Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,441,025 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 297 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια στον προτασιακό λογισμό

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 19:19, 16-08-08:

Έχω 3 προτάσεις (προτασιακές μεταβλητές), p: "Το φαγητό είναι καλό", q: "Η εξυπηρέτηση είναι καλή", r: "Η βαθμολογία είναι 3 αστέρια". Θέλω να σχηματίσω τον προτασιακό τύπο "Είτε το φαγητό είναι καλό, είτε η εξυπηρέτηση είναι καλή, αλλά όχι και τα 2" (NAND) χρησιμοποιώντας μόνο τους συνδέσμους της άρνησης, της σύζευξης και της διάζευξης. Τελικά, κατέληξα στον τύπο "άρνηση(p σύζευξη q)" που από κανόνα De Morgan γίνεται και "(άρνηση p) διάζευξη (άρνηση q)". Είμαι σωστός; Αν γίνεται, να απαντηθει λίγο σύντομα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 19:29, 16-08-08:

Το σωστό είναι (p ένωση q) τομή (άρνηση [p τομή q]) αν θέλεις μόνο με αυτά αλλιώς είναι (p ένωση q) μείον (p τομή q).

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 19:35, 16-08-08:

Δεν είναι σύνολα fan, προτάσεις είναι.

Α, εννοείς κάτι σε: (p διάζευξη q) σύζευξη [άρνηση ( p σύζευξη q)]; Πάω να κάνω πίνακα αλήθειας και επανέρχομαι.

Thx για το ενδιαφέρον.
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 20:17, 16-08-08:

Ουσιαστικά αυτό που έχεις δεν είναι μία xor;
( A AND B' ) OR ( A' AND B)
Mε τα σύμβολα σου -> ( p AND q' ) OR ( p' AND q)
2
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 21:31, 16-08-08:

"Η βαθμολογία είναι 3 αστέρια"

...Αυτό που κολλάει σε αυτό που ζητάς?
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε: στις 22:36, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ουσιαστικά αυτό που έχεις δεν είναι μία xor;
( A AND B' ) OR ( A' AND B)
Mε τα σύμβολα σου -> ( p AND q' ) OR ( p' AND q)
Α γειά σου ρε Bill, μπέρδεψα τη xor με τη nand πριν.

@Rempeskesd: Ήμουν αφηρημένος και έγραψα όλο το τμήμα της εκφώνησης που με αφορούσε χωρίς να προσέχω.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 00:09, 17-08-08:

Ήμουν αφηρημένος και έγραψα όλο το τμήμα της εκφώνησης που με αφορούσε χωρίς να προσέχω.

Πάλι καλά που δεν πας για τεχνικός σε πυρηνικό αντιδραστήρα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια