Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,806 μέλη και 2,441,378 μηνύματα σε 76,719 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 187 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι πιο ερωτικό η γυναίκα να έχει τα μαλλιά της ελεύθερα;

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O χριστακης έγραψε: στις 02:18, 17-10-13:

Θα παίρνατε σαν ερωτικό ενδιαφέρον αν κάποιος άντρας στον χώρο εργασίας σας σας πρότεινε να αφήνετε τα μαλλιά σας κάτω ?Επισκέπτομαι διάφορα καταστήματα και μελετώ την συμπεριφορά των πωλητριών.Κάποτε είναι οι ιδιοκτήτριες εκεί και κάποτε υπάλληλοι.Δοκίμασα το εξής.Είπα σε 10 κοπέλες που δεν μου αρέσουν με τρόπο πειραχτικό ότι θα ήταν καλύτερο να αφήνατε τα μαλλιά σας κάτω.Οι 5 κοκκάλωσαν και με ρώτησαν το γιατί αλλα από το ύφος κατάλαβα ότι το πήραν σαν ερωτικό ενδιαφέρον.Εξήγησα ότι με βάση την ψυχολογία των πωλήσεων...έβαλα και κάποια δικά μου ότι...το μαλλί όταν το αφήσεις κάτω ελκύεις περισσότερο τον πελάτη πλα πλα πλα.Οι αλλες 5 ΄φανηκαν δυναμικές και ατάραχες ρώτησαν το γιατί.Οταν τους είπα για ψυχολογία και πωλήσεις απάντησαν όλες το ίδιο πράγμα!Οτι δεν το ξανάκουσαν αυτό!Ρώτησα αν τους φάνηκε ερωτικό ενδιαφέρον και απάντησαν ναι και ότι το χαν για ξενέρωμα αλλα όταν τους απάντησα στην ερώτηση ο τρόπος που μιλούσα τους προκαλούσε ενδιαφέρον.

Θα ΄ήθελα να μάθω γνώμες.Οχι μόνο για χώρο εργασίας αλλα γενικά.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

CandyCloud

Δραστήριο Μέλος

H CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H CandyCloud έγραψε: στις 02:56, 17-10-13:

Εγώ δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα..Εξαρτάται από τον τόνο της φωνή σου, την έκφραση του προσώπου σου, τις κινήσεις σου γενικότερα...

Αυτό το πείραμα γιατί το κάνεις ακριβώς?
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 11:14, 17-10-13:

Όλοι μου λένε να αφήνω κάτω τα μαλλιά οπότε δεν θα παρεξηγούσα ακόμη κι αν μου το έλεγε ο περιπτεράς.
Και ακόμη και ερωτικά να στο έλεγε ο άλλος αν δεν ήταν έτσι κανένας ανώμαλλος εξωτερικά, ώστε να χεστείς πάνω σου, θα τον έγραφες, σιγά.
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 12:59, 17-10-13:

ανωμαλος εξωτερικα? αχαχαχαχ
δωσε την εμφανιση του ανωμαλου κατ'εσε
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

H Dogie έγραψε: στις 15:01, 17-10-13:

Καλά και εμένα μου το έλεγαν παλαιότερα να τ'΄αφήνω κάτω και δεν παρεξηγούσα...
Τώρα τα έχω μόνο κάτω και έχω καιρό να τ' ακούσω!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,439 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 16:15, 17-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από χριστακης
....Δοκίμασα το εξής.Είπα σε 10 κοπέλες που δεν μου αρέσουν με τρόπο πειραχτικό ότι θα ήταν καλύτερο να αφήνατε τα μαλλιά σας κάτω.Οι 5 κοκκάλωσαν και με ρώτησαν το γιατί αλλα από το ύφος κατάλαβα ότι το πήραν σαν ερωτικό ενδιαφέρον....
Πέρασες ξανά μερικές μέρες μετά από τα ίδια μαγαζιά, για να διαπιστώσεις πόσες από τις κοπέλες ακουλούθησαν την προτροπή σου?

1
1
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,857 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:36, 17-10-13:

Εμένα μου το λέει ο φίλος μου όταν τα πιάνω κότσο καμιά φορά και μου τη σπάει απίστευτα. Αν μου το' λεγε ένας άκυρος θα το' παιρνα ως προσβολή και πιθανότατα να του ανταπέδιδα με ειρωνεία και δε θα το' παιρνα ως ερωτικό ενδιαφέρον.

Γενικά η παρότρυνση 3ου (ή 2ου?) να αλλάξω κάτι στην εξωτερική μου εμφάνιση μου τη σπάει και έχει φάει Χ όποιος και να το κάνει, με όποια διάθεση κι αν έχει.

weirdooo.
3
2
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,439 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 16:45, 17-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Εμένα μου το λέει ο φίλος μου όταν τα πιάνω κότσο καμιά φορά και μου τη σπάει απίστευτα.
Έδώ έχεις εντελώς άδικο. Ο φίλος σου έχει κάθε δικαίωμα να σου λέει το πώς σε θέλει και αντίστοιχα το ίδιο κι εσύ σ' αυτόν. Και μάλιστα σε ένα ζευγάρι, δεν υπάρχει ωραιότερο από το να κάνει ο καθένας από τους δύο, αυτό που θα ευχαριστήσει τον άλλον.

1
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,857 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:47, 17-10-13:

Ο φίλος μου θα' πρεπε να με θέλει όπως και να' ναι το μαλλί μου, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.
7
2
Παράθεση

Mea Culpa (Ποτούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε: στις 22:17, 17-10-13:

Εξαρτάται το ύφος του όταν μου το έλεγε.
Αν και, όπως και να 'χει σχεδόν ποτέ το μυαλό μου δεν πάει στα ερωτικά κι αυτό γιατί έχω πέσει αρκετές φορές εξω :p
Oπότε μάλλον θα το έπαιρνα χαλαρά, ίσως και αδιάφορα.
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 22:51, 17-10-13:

Όλες κάτω το μαλλί να ξεμπερδεύουμε
1
1
Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε: στις 23:50, 17-10-13:

Shame on you ρε Χριστακη, που βρισκεις χρονο και τα κανεις αυτα τα σεξιστικα τερτιπια; Μονο ερωτικο ενδιαφερον δεν εκπεμπουν
1
Παράθεση

grayxx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O grayxx έγραψε: στις 15:08, 18-10-13:

δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να καταφερεις με αυτα σου τα πειραματα μπορεις να μας εξηγησεις?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 18-10-13 στις 19:42. Αιτία: split
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 15:58, 18-10-13:

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το αν η γυναίκα έχει τα μαλλιά της ελεύθερα ή όχι!Είναι εξίσου ερωτικό ας πούμε εάν τα είχε πιασμένα με μια ωραία πλεξούδα κατ' εμέ!!! Τώρα τι αρέσει στα αγόρια είναι δικό τους θέμα και δεν επεμβαίνω!!Γενικά όμως δεν είμαι καθόλου φαν της άποψης ότι αν δεν σου αρέσει κάτι επάνω στον άλλον του το αλλάζεις!!!! Ο καθένας έχει το δικό του στυλ και τη δικιά του προσωπικότητα!! Δεν είναι υγιές να τα αλλάζεις!!!!
1
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε: στις 16:10, 18-10-13:

Δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα, όμως με αφορμή τον τίτλο του θέματος, συνειδητοποιώ ότι όσες φορές βρέθηκα "πολύ κοντά" σε κάποιο κορίτσι που είχε "πιασμένα" τα μαλλιά της (κότσο, με στέκα ή οτιδήποτε άλλο) σε όλες τις περιπτώσεις τα ελευθέρωσα. Δεν θυμάμαι να υπήρξε περίπτωση που κάποια κοπέλα να αντέδρασε.

2
1
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 18:08, 18-10-13:

Και μάλιστα σε ένα ζευγάρι, δεν υπάρχει ωραιότερο από το να κάνει ο καθένας από τους δύο, αυτό που θα ευχαριστήσει τον άλλον.
Nuh-uh Δία, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω...άμα είσαι σε μια σοβαρή σχέση θα του αρέσεις ανεξαρτήτως τέτοιων λεπτομερειών... δεν είμαι διατεθειμένη να χάσω κομμάτια του εαυτού μου για να ευχαριστήσω τον διπλανό μου, όσο κι αν τον λατρεύω...

Εγώ πάλι τα αφήνω συνέχεια κάτω είτε γιατί βαριέμαι θανατηφόρα να τα πιάσω είτε γιατί απλά δεν μου κάθονται.

Σε μερικά επαγγέλματα δεν γίνεται να τα έχεις κάτω-θα σκάσεις/μπαίνουν στη μέση/εκπέμπουν αντιεπαγγελματικότητα. Εξαρτάται και απ'το χώρο εργασίας βέβαια και τις απαιτήσεις του εργοδότη.

υγ. επίσης να συμπληρώσω ότι πολλοί άντρες ίσως προτιμούν τα μαλλιά κάτω στις γυναίκες γιατί έτσι φαίνονται πιο "αφημένες", πιο ελεύθερες, και κατά συνέπεια δίνουν μεγαλύτερο περιθώριο για ερωτική προσέλκυση. γνώμη μου
8
1
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:26, 19-10-13:

ναι..

τα μαλλια ειναι οπλο των γυναικων..ετσι ειναι η φυση
1
2
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 14:47, 19-10-13:

Ειναι αναλογα τη γυναικα, υπαρχουν γυναικες που δειχνουν καλυτερες με κοντα ή μαζεμενα μαλλια παρα με αλυτα και μακρια. Δν υπαρχει κανονας...
1
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,249 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 15:03, 19-10-13:

Ναι φερ'ειπείν αν κάνει ζέστη και μου πουν "είσαι καλύτερη με τα μαλλιά κάτω" θα προτιμήσω να σκάσω και να παριστάνω την όμορφη.
Άι παρατάτε με λέω΄γω.
2
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε: στις 15:40, 19-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Ναι φερ' ειπείν αν κάνει ζέστη και μου πουν "είσαι καλύτερη με τα μαλλιά κάτω" θα προτιμήσω να σκάσω και να παριστάνω την όμορφη. Άι παρατάτε με λέω΄γω.
Κορίτσια, για τη ζέστη έξω στο δρόμο, όταν ζωγραφίζετε ή κάνετε κάποια δουλειά που τα μαλλιά είναι εμπόδιο, δικαίωμά σας και καλά κάνετε που τα δένετε. Όμως "την ώρα εκείνη τη γνωστή", το βρίσκετε σωστό να μας χαλάτε το χατίρι?

1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος