Nvidia VS Ati

Ποια κάρτα προτιμάτε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Αti (π.χ. Radeon)

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • nvidia (π.χ. Geforce)

    Ψήφοι: 6 75.0%

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι Nvidia είναι πιο αξιόπιστες και τα περισσότερα παιχνίδια τώρα φτιάχνονται για αυτές.Συμφωνείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω προτιμο την Ge Force. Παντα τετιες ειχα και ειμαι ικανοποιημενος. Οι ΑΤΙ δεν μου εχουν αφισει καλη εντυποση λογο συμαβατωτητας με μερικα παιχνιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αντιπαθώ την Nvidia λόγω πολιτικής.. και θέλω να επιλέγω εναλλακτικά οπότε ATI :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Πιστεύω ότι προς το παρόν η invidia κερδίζει έδαφος.Παλιά η ati ηταν καλύτερη(περίοδος των fx της invidia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ έχω μια άτι (καθαρόαιμη) 9100 και σας πάω όλους έτσι στο κοντ :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οι καρτες της nVidia την παρουσα χρονικη στιγμη ειναι κατα πολυ καλυτερες απο αυτες της Ati.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Οι καρτες της nVidia την παρουσα χρονικη στιγμη ειναι κατα πολυ καλυτερες απο αυτες της Ati.
Να δούμε για πόσο ακόμη....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Για πολυ καιρο ακομη, καθως οι καινουργιες της nVidia εχουν διπλασιες δυνατοτητες απο τις προηγουμενες ακομα και σε SLI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
το θέμα είναι ποιος πληρώνει για το SLI (αλλά και ποιος πληρώνει γενικότερα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
το θέμα είναι ποιος πληρώνει για το SLI (αλλά και ποιος πληρώνει γενικότερα :P)
Έχεις ακουστα την invidia 7800GTX?Δύο invidia 6800GT με SLI είναι κατώτερς από αυτην σε επιδόσεις.Τί να την κάνεις την sli.Περιττή είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θυμάμαι τον ευατό μου όταν έπαιζε παιχνίδια να υποστήριζα τις nvidia, κυρίως λόγου τιμής. Π.χ. η ATI εκεινή την περίοδο δεν είχε φτηνές κάρτες του στυλ G2 mx400, ή τουλάχιστον δεν είχα βρει εγώ κάποια. Το κάκο εκεινή την εποχή ήταν ότι στα μαγάζια κυρίως nvidia έβλεπες....
Τώρα είμαι με μια ATI RADEON 9800se, και αν χρειαστεί να αλλάξω κάρτα μάλλον σε ATI θα ξαναπάω...Ο λόγος είναι ότι οι drivers της ATI πιστεύω ότι είναι κλάσεως ανώτεροι από αυτούς της nvidia... Αν και αυτό αλλάζει εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι οι drivers της ATI δεν είναι καλύτεροι απ'τους drivers της geforce.H ΑΤΙ αναγκάστηκε να βγάλει καινούργιους drivers για να παίζει καλύτερα το DOOM 3!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος το doom3 για να έχει τις μέγιστες επιδόσεις προτείνετε nvida
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το DoomIII δεν μπορει να βγαλει ακομα την μεγιστη του αποδοση οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα, αλλα ναι, ειναι βασισμενο στης Nvidia και η μεγυστη αποδοση που μπορει να βγαλει αυτην την στιγμη ειανι με nvidia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Το DoomIII δεν μπορει να βγαλει ακομα την μεγιστη του αποδοση οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα, αλλα ναι, ειναι βασισμενο στης Nvidia και η μεγυστη αποδοση που μπορει να βγαλει αυτην την στιγμη ειανι με nvidia
Aυτο ειπα και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Σωστό αυτό.Δε διαφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Το είπα και στην αρχή ότι τώρα τα πιο πολλά παιχνίδια υποστηρίζουν την Nvidia και αυτός είναι ένας λόγος που την επιλέγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top