Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 256)
  • Είχα ορμές (sic)

    Ψήφοι: 30 11.7%
  • Ήμουν πολύ ερωτευμένος/η και ήθελα να έρθουμε πιο κοντά

    Ψήφοι: 49 19.1%
  • Από περιέργεια

    Ψήφοι: 16 6.3%
  • Δεν ήθελα να είμαι άλλο παρθένος/α

    Ψήφοι: 16 6.3%
  • Για να μην με παρατήσει/Επειδή με είχε πρήξει

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • Γιατί είχαν κάνει όλοι μου οι φίλοι/Γιατί ήταν cool

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • Ήρθε μόνο του, ήταν η στιγμή τέτοια

    Ψήφοι: 71 27.7%
  • Δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία

    Ψήφοι: 5 2.0%
  • Δεν έχω κάνει ακόμα σεξ

    Ψήφοι: 64 25.0%

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

:eek: Γιατί;;
Αυτό κάποτε ήταν τιμή :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αντέ να πω και γώ αφού όοολοι τα πατε..
Λοιπόν πρώτη φορά έκανα έρωτα γιατί αφενός είχε έρθει επιτέλους η ώρα, και ήδη είχε αργήσει, και αφετέρου την κοπέλα την ήθελα πάρα πολύ όπως και αύτη εμένα, και ήταν και αυτήνης η πρώτη της φορά.. Όλα γίναν τέλεια με λίγα λόγια... ε μετά τα γαμήσαμε τη μανα,ούτε μήνα δεν κρατήσαμε...χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Lykourgos χαχαχαχαχα!!! Όα τα λεφτά το post!!!! Fraoula όντως δεν υπάρχει λόγος να σαι μπερδεμένη... Πρέπει να σαι περήφανη γι αυτό κ οταν έρθει η στιγμή να γίνει με κάποιον που το θες πραγματικά και θα νιώσεις όμορφα. Αλήθεια μην το κάνεις για να ενταχθεις στο...club. Είναι τιμή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απλά νοιώθω κάπως άβολα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Απο αναγκη..:P

Ωραία το έθεσες! :D:P

Γιατί είχα διεγερθεί! :P:D
Πάντως την ευχαριστήθηκα διότι δεν ήμουν ιδιαίτερα ανχομένος!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Μην αγχώνεσαι!! Σιγά τα λάχανα και τα ραδικέτα. :D
Το γεγονός ότι είσαι παρθένα σημαίνει κάτι αρνητικό; Νομίζεις ότι σε ρίχνει αρκετά σαν προσωπικότητα; Αν τα πιστεύεις όλα αυτά, σου λέω ότι είσαι βαθιά νυχτωμένη. Οι σωστοί άνθρωποι με κάποια αξιοπρέπεια, δεν αξιολογούν τον άλλον με βάση το σεξουαλικό μέρος. Αυτό είναι μια λάθος "συμπεριφορά" που πουλάει στην σεξουαλικά πεινασμένη Ελληνική κοινωνία της υπερβολής και του κακοπροαίρετου κουτσομπολιού, η οποία θέτει όρια, στάνταρς, συμπεριφορές ομοιογένειας για κοινωνική αποδοχή,...κτλ. Το θέμα σεξουαλική ζωή είναι τελείως προσωπικό και δεν πέφτει σε κανέναν λόγος να το σχολιάσει ή να το ειρωνευτεί. Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν πολύ ωραία. Η ζωή είναι πολύ μικρή χρονικά για να την φιλοσοφούμε, να την ψειρίζουμε και να αγνχωνόμαστε. Και ο άλλος στον οποίο φοβάσαι να μην είσαι "πρωτάρα", να ξέρεις ότι θα θέλει να σε αποδεχθεί σαν αυτή που είσαι με βάση άλλα στοιχεία της προσωπικότητας που έχεις ή δεν έχεις. Κανείς δεν γεννήθηκε μαθημένος και τέλειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ποσο χαρομαι αυτο το 32% στο οποιο "ηρθε απο μονο του". εγω δε μπορουσα με τπτ έτσι με τη μια, φυσιολογικα. μαλλον είμαι πολύ "υπολογιστικο" ατομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
......Ηρθε φυσιολογικα και αβιαστα απο μονο του στη σχεση που ειχα τοτε...και ηταν παρα πολυ ωραιο...δεν το μετανοιωσα...:):redface::):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το σεξ αργησε μια μερα :P λαϊκιστη νοτ γετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
το σεξ αργησε μια μερα :P λαϊκιστη νοτ γετ!
Εδώ το καθυστέρησες 9 χρόνια, στη μια μέρα θα κολλήσεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι :lol:

βασικα δν ειχα σκοπο το σεξ, δν το σκεφτηκα καν οποτε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
γιατί ξεχείλιζα από συναισθήματα και τον αγαπούσα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Οχι καμάρι μου, το έχω ξαναπεί αλλα μάλλων δεν το πρόσεξες, ο άντρας μου ειναι ο μόνος άντρας που έκανα σέξ και έγινε την πρώτη νύκτα του γάμου μου;)

Παντρέυτηκα απο αγάπη, αυτό δεν κάνει;:worry:

σε πολλους αυτο φαινεται παραξενο,και μενα ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει μαζι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
σε πολλους αυτο φαινεται παραξενο,και μενα ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει μαζι του...

ναι γιατι επικρατει η ηληθια αποψη πως πριν παντρευτεις/αρραβωνιαστεις πρεπει να εχεις παει με ολη την ηφηλιο, με οσες σου κατσουν και με οσους στου την πεσουν και γενικα με οσους πας τοσο το καλυτερο, αμα δεν ειχες 88 προην πριν παντρευτεις δεν εζησες τη ζωη.....η αγαπη ειναι υποτιμημενη, δυστυχως, το σεξ θεωρειται μονο ως πραξη ηδονης, ενω ξεχναμε πως ειναι και πραξη για να δειξεις τα συναισθηματα σου σε καποιον που αγαπας και ποθεις. οπως η μια μερια αποδεχεται πως υπαρχουν πολλοι, παρα πολλοι βασικα, που την εχουν καθαρα ως πραξη ηδονης, μηπως πρεπει και αλλη να αποδεχτει πως υπαρχουν κι αλλοι που την εχουν ως πραξη αγαπης? παντως κι εγω θα το ηθελα, να μην παω με πανω απο μια γυναικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;
Ήταν ο Ερμής ανάδρομος. Κρίμα να χαθεί η ευκαιρία. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
^αλιμονο, αλιμονο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ηταν το 2ο ραντεβού, ε να μην την πήδαγα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ηταν το 2ο ραντεβού, ε να μην την πήδαγα;

Έχεις κάποια αμφιβολία και ρωτάς εμάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Από άλλο τόπικ έγινε εμφανές ότι οι λόγοι για τους οποίους κάνουν οι άνθρωποι πρώτη φορά σεξ είναι αρκετά διαφορετικοί για τον καθένα, ειδικά για τις γυναίκες.
Οπότε ψηφίστε να δούμε τι ισχύει :)

Έκανα έρωτα γιατί ένιωσα έτοιμη ψυχολογικά και σωματικά. Ένιωσα ασφάλεια στα χέρια του συγκεκριμένου άνδρα και δεν το μετάνιωσα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top