθοι τάχα μου Alpha Males ποτέ δεν πήραν τίποτα. Μην πιέζεσαι να δείξεις άνετος βγάζοντας μισογυνισμό και "α χάρη σου κάνω καριολίτσα".

Τις γυναίκες τις αγαπάμε, τις θαυμάζουμε και τους φερόμαστε όμορφα. Δε σου λεω ότι αυτό πρέπει να ισχύει σε όλες. Αυτές που είναι όντως καριολίτσες, φέρσου τους άσχημα για να κολλήσουν ή φτύστες άμα σου χαλάνε τη γεύση. Αλλά είτε είσαι ο καλός της υπόθεσης, είτε είσαι ο κακός, δεν πρέπει να ξεχνάς ότι πάντα πρέπει να είσαι τζέντλεμαν.

Αυτά τα "σου κάνω τη χάρη" δεν είναι τζεντλεμανιλίκια, είναι καφρίλες που πετάνε όλοι οι πληγωμένοι από τις γυναίκες που γίνανε μισογύνηδες για να γλύψουν τις πληγές τους.

Άλλο αλητάκος τζέντλεμαν, άλλο μισογύνης. Ο πρώτος έχει πέραση. Ο δεύτερος περνάει και δεν ακουμπάει, ή ακουμπάει τίποτα ψόφιες που τσιμπάνε την κασέτα του "my cock rages on, my cock rages on" (Γαλατικό τραγούδι απ' τη σειρά "Σπάρτακος")

Τώρα δεν ξέρω, αν με βρίσκεις πολύ γλυκανάλατο, αλλά έτσι είμαι σχηματισμένος σα χαρακτήρας, να μη μπορώ τα άκρα, άσχετα αν έχω υπάρξει απόλυτος παλαιότερα σε πολλές απόψεις μου. Μάλλον θα μεγάλωσα και θα έπηξα το ζουμί στο κεφάλι μου. Ελπίζω να μην το παραέπηξα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Φυσικά δεν θα πας να πεις τέτοιες μαλακίες ποτέ σου, έτσι;
“Never allow someone to be your priority while allowing yourself to be their option.” ― Mark Twain
Μια χαρά μπορείς να περάσεις και μόνος σου, δεν την έχεις ανάγκη. Εσύ θα της κάνεις την χάρη να βγείτε. ;)

Γιώργο όταν αγαπάς πραγματικά ο άλλος ΕΙΝΑΙ η προτεραιότητά σου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Γιώργο όταν αγαπάς πραγματικά ο άλλος ΕΙΝΑΙ η προτεραιότητά σου. :/:
Εδώ μιλάμε για ένα απλό φλερτ, κοινώς "πέσιμο". Τι σχέση έχει ο πραγματικός έρωτας με την κατάσταση αυτή;
Εγώ απ'όλη την ιστορία δεν κατάλαβα ότι πρόκειται για ιστορία περί "έρωτος με την πρώτη ματιά". :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Εδώ μιλάμε για ένα απλό φλερτ, κοινώς "πέσιμο". Τι σχέση έχει ο πραγματικός έρωτας με την κατάσταση αυτή;
Εγώ απ'όλη την ιστορία δεν κατάλαβα ότι πρόκειται για ιστορία περί "έρωτος με την πρώτη ματιά". :worry:

Απλά μιλάω γενικά στο Γιώργο που ξέρω την κοσμοθεωρία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιώργο όταν αγαπάς πραγματικά ο άλλος ΕΙΝΑΙ η προτεραιότητά σου. :/:
Αυτό είναι για γάμο, οικογένεια, αιώνια πίστη και παιδιά. Το φλερτ είναι αλλιώς. Χώρια που αγνοείς και το εξής: πώς γίνεται να μην περνάει καλά χωρίς της παρέα μιας κοπέλας που ΔΕΝ ξέρει καν; Ένας υγιής άνθρωπος περνάει καλά και μόνος του. ;) Αν υπάρχει ΚΑΛΗ παρέα, μια χαρά. Αλλά δεν ξέρει καν τι κοπέλα είναι η άλλη.

Χαίρομαι που προκαλώ και λατρεύω που ασχολείστε μαζί μου, αλλά δεν θα κάνω το ίδιο. Ελπίζω να διαβάσει κάποιος άλλος τα σεντόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Θα πρότεινα να της ζητούσες να πάτε μαζί σε κάποια εκδήλωση ή συνάντηση με τρίτους για αρχή (ξέρω γω "έχω το βράδυ να πάω εκεί και πόσο βαριέμαι, αν ερχόσουν θα περνούσα πολύ καλύτερα"). Έτσι και θα τη γνωρίσεις και θα βολιδοσκοπήσεις τι παίζει.
Μιας και μπορώ να κάνω εύκολα αυτό το πλάνο στο μυαλό γιατί ξέρω ''λιγούρηδες'' εγώ θα ακολουθούσα την εξής συζήτηση
Αυτος: - έχω το βράδυ να πάω εκεί και πόσο βαριέμαι, αν ερχόσουν θα περνούσα πολύ καλύτερα (να σημειώσω πως τα 2 κόκκινα που έχω τονίζουν την ανασφάλεια και το ψέμα στα λόγια)
Εγω: - αφού βαριέσαι μη πας
Αυτος: - μα πρέπει (ξέρω γω) έχω υποχρέωση το υποσχέθηκα
Εγω: - ναι αλλά αφού έχεις σκοπό να βαρεθείς μη χαλάσεις το βράδυ σου, πες αρρώστησες/πες αποκοιμηθηκες (πρώτη σε δικαιολογίες εγώ)

και μονο το
"αν ερχοσουν θα περνούσα πολύ καλύτερα''
θα μου έδινε έτσι ένα άρωμα απελπισμένου μιας και δεν είμαστε και κολλητάρια με τον τύπο ή ανώμαλου που ζητά σε μένα την άγνωστη την φοβερή παρέα μου
και προσωπικά θα απαντούσα
Εγω: '' γιατί τι είμαι εγώ για να περάσεις πολύ καλύτερα;''
Αυτος: ''να θα μιλάμε.. θα ξεχαστώ, μπορούμε να μιλήσουμε για αυτό και αυτό...''
Εγώ: ''με εμένα θα βαρεθείς πιο πολύ, βλέπουμε για άλλη φορά''

τι καλή και γλυκιά που είμαι^^

Και συμφωνώ με τον Γιώργο. Αυτό το ''μοναδική επιλογή'' μάλλον είναι σύνδρομο και φόβος των ανθρώπων να γνωρίζουν ανθρώπους.
Εντάξει και μένα μου τη σπάνε οι περισσότεροι άνθρωποι που έχω γνωρίσει αλλά τουλάχιστον γνωρίζω συνεχώς και δεν παύω να το επιδιώκω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα κολακευόμουν αν κάποιος μου έλεγε οτι μαζί μου θα περνούσε καλύτερα κάπου. Επίσης έχω τη βεβαιότητα οτι θα καταλάβαινα αν ήταν ο λιγούρης ή αν εννοούσε αυτό που λέει. Νομίζω οτι αυτά τα πράγματα φαίνονται. Ντάξει τώρα αν πάει ο τύπος και της το πει αυτό και παράλληλα ιδρώνει και κοιτάει τα βυζιά της, οκ θα είναι freaky. Αλλά μου αρέσει η ειλικρίνεια και θα μου άρεσε κάποια τέτοια προσέγγιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα κολακευόμουν αν κάποιος μου έλεγε οτι μαζί μου θα περνούσε καλύτερα κάπου. Επίσης έχω τη βεβαιότητα οτι θα καταλάβαινα αν ήταν ο λιγούρης ή αν εννοούσε αυτό που λέει. Νομίζω οτι αυτά τα πράγματα φαίνονται. Ντάξει τώρα αν πάει ο τύπος και της το πει αυτό και παράλληλα ιδρώνει και κοιτάει τα βυζιά της, οκ θα είναι freaky. Αλλά μου αρέσει η ειλικρίνεια και θα μου άρεσε κάποια τέτοια προσέγγιση.
Και γιατί πιστεύεις κάποιον τόσο εύκολα στο ότι περνάει καλά μαζί σου; Φαίνεται αυτός που περνά καλά μαζί σου και όταν χρησιμοποιούνται λόγια για να δηλώσουν τέτοιες καταστάσεις φτωχαίνουν την όλη έννοια.
Στο ότι φαίνονται οι λιγούρηδες σε αυτό υπερ συμφωνώ (αν και κάποιοι κρύβονται καλά) αλλά σκέψου και όσες δεν τα καταλαβαίνουν.
Πάντως δεν υπάρχει ειλικρίνεια μεταξύ αγνώστων σε κάτι τόσο λεπτό. Ο άλλος δεν σε ξέρει οπότε δεν μπορεί να στο πει. Αν εγώ είμαι γλυκιά και πανέμορφη και τα βράδια τους κυνηγώ με κουζινομάχαιρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αν του άλλου δεν του έχεις ψήσει το ψάρι στα χείλη δεν ξέρεις αν είναι ικανός για οικογένεια μαζί σου. :P

εντός θέματος:
Καλέ μου φίλε, πάνε και πες της σταράτα πράγματα. ''Πότε σχολάς, πάμε για καφέ;'' ''Θα ήθελες να βγούμε;'' κλπ κλπ
Πρόσφατα γνώρισα έναν μικρό μου είπε μπαμ (μιας και αυτά είναι πιο χαζούλικα) ''έλα να κάτσουμε μαζί εδώ..'' και μετά περάσαμε και από μια συναυλία.

Αύριο μπορεί να χάσεις την ευκαιρία σου οπότε σήμερα πας και τις λες τι θες και δεν το πιλατεύεις με σάλτσες κάνα τρίμηνο. Μέχρι τότε χαιρέταμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cypriotlover

Νεοφερμένος

Ο cypriotlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λατρεύω όταν ένα απλό θέμα γίνεται αιτία να ανοίξουν οι φίλτατοι Ελλαδίτες τόσο μεγάλη συζήτηση.Μιλάμε για ένα ενδιαφέρον που ίσως εξελιχθεί...σε φλερτ.Πήρα ήδη την απαραίτητη συμβουλή και ευχαριστώ όλες και όλους για όσα κατέθεσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top