Πρόβλημα με την τοποθέτηση προφυλακτικού

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει αλλά όπως οι περισσότεροι άντρες πριν την πρώτη τους φορά έχουν δοκιμάσει να φορέσουν προφυλαχτικό για να είναι προετοιμασμένοι για την στιγμή. Εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι τις περισσότερες φορές όταν το πέος μου φτάνει στο μέγιστο είναι και αρκετά μακρύς και χοντρός με αποτέλεσμα να μην τεντώνεται το πετσάκι. Εννοώ ότι κολλάει ακριβώς κάτω από το κεφαλάκι και δεν είναι φουλ τεντωμένο όπως στις ταινίες πορνό.

Και έτσι είναι πρόβλημα να βάλω το προφυλαχτικό επειδή δεν χωράει, ψιλοπονάω και δεν κατεβαίνει πιο κάτω από το κεφαλάκι. Καμιά ιδέα;

ΥΣ: Υπάρχουν βέβαια και κάποιες περιπτώσεις που όταν νωλωγκαυ γίνεται όπως στις ταινίες πορνό, 2 εκατοστά μακρύτερη -από την συνηθισμένη επιμήκυνση- και λιγότερη χοντρή αλλά δεν έχει τύχει να είχα προφυλακτικά πάνω μου αυτές τις λίγες φορές που διαμορφώθηκε κατ'αυτό τον τρόπο το πέος μου.

Τι φάση με την ανατομία μου και τι συμβουλές μπορείτε να μου δώσετε σε σχέση με την τοποθέτηση του προφυλαχτικού;

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Φιλε δεν ξερεις πως το βαζουν,

Δεν το βαζουν πανω στο κεφαλακι και το τραβανε προς τα κατω.

Το ανοιγουν με τα δαχτυλα στην περιφερεια του κυκλικου λαστιχου και το τραβανε μεχρι να ανοιξει σε πλατος.Ειναι αρκετα ελαστικο ωστε να ανοιξει οσο θες.
Επειτα τοποθετουν το μπροστα του προφυλακτικου στο κεφαλακι(εκει που εχει τη σπερματοθεση) και τραβαμε το προφυλακτικο να φθασει σχεδον δυο τρεις ποντους να καλυψει το αυλικ και πιεζουν αυτο το εξογκωμα του προφυλακτικου που παει το σπερμα ωστε να βγει ο αερας (με το δαχτυλο)( ενω κραταμε την περιφερεια του κυκλου ανοικτη με διοδο για τον αερα και επειτα οπως ειναι τεντωμενη η περιφερεια του κυκλου(πλατος) και ορθανοικτη η τρυπα του προφυλακτικου οσο θες λογω ελαστικοτητας την τραβαμε μονομιας στο κεντρο περιπου του πεους επιβεβαιωνουμε οτι δεν εχει αερα και επειτα ανοιγουμε μεχρι να μπει ολο.Δεν σκιζεται τραβα και ανοιξε το οσο θες σε πλατος και σε μηκος.

Το προφυλακτικο δεν χωραει σε κανεναν ουτε σε μενα ετσι οπως ειναι.Αλλα το τραβαω μεχρι να ανοιξει οσο παει.

Ποσο τον εχεις για να σου πω αν θα εχεις προβλημα.

Το αν πονας,μην ανησυχεις παντα η πρωτη φορα ποναει,καντο πολλες φορες βαλε προφυλακτικο μεχρι να μαθεις,γιατι δεν ειναι οτι δεν σου χωραει ειναι οτι δεν ξερεις να το χειριστεις το προφυλακτικο και φοβασαι ενω δεν παθαινει τιποτα το προφυλακτικο χωραει 1 γαλονι σπερμα

Και κατι αλλο, το προφυλακτικο δεν παει να πει το εβαλες και καθαρισες,πρεπει να προσεχεις να μην σπασει οταν το κανεις με γυναικα,γιατι οι πιο πολλοι γινανε μπαμπαδες απο λαθος χειρισμο,Αυτα μαθαινονται στη πορεια βεβαια,οταν θα σου σπασει καμια 5αρα φορες.Πρεπει να προσεχεις κατα τη διαρκεια γιατι σπαει και για αυτο βγαζουμε τον αερα απο μεσα ωστε να μειωσουμε τις πιθανοτητες σπασιματος,και παντα ελεγχουμε ανα τακτα χρονικα διαστηματα εαν εχει σπασει το προφυλακτικο κατα τη διαρκεια,βεβαια μετα απο καποιες φορες θα το καταλαβαινεις οτι σπαει ενω εισαι μεσα αλλα θελει χρονο μεχρι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρε παιδιά ο Απαισιόδοξος έγραψε το μήνυμα πέρσι τον Ιούλιο.
Λέτε ακόμα να προσπαθεί να βάλει το προφυλακτικό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Χααα:PΚανονικα πρεπει να αναρτησουμε και fotos.ειδικα που μας αρεσει ο Sekspeare
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι ωραία που τα λες Γεώργιε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τράβα μια απότομη μ@λακία να κοπεί το πετσάκι and your problem will be solved 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εσχατόγερος

Νεοφερμένος

Ο Εσχατόγερος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ρε παιδιά ο Απαισιόδοξος έγραψε το μήνυμα πέρσι τον Ιούλιο.
Λέτε ακόμα να προσπαθεί να βάλει το προφυλακτικό? :P

Το πιθανότερο είναι ότι αυτή τη στιγμή πλέκει ζιπουνάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω όταν σπάει το προφυλακτικό γίνεται "δακτύλιος", δηλαδή μαζεύεται γυρω από τη βάση του πέους;γίνεται να ανοίξει μια μικρή τρυπούλα και να μην το καταλάβει ο άντρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
στα συνηθη μεγεθη δεν γινεται να ανοιξει μικρη οπη χωρις να σπασει.Λογω πιεσης θα σπασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Τράβα μια απότομη μ@λακία να κοπεί το πετσάκι and your problem will be solved 8)


χα00χα0χ0αχ0αχ0αχ0χα0 φίλε είσαι φοβερός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
στα συνηθη μεγεθη δεν γινεται να ανοιξει μικρη οπη χωρις να σπασει.Λογω πιεσης θα σπασει.
Και αν έχει από πριν μια μικρή αδιόρατη τρυπούλα; (Αυτό συμβαίνει αρκετές φορές στα προφυλακτικά του πορτοφολιού λόγω της καταπόνησης που δέχονται).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ειμαι πολύ φοβιτσιάρα και κάποιες φορές (ευτυχώς όχι πολλές) το αγόρι μου θέλει να τελειώσει μέσα μου, μέσα στο προφυλακτικο εννοείται αλλά εγω φοβάμαι μήπως έχει σπάσει κ δεν το εχει πάρει χαμπάρι (εγινε μια φορα, ευτυχως πολυ πριν τελειώσει) και πρέπει να πάρω το χάπι της επόμενης ημέρας...σας φαίνεται υπερβολικό;:worry:
φαντάζομαι μια λύση θα ήταν απλά να το τσεκάρει λίγο πριν τελειώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Και αν έχει από πριν μια μικρή αδιόρατη τρυπούλα; (Αυτό συμβαίνει αρκετές φορές στα προφυλακτικά του πορτοφολιού λόγω της καταπόνησης που δέχονται).

.
Το συγκεκριμενο υλικο θα σπασει με την παραμικη οπη.Ειναι ετσι η ιδιοτητες του

Το προβλημα ειναι πως θα αποφυγεις την στιγμη που τελειωνεις να σπασει μεσα στην γυναικα.

Δεν εχω τη λυση.
Αλλα παρολα αυτα μελλοντικα θα βρεθει και στα προφυλακτικα τσεπης.
Προφυλακτικα πορτοφολιου τι ειναι ειναι πιο ακριβα αυτα εχουνε μεσα τιποτα μαυρες τρυπες του χρεους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top