Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Είναι η αλήθεια ότι εγώ μιλάω για πιο λεπτά αλλά πολύ καλά...

Πιο λεπτά έχω βρει πολύ βολικά στο Ζαρα και είναι πολύ λογική η τιμή τους. Αλλά στα χοντρά τσούζουν οι τιμές... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για Ζάρα μιλάω και εγώ!
Απλά δεν φοράω καθόλου χοντρά πουλόβερ, αυτό είναι το ανώτατο όριο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Στο Ζαρα ανεβασαν τις τιμες γενικα, να ξερετε.

Θαλεια θες με ζιβαγκο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στο Ζαρα ανεβασαν τις τιμες γενικα, να ξερετε.

Θαλεια θες με ζιβαγκο ;

Ναι, αλλά λίγο χαλαρό, όχι να σφίγγει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντως κάτι σε τέτοιο στιλ μπορείς να βρεις στα Tally Weijl με 20 ευρώ (Κάνουν και κάτι προωθητικά που και που, δίνουν 1+1 δώρο και τέτοια).

Δεν είναι καμία τοπ ποιότητα, αλλά είναι ζεστά, μαλακά και θα σε βγάλουν τουλάχιστον 2 χειμώνες, ανάλογα και με το πρόγραμμα που τα πλένεις.
Εχει και σε πιό πουλοβερο-φορέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Λίγο φτηνιάρικα δεν είναι αυτά...;
Έτσι μου φαίνονται κάθε φορά που τα βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ούτε εγώ συμπαθώ τα Tally Weijl, αρχικά δε μου άρεσε η ποιότητά τους (πολύ συνθετικά) και έχουν κάκιστες κριτικές όσον αφορά τη δημιουργία δίκαιων συνθηκών εργασίας και την οικολογική απόδοση. Ακόμα και τα H&M έχουν καλύτερες κριτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λίγο φτηνιάρικα δεν είναι αυτά...;
Έτσι μου φαίνονται κάθε φορά που τα βλέπω..

Ανάλογα. Πολύ πριν ανοίξουν στην Ελλάδα, είχα πάει Αυστρία και είχα πάρει ένα καλοκαιρινό μπλουζάκι από αυτά. Αυτό έγινε το 2005 και το μπλουζάκι το φοράω ακόμα. Από τότε που ήρθε στην Ελλάδα έχω ψωνίσει μερικές φορές, κάποια δεν μου κράτησαν αλλά κάποια άλλα αποδείχτηκαν εντάξει. Οπως όλα τα μαγαζία, έχει όμορφα και άσχημα, μέτρια και χαμηλά ποιοτικά, "πλαστικά/φτηνιάρικα" και κανονικά...Το ίδιο πράγμα μου έχει συμβεί με τα Ζαρα, τα Bershka, τα Stradivarius, τα H&M και γενικά όλες αυτές τις αλυσίδες με τα φτηνά ρούχα. Φυσικά μου έχει συμβεί και με ακριβά ρούχα, αλλά προσπαθώ να το ξεχάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Βρισκω με ζιβαγκο χαλαρο σε 35 πανω κατω.

Απο κει και περα χωρις ζιβαγκο, υπαρχουν μερικα με 20-25 περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βρισκω με ζιβαγκο χαλαρο σε 35 πανω κατω.

Απο κει και περα χωρις ζιβαγκο, υπαρχουν μερικα με 20-25 περιπου.

Μόνο σε μένα φαίνονται τσιμπημένες οι τιμές; :redface: Μου φαίνεται θα πάω να αγοράσω μπόλικο μαλλί να το δώσω στη γιαγιά μου να μου φτιάξει κανένα πουλόβερ έτσι όπως το θέλω και αν περισσέψει τίποτα θα της πω να μου κάνει κασκόλ-γιακά. Ε μααααα... Οικονομική κρίση έχουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Λίγο φτηνιάρικα δεν είναι αυτά...;
Έτσι μου φαίνονται κάθε φορά που τα βλέπω..

Χωρίς να θέλω να φανεί αυτό που θα πω προσωπική επίθεση, αυτή η πρόταση με απωθεί. Τη θεωρώ άκρως ρατσιστική και ντροπιαστική να ακούγεται σε μια κοινωνία με τέτοια νούμερα ανεργίας, με ανθρώπους που αυτοκτονούν από τη μιζέρια και την ανέχεια, με πτυχιούχους μορφωμένους νέους που δουλεύουν ντελίβερυ και η λίστα μεγαλώνει. Προσωπικά δεν έχω αγοράσει ποτέ ρούχο μάρκα. Αν κάποιο ρούχο μου ή παπούτσι μου τυχαία μπορεί να είναι μάρκα είναι γιατί έτυχε και μου άρεσε, είχα τα χρήματα εκείνη την εποχή και το πήρα ή μου το αγόρασε κάποιος συγγενής για δώρο. Η έκφραση "φτηνιάρικο ρούχο" μου φαίνεται, εκτός από προσβλητική για τον άνθρωπο, και προσβλητική για τους μικρομεσαίους πολίτες που δεν έχουν να δώσουν 200 ευρώ το μήνα σε πουλόβερ ή σε παπούτσια ζάρα και μάρα για να μην τους πουν φτηνιάρηδες. Συγνώμη που ξέφυγα από το θέμα, δεν ξέρω πόσο θα μείνει αυτό το ποστ εδώ, αν θα βγει οφ τόπικ ή αν θα σβηστεί, αλλά με πείραξε πολύ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είπα φτηνά, είπα φτηνιάρικα και αναφέρομαι στην ποιότητα και στην εμφάνιση του ρούχου. Ειδικά η εμφάνιση του ρούχου δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με την τιμή, αυτό μπορεί να φανεί ανά πάσα ώρα και στιγμή ανοίγοντας ένα περιοδικό.

Αν σε ενοχλεί το φτηνιάρικα, βάλε στη θέση της λέξης αυτής το "κακής ποιότητας" ή ακόμα καλύτερα το "κιτς". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι βρε Χιμέλα, κι εγώ έτσι το διάβασα.
Ότι της φαίνονται κακής ποιότητας, εύθραυστα, ότι θα τους φεύγει το μαλλί με το παραμικρό.
Αυτό μπορείς να το βρεις σε οποιαδήποτε μάρκα, ακόμα και στις πιο ακριβές και δεν έχει να κάνεις καθόλου με την τιμή του ρούχου. Νομίζω πως την παρεξήγησες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πιστεύετε πως υπάρχει περίπτωση να τα βρω αυτά στις εκπτώσεις με ένα 40%- 50%? Ή τσάμπα ονειρεύομαι? :P
Δεν έχω βρει άλλο μποτάκι τέτοιου στυλ που να με ενθουσιάζει μέχρι στιγμής, είμαι δύσκολη στα παπούτσια.. Τα λεφτά λογικά θα καταφέρω να τα μαζέψω, θα μεσολαβήσουν και οι γιορτές και κάτι θα βγάλω από θείους/νγιαγιάδες/νονά (ελπίζω :P).
Αν έχετε δει κάποιο άλλο παπούτσι ίδιου στυλ και σαφώς οικονομικότερο πείτε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Να σου πω, τσέκαρε στην ΝΑΚ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Για δες myshoe.gr.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πιστεύετε πως υπάρχει περίπτωση να τα βρω αυτά στις εκπτώσεις με ένα 40%- 50%? Ή τσάμπα ονειρεύομαι? :P
Δεν έχω βρει άλλο μποτάκι τέτοιου στυλ που να με ενθουσιάζει μέχρι στιγμής, είμαι δύσκολη στα παπούτσια.. Τα λεφτά λογικά θα καταφέρω να τα μαζέψω, θα μεσολαβήσουν και οι γιορτές και κάτι θα βγάλω από θείους/νγιαγιάδες/νονά (ελπίζω :P).
Αν έχετε δει κάποιο άλλο παπούτσι ίδιου στυλ και σαφώς οικονομικότερο πείτε μου.

Χλωμό. Είναι φετινή collection. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να πω και εγώ τον πόνο μου; :P
Ψάχνω ένα μαύρο σικάτο και διακριτικό παπουτσάκι με τακούνι σχετικά χαμηλό μέχρι 6μισι πόντους, κυρίως για ρούχα που δεν φοριούνται με φλατ παπούτσι.
Έχω στο νου μου κάτι τέτοιο. (αλλά με 40 δολάρια μεταφορικά, ούτε καν) Έχετε να προτείνετε κάτι; Κάποια μάρκα;

Yπάρχει ένα θέμα με τα ψηλά παπούτσια καθώς έχω ήπια κοιλοποδία( το αντίθετο της πλατυποδίας-έντονη καμάρα) + ιστορικό μητέρας και γιαγιάς με κότσι (το οποίο προήλθε από ψηλά τακούνια). Κοινώς προσπαθώ να αποφύγω κάθε ενδεχόμενο να καταλήξω με αντιαισθητικά κότσια και τρολοπόδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Βρε παντού τα πουλάνε αυτά. Σε όλα τα συνοικιακά μαγαζιά έχει κάτι τέτοιο και πολύ οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top