Αναζήτηση ενός ρομάντζου...

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Στο παλιωτερο θέμα της kathy_th "Τι αποζητούν οι αντρες απο μια γνωριμια σε bar" παρατηρησα οτι οι περισοτεροι εκλειναν ως προς το οτι σε ενα μπαρ δεν πας για να βρεις τον ερωτα αλλα κυριως το σεξ. Παιδια το παραδεχομαι ειμαι 19 χρονων και στο θεμα των σχεσεων ειμαι τελειως απειρη , δεν ντρεπομαι για αυτο, το θεμα μου ομως ειναι που πας αραγε για να βρεις εναν ερωτα? Ναι ξερω τον ερωτα δεν τον συναντας σε συνανταει και τα σχετικα, ομως οκ δε γινεται να καθεσαι και σπιτι σου και να σου χτυπησει το κουδουνι για να σου φερει την πιτσα΄ πρεπει και συ να κουνησεις λιγο το δαχτυλακι σου. Πειτε μου λοιπον αν η λυση του μπαρ και του κλαμπ σε οδηγει κατευθειαν στο ωμο σεξ (πραγμα που πρεπει να ομολογησω οτι δεν το κατακρινω καθολου), ομως που πρεπει να πας για να βρεις ανθρωπους που κοιταν λιγο πιο περα απο το σεξ? Θελω να πιστευω πως τα γραφεια συνοικεσιων δεν θα ειναι η πιθανη απαντηση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Βιβλιοθήκη,σχολή,φροντ,γήπεδο,γυμναστήριο,καφετέρια,στάση λεωφορείου,κοινοί φίλοι,στέκι στο κάτω κάτω. :P
Γενικά μπορείς να γνωρίσεις άτομα παντού,αλλά οκέι,κάνε και εσύ ένα πρώτο βήμα. Προσωπικά έχω γνωρίσει κόσμο και κοσμάκι στα τρένα,μιας και ταξιδεύω κάθε μέρα,αλλά το ξέκοβα εκεί. Αν σ'αρέσει κάποιος,ανταλλάζεις φβ και μιλάτε και από εκεί μετά.
Είναι και ανάλογα τα ενδιαφέροντά σου. Αν κάθεσαι όλη μέρα σπίτι,ε μην περιμένεις να σου έρθει ο άλλος ουρανοκατέβατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
...αυτο μπορει να σου συμβει ανα πασα στιγμη απο κει που δε το περιμενεις..προσωπικα δεν εχω κανει ποτε σχεση απο μπαρ...για παραδειγμα ειχα μακροχρονια σχεση με ατομο που επεσε στο τρενο πανω μου καταλαθος μετα απο αποτομο φρεναρισμα του οδηγου...και κουβεντα στη κουβεντα ανακαλυψαμε οτι ειμαστε απο την ιδια πολη και σπουδαζουμε στην ιδια πολη αλλα δεν ειχαμε δει ο ενας τον αλλον ποτε πιο πριν ...αλλα καπως ετσι απο το πουθενα ηταν ολες οι σχεσεις μου...ρομαντζα οπως τα αποκαλεις...
αλλα νταξει δε μπορει αυτο να προκυψει με το να σαι κλεισμενη στο σπιτι...πρεπει να χεις ενδιαφεροντα δραστηριοτητες να βγαινεις στον εξω κοσμο βρε αδερφε...αλλα φυσικα και να σαι και συ διατεθειμενη
να κανεις το πρωτο βημα...μην περιμενεις παντα απο τον αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Στο παλιωτερο θέμα της kathy_th "Τι αποζητούν οι αντρες απο μια γνωριμια σε bar" παρατηρησα οτι οι περισοτεροι εκλειναν ως προς το οτι σε ενα μπαρ δεν πας για να βρεις τον ερωτα αλλα κυριως το σεξ. Παιδια το παραδεχομαι ειμαι 19 χρονων και στο θεμα των σχεσεων ειμαι τελειως απειρη , δεν ντρεπομαι για αυτο, το θεμα μου ομως ειναι που πας αραγε για να βρεις εναν ερωτα? Ναι ξερω τον ερωτα δεν τον συναντας σε συνανταει και τα σχετικα, ομως οκ δε γινεται να καθεσαι και σπιτι σου και να σου χτυπησει το κουδουνι για να σου φερει την πιτσα΄ πρεπει και συ να κουνησεις λιγο το δαχτυλακι σου. Πειτε μου λοιπον αν η λυση του μπαρ και του κλαμπ σε οδηγει κατευθειαν στο ωμο σεξ (πραγμα που πρεπει να ομολογησω οτι δεν το κατακρινω καθολου), ομως που πρεπει να πας για να βρεις ανθρωπους που κοιταν λιγο πιο περα απο το σεξ? Θελω να πιστευω πως τα γραφεια συνοικεσιων δεν θα ειναι η πιθανη απαντηση:P
Καταρχην...επετρεψε μου να κανω ενα σχολιο.
Αναφερεις οτι δε ντρεπεσαι για το γεγονος οτι εισαι απειρη αλλα αυτο που προσωπικα μου διχνεις ειναι μια ανασφαλεια στο θεμα. Αν οντως εχεις γραμμενα τα κοινωνικα προτυπα (αρα δεν εχεις λογο να ντρεπεσαι) τοτε δεν εχεις λογο και να το αναφερεις. πχ ξερω οτι για την κοινωνια ισως ειναι ντροπιαστικο, εμενα δε μου καιγεται καρφι κι ετσι ουτε καν περνα απο το μυαλο σου να το γραψεις στο θεμα σου (που βρισκονται τα ροματζα) που μας λες παραπανω.

Τωρα, οσον αφορα το ερωτημα σου για το που βρισκονται τα ροματζα. Νομιζα ευκολα καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει απολυτη απαντηση. Σε ενα κλαμπ μπορει να βρεις ενα παιδι που εχει παει εκει για να βρει οτι ψαχνεις κι εσυ.
Η συμβουλη μου ειναι να γνωρισεις ατομα στα μερη στα οποια θες να βρισκεσαι. Τι εννοω; Αν το κλαμπ σαν συνολο δε σε ευχαριστει τοτε δε παν να ειναι 30 ροματζα μεσα, δε θα πας. Αν πας θα εισαι ανετη και αυτο που θα εκπεμπεις δε θα ειναι ελκυστικο. Οποτε πηγαινεις στους χωρους διασκεδασης, δουλεια κτλ που νοιωθεις ομορφα και ευχαριστα και εκει ψαχνεις να βρεις το ροματζο σου. Το να βρεθεις σε μια κατασταση-μερος που δε γουσταρεις το πιθανοτερο θα ειναι να μη βρεις αυτο που ψαχνεις. με το ζορι δε γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Όσο το ψάχνεις απεγνωσμένα και αναζητάς μέρη όπου ενδεχομένως να το βρεις τόσο δε θα το βρίσκεις!Χαλάρωσε και προσπάθησε να ασχοληθείς περισσότερο με τον εαυτό σου, με το τι θες , ποια είσαι..τι είναι αυτό που σε ευχαριστεί καθώς και τι περιμένεις από τον άλλον...
Το ρομάντζο μπορεί να βρεθεί οπουδήποτε και ανά πάσα ώρα και στιγμή.... Δεν δίνεις κάποιο ραντεβού μαζί του και ούτε υπάρχει κάποιος άγραφος κανόνας που λέει πως και που θα το βρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τον 1ο έρωτα τον βρήκα πριν 3-4 χρόνια στο φροντιστήριο. Απόφοιτος του φροντιστηρίου και με επιτηρούσε στην Χημεία κατεύθυνσης.
Τον 2ο πριν 5 μήνες, στην πισίνα ενός φίλου του, όπου μετά από 3-4 υποβρύχια και άλλα πολλά -που δεν θυμάμαι- σφηνάκια τραγουδούσα "Είμαι κυκλοθυμικός, καλώς ή κακώς, καλώς ή κακώς" και πολύ γιούχου φάση. Γοητεύτηκε ο τύπος, όχι μαλακίες.

Τέσπα. Που θέλω να καταλήξω; Και τις 2 φορές ήρθε από το πουθενά. Δεν χρειάζεται ούτε καλοβαμμένη να είσαι, ούτε καλοντυμένη, ούτε τίποτα. Αν είναι να έρθει, θα έρθει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όντως για να βρεις τον έρωτα (δεν ακούγεται πολύ φλωρέ αυτό; :P) δεν πας σκεπτόμενος “πάω να βρω τον έρωτα“, αλλά έχεις την προοπτική να γνωρίσεις νέα άτομα και ο,τι προκύψει. Αυτό το ο,τι προκύψει είναι από μια απλή γνωριμία και σεξ ξερωγώ μέχρι σοβαρή σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
καλα και το ρομαντζο ακουγεται πολύ φλωρε:P
Οπως και να χει, παιδια εχετε ολοι σας απολυτο δικιο και γω σε ενα αναλογο θεμα κατι τετοιο θα απαντουσα. Ομως ζουμε σε μια κοινωνια που πηγαινει πολυ γρηγορα και οταν καποιος για τους δικους του λογους μενει λιγο πισω αμεσως οι περισσοτεροι σπευδουν να τον κατακρινουν. Ναι g1wrg0s (01001) εχειις απολυτο δικιο φυσικα και εχω θεμα με το οτι ακομη δεν εχω κανει κατι σοβαρο και" Στο διάολο πάμε (Λενιώ)" πιστεψε με οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο.
Παιδια και ενδιαφεροντα εχω και καινουργιες ασχολιες εχω βρει και κοινωνικη αρκετα ειμαι, ομως παντα παραμενω παντα μονη και οσο και να προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να περασω καλα τοσο περισσοτερο βιωνω τη μοναξια... Και ξερω καλα οτι οσο σκεφτομαι ολα αυτα και προσπαθω να βρω κατι παλι στην ιδια κατασταση θα βρισκομαι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Το ρομάντζο μπορεί να βρεθεί οπουδήποτε και ανά πάσα ώρα και στιγμή....
Μπορεί και να είναι δίπλα σου, αλλά να μην το έχεις ακόμα καταλάβει...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
καλα και το ρομαντζο ακουγεται πολύ φλωρε:P
Οπως και να χει, παιδια εχετε ολοι σας απολυτο δικιο και γω σε ενα αναλογο θεμα κατι τετοιο θα απαντουσα. Ομως ζουμε σε μια κοινωνια που πηγαινει πολυ γρηγορα και οταν καποιος για τους δικους του λογους μενει λιγο πισω αμεσως οι περισσοτεροι σπευδουν να τον κατακρινουν. Ναι g1wrg0s (01001) εχειις απολυτο δικιο φυσικα και εχω θεμα με το οτι ακομη δεν εχω κανει κατι σοβαρο και" Στο διάολο πάμε (Λενιώ)" πιστεψε με οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο.
Παιδια και ενδιαφεροντα εχω και καινουργιες ασχολιες εχω βρει και κοινωνικη αρκετα ειμαι, ομως παντα παραμενω παντα μονη και οσο και να προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να περασω καλα τοσο περισσοτερο βιωνω τη μοναξια... Και ξερω καλα οτι οσο σκεφτομαι ολα αυτα και προσπαθω να βρω κατι παλι στην ιδια κατασταση θα βρισκομαι......

Δε θα πρέπει όμως εσύ να νιώθεις ένοχη επειδή δε συμβαδίζεις με τα πρότυπα της κοινωνίας! Γούστο σου και μπράβο σου που σκέφτεσαι για κάτι σοβαρό! Αυτό δείχνει ότι όντως ξέρεις τι θες! Γιατί νιώθεις άσχημα?!
Το ότι κοπέλες ίσως στην ηλικία σου έχουν κάνει και μια και δύο σχέσεις δεν έχει να πει κάτι! Ο καθένας μας είναι μια διαφορετική προσωπικότητα! Δεν υπάρχουν στάνταρτ!! Συνέχισε να είσαι κοινωνική και να έχεις ενδιαφέροντα...αγάπα τον εαυτό σου και θα σε αγαπήσουν και οι υπόλοιποι γύρω σου! Δεν είναι αγώνας δρόμου! Γιατί να αγχώνεσαι για κάτι που με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα έρθει? Κοίτα να περάσεις καλά και να κάνεις νέα πράγματα! Να ζήσεις για σένα και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι! Η ζωή είναι μικρή να την χαραμίζεις γι αυτούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δε θα πρέπει όμως εσύ να νιώθεις ένοχη επειδή δε συμβαδίζεις με τα πρότυπα της κοινωνίας! Γούστο σου και μπράβο σου που σκέφτεσαι για κάτι σοβαρό! Αυτό δείχνει ότι όντως ξέρεις τι θες! Γιατί νιώθεις άσχημα?!
Το ότι κοπέλες ίσως στην ηλικία σου έχουν κάνει και μια και δύο σχέσεις δεν έχει να πει κάτι! Ο καθένας μας είναι μια διαφορετική προσωπικότητα! Δεν υπάρχουν στάνταρτ!! Συνέχισε να είσαι κοινωνική και να έχεις ενδιαφέροντα...αγάπα τον εαυτό σου και θα σε αγαπήσουν και οι υπόλοιποι γύρω σου! Δεν είναι αγώνας δρόμου! Γιατί να αγχώνεσαι για κάτι που με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα έρθει? Κοίτα να περάσεις καλά και να κάνεις νέα πράγματα! Να ζήσεις για σένα και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι! Η ζωή είναι μικρή να την χαραμίζεις γι αυτούς!

συμφωνω απολυτα μαζι σου..ειδικα σε αυτο με τα στανταρντς..ωστοσο ομως η malfalda πρεπει να ξεπερασει αυτο το
..''οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο... '' δηλαδη δε καταλαβα επειδη καποια εχει κανει κατι παραπανω απο σενα στο παιζει μαγκας και ετσι ; πολυ σημασια δινεις στους αλλους ...κοιτα να ζεις για τη παρτη σου και ασε τι κανει ο καθενας...δεν ξες ο καθενας τι μετρα και σταθμα εχει για τη σχεση και τη ζωη του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Να μην τρελλαίνεσται γενικώς: στο θέμα των σχέσεων ισχύει το "αν είναι νάρθει θε να ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει" αλλά επίσης ισχύει το "άμα δεν βρέξεις κώλο δεν δεν τρως ψάρι". Τέλος ισχύει (όπως και στη ζωή μας γενικά) το ότι σε γενικές γραμμές το ποσοστό στραπάτσων και τσαλακώματος είναι μεγαλύτερο από το ποσοστό επιτυχημένων (όπως το αξιολογεί αυτό κανείς) ρομάντζων.

Γενικώς, συμβουλή από έναν... μάλλον μεγάλο :D : να είστε ανοιχτοί στις εμπειρίες, να μην εμπιστεύεστε εύκολα αλλά ούτε και να κλείνεστε σαν στρείδια, να αφήνεστε στο πάθος αλλά να γνωρίζετε πότε θα τραβήξετε χειρόφρενο και να κάνετε επιτόπια αναστροφή, να μην επιμένετε στις μονοσήμαντες και μονόπαντες καταστάσεις και πάνω απ' όλα να είστε ο εαυτός σας (αλλά να φροντίσετε πρώτα να κάνετε τον εαυτό σας... ερωτεύσιμο τρόπον τινά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το ρομάτζο μπορείς να το αναζητήσεις ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ...
Επίσης αυτά που λένε ότι αν είναι να έρθει θα ρθει, μην τα πιστεύεις επειδή ο μόνος που έρχεται στο τέλος είναι ο ντελιβεράς!:P
Να βγαίνεις συχνά και να μη φοβάσαι να ανοιχτείς σε κάποιον.
----
Ναι ειδικά στην βιβλιοθήκη κανένας δεν σκέφτεται το σεξ...huehuehue ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
καλα και το ρομαντζο ακουγεται πολύ φλωρε:P
Οπως και να χει, παιδια εχετε ολοι σας απολυτο δικιο και γω σε ενα αναλογο θεμα κατι τετοιο θα απαντουσα. Ομως ζουμε σε μια κοινωνια που πηγαινει πολυ γρηγορα και οταν καποιος για τους δικους του λογους μενει λιγο πισω αμεσως οι περισσοτεροι σπευδουν να τον κατακρινουν. Ναι g1wrg0s (01001) εχειις απολυτο δικιο φυσικα και εχω θεμα με το οτι ακομη δεν εχω κανει κατι σοβαρο και" Στο διάολο πάμε (Λενιώ)" πιστεψε με οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο.
Παιδια και ενδιαφεροντα εχω και καινουργιες ασχολιες εχω βρει και κοινωνικη αρκετα ειμαι, ομως παντα παραμενω παντα μονη και οσο και να προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να περασω καλα τοσο περισσοτερο βιωνω τη μοναξια... Και ξερω καλα οτι οσο σκεφτομαι ολα αυτα και προσπαθω να βρω κατι παλι στην ιδια κατασταση θα βρισκομαι......

Θα συμφωνησω και πιστευω οτι οι περισσοτερες αποψεις εδω μεσα ειαι ειτε εκ του ασφαλους, ειτε τελειως θεωρητικες ή με βαση προσωπικες εμπειριες.

Δεν ειναι κακο που προσπαθεις, καθε αλλο... θα ηταν ανησυχητικο απλα να περιμενεις την τυχη να το φερει στο πιατο καποια στιγμη.

Αντι λοιπον να πω tips τα οποια ποιο πολυ θα βασιζονται σε μενα (και μαλιστα θα ειναι απραγματοποίητα) θα σε ρωτησω το εξης:

που θα ηθελες να βρεις το ροματζο, σε εναν οικειο/φιλικο σε σενα χωρο ή οχι;
θα ενοιωθες καλυμενη εαν για καποιο χρονικο διαστημα εκανες ολα αυτα τα κοινωνικα standar ή αν εβρισκες ενα ροματζο; δηλαδη ψαχνεις για ροματζο ή να καλυψεις τα "πρεπει" που απαιτουν τα κοινωνικα προτυπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θα συμφωνησω και πιστευω οτι οι περισσοτερες αποψεις εδω μεσα ειαι ειτε εκ του ασφαλους, ειτε τελειως θεωρητικες ή με βαση προσωπικες εμπειριες.

Δεν ειναι κακο που προσπαθεις, καθε αλλο... θα ηταν ανησυχητικο απλα να περιμενεις την τυχη να το φερει στο πιατο καποια στιγμη.

Αντι λοιπον να πω tips τα οποια ποιο πολυ θα βασιζονται σε μενα (και μαλιστα θα ειναι απραγματοποίητα) θα σε ρωτησω το εξης:

που θα ηθελες να βρεις το ροματζο, σε εναν οικειο/φιλικο σε σενα χωρο ή οχι;
θα ενοιωθες καλυμενη εαν για καποιο χρονικο διαστημα εκανες ολα αυτα τα κοινωνικα standar ή αν εβρισκες ενα ροματζο; δηλαδη ψαχνεις για ροματζο ή να καλυψεις τα "πρεπει" που απαιτουν τα κοινωνικα προτυπα;

οπα οπα ενα λεπτακι το οτι νιωθω εν μερη και μεσα σε πολλα εισαγωγικα "κοινωνικα αποκλεισμενη" επειδη δεν εχω πολλες εμπειριες στο τομεα των σχεσεν δε σημαινει οτι αναζητω κατι πιο σοβαρο μονο και μονο για αυτο. Πιστεψε με αν μπορουσα να μην αισθανομαι μονη οταν γυρναω μετα τις εξοδους και τις ασχολιες τις πολλες στο σπιτι μου και μου εφταναν τα τηλεφωνα σε φιλους οι συνομιλιες στο φειςμπουκ και στο στεκι τοτε δε θα εκανα καν λογο για μια τετοια αναζητηση.
Τι θελω να πω? Απλα, εχω αναγκη για κατι σοβαρο για ενα ρομαντζο νιωθω την αναγκη και φυσικα και θα προτιμουσα να το βρω σε ενα πιο οικειο χωρο οπως ενα φιλικο σπιτι αλλα κατι τετοιο δεν ειναι παντα ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα ρε μέσα από κοινούς φίλους.
Όλο και κάποιος άλλος θα ψάχνεται φίλος φίλου φίλου φίλου, και να γίνει το κονέ. Βγες με πιο πολλές παρέες, άνοιξε το κοινωνικό σου κύκλο, να βγαίνεις γενικά. :P
Αν όχι αυτό, τότε απλά περίμενε να σου' ρθει από το πουθενά. Που μεταξύ μας, τα καλύτερα έρχονται εκεί που δε το περιμένεις.


ah. τώρα διάβασα τα υπόλοιπα. δεν είπα κάτι νιου. λοιπόν, να μη σκαλώνεις. ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.
Σ' άρεσε κάποιος; Μίλα του, ζήτα τηλ, φβ, οτιδήποτε, χου κερς, το πολύ πολύ να φας πόρτα. Άρχισε πάντως να μιλάς αν ενδιαφέρεσαι για κάποιον. Λέμε τόσα χρόνια τα ίδια για τα αγόρια, καιρός να το κάνουν και τα κορίτσια.
Δες τι παίζει και με το χαρακτήρα σου, μπορεί να φαίνεσαι πολύ κλεισμένη για να έρθει κάποιος να σου μιλήσει, ρίξε τις άμυνές σου, χαλάρωσε, μη σκέφτεσαι τόσο να βρεις κάποιον για σχέση, αυτό λίγοι το καταφέρνουν (:P), αλλά φτάνει να μπεις στο τρυπάκι και να ''ξεκουμπωθείς''. Πιστεύω παίζει ρόλο αυτό, δεν αρκεί να είσαι κοινωνική, κοινωνικός μπορεί να είναι ο καθένας, το θέμα είναι να μπορείς να γοητεύσεις κάποιον με το τρόπο σου. Πφφφ αερολογίες λέω στην ουσία, αλλά νομίζω πρέπει απλά να χαλαρώσεις και να παίξεις. :D
Μετά όλα τα άλλα γίνονται ασυναίσθητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
@mafalda8520 Μάλλον φταίει και η εποχή για το ρομάντζο!
Κρύο καιρός για δύο λένε και όπως και να το κάνουμε λίγο ο καιρός, λίγο τα Χριστούγεννα σε προϊδεάζει για κάτι τέτοιο απ'ότι μια περιστασιακή σχέση...
Ααα και κάτι αλλο που κάνουν πολλές κοπέλες είναι να έχουν πολλά υψηλά στάνταρ, αν ανήκεις και συ σ'αυτή την κατηγορία, κούλαρε και κατέβασέ τα λιγουλάκι :P , όχι όμως σε τέτοιο βαθμό ώστε να κάνεις τρελές υποχωρήσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Rah-rah-ah-ah-ah-ah!
Rama-ramama-ah
GaGa-ooh-la-la!
Want your bad romance
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σόρι ρε παιδιά αλλά μου ακούγεται κάπως..desperate..όλο αυτό...το καλό πράγμα δεν το πιέζεις να γίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι άμα βρεις κάτι που να σου αρέσει ασυναίσθητα το κυνηγάς και κάνεις και την πρώτη κίνηση κιόλας! Μην πιέσεις καμία κατάσταση με κανέναν....απλά και μόνο για να συνάψεις σχέση!
Θα το καταλάβεις αυτόματα εάν ταιριάζεις με τον άλλον ή όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top