• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Καθαρισμός ευαίσθητης περιοχής

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις με τις γυναίκες του φορουμ για την υγιεινή της ευαίσθητης περιοχής. Εκτός από άφθονο νερό και σαπούνι κάνετε κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σεξ. Βοηθά στην ψυχική υγιεινή την ευαίσθητης περιοχής και την ευρύτερης περιφέρειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
To σεξ πώς βοηθάει στην καθαριότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις με τις γυναίκες του φορουμ για την υγιεινή της ευαίσθητης περιοχής. Εκτός από άφθονο νερό και σαπούνι κάνετε κάτι άλλο;
Υπάρχουν και στα φαρμακεία ειδικά σαμπουάν για την ευαίσθητη περιοχή, ωστόσο είναι λίγο ακριβά (πχ ένα που έχω εγώ το είχα πάρει 16, κάτι ευρώ αλλά εντάξει κρατάει καιρό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To σεξ πώς βοηθάει στην καθαριότητα;

Όταν είναι να κάνεις σεξ θα το πλύνεις πριν και μετά, άρα αμέσως αμέσως το καθάρισες δύο φορές.

Στο θέμα τώρα, δεν νομίζω πως χρειάζονται αυτά τα ειδικά σαπούνια παρά μόνο σε περιπτώσεις μόλυνσης/ευαισθησίας/λοχείας/κλπ.
Γενικά το αφρόλουτρο που βάζεις και στο υπόλοιπο σώμα φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλα ότι θα απαντούσαν πιο πολυ αντρες απ'ότι γυναικες δεν το περίμενα :P εγω κοινο αφρολουτρο χρησιμοποιώ απλά κάτι γνωστές μου μου ειπαν οτι χρησιμοποιούν ειδικα προιοντα χωρις να εχουν καποιο πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα ειδικά προϊόντα είναι πιο κατάλληλα, γιατί δε θα δημιουργήσουν τυχόν προβλήματα, όπως πχ. να αλλάξει το φυσιολογικό pH της περιοχής, ή να προκαλέσει κάποια μόλυνση/ενόχληση από το κοινο αφρόλουτρο και των συστατικών του.
Επίσης, ξέρω ότι δε κάνει να χρησιμοποιείς πάρα πολύ ζεστό νερό, γιατί αυτό δημιουργεί κάτι σαν ''ξηρασία'' στην ευαίσθητη περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω φυτικο σαπουνι ελαιολαδου με χαμομηλι και καλεντουλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ένα καλό προιον για γυναίκες είναι αυτό
προσοχή στα αφρόλουτρα. καλύτερα κάτι εξειδικευμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Επίσης, ξέρω ότι δε κάνει να χρησιμοποιείς πάρα πολύ ζεστό νερό, γιατί αυτό δημιουργεί κάτι σαν ''ξηρασία'' στην ευαίσθητη περιοχή.
Ναι οντως αυτο το εχω ακουσει κ εγω κ αλλαζω το νερο γιατι συνηθως πλενομαι με πολυ ζεστο νερο...
Ολα αυτα για το εξωτερικο μερος, για το εσωτερικο μερος του κολπου κανετε κατι ιδιαιτερο; εγω παντως οχι απο την στιγμη που δεν εχω καποια ενοχληση αλλά μηπςω χρειάζεται που και που; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komissa

Νεοφερμένος

Η Komissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα κλαιω φιλε!
Σεξ. Βοηθά στην ψυχική υγιεινή την ευαίσθητης περιοχής και την ευρύτερης περιφέρειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
απευθύνομαι στις γυναίκες.
τι καθαριστικό χρησιμοποιείτε; εγώ τόσα χρόνια έπαιρνα ένα με χαμομήλι, μωρουδιακο, το οποίο δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα... Πριν δύο εβδομάδες έβαλα ένα άλλο - πασίγνωστο αφρολουτρο της ευαίσθητης περιοχής - και μου έχει δημιουργήσει από τότε κάποιες κοκκινίλες και άλλα προβλήματα.. αλλά όλες αυτό βάζουν:/
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αρχικά το ότι είναι πασίγνωστο και ότι το παίρνουν οι περισσότερες όχι μόνο δεν λέει κάτι, αλλά συνήθως είναι ψιλο-ένδειξη ότι μάλλον κάτι θα πάει στραβά!

Στο θέμα τώρα... οι κοκκινίλες μπορεί να σχετίζονται με την αλλαγή του σαπουνιού, αλλά υπάρχει περίπτωση και να μην σχετίζονται και να συντρέχει κάτι εντελώς διαφορετικό.

Θα πρότεινα γι αρχή αλλαγή με κάποιο ήπιο καθημερινής χρήσης (lactacyd το ροζ ας πούμε ή apivita ή κάποια άλλη μάρκα εφόσον αυτές ή κάποιες δεν σου κάθονται καλά) κι αν σε δυο μέρες συνεχίζουν οι κοκκινίλες, τότε να πας κατευθείαν στο γυναικολόγο.

Διάγνωση από εδώ δεν μπορεί να γίνει, μπορεί να φταίει το σαπούνι, μπορεί κι όχι. Μην το αμελήσεις πάντως.
Εύχομαι να μην είναι κάτι :give_rose:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Αρχικά το ότι είναι πασίγνωστο και ότι το παίρνουν οι περισσότερες όχι μόνο δεν λέει κάτι, αλλά συνήθως είναι ψιλο-ένδειξη ότι μάλλον κάτι θα πάει στραβά!

Στο θέμα τώρα... οι κοκκινίλες μπορεί να σχετίζονται με την αλλαγή του σαπουνιού, αλλά υπάρχει περίπτωση και να μην σχετίζονται και να συντρέχει κάτι εντελώς διαφορετικό.

Θα πρότεινα γι αρχή αλλαγή με κάποιο ήπιο καθημερινής χρήσης (lactacyd το ροζ ας πούμε ή apivita ή κάποια άλλη μάρκα εφόσον αυτές ή κάποιες δεν σου κάθονται καλά) κι αν σε δυο μέρες συνεχίζουν οι κοκκινίλες, τότε να πας κατευθείαν στο γυναικολόγο.

Διάγνωση από εδώ δεν μπορεί να γίνει, μπορεί να φταίει το σαπούνι, μπορεί κι όχι. Μην το αμελήσεις πάντως.
Εύχομαι να μην είναι κάτι :give_rose:
Είμαι σίγουρη ότι φταίει το σαπούνι, δεν το έχω ξαναπάθει αυτό, και με το που το έβαλα την επόμενη μέρα έπαθα ζημιά.. και είναι ένα από αυτά που ανέφερες... Ανάθεμα την ώρα που το έβαλα 🥺
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,885 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη ότι φταίει το σαπούνι, δεν το έχω ξαναπάθει αυτό, και με το που το έβαλα την επόμενη μέρα έπαθα ζημιά.. και είναι ένα από αυτά που ανέφερες... Ανάθεμα την ώρα που το έβαλα 🥺
Καταρχάς σταματάς αμέσως να το χρησιμοποιήσεις. Τα σπυράκια θα φύγουν από μόνα τους (μην τα σκαλίζεις). Επιστρέφεις στο σαπούνι που ήταν ανεκτό στο δέρμα σου. Και εμένα με την apivita ενα καθαριστικό προσώπου πήρα διάσημο και όλας και γέμισα σπυριά! (Το είχαν αναφέρει και άλλες στα σχόλια).

Αν θέλεις να καταλάβεις ποιο συστατικο σου έκανε την αλλεργία, μπορείς να κάνεις σύγκριση των δύο σαπουνιών και τα δεις ποιο δεν υπάρχει στο αρχικό σαπουνι που έπαιρνες.
Το lactacyd πάντως είναι το πιο ήπιο από όλα, αλλά αν σε πείραξε αυτό, γυρνά πίσω στο παλιό σου.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
απευθύνομαι στις γυναίκες.
τι καθαριστικό χρησιμοποιείτε; εγώ τόσα χρόνια έπαιρνα ένα με χαμομήλι, μωρουδιακο, το οποίο δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα... Πριν δύο εβδομάδες έβαλα ένα άλλο - πασίγνωστο αφρολουτρο της ευαίσθητης περιοχής - και μου έχει δημιουργήσει από τότε κάποιες κοκκινίλες και άλλα προβλήματα.. αλλά όλες αυτό βάζουν:/
Πιθανόν να είσαι αλλεργική στο άρωμα που περιέχει το συγκεκριμένο προϊόν.
Θα σου συνιστούσα να πας σε φαρμακείο και να ζητήσεις κάτι ανάλογο αλλά χωρίς καθόλου άρωμα, έχοντας παράλληλα υπ'όψη οτι γενικά δεν ταιριάζουν όλα τα προϊόντα σε όλους (όσο "αγνά" κι αν διαφημίζονται).
Για παράδειγμα σε μένα δεν κάνει το Lactacyd, αλλά εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το "Every Day" (που βρίσκω και στα περισσότερα σούπερ μάρκετ).

everyday-fresh-200ml.jpg


Επίσης πολύ καλό (αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή του) είναι το ανάλογο της Eubos, που το βρίσκεις όμως μόνο στα φαρμακεία.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που συνέβη αυτό ... Συνήθως είναι αρκετά ήπια αυτά τα προϊόντα ... Εγώ χρησιμοποιώ tis sanex και δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
501145-1.jpg


Και αυτό είναι εξίσου καλό. Βέβαια, εξαρτάται από τον οργανισμό της κάθε γυναίκας.
Ποιο χρησιμοποίησες και σε πείραξε έτσι;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
View attachment 119784

Και αυτό είναι εξίσου καλό. Βέβαια, εξαρτάται από τον οργανισμό της κάθε γυναίκας.
Ποιο χρησιμοποίησες και σε πείραξε έτσι;
Ένα lactacyd ή ροζ ή μωβ, δεν θυμάμαι.. με πέθανε, όχι απλά με πείραξε.. τώρα σχεδόν έφυγαν, γιατί έβαλα ένα άλλο για ερεθισμούς
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top