Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,810 μέλη και 2,441,702 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 322 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,587 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 02:15, 18-06-14:

MVP ο Οτζόα σήμερα.
Δεν την βλέπω πάντως την Βραζιλία πέρα απο τους16.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

sunmoom

Νεοφερμένος

H sunmoom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sunmoom -ia έγραψε: στις 13:21, 18-06-14:

ποσο εληξε η πορτογαλια?

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O totentanz έγραψε: στις 14:49, 18-06-14:

πολύ ωραίος τέρμας ο οτσόα. η βραζιλία λογικά στους 16 θα παίξει με την ισπανία (αν περάσει κι'αυτή). εκτός κι αν κάτσουν να βγουν 2οι στον όμιλό τους για να πέσουν πάνω στους ολλανδούς. εγώ δεν έχω ξαναδεί τέτοια βραζιλία. μιλάμε δεν βλέπονται, και έχεις και τον άλλο που κατεβάζει 7 αμυντικογενείς παίχτες. ρε φίλε, βραζιλία είσαι, παίξε λίγο μπάλα. όλους τους σάπιους μάζεψαν. ποιος παουλίνιο και ποιος φρεντ; κάποτε είχαν ΡΟΝΑΛΝΤΟ, ΡΙΒΑΛΝΤΟ, ΡΟΝΑΛΝΤΙΝΙΟ, ΡΟΜΑΡΙΟ και τώρα τον φρεντ και τον νευμάρ. δηλαδή ο κακά και ο ροναλντίνιο δεν χωρούσαν σ'αυτό το έκτρωμα; το μεξικό πολύ ωραία ομάδα πάντως.
1

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,587 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 01:17, 19-06-14:

Ματσάρες οι σημερινές. Φιλάκια οι Ισπανοί.

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 01:22, 19-06-14:

ωραία ομάδα η Χιλή
πιστεύω θα είναι η έκπληξη
του μουντιάλ

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:30, 19-06-14:

Πάντως για όσους μπορεί να αρχίσουν το δούλεμα προς την εθνική Ισπανίας να πω το εξής. Ας βρουν άλλη ομάδα που να πήρε γιούρο μουντιά και ξανά γιούρο έτσι σερί και μετά ας γελάσει με αυτήν την ομάδα. Τεσπά οι αγώνες συνεχίζονται και με βαριά καρδιά υποστηρίζω πλέον Αργεντινή άντε και Ουρουγουάη.

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 03:49, 19-06-14:

Ενας παικτης του Καμερουν πηγε να δωσει κεφαλια σε εναν συμπαικτη του! Ρεζιλικια και λιγα θα πω!!!!

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,410 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 11:16, 19-06-14:

Θα βγαίνουν τώρα οι Ελληνάρες διεθνείς και θα λένε "δείτε ρε τους Ισπανούς πως αποκλείστηκαν και μετά βρίζετε εμάς, αχάριστοι"!
4

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 12:08, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Πάντως για όσους μπορεί να αρχίσουν το δούλεμα προς την εθνική Ισπανίας να πω το εξής. Ας βρουν άλλη ομάδα που να πήρε γιούρο μουντιά και ξανά γιούρο έτσι σερί και μετά ας γελάσει με αυτήν την ομάδα. Τεσπά οι αγώνες συνεχίζονται και με βαριά καρδιά υποστηρίζω πλέον Αργεντινή άντε και Ουρουγουάη.
Θα απογοητευτείς και απο αυτούς...

Γενικά το πρόβλημα της Ισπανίας είναι ότι το "Tiki-taka" πέθανε. Τους έδωσε το back-to-back Euro και ένα Mundial αλλα μέχρι εκεί. Οι παίχτες είναι αξιόλογοι απλώς ο τρόπος παιχνιδιού τους μαθεύτηκε και αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά πλέον.

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,410 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 14:04, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Γενικά το πρόβλημα της Ισπανίας είναι ότι το "Tiki-taka" πέθανε. Τους έδωσε το back-to-back Euro και ένα Mundial αλλα μέχρι εκεί. Οι παίχτες είναι αξιόλογοι απλώς ο τρόπος παιχνιδιού τους μαθεύτηκε και αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά πλέον.
Κανένα σύστημα δε μπορείς να πεις ότι "πέθανε", απλώς υποτίθεται ότι έχεις ξύπνιο προπονητή που ξέρει να προσαρμόζει το σύστημα αναλόγως τον αντίπαλο και πειθαρχημένους παίκτες που θα ακολουθούν κάθε φορά τις εντολές του!

Δε νομίζω ότι ο "χορτασμένος" και γεροξούρας Del Bosque είχε καμία διάθεση να διαβάσει τις αντίπαλες ομάδες και να παρατάξει αναλόγως τους Ισπανούς...ε λοιπόν έπεσε πάνω στους καυλωμένους Χιλιανούς και στους Ολλανδούς που τους είχαν στη μπούκα, έκανε 2x2 ντουντούκες και πήγε σπίτι του!Έτσι απλά...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 19-06-14 στις 14:10.

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε: στις 15:43, 19-06-14:

δεν μπορώ άλλο "το τίκι-τάκα πέθανε". ΟΧΙ ΑΛΛΟ!
ναι οκ, κι εγώ το βαριέμαι, αλλά γενικά το θέμα είναι πως εκτελείς ένα σύστημα. και η ισπανία δεν έμεινε πιστή σ'αυτό. δε νομίζω πως μετράει τι σύστημα παίζεις, όσο το να το κάνεις καλά. αυτό μετράει και για την εθνική μας. δεν χάνουμε επειδή κατεβαίνουμε με αμυντικό προσανατολισμό, χάνουμε γιατί δεν το κάνουμε καλά με λίγα λόγια.
εγώ τους ολλανδούς δεν τους πιστεύω και τόσο. αν και με φαν χάαλ δεν μπορείς να τους υποτιμήσεις. επίσης η χιλή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ έκπληξη για όσους βλέπουν ποδόσφαιρο
εγώ παραδοσιακά υποστηρίζω αργεντινή (ο μπατιστούτα φταίει) αλλά με τον σαμπέγια στον πάγκο...γελάει ο κόσμος. βάλε τον λαβέτσι να δούμε λίγη κίνηση στα πλάγια, να αποκτήσει πλάτος το παιχνίδι. επίσης αντί για τον ρομέρο στο τέρμα, θα μπορούσε άνετα να βάλει μια καρέκλα ή ένα πορτατίφ. same thing. τεσπα.
η ουρουγουάη λογικά θα χάσει απόψε και θα πάει κι'αυτή σπίτι της. αλλά ας πιστέψουμε για λίγο στον σουάρες.
επίσης αν θέλουμε να έχουμε ελπίδες για πρόκριση, η κολομβία σήμερα πρέπει να νικήσει την ακτή.

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 18:50, 19-06-14:

Ελπιζω να παιξει Σουαρεζ σημερα. Αν και κωλοπαιδι ειναι μεγαλος παικτηΣ και εχει κανει απιστευτη χρονια.
Σουαρεζ, Καβανι και Στουανι μπροστα μπορουν να κανουν πολυ καλη δουλεια.
Περιμενουμε λοιπον να δουμε ωραιο ματσακι. Ολη η επιθεση της φετινης Λιβερπουλ που πεταξε φωτιες θα ειναι σημερα στο ιδιο γηπεδο. Σουαρεζ, Σταριτς, Στερλινγκ, Τζεραρντ εβαλαν 74 γκολ.

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 13:15, 20-06-14:

Ελπίδες για την Αγγλία ακόμη υπάρχουν, η Ελλάδα θέλει μόνο νίκη.

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε: στις 22:10, 20-06-14:

...οι οποίες ελπίδες τελείωσαν μόλις τώρα.
τεράστιο αυτό που έκανε η κόστα ρίκα. η οποια όχι μόνο πέρασε απ'τον όμιλο του θανάτου (με ιταλία, αγγλία, ουρουγουάη) αλλά λογικά θα βγει και πρώτη! αυτό το μουντιάλ είναι η διοργάνωση των ομάδων της λατινικής αμερικής απ'ότι φαίνεται... η κόστα ρίκα στα δυο ματς της ως τώρα με ουρουγουάη και ιταλία μου θύμισε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ την ελλάδα του 2004.
ματς-πρόκρισης τώρα ουρουγουάης-ιταλίας, με τους ιταλούς να βολεύονται και με την ισοπαλία. τι καλύτερο;
[ θα τα βρει δύσκολα η ιταλία με τον ουρουγουανό μακελάρη]

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 23:36, 20-06-14:

Η Ισπανια αποκλειστηκε.. Απιστευτο;

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε: στις 23:42, 20-06-14:

Ας κάνουμε το τόπικ κάπως female-friendly:

notis_19 (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,111 μηνύματα.

O notis_19 https://www.ischool.gr/member.php?u=7709 έγραψε: στις 23:42, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Η Ισπανια αποκλειστηκε.. Απιστευτο;
Καθόλου. Απίστευτο θα ήταν αν περνούσε..τέλος τα ψέματα...ποιον άλλον θα κορόιδευε με το ''ποδόσφαιρο'' που παίζει τώρα τελευταία?

Για μένα,αξίζει να το πάρει πραγματικά η Ολλανδία, η Αργεντινή και η γιατί όχι η Γερμανία..

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 23:44, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Καθόλου. Απίστευτο θα ήταν αν περνούσε..τέλος τα ψέματα...ποιον άλλον θα κορόιδευε με το ''ποδόσφαιρο'' που παίζει τώρα τελευταία?

Για μένα,αξίζει να το πάρει πραγματικά η Ολλανδία, η Αργεντινή και η γιατί όχι η Γερμανία..
Κι εγω αυτους υποστηριζω
1
1

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 00:26, 21-06-14:

Ωραία γκολ έβαλε η γαλλία σήμερα!

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 00:46, 21-06-14:

2-5 μέχρι στιγμής νικάνε τα «κρουασάν» :Ρ

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος