Ποια είναι η καταλληλότερη λέξη για να αναφερθεί κανείς στην κοπέλα του;

Anakin

Νεοφερμένος

Ο Anakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Συνήθως χρησιμοποιώ το όνομα της , αλλίως το "H κοπέλα μου". Όταν κάποιος τολμήσει και την αποκάλεσει γκόμενα συνήθως τρώει ένα 5λέπτο βρυσίδι ...
... κι εσύ ένα 5λεπτο χέρι ξύλο :p

πάντως κι εμένα με ενοχλεί το γκόμενα. στις αντροπαρεες φυσικα επιτρέπεται και δεν υπαρχει προβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mini_mouse

Νεοφερμένος

Ο mini_mouse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ λέω "η κοπελιά μου" και καμμιά φορά... "το πρόσωπο" όταν λέω τι μου είπε εκείνη να κάνω, π.χ. *ήταν ιδέα του 'προσώπου'* ή *το 'πρόσωπο' μου είπε να το κάνω αυτό...*:whistle: λες κι εγώ δεν ήξερα τι να κάνω ή το έκανα με το ζόρι.:hmm: Κρίση αυτοκριτικής.. χμμμμμμμμμμμμ:hmm:
Οταν την παρουσιάζω σε φίλους λέω "απο δώ η κοπελιά μου η Δ..." και καμαρώνω -φυσικά!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
σαν πολύ δεν το κουράσατε το θέμα? το πως θα αποκαλεί ο ένας τον άλλον είναι προσωπικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
"κοπέλα" και "γκόμενα". Αυτα τα 2 αρκουν. :) (εγω προτιμώ το "γκομενα")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
"κοπέλα" και "γκόμενα". Αυτα τα 2 αρκουν. :) (εγω προτιμώ το "γκομενα")
Εσυ ίσως, την "γκόμενα" σου τη ρώτησες όμως? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εσυ ίσως, την "γκόμενα" σου τη ρώτησες όμως? :worry:

Σου διαφεύγει κατι... Για να ειναι οντως μια σχεση αληθινη κι οχι απλα συμβιβασμος, πρεπει να υπαρχει συγκαταβαση. Προφανως και δε τη ρωτησα, αφου ξέρω πως δεν εχει. Αν ήταν να διαφωνουμε ο ενας με αυτα που κανει και λεει ο αλλος, τοτε να το διαλυαμε, να μη χανουμε και τον καιρο μας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή την αποκαλείς "γκόμενα σου" και προς αυτήν και προς τρίτους και δεν ενοχλείται?? :blink: :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δηλαδή την αποκαλείς "γκόμενα σου" και προς αυτήν και προς τρίτους και δεν ενοχλείται?? :blink: :wacko:

Προφανως και δεν ενοχλειται. Γιατι να ενοχληθει?? Αυτα τα παθαινουν μονο κοπελες με ελλειψη αυτοεκτιμησης που δεν ειναι σιγουρες για τον εαυτο τους, οποτε αν τις πεις "γκομενες" θίγονται κυριως επειδη οι ιδιες μεσα τους πιστευουν περισσοτερο κι απο το αγορι οτι ειναι οντως "γκόμενες"... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδή imho είναι άκομψο και χοντροκομμένο.
Προσωπικά θα με ενοχλούσε εαν ο συντροφός μου με αποκαλούσε "γκόμενα" και αυτό δεν έχει καμία σχέση με την αυτοεκτίμηση μου. Απλά όπως είπα το θεωρώ άκομψο και χοντροκομμένο και θα με έκανε να νιώθω οτι έχω δίπλα μου έναν χοντροκομμένο στο χαρακτήρα άνθρωπο. Άλλωστε δεν έχω δει ποτέ κάποια σωστή σχεση (όπως ορίζω εγώ τη σωστή) που να αποκαλεί ο άντρας την κοπέλα του "γκόμενα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επειδή imho είναι άκομψο και χοντροκομμένο.
Προσωπικά θα με ενοχλούσε εαν ο συντροφός μου με αποκαλούσε "γκόμενα" και αυτό δεν έχει καμία σχέση με την αυτοεκτίμηση μου. Απλά όπως είπα το θεωρώ άκομψο και χοντροκομμένο και θα με έκανε να νιώθω οτι έχω δίπλα μου έναν χοντροκομμένο στο χαρακτήρα άνθρωπο.
Άλλωστε δεν έχω δει ποτέ κάποια σωστή σχεση (όπως ορίζω εγώ τη σωστή) που να αποκαλεί ο άντρας την κοπέλα του "γκόμενα"...

Απο τη στιγμη που παραδεχεσαι παντως οτι η σχεση που λες ειναι σωστη, ειναι 100% με τα δικα σου κριτήρια, απο μενα εισαι ενταξει. ;):)

(και κατι μεταξυ μας.... ο δικος σου [αν εχεις, δε γνωριζω] ασχετα με το πως σε λεει μπροστα σου, σε τριτους χωρις εσενα χαλαρα σε λεει γκομενα, απλα δεν εισαι εκει να το ακουσεις... ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Προφανως και δεν ενοχλειται. Γιατι να ενοχληθει?? Αυτα τα παθαινουν μονο κοπελες με ελλειψη αυτοεκτιμησης που δεν ειναι σιγουρες για τον εαυτο τους, οποτε αν τις πεις "γκομενες" θίγονται κυριως επειδη οι ιδιες μεσα τους πιστευουν περισσοτερο κι απο το αγορι οτι ειναι οντως "γκόμενες"... ;)
Η λέξη γκόμενος- γκόμενα, προσωπικά με ξενερώνει καθώς μου δίνει την αίσθηση ότι ο άλλος δε με βλέπει τόσο αισθηματικά, παρα μόνο: με έχει για βιτρίνα και κρεββάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Απο τη στιγμη που παραδεχεσαι παντως οτι η σχεση που λες ειναι σωστη, ειναι 100% με τα δικα σου κριτήρια, απο μενα εισαι ενταξει. ;):)

(και κατι μεταξυ μας.... ο δικος σου [αν εχεις, δε γνωριζω] ασχετα με το πως σε λεει μπροστα σου, σε τριτους χωρις εσενα χαλαρα σε λεει γκομενα, απλα δεν εισαι εκει να το ακουσεις... ;))
Επέτρεψε μου να γνωρίζω λίγο καλύτερα απο σένα τη σχέση μου και το σύντροφο μου, ok?
Ας μην βάζουμε όλους τους άντρες και όλες τις γυναίκες σε ένα τσουβάλι. Με την ίδια λογική κι εγώ κάθομαι και λέω στις φίλες μου τι κάνουμε στο κρεβάτι επειδή απλά το κάνουν πολλές (ίσως και οι περισσότερες) ελληνιδες? :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τραγικά πράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επέτρεψε μου να γνωρίζω λίγο καλύτερα απο σένα τη σχέση μου και το σύντροφο μου, ok?
Ας μην βάζουμε όλους τους άντρες και όλες τις γυναίκες σε ένα τσουβάλι. Με την ίδια λογική κι εγώ κάθομαι και λέω στις φίλες μου τι κάνουμε στο κρεβάτι επειδή απλά το κάνουν πολλές (ίσως και οι περισσότερες) ελληνιδες? :rolleyes:

Εγω για Ελληνες μιλησα, τις Ελληνιδες τις αφηνω σε σενα... :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχει νόημα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση, εσύ δεν πρόκειται να αλλάξεις γνώμη και προφανώς νομίζεις οτι ξέρεις το σύντροφο μου καλύτερα κι απο μένα.

ΥΓ: Exposed, συγκρατήσου όταν δεις τα μήνυματα του ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν έχει νόημα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση, εσύ δεν πρόκειται να αλλάξεις γνώμη και προφανώς νομίζεις οτι ξέρεις το σύντροφο μου καλύτερα κι απο μένα.

ΥΓ: Exposed, συγκρατήσου όταν δεις τα μήνυματα του ε?

Αυτη ειναι η διαφορα μας δεσποινιδα μου. :) Εγω λεω κατι απλα για να το πω αν το πιστευω, εσυ το λες για να το επιβαλεις. ;) Μι κρινεις λοιπον απο σενα, και παρε οσα λεω σαν λογια του αερα, αν αυτο σε ελυπηρετει καλυτερα. Αποψη σου και τη σεβομαι. Οσο για τα μηνυματα του αγοριου σου (που απ οτι διαπιστωνω εχεις:)) αν οντως τα δεχτω, θα τα προσπερασω διακριτικα και με ανωτερώτητα, χαλαρα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το ΥΓ μου ήταν χιουμοριστικό. Δεν είναι τέτοιος τύπος που να σε βρίσει, μην ανησυχείς. Αλλά εγώ πουείμαι και οξύθυμη θα εκνευριζόμουν στη θέση του.
Και επίσης, το πως είμαστε με το συντροφο μου ΝΑΙ το ξέρω καλύτερα απο οποιαδήποτε άλλο (εξαιρείται ο σύντροφος μου, lol) και ΝΑΙ αν λέει κάποιος που δεν μας ξέρει τα δικά του θα του πω οτι κάνει λάθος. Αυτό έλειπε, να δεχτώ κιόλας οτι ξέρεις καλύτερα απο μένα το σύντροφο μου απλά και μόνο επειδή είσαι άντρας. Με την ίδια λογική κι εγώ ξέρω καλύτερα την κοπέλα σου και την ενοχλει που τη λες γκόμενα ο,τι κι αν σου λεει :rolleyes:
Does it make sense?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Το ΥΓ μου ήταν χιουμοριστικό. Δεν είναι τέτοιος τύπος που να σε βρίσει, μην ανησυχείς. Αλλά εγώ πουείμαι και οξύθυμη θα εκνευριζόμουν στη θέση του.
Και επίσης, το πως είμαστε με το συντροφο μου ΝΑΙ το ξέρω καλύτερα απο οποιαδήποτε άλλο (εξαιρείται ο σύντροφος μου, lol) και ΝΑΙ αν λέει κάποιος που δεν μας ξέρει τα δικά του θα του πω οτι κάνει λάθος. Αυτό έλειπε, να δεχτώ κιόλας οτι ξέρεις καλύτερα απο μένα το σύντροφο μου απλά και μόνο επειδή είσαι άντρας. Με την ίδια λογική κι εγώ ξέρω καλύτερα την κοπέλα σου και την ενοχλει που τη λες γκόμενα ο,τι κι αν σου λεει :rolleyes:
Does it make sense?

Μπορει να χεις και δικιο οτι την ενοχλει, γιατι οχι?? :) Εγω δε σου ειπα αν την ενοχλει ωστοσο, σου ειπα τι μου λεει και δειχνει. ;) Ειναι αλλο να λες "λογικα συμβαινει αυτο, αφου αυτο βλεπω" κι αλλο να πεις "ετσι ειναι" Εσυ δινεις καθολου περιθωρια σφαλματος στον εαυτο σου? :hmm:

Με πιανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο συγκεκριμένο θέμα δεν δίνω καθόλου περιθώρια σφάλματος στον εαυτό μου γιατί ξέρω οτι τον ενοχλει κι αυτόν πολύ η συγκεκριμένη λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μπραβο σου που μπορεις και εισαι σιγουρη για τη σχεση σου, πολυ καλο αυτο! :)

Ελπιζω καπου παρακατω να μπορεσω κι εγω να σκεφτομαι ετσι για τη γκομενα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top