Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,242 μηνύματα σε 76,719 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι φυσιολογικό να μιλάω με τον εαυτό μου;

Menia21

Αποκλεισμένος χρήστης

H Menia21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Menia21 έγραψε: στις 23:37, 29-07-13:

Βασικά δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το βάλω οπότε σκέφτηκα στα διάφορα..

Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου; Όχι δυνατά..
Δηλαδή τυχαίνει όταν ειμαι μόνη μου να κάνω διάλογο μέσα στο κεφάλι μου. Ρωτάω-απαντάω. Διαφωνω Με προβληματίζει αυτή η κατάσταση μερικές φορες.
Δηλαδή για να σας δώσω ένα παράδειγμα σήμερα διαφωνούσα για το αν θα φάω ή οχι και τσακωνόμουν με τον εαυτό μου.Ήταν περίεργο.
Δεν νομίζω ότι είμαι τρελή ή κάτι τέτοιο..Και φίλους έχω,και γενικά θα μπορούσα να πω ότι η καθημερινότητα μου νορμάλ είναι.
Απλά δε ξέρω..να ανησυχώ;
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε: στις 00:00, 30-07-13:

Όι καλέ.Εγώ μιλάω με τον εαυτό μου συνέχεια..σιγά.

Άλλωστε είναι ο καλύτερος συνομιλητής.Σου απαντάει πάντα αυτό που θες να ακούσεις.
4
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 00:03, 30-07-13:

Ειναι μια μικρη λεπτομερεια της ζωης, κανεις βεβαια δν την παραδεχεται
3
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 00:44, 30-07-13:

Είναι φυσιολογικό;
Δεν υπάρχει το "φυσιολογικό".
Υπάρχει το συνηθισμένο...
4
Παράθεση

Menia21

Αποκλεισμένος χρήστης

H Menia21 έγραψε: στις 02:01, 30-07-13:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Δεν υπάρχει το "φυσιολογικό".
Υπάρχει το συνηθισμένο...
Δε θα διαφωνήσω.
Αν και στη προκειμένη περίπτωση μου φάνηκε πιο ταιριαστή αυτή η λέξη.

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Ναι.. για αυτό είναι τα φόρουμ.Οι άνθρωποι παρεξηγούν..Άλλο λες άλλο καταλαβαίνουν.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 30-07-13 στις 22:39. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
1
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 02:09, 30-07-13:

Ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου. Καμια φορα απο μεσα μου και καποιες φορες ψιθυριστα οταν ειμαι τσαντισμενος. Το προβλημα θα ηταν να μιλας στον εαυτο σου και να σου απαντα (να απαντας) φωναχτα με διαφορετικη φωνη
2
Παράθεση

Menia21

Αποκλεισμένος χρήστης

H Menia21 έγραψε: στις 02:14, 30-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου. Καμια φορα απο μεσα μου και καποιες φορες ψιθυριστα οταν ειμαι τσαντισμενος. Το προβλημα θα ηταν να μιλας στον εαυτο σου και να σου απαντα (να απαντας) φωναχτα με διαφορετικη φωνη
αν συνέβαινε αυτό το πιο πιθανό θα ταν να χα λιποθυμήσει παρά να σας έγραφα αυτή τη στιγμή
3
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

H Dogie έγραψε: στις 02:29, 30-07-13:

Χαχαχ και νόμιζα ότι μόνο εγώ το κάνω αυτό!!
2
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε: στις 15:22, 30-07-13:

Δεν είσαι η μόνη. Δεν είναι κακό.
3
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 15:33, 30-07-13:

Και εγώ το κάνω, πλάκα έχει.
1
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 16:07, 30-07-13:

ναι αλλα προσοχη μην σε ακουσει κ κανας αλλος
4
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 16:20, 30-07-13:

όταν παίζω τέννις, μιλάω και φωναχτά
2
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε: στις 17:39, 30-07-13:

Σου στέλνω ένα link. Έχει ένα άρθρο γραμμένο από ψυχολόγο.Είναι στα Αγγλικά. Συγκεκριμένα λέει ότι όχι μόνο δεν είναι σημάδι τρέλας αλλά καταλήγει ότι μπορεί να είναι σημάδι καλής υγείας και ότι μπορεί να μας κάνει πιο έξυπνους. So keep talking to yourself!
http://psychcentral.com/blog/archive...ign-of-sanity/
2
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 18:09, 30-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Menia21

Δηλαδή τυχαίνει όταν ειμαι μόνη μου να κάνω διάλογο μέσα στο κεφάλι μου. Ρωτάω-απαντάω. Διαφωνω Με προβληματίζει αυτή η κατάσταση μερικές φορες.
Δηλαδή για να σας δώσω ένα παράδειγμα σήμερα διαφωνούσα για το αν θα φάω ή οχι και τσακωνόμουν με τον εαυτό μου.Ήταν περίεργο.
Δεν νομίζω ότι είμαι τρελή ή κάτι τέτοιο..Και φίλους έχω,και γενικά θα μπορούσα να πω ότι η καθημερινότητα μου νορμάλ είναι.
Εγω παλι, φανταζομαι οτι ειμαι με καποιον και διαφωνουμε για ενα θεμα... Πχ οτι ειμαι με μια φιλη μου και μου δινει συμβουλες για κατι. Και οσο περιεργο κι αν ακουγεται.. Δουλευει! Σκεφτομαι διαφορες πιθανες λυσεις που δεν τις ειχα σκεφτει πριν, δεν ξερω πως γινεται αυτο.. Και περναω ΩΡΕΣ κανοντας φανταστικες συζητησεις.. Ειχα αρχισει κι εγω να ανησυχω

Αρχική Δημοσίευση από Aliona

Άλλωστε είναι ο καλύτερος συνομιλητής.Σου απαντάει πάντα αυτό που θες να ακούσεις.
Μπα, εγω πολλες φορες, οταν κανω αυτο που ειπα παταπανω, ''μαλωνω'' τον εαυτο μου κατα καποιο τροπο, βγαζω ολα τα αρνητικα αυτου που εκανα ποιυ πριν δεν τα ειχα σκεφτει (ειπαμε ειναι περιεργο ), η βρισκω λυσεις σε προβληματα...
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 18:16, 30-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Εγω παλι, φανταζομαι οτι ειμαι με καποιον και διαφωνουμε για ενα θεμα... Πχ οτι ειμαι με μια φιλη μου και μου δινει συμβουλες για κατι. Και οσο περιεργο κι αν ακουγεται.. Δουλευει! Σκεφτομαι διαφορες πιθανες λυσεις που δεν τις ειχα σκεφτει πριν, δεν ξερω πως γινεται αυτο.. Και περναω ΩΡΕΣ κανοντας φανταστικες συζητησεις.. Ειχα αρχισει κι εγω να ανησυχω
αμα περνας κ ωρες ισως θα πρεπε να σε ανησυχει λιγο
1
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:10, 30-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από anwnymos
αμα περνας κ ωρες ισως θα πρεπε να σε ανησυχει λιγο
χαχαχαχαχ εννοω το σκεφτομαι ολη μερα... Ανησυχω ηδη
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,439 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 21:18, 30-07-13:

Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου;
Ποιος δεν το κάνει ? Όταν έδινα πανελλήνιες έβαζα τον "άλλο" να λύνει ασκήσεις.
Αρχική Δημοσίευση από anwnymos
ναι αλλα προσοχη μην σε ακουσει κ κανας αλλος
Μπα! Φοράς ακουστικό και νομίζουν ότι μιλάς στο κινητό.
Το προβλημα θα ηταν να μιλας στον εαυτο σου και να σου απαντα (να απαντας) φωναχτα με διαφορετικη φωνη
Γνώρισα κάποτε παιδί σε κατασκήνωση που αυνανιζόταν χρησιμοποιώντας και αντρική και γυναικεία φωνή.
6
Παράθεση

CiNeFiL

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 21:54, 30-07-13:

και εγω το κανω πολλες φορες
(και περισσοτερο στην τουαλετα )
οταν το σκεφτεσαι μετα ειναι λιγο awkward αααλλα νταξ

8
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 2,667 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 22:19, 30-07-13:

Γιατί να ανησυχείς καλέ;Εγώ στο δρόμο,στο δωμάτιο,στην κουζίνα στο μπάνιο και όπου αλλού σκεφτείς μιλάω μόνη μου με βρίζω,σκέφτομαι διάφορους τρόπους για κάποια πράγματα που πρέπει να γίνουν μες την ημέρα και τα συζητάω αρκετά λεπτά ίσως και ώρα με τον εαυτό μου.
Να μην σε ανησυχεί καθόλου αυτό υπάρχουν πιο τρελοί άνθρωποι στον κόσμο τούτο .
Αρχική Δημοσίευση από Aliona
Σωστή
Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Μικρή και ωραία λεπτομέρεια .

Πλάκα θα είχε ..Εγώ θα είχα πεθάνει από τα γέλια,κατά την διάρκεια αυτών των περίπου μοναχικών στιγμών μου
Αρχική Δημοσίευση από Dogie
Χαχαχ και νόμιζα ότι μόνο εγώ το κάνω αυτό!!
Όχι παιδί μου υπάρχουν και άλλοι τρελοί(με την καλή έννοια) στον κόσμο δεν είσαι μόνο εσύ,όπως νομίζεις.
Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Και εγώ το κάνω, πλάκα έχει.
Πολύ
Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
και εγω το κανω πολλες φορες
(και περισσοτερο στην τουαλετα )
οταν το σκεφτεσαι μετα ειναι λιγο awkward αααλλα νταξ

χαχαχαχαχαχαχα
1
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,857 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 22:30, 30-07-13:

Κι εγώ το κάνω αυτό, συνήθως το βράδυ λίγο πριν με πάρει ο ύπνος, ή το πρωί όταν ξυπνήσω και κάθομαι στο κρεβάτι σαν χαμένο.
5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος