Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα μάξι φορέματα, μού κάνουν πιο αριστοκρατικά. Δες τώρα ένα που βρήκα και τρελάθηκα (τα λουλουδατα είναι τα αγαπημένα μου υφάσματα για τα πάντα :p)
https://www.lynneshop.com/gw/en/clothing/dresses/party-dresses/floral-maxi-dress?id=21947

σόρι για το εμβόλιμο, αλλά επιτρέπονται τέτοια φορέματα σε βάπτιση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Zilda ναι! Και εγώ θα πήγαινα ευθεία για nude γόβα, ταιριάζει απίστευτα με το όλο στυλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
σόρι για το εμβόλιμο, αλλά επιτρέπονται τέτοια φορέματα σε βάπτιση;

Δεν είναι κι η ειδικότητα μου οι ενδυματολογικές επιλογές των βαπτίσεων :P
Πάντως στις ελάχιστες βαπτίσεις που έχω πάει έχω δει πολύ χειρότερα. Νομίζω ότι αυτό το φόρεμα είναι σεμνό και χαρούμενο. Και πολύ αριστοκρατικό νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δεν είναι κι η ειδικότητα μου οι ενδυματολογικές επιλογές των βαπτίσεων :P
Πάντως στις ελάχιστες βαπτίσεις που έχω πάει έχω δει πολύ χειρότερα. Νομίζω ότι αυτό το φόρεμα είναι σεμνό και χαρούμενο. Και πολύ αριστοκρατικό νομίζω. :)

ισχύει! Για όλα όσα αναφέρεις. Αλλά δεν είναι λιγάκι εκφοβιστικό για ανάδοχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Δεν είναι κι η ειδικότητα μου οι ενδυματολογικές επιλογές των βαπτίσεων :P
Πάντως στις ελάχιστες βαπτίσεις που έχω πάει έχω δει πολύ χειρότερα. Νομίζω ότι αυτό το φόρεμα είναι σεμνό και χαρούμενο. Και πολύ αριστοκρατικό νομίζω. :)

Θα συμφωνήσω στον χαρακτηρισμούς του φορέματος, όμως η ταπεινή μου γνώμη είναι οτι δεν είναι κατάλληλο για βάπτιση ένα μάξι φόρεμα, ειδικά για κουμπάρα που χρειάζεται να έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.
Για τον ίδιο λόγο δεν συνιστάται να κρατά φάκελο, αλλά τσαντάκι κρεμαστό στο ώμο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τα μάξι φορέματα τέτοιου είδους είναι ότι πρέπει για να πιείς ένα υπέροχο κοκτέιλ σε ένα παραλιακό μαγαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τα λατρεύω αυτά τα μαξι Φλόραλ ανοιξιάτικα φορέματα!
Το Lynne έχει εκπληκτικά ρούχα αν ψάχνεις κάτι ποιοτικό που θα σε βγάλει ασπροπρόσωπη σε πολλες περιστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
ισχύει! Για όλα όσα αναφέρεις. Αλλά δεν είναι λιγάκι εκφοβιστικό για ανάδοχο;

Τι θα καταλάβει το μπεμπάκι που θα κλαίει το κακόμοιρο με όλο τον πανικό γύρω του; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Τι θα καταλάβει το μπεμπάκι που θα κλαίει το κακόμοιρο με όλο τον πανικό γύρω του; :loltooth:

με προκαλείτε! Και θα σας απαντήσω!! :loltooth::loltooth:
Αλλά όχι, το κλίμα εδώ είναι τόσο σοβαρό, δεν κάνει ρε γμτο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω στον χαρακτηρισμούς του φορέματος, όμως η ταπεινή μου γνώμη είναι οτι δεν είναι κατάλληλο για βάπτιση ένα μάξι φόρεμα, ειδικά για κουμπάρα που χρειάζεται να έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.
Για τον ίδιο λόγο δεν συνιστάται να κρατά φάκελο, αλλά τσαντάκι κρεμαστό στο ώμο. :)

Πάντως καλύτερα το μάξι φόρεμα παρά το μίνι (ό,τι έχει απομείνει) που λίγο να σκύψεις θα πάρει μάτι όλη η Εκκλησία. Και ειδικά αφού θα μείνει και στους αιώνας των αιώνων με τις βιντεοσκοπήσεις που γίνονται. Πάντως θεωρώ οτι ένα μάξι τέτοιο αεράτο φόρεμα είναι πιο άνετο από ένα σφιχτό κοντό φόρεμα. Αλλά δεν είμαι επ' ουδενί ειδική, είμαι το ακριβώς ανάποδο θα έλεγα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πάντως καλύτερα το μάξι φόρεμα παρά το μίνι (ό,τι έχει απομείνει) που λίγο να σκύψεις θα πάρει μάτι όλη η Εκκλησία. Και ειδικά αφού θα μείνει και στους αιώνας των αιώνων με τις βιντεοσκοπήσεις που γίνονται. Πάντως θεωρώ οτι ένα μάξι τέτοιο αεράτο φόρεμα είναι πιο άνετο από ένα σφιχτό κοντό φόρεμα. Αλλά δεν είμαι επ' ουδενί ειδική, είμαι το ακριβώς ανάποδο θα έλεγα. :)

χτες δεν μας απειλούσατε να πάτε Ανάσταση μπότομλεσσ;;;;;;;;;;;
Eξάλλου, το μάτι του Θεού είναι στον τρούλο, όχι στα πατώματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
χτες δεν μας απειλούσατε να πάτε Ανάσταση μπότομλεσσ;;;;;;;;;;;
Eξάλλου, το μάτι του Θεού είναι στον τρούλο, όχι στα πατώματα

Δεν αναφερόμουν στο μάτι του Θεού... (θου Κύριε :thumbup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουν στο μάτι του Θεού... (θου Κύριε.... :thumbup:)

(..φυλακήν τω στόματί σας;;;; όχι όχι όχι!!!! Όχι αυτό!! :loltooth::loltooth:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Zilda για παπούτσι ό,τι και αν επιλέξεις, καλύτερα να μην είναι πάρα πολύ ψηλό, θα σε κουράσει η ορθοστασία, θέλεις κάτι που να είναι και κομψό και άνετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.




the best για την άνοιξη και το καλοκαίρι...ολόσωμη φόρμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Zilda για παπούτσι ό,τι και αν επιλέξεις, καλύτερα να μην είναι πάρα πολύ ψηλό, θα σε κουράσει η ορθοστασία, θέλεις κάτι που να είναι και κομψό και άνετο.

Δεν τα πάω καλά με τα τακούνια. Ποτέ δεν τα κατάφερνα, αν και μαρεσουν πολύ . Μακαρι να μπορούσα να φορέσω πλατφόρμα. Αλλά λόγω της επισημότητα θα βάλω γόβα δαγκωτό. Το πολύ μέχρι 8 πόντους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καταρχάς @Zilda πούυυυυυ θα ραφτείς!!!!!!??? :whistle::whistle::whistle:

μια ιδέα από μένα πιο ρομαντική <3<3<3


Γενικά σαν μήκος θα μου άρεσε κάτω από το γόνατο σε όλα τα σχέδια πάνω.
Όσον αφορά παπούτσι, μήνα Οκτώβρη φοράς άνετα πέδηλα, και είσαι και τυχερή γιατί μπορείς να βρεις χαμηλά τακούνια σε άπειρες παραλλαγές


(γενικά μου φαίνεται "βαριά" η κλειστή κλασσική γόβα για τέτοια εποχή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καταρχάς @Zilda πούυυυυυ θα ραφτείς!!!!!!??? :whistle::whistle::whistle:

μια ιδέα από μένα πιο ρομαντική <3<3<3


Γενικά σαν μήκος θα μου άρεσε κάτω από το γόνατο σε όλα τα σχέδια πάνω.
Όσον αφορά παπούτσι, μήνα Οκτώβρη φοράς άνετα πέδηλα, και είσαι και τυχερή γιατί μπορείς να βρεις χαμηλά τακούνια σε άπειρες παραλλαγές


(γενικά μου φαίνεται "βαριά" η κλειστή κλασσική γόβα για τέτοια εποχή)

Καλησπερα!!!

Μου έδειξες τέλειες επιλογές τόσο σε παπούτσια όσο και σε ρούχα! :thumbup:
Μαρεσουν τα ρομαντικά φορέματα και τα φοράω ούτως η άλλως ειδικότερα το καλοκαιρι με φλατ χρυσά σανδάλια συνήθως!
Από τα παπούτσια μαρεσει πολύ αυτό το κλειστό με το λουράκι στον αστράγαλο Είναι μια ιδέα που πραγματικά δεν είχα σκεφτεί!:hmm: Αλλά πέδιλα τον Οκτώβρη; Ξέρω ότι πολλες διάσημες φοράνε πέδιλα πχ τα Χριστουγεννα σε ρεβεγιόν με λεπτό καλσόν και τέτοια αλλά πόσες από εμάς το κάνουμε;

Επίσης έχεις κάποια ιδέα στο τι θα μπορούσα να φορέσω πάνω από το φορεμα; Πχ σακάκι, πασμινα; Μπαλέρο όχι γιατί το συχαινομαι. Θα ήθελα κάτι φινο ψαγμένο όχι τα κλασσικα:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλησπερα!!!

Μου έδειξες τέλειες επιλογές τόσο σε παπούτσια όσο και σε ρούχα! :thumbup:
Μαρεσουν τα ρομαντικά φορέματα και τα φοράω ούτως η άλλως ειδικότερα το καλοκαιρι με φλατ χρυσά σανδάλια συνήθως!
Από τα παπούτσια μαρεσει πολύ αυτό το κλειστό με το λουράκι στον αστράγαλο Είναι μια ιδέα που πραγματικά δεν είχα σκεφτεί!:hmm: Αλλά πέδιλα τον Οκτώβρη; Ξέρω ότι πολλες διάσημες φοράνε πέδιλα πχ τα Χριστουγεννα σε ρεβεγιόν με λεπτό καλσόν και τέτοια αλλά πόσες από εμάς το κάνουμε;

Επίσης έχεις κάποια ιδέα στο τι θα μπορούσα να φορέσω πάνω από το φορεμα; Πχ σακάκι, πασμινα; Μπαλέρο όχι γιατί το συχαινομαι. Θα ήθελα κάτι φινο ψαγμένο όχι τα κλασσικα:cool:

Προσωπικά πέδηλο με γυμνό πόδι έχω βάλει και Πρωτοχρονιά :loltooth:
Γενικά φοράω πολύ πέδηλο όταν πρόκειται για επίσημο, γιατί γόβα που να μη μου βγαίνει από το πόδι δεν βρίσκω. Αλλά και σαν επιλογή, το προτιμώ πιο πολύ. Πέδηλα θα βρεις και το χειμώνα σε καταστήματα, δεν είναι απαραίτητα για καλοκαίρι μόνο.
Νομίζω μόνο στην ελλάδα υπάρχει αυτό, όπως και με το παγωτό που το τρώνε μόνο καλοκαίρι:loltooth:

Όσον αφορά το "πανωφόρι" είμαι πολύ κατά στο να βάλεις κάτι από πάνω. Μήνα Οκτώβρη στην Αθήνα κάνει ακόμα καλοκαίρι, συνήθως, ένα σακάκι θα προτιμούσα να το φοράει μια καλεσμένη, και όχι η νονά, η πασμίνα είναι πολύ παλιομοδίτικη σαν ιδέα, οπότε θα έλεγα να μην βάλεις τίποτα, χίλιες φορές να επιλέξεις ένα φόρεμα με μανίκι 3/4 παρά να το "ρίξεις" και να το "κρύψεις" με κάτι άλλο από πάνω.

Επίσης άλλη ιδέα είναι να φτιάξεις ένα τοπ με μακρύ μανίκι από καλής ποιότητας δαντέλα κιπούρ , είτε εφορμοστό για "κάτω" από το φόρεμα, είτε φαρδύ κοντό για πάνω από αυτό, αλλά θα το πρότεινα πιο πολύ για ηλικίες 45-55 , συνδιαστικά με το φόρεμα, για αποφυγή "μπολερού" :loltooth:

εννοώ κάτι τέτοιο


edit: το οποίο θα μπορούσες να το κάνεις ανοιχτό πίσω όλο και να κουμπώνει με 1 κόπιτσα ίσα ίσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
:
Προσωπικά πέδηλο με γυμνό πόδι έχω βάλει και Πρωτοχρονιά :loltooth:
Γενικά φοράω πολύ πέδηλο όταν πρόκειται για επίσημο, γιατί γόβα που να μη μου βγαίνει από το πόδι δεν βρίσκω. Αλλά και σαν επιλογή, το προτιμώ πιο πολύ. Πέδηλα θα βρεις και το χειμώνα σε καταστήματα, δεν είναι απαραίτητα για καλοκαίρι μόνο.
Νομίζω μόνο στην ελλάδα υπάρχει αυτό, όπως και με το παγωτό που το τρώνε μόνο καλοκαίρι:loltooth:

Όσον αφορά το "πανωφόρι" είμαι πολύ κατά στο να βάλεις κάτι από πάνω. Μήνα Οκτώβρη στην Αθήνα κάνει ακόμα καλοκαίρι, συνήθως, ένα σακάκι θα προτιμούσα να το φοράει μια καλεσμένη, και όχι η νονά, η πασμίνα είναι πολύ παλιομοδίτικη σαν ιδέα, οπότε θα έλεγα να μην βάλεις τίποτα, χίλιες φορές να επιλέξεις ένα φόρεμα με μανίκι 3/4 παρά να το "ρίξεις" και να το "κρύψεις" με κάτι άλλο από πάνω.

Επίσης άλλη ιδέα είναι να φτιάξεις ένα τοπ με μακρύ μανίκι από καλής ποιότητας δαντέλα κιπούρ , είτε εφορμοστό για "κάτω" από το φόρεμα, είτε φαρδύ κοντό για πάνω από αυτό, αλλά θα το πρότεινα πιο πολύ για ηλικίες 45-55 , συνδιαστικά με το φόρεμα, για αποφυγή "μπολερού" :loltooth:

εννοώ κάτι τέτοιο

1.Οι φωτος σου είναι από το ASOS? Δεν έχω μπει ν ψαξω εκει:hmm:
2. Πέδιλα με γυμνό πόδι το χειμώνα αααχ θα σε κηνυγουσε η Καγιά που έχει εμμονή με το καλσον:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top