Κι όμως υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δε πα να λέει ότι θέλει η ***γρια. Αν η διαίσθησή μου μου λέει ότι δεν το αξίζει, δεν θα την βοηθήσω. Οι άνθρωποι ειναι κακοί,εγώ είμαι ισοπεδωτικός; Είμαι απόλυτα απογοητευμένος

Δεν είμαι εγώ ρατσιστής, αυτοί είναι σκυλάραπες :hehe:
Μήπως είσαι ο crow of darkness?:hmm:


Σοβαρά τώρα, να προσέχεις τα λόγια σου
Αν εσένα η γιαγιά σου σου δημιούργησε κόμπλεξ, οι υπόλοιπες δεν χρωστάνε τίποτα


Ψ. Rempeske γμτ όταν θέλεις γράφεις αριστουργήματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Η διαίσθησή μου ειναι συνήθως πολύ καλή σ'αυτά τα ζητήματα. Η φάτσα των ανθρώπων δείχνει.
Και για πες μου λίγο αγορίνα, πως και εσύ και πολλοί άλλοι που ξέρω μπορείτε και κόβετε τον άλλο από τη φάτσα, αν είναι κωλοπαίδι, βλάκας, gay, πρεζάκι ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο :confused:; Ποιό είναι αυτό το χαρακτηριστικό που έχουν όλοι αυτοί στη φάτσα τους; Και αν τον γνωρίσεις και αποδειχτεί ότι είναι μια χαρά παλληκάρι; Δε θα αισθάνεσαι ενοχές μετά που θα καταλάβεις ότι πρόσεβαλλες με τον χειρότερο τρόπο μέσα στο μυαλό σου (ή και έξω από αυτό) έναν άνθρωπο; :mad:


Sorry αν φανεί agressive το post και περιμένω απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Τα λέω γιατί έχω δεί φρικτά πράγματα, απο ανθρώπους που δεν θα υποψιαζόσουν ποτέ ότι θα τα έκαναν. Δεν πάω κόντρα σε κανέναν, κι αν εντυπωσιάζεσαι πραγματικά δεν βλέπω απο τί. Το ότι οι περισσότεροι άνθρωποι ειναι κακοί υποκριτές και ψεύτες, είναι κοινός τόπος σήμερα.

Ενώ εσύ το υποψιάστηκες? Γιατί αν όχι πάει και η διαίσθηση πάνε όλα και προσπαθώντας να μην βοηθήσεις ένα κάθαρμα μπορεί να εξολοθρεύσεις έναν καλό.
Τέλοςπάντων, το "κάνε το καλό και ριξ'το στο γιαλό" δεν είναι τυχαία ρήση. Και μου φαίνεται ότι όπως τα πολλά μικρά αρνητικά μπορούν να τσακίσουν την μέρα κάποιου έτσι και τα πολλά μικρά θετικά μπορούν να του την φτιάξουν. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι αμιγώς καλοί ούτε αμιγώς κακοί και η καλή πράξη βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι, και όταν την δεχόμαστε και όταν την κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Buggs, πάει καιρός που θέλω να σε ρωτήσω
μισείς όλους τους ανθρώπους, ή μόνο τις γυναίκες;:hmm:

Πάει καιρός που θέλω να στο πω. Μισώ τους κακους και τους ψεύτες. Ακομη περισσότερο τους κακους που παριστάνουν τους καλούς

Ενώ εσύ το υποψιάστηκες?


Το είδα σου λέω

Και για πες μου λίγο αγορίνα, πως και εσύ και πολλοί άλλοι που ξέρω μπορείτε και κόβετε τον άλλο από τη φάτσα, αν είναι κωλοπαίδι, βλάκας, gay, πρεζάκι ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο :confused:;

Τους κόβεις κι απο τα λόγια, για μερικούς αρκούν λίγες μόνο κουβεντες τους για να τους κοψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Ναι, αλλά το είχες υποψιαστεί από πριν ότι ήταν κακοί? Γιατί αν όχι πως στο καλό λές ότι έχεις καλή διαίσθηση σε αυτά.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ναι, αλλά το είχες υποψιαστεί από πριν ότι ήταν κακοί? Γιατί αν όχι πως στο καλό λές ότι έχεις καλή διαίσθηση σε αυτά.........

Πριν μαθεις να παίζεις τένις, παίζεις; Έτσι και πρίν μάθεις να κοιτάς δεν βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εμενα Buggs, μου φαίνεται ότι άνθρωπος που λέει "είναι όλοι κακοί και δεν αξίζει να τους βοηθάμε ποτε γιατί το μονο που θέλουν είναι να μας εκμεταλλευτούν" μάλλον κρίνει εξ'ιδίων επειδή ο ίδιος προφανώς δε θα βοηθουσε ποτε κανέναν. Η κακία που υπάρχει στον κόσμο είναι υπαρκτή μεν, είνα όμως ταυτόχρονα και μια πολύ καλή δικαιολογία για να κοιτάς την πάρτη σου καθησυχάζοντας ταυτόχρονα και τη συνείδηση σου.

Όμως όλοι μας στον ίδιο κόσμο με σένα ζούμε, και μη νομίζεις ότι το να θεωρείς τους πάντες σκάρτους σε κάνει πιο έξυπνο και συνειδητοποιημένο. Γιατί ανάλογα με τον εσωτερικό κόσμο του ο καθένας βλέπει τους άλλους διαφορετικά. Εννοείται ότι μέσα σε όλους μας υπάρχει και το καλο και το κακό, στο χέρι σου είναι λοιπόν να βλέπεις το καλο καθενός αντί να επικεντρώνεσαι πάντα, αποκλειστικά και μονο στο κακό.

Aλλωστε, όταν είσαι τόσο προκατειλημμένος και αντιμετωπίζεις τον απέναντι σου από τα πρώτα 5 λεπτά σαν να είναι σκάρτος, εκείνος τον εισπράττει αυτόν τον αρνητισμό και ακόμα κι αν στην πραγματικότητα είναι καλός φέρεται ενστικτωδώς όπως εσύ περιμένεις να φερθεί, ενώ αντίθετα αν τον πλησίαζες με καλή διάθεση θα σου φερόταν πολύ καλύτερα.

Αναρωτήθηκες ποτε μήπως την άσχημη συμπεριφορά των άλλων δεν την προκάλεσε η δήθεν απόλυτη κακία τους αλλα η δίκια σου αρνητική συμπεριφορά? Αναρωτήθηκες μήπως με τον τρόπο που απορρίπτεις ακόμα και την πιθανότητα να είναι καλός κάποιος καταλήγεις να μην σου αξίζει να δεις την καλή πλευρά? Σκέψου το λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Αναρωτήθηκες ποτέ ότι για να λές όσα λές ίσως δεν σου έτυχε να γνωρισεις τους ανθρώπους στην χειροτερη τους έκδοση; Πόσο θα σου άρεσε άν σε βίαζαν και κάποιος σου έλεγε ότι το προκάλεσες όταν το τέρας πόυ σκόπευε να σε βιάσει δεν το περιέβαλες με την αγάπη σου ώστε να βγάλεις από μέσα του τον καλό του εαυτό;

Σκέψου εσύ Ιντρίλ. Κατα πόσο είσαι δίκαιη μαζι μου ίσα κι επειδή στάθηκες τυχερή μέχρι τώρα και δεν βίωσες αυτά που αναγκάστηκα να γνωρίσω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
O καθένας μας έχει ζήσει κακές στιγμές...
Όπως [σου] είπα και σε άλλο θέμα... Το να μην είσαι αφελής απέναντι σε καταστάσεις δεν σημαίνει ότι όλοι οι άνθρωποι είναι κακοί...

ΑΛΟΙΜΟΝΟ αν στην έγγυα γυναίκα βλέπαμε την....εξωσυζυγική εγγυμοσύνη, στην γιαγιά που δυσκολεύεται να ανέβει στο λεωφορείο την τύπισσα που κακοποιεί τα παιδιά της και μόνο αυτό...

Τι άσχημος και απάνθρωπος που θα ήταν ο κόσμος...


Και ναι, για να μην βιαστείς να απαντήσεις ότι ζω σε στρουμφοχώρα έχω ζήσει ΠΟΛΥ άσχημη κατάσταση ανθρώπου-τέρατος από πολύ κοντά (σε αδελφική μου φίλη)... ΕΥΤΥΧΩΣ δεν με έκανε να χάσω εν γένει την εμπιστοσύνη μου στους ανθρώπους...

[παω να επιστρέψω στην αφελή μιζέρια μου τώρα...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Όλα είναι ωραία, όσο όλα τα κακά συμβαίνουν σε κάποιους άλλους. Φταίγαν αυτοί ίσως, η κακή τους προδιάθεση ίσως, ο αρνητισμός τους ίσως, το ότι δεν είδαν με σοφία και ενόραση την καλοσύνη πίσω απο τα τέρατα ίσως, ομως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έφταιγε ο κοσμος που ζούμε ούτε προς Θεού η πλειοψηφία του. Εντάξει τους συμπαθουμε τους καημένους που λένε διάφορες ιστορίες, όμως ε, τα παραλένε και κάπου, επειδη πληγώθηκαν. Τα είπα σωστά τώρα;

Οπότε γιατι να χάνουμε την εμπιστοσυνη μας; για κάποιες ανεπιβεβαίωτες όσο να ναι ιστορίες, που συνέβησαν σε κάποιους άλλους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Γιατί διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων; Εδώ μέσα έχει κάποτε μιλήσει γυναίκα κακοποιημένη από τον άντρα της που παντρεύτηκε γιατί έτρεχε να ξεφύγει από τον πατέρα της. Αν αυτή η γυναίκα δεν θέλει να ξαναδεί άντρα στη ζωή της θα'χει δηλαδή δίκιο? Τη δική της ζωή δεν θα καταστρέψει? Δεν θα'ναι άδικη, κι ας είναι δικαιολογημένη, απέναντι σε όποιον την αγαπήσει και είναι εντάξει άνθρωπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
[...] ομως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έφταιγε ο κοσμος που ζούμε ούτε προς Θεού η πλειοψηφία του. [...]

Πάμε πάλι. Πλειοψηφία δεν είναι ούτε οι άγγελοι ούτε τα τέρατα. Πλειοψηφία είναι οι νορμαλ άνθρωποι που άλλοτε έχουν κέφια και σου χαμογελάνε στο λεωφορείο χωρίς λόγο (και βεβαια όταν το βλέπουν αυτό κάτι καχύποπτοι σαν εσενα νομίζουν ότι τους έχουν κλέψει το πορτοφόλι και γίαυτό χαμογελάνε) και κάποιες μέρες έχουν νεύρα, τους πονάει το κεφάλι και σου φέρονται με αγένεια. Γιατί σου είναι τόσο δύσκολο να δεις τη μέση κατάσταση και πάντα τα πας όλα στα άκρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
.......Αν αυτή η γυναίκα δεν θέλει να ξαναδεί άντρα στη ζωή της θα'χει δηλαδή δίκιο? Τη δική της ζωή δεν θα καταστρέψει? Δεν θα'ναι άδικη, κι ας είναι δικαιολογημένη, απέναντι σε όποιον την αγαπήσει και είναι εντάξει άνθρωπος;

Θα ειναι σίγουρα πάρα πολυ προσεκτική, πολυ περισσότερο απο σένα. Ομως μπορώ να στο πώ με βεβαιότητα. Αν κάποιος είναι καλός μαζί της, επίσης θα τον εκτιμήσει, κατα πάσα πιθανότητα, και παρά τις επιφυλάξεις της πολύ περισσότερο απο σένα. Γιατί εσύ θεωρείς την καλοσυνη δεδομενη, όταν εκεινη ξέρει ότι είναι η εξαίρεση, γι'αυτο θα είναι πολύ πιο ευγνομων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Γιατί σου είναι τόσο δύσκολο να δεις τη μέση κατάσταση και πάντα τα πας όλα στα άκρα?


Εσένα γιατί σου είναι τόσο δύσκολο να δείς ότι ο κόσμος έχει χαλάσει, ότι ζουμε εναν μεσαίωνα που περιμένει την αναγέννηση; Η οποία φυσικά δεν πρόκειται να έρθει αν κανείς δεν κάνει τίποτα.... επειδή όλα είναι στη μέση κατάσταση, δηλαδή ισσοροπημένα και μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Όλα είναι ωραία, όσο όλα τα κακά συμβαίνουν σε κάποιους άλλους. Φταίγαν αυτοί ίσως, η κακή τους προδιάθεση ίσως, ο αρνητισμός τους ίσως, το ότι δεν είδαν με σοφία και ενόραση την καλοσύνη πίσω απο τα τέρατα ίσως, ομως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έφταιγε ο κοσμος που ζούμε ούτε προς Θεού η πλειοψηφία του. Εντάξει τους συμπαθουμε τους καημένους που λένε διάφορες ιστορίες, όμως ε, τα παραλένε και κάπου, επειδη πληγώθηκαν. Τα είπα σωστά τώρα;

OXI TA EIΠΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ!

τη φίλη μου που τη βίασε ο θείος της στα 12 δεν είχε κάνει τίποτα για να το "αξίζει" αυτό.

Παρόλαυτά ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΥΤΗΝ δεν την έχω δει να έχει τέτοια απόλυτη άποψη για τον κόσμο που ζούμε.

Και είναι πολύ ενοχλητικό να διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων Indeed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Δεν είναι μια χαρά αλλα ούτε και τόσο χαλια όσο τα βλέπεις εσύ είναι. Και φυσικά χρειάζεται μια αναγέννηση, την οποια όμως καθένας οφείλει να την ξεκινήσει από τον εαυτό του. Ένα βήμα πχ προς το καλύτερο θα ήταν να συμπεριφέρεσαι στους άλλους με τέτοιο τρόπο ώστε να τους βγάζεις τον καλο τους εαυτό αντί να τους προκαλείς για το χειρότερο. Κι εσύ κι εγώ και ο καθένας δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Μα όλα είναι ζήτημα συμπεριφοράς. Εγώ ας πούμε θα κολάκευα τον εν λόγω υπάλληλο που "έσωσε" την ΚουΕ με την κοινωνική μου προτίμηση. Θα του έδινα το τηλέφωνο μου λέγοντας του ότι θα ήταν μεγάλη μου ευχαρίστηση να του κάνω το τραπέζι ακόμη και στο σπίτι μου μια μέρα. Θα έκανα κάθε προσπάθεια ώστε αυτό να μήν ακουστεί τυπικό.

Γιατί μου αρέσει να ανταμοίβω το καλό. Αντίθετα πέρασα πάρα πολλά χρόνια πειραματισμών, δινοντας καλοσύνη και κατανόηση σε κακους ανθρώπους. Που πλέον τις θεωρω χαμένες ευκαιρίες και κοπο που καλύτερο θα ήταν να τα έχω επενδύσει σε καλούς ανθρώπους.

Είμαι πλέον απόλυτα πεπεισμένος ότι ο κακός είναι τέτοιος για ένα και μόνο λόγο. Επειδή αντιμετωπίζει τον καλό σαν κορόιδο, που θα κάνει το καλό μονο για να σώσει την ψυχή του ή τον κόσμο. Αν ο κακός αντάμοιβε, αν δεν ήταν κλέφτης, συναισθημάτων και εξυπηρετήσεων, δεν θα ήταν και κακός σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.



Και για πες μου λίγο αγορίνα, πως και εσύ και πολλοί άλλοι που ξέρω μπορείτε και κόβετε τον άλλο από τη φάτσα, αν είναι κωλοπαίδι, βλάκας, gay, πρεζάκι ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο :confused:;

Τους κόβεις κι απο τα λόγια, για μερικούς αρκούν λίγες μόνο κουβεντες τους για να τους κοψεις ;)

Αυτό που σου ζήτησα να απαντήσεις δε βρισκόταν σε αυτές τις 3 γραμμές, αλλά μάλλον μόνο σε αυτές έμεινες. Anyway.

Κακές εμπειρίες έχουμε ζήσει όλοι μας, ίσως κάποιοι να έχουν ζήσει κάτι που να τους μετέτρεψε τη ζωή σε ένα συνεχές μαρτύριο, αλλά κανείς δεν έχει το δικαίωμα να υποστηρίζει ότι ζούμε σε έναν κόσμο όπου ο καθένας είναι παλιοχαρακτήρας, εκμεταλλευτής και διεστραμμένος.

Πριν μερικά χρόνια, κάποιος, που έκρινε από τη φάτσα και τα λόγια, χρησιμοποιώντας μόνο όσα λόγια τον βοηθούσαν να πετύχει το σκοπό του και παραλλάσοντάς τα ελαφρά, άρχισε να λέει "διάφορα" σε όσους γνωστούς και φίλους είχα. Για ενάμισο μήνα, πέρα από τους γονείς και τους συγγενείς, δε με πλησίαζε κανείς άλλος άνθρωπος. Το κατάλαβα σχετικά έγκαιρα, προσπάθησα να μιλήσω με τους γνωστούς μου αλλά κανείς δεν ήθελε να με ακούσει.Για κάποιον που έχει νιώσει τη μοναξιά. δεν είναι δύσκολο να φανταστεί την ψυχολογική μου κατάσταση για όλο εκείνο το διάστημα. Ποτέ όμως δεν μίσησα όλους όσους με είχαν κάνει πέρα επειδή πίστεψαν τις λαλακίες που έλεγε ο άλλος, αφού ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑΝ.

Υ.Σ. Επιτέλους μετά από 3 ώρες κατάφερα να το postαρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
....κανείς δεν έχει το δικαίωμα να υποστηρίζει ότι ζούμε σε έναν κόσμο όπου ο καθένας είναι παλιοχαρακτήρας, εκμεταλλευτής και διεστραμμένος.

O κάθε ένας έχει δικαίωμα να σκεφτεται να κρίνει και να νομίζει ότι θέλει για τον κόσμο. Μάλιστα το άν θα βελτιωθεί η κατάσταση ή όχι εξαρτάται ακριβώς απο το άν η πλειοψηφία νομίζει ή όχι ότι η κατάσταση είναι σκατένια. Γιατί άν δεν υπάρχει πρόβλημα πως διαολο θα βρεθει λύση σε ανύπαρκτο πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
@ Buggs,

Μιλάς λες και εκστομίζεις κάτι σαν αυτό: Να εμπιστεύεσαι; Δηλαδή να είσαι ανοιχτός για την απατεωνιά;

Buggs speaking: Εγώ ας πούμε θα κολάκευα τον εν λόγω υπάλληλο που "έσωσε" την ΚουΕ με την κοινωνική μου προτίμηση. Θα του έδινα το τηλέφωνο μου λέγοντας του ότι θα ήταν μεγάλη μου ευχαρίστηση να του κάνω το τραπέζι ακόμη και στο σπίτι μου μια μέρα. Θα έκανα κάθε προσπάθεια ώστε αυτό να μήν ακουστεί τυπικό.

Γιατί να τον κολακέψεις, σύμφωνα με την θεωρία σου που διαπνέεται από τα προηγούμενα πόστ, αφού είναι ένας ύποπτος κερατάς της γυναίκας του, βιαστής του παιδιού του, dealer ναρκωτικών, αρχαιοκάπηλος κλπ. και απλώς υπήρξε υπεράνω εξυπηρετικός σε κάποιον τρίτο μάλιστα. Όχι σε σένα!

Γιατί πιστεύω ότι είσαι ένας γοητευτικός κούνελος που απλώς, είναι φειδωλός στην εξωτερίκευση - λεκτικοποίηση του "ευχαριστώ πολύ, το εκτιμώ αφάνταστα" υπο το πρίσμα FBIστικων σεναρίων/στοχασμών ?

Το είπες τόσο γλαφυρά και όμορφα στο προτελευταίο σου πόστ και γι'αυτό +1 από μένα:

Γιατί μου αρέσει να ανταμοίβω το καλό.

Τα καλά πρέπει να επαινούνται και τα κακά να ψέγονται (Αρίστος, i think). Αν εκ των υστέρων, αποδειχθεί ότι ο έπαινος μας στόλισε κάποιον που έκανε μια παράνομη πράξη, δεν έχει εφευρεθεί ακόμα η μηχανή του χρόνου να πάμε πίσω και να μη τoν εκστομίσουμε, τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top