Γόνιμες μέρες και αντισύλληψη

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
καλυτερα βαλτε ενα προφυλακτικο να εχετε το κεφαλι σας ησυχο κ αφηστε τους πειραματισμους για φανταστειτε να το κανετε ελευθερα κ να πεσετε στην αλλαγη του κυκλου τοτε τι γινετε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Η ρώσικη ρουλέττα του μετρήματος, κάποιες γυναίκες δεν γίνεται να έχουν σταθερό κύκλο, και στις περισσότερες είναι δυνατό να καθυστερίση η να έρθει μια μέρα πρίν σε κάποιες περιπτώσεις, ασθένεια, φαρμακευτική αγωγή κτλ. Το κοινό "τράβηγμα" έχει 25% πιθανότητες αποτυχίας το προφυλακτικό 2,5-3% και το χάπι 0,5-1%, κρίνεις μόνη σου πιό είναι το πιό ασφαλές.
Το θέμα της αντισύλληψης δεν είναι κάτι όμως που μένει στην τύχη φαντάσου ότι μια έκτροση ισοδυναμεί με 10 γέννες και πέρα απο το σωματικό και το ψυχολογικό σοκ της γυναίκας είναι σοβαρό. Δεν παίζουμε με αυτά τα θέματα οι συνέπειες είναι ιδιαίετερα σοβαρές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
καλυτερα βαλτε ενα προφυλακτικο να εχετε το κεφαλι σας ησυχο κ αφηστε τους πειραματισμους για φανταστειτε να το κανετε ελευθερα κ να πεσετε στην αλλαγη του κυκλου τοτε τι γινετε?????

ναι, αλλα παλι ο ανθρωπος που εφτιαξε τα προφυλακτικα πρεπει να σιχαινοταν το σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Το κοινό "τράβηγμα" έχει 25% πιθανότητες αποτυχίας το προφυλακτικό 2,5-3% και το χάπι 0,5-1%, κρίνεις μόνη σου πιό είναι το πιό ασφαλές.
το προφυλακτικό έχει τόσο μεγάλα ποσοστά αποτυχίας? Πίστευα ότι είναι καλύτερα! :|

Αρχική Δημοσίευση από epote:
ναι, αλλα παλι ο ανθρωπος που εφτιαξε τα προφυλακτικα πρεπει να σιχαινοταν το σεξ
όντως.... ;):redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
δεν ξερω αλλα μαλλον το εκανε για τον προστατευση απο τις ασθενειες γιατι αλλιως οι μισοι απο εμας κ παραπανω μην πω θα ειχαν κολλησει αφροδισια νοσσηματα κ τον γνωστο ιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
δεν ξερω αλλα μαλλον το εκανε για τον προστατευση απο τις ασθενειες γιατι αλλιως οι μισοι απο εμας κ παραπανω μην πω θα ειχαν κολλησει αφροδισια νοσσηματα κ τον γνωστο ιο

Απο Σ.Μ.Ν (Σεξουαλικά Μεταδιδόμενα Νοσίματα) άλλο τίποτα, παρτε μερικά για να έχεται :
Λοίμωξη απο Χλαμύδια
Έρπης των γεννητικών οργάνων
Οξυτενές Κονδυλώμα
Γονορροία
Ηπατίτιδα Β
Σύφιλη κτλ

παέι το σεξ για όποιον διάβασε το ποστ μου!:P

Γενικά θέλει προσοχή και με την υποψία φαγούρας, κοκκινήλας, τσουξίματος η οτιδήποτε δεν φαίνετε ύποπτο ή περίεργο καλό είναι μια επίσκεψη σε δερμοτολόγο-αφροδησιλόγο.
Δυστηχώς αρκετά σύνηθες είναι η κοπέλα που παίρνει χάπι να εμφανίζει μύκητες και να κολάει και τον σύντροφο με αποτέλεσμα κοκκινήλες και φαγούρα!
(απο τις παρενέργειες που δεν λένε ποτέ):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
δεν ξερω αλλα μαλλον το εκανε για τον προστατευση απο τις ασθενειες γιατι αλλιως οι μισοι απο εμας κ παραπανω μην πω θα ειχαν κολλησει αφροδισια νοσσηματα κ τον γνωστο ιο
δεδομενου οτι το προφυλακτικο απο λατεξ πρωτοεμφανιστικε το 1930, οχι, μαλλον το εκανε γιατι ειχαν αρχισει να τον ενοχλουν τα κουτσουβελα.

και οχι δεν θα ειχαμε κωλησει οι μισοι AIDS θα μπορουσαμε καλιστα να μην π*****τε σαν κουνελιο με οποιοδηποτε τυχει να μας ανοιξει τα ποδια του...

ενταξι, το προφυλακτικο ειναι σημαντικο πραγμα, οντως εχει σωσει ζωες και ειδικα στον δυτικο κοσμο εχει περιορισει πολυ τις STD αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σαν να πη****ς με τηλεχηριστηριο:p

it sucks αυτη ειναι η πικρη αληθεια. Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Δυστηχώς αρκετά σύνηθες είναι η κοπέλα που παίρνει χάπι να εμφανίζει μύκητες και να κολάει και τον σύντροφο με αποτέλεσμα κοκκινήλες και φαγούρα!
(απο τις παρενέργειες που δεν λένε ποτέ)
δεν μπορεσα να βρω ουτε ενα λογο για αυτο και καμια μελετη που να το υποστηριζει, γιατι το λες? Σε ποιου ειδους χαπια αναφερεσαι, εστραδιολης/προγεστερονης η μονο προγεστερονης?

εχω την εντυποση πως θα φταιει μαλλον το γεγονος οτι σταματανε να χρησημοποιουν προφυλακτικο παρα οτιδηποτε αλλο

edited by Γιάννης : Μήν βάζεται βρισιές χωρίς ****
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
δεν μπορεσα να βρω ουτε ενα λογο για αυτο και καμια μελετη που να το υποστηριζει, γιατι το λες? Σε ποιου ειδους χαπια αναφερεσαι, εστραδιολης/προγεστερονης η μονο προγεστερονης?

εχω την εντυποση πως θα φταιει μαλλον το γεγονος οτι σταματανε να χρησημοποιουν προφυλακτικο παρα οτιδηποτε αλλο

Γενικότερα για τα αντισυλληπτικά μιλάω και το έχω ζήσει τουλάχιστον 1 φορά και το έχω ακούσει απο άλλα 2 άτομα. Πάντως θα κοιτάξω να το βρώ στο internet και θα σου δώσω link!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
δεδομενου οτι το προφυλακτικο απο λατεξ πρωτοεμφανιστικε το 1930, οχι, μαλλον το εκανε γιατι ειχαν αρχισει να τον ενοχλουν τα κουτσουβελα.

και οχι δεν θα ειχαμε κωλησει οι μισοι AIDS θα μπορουσαμε καλιστα να μην π*****τε σαν κουνελιο με οποιοδηποτε τυχει να μας ανοιξει τα ποδια του...

ενταξι, το προφυλακτικο ειναι σημαντικο πραγμα, οντως εχει σωσει ζωες και ειδικα στον δυτικο κοσμο εχει περιορισει πολυ τις STD αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σαν να πη****ς με τηλεχηριστηριο:p

it sucks αυτη ειναι η πικρη αληθεια. Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Aν δεν γουστάρεις να το φοράς μη το φοράς!αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!Και σκασίλα μου που χάνω την αίσθηση του γυμνού αλλά έχω την αίσθηση της ασφάλειας μου!

Επιπλέον γνωρίζω πάρα πολλές κοπέλες που πάσχουν απο κονδυλώμματα τα οποία τα κόλλησαν από μόνιμη σχέση και δεν πη....τουσαν όπως λες από δω και άπο εκεί!Όποιος έχει κολλήσει ΣΜΝ συνήθως είναι από μόνιμες σχέσεις και όχι εφήμερες!

Και η μόνη σίγουρη 100% μέθοδος για να μην μείνει κάποια έγγυος είναι η αποχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Aν δεν γουστάρεις να το φοράς μη το φοράς!αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!Και σκασίλα μου που χάνω την αίσθηση του γυμνού αλλά έχω την αίσθηση της ασφάλειας μου!

Επιπλέον γνωρίζω πάρα πολλές κοπέλες που πάσχουν απο κονδυλώμματα τα οποία τα κόλλησαν από μόνιμη σχέση και δεν πη....τουσαν όπως λες από δω και άπο εκεί!Όποιος έχει κολλήσει ΣΜΝ συνήθως είναι από μόνιμες σχέσεις και όχι εφήμερες!

Και η μόνη σίγουρη 100% μέθοδος για να μην μείνει κάποια έγγυος είναι η αποχή!

Βρε Βικάκι μην ταπειρο-κρανιάζεσαι, η απόφαση του καθενός είναιο σεβαστή ακόμα και αν διαφωνούμε. Άλλωστε είναι τελείως διαφορετική αίσθηση για έναν άντρα και μια γυναίκα η χρήση του προφυλακτικού. ΄
Όλα τα αισθητήρια όργανα του "οργάνου" καλύπτονται και το μόνο που νιώθεις έιναι την ηδονή της παλυδρόμηνσης και την οπτική επαφή. Σίγουρα το προφυλακτικό αφαιρεί πολλά απο την απόλαυση και δεν είναι και μόνιμη λύση. Χάπι και ανα 6μηνο προληπτικά επίσκεψη στον γυναικολόγο είναι ότι πρέπει για ζευγάρι με σταθερή σχέση.
Όσο αφορά την αποχή, δεν το συζητάω καν μετά θα αναγκαστούμε να πάρουμε τηλεόραση για τα βράδυα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
μπα...ούτε εγώ είμαι υπερ της αποχής....Εδώ λόγω απόστασης κι είμαι στην αποχή και τα έχω ψιλοπάρει :P οκ το ομολογώ ήμουν απότομη.....Απλά άσχημες εμπειρίες του παρελθόντος....Γι'αυτό τα παίρνω όταν δεν χρησιμοποιείται προφυλαχτικό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!
wtf? δεν ειδες τι εγραφα λιγο πιο πανω? let me elaborate

Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Απλά άσχημες εμπειρίες του παρελθόντος....Γι'αυτό τα παίρνω όταν δεν χρησιμοποιείται προφυλαχτικό
προσεχεις τι βαζεις και που τοτε...

Και η μόνη σίγουρη 100% μέθοδος για να μην μείνει κάποια έγγυος είναι η αποχή!

απο την φυσιολογικη συνουσια migh i add, εκει δεν παθαινεις και κονδυλοματα

ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
απο την φυσιολογικη συνουσια migh i add, εκει δεν παθαινεις και κονδυλοματα

ελεος
Eίπα πιο πάνω ότι ήμουν απότομη γιατί έχω πάθει κι έχω μάθει οκζ; 8)

Αυτό για την αποχή εννοείται δεν το συνιστώ γιατί είναι χαζό....Αλλά το αντιπαράθεσα στα ποσοστά που έδωσε ο Γιάννης....Και αυτή η ατάκα/απόδειξη υπάρχει!:P Αν ήμουν κατά του σεξ 'η του προ****αίου απλά θα το έλεγα...Έλεος :P

Και πως παθαίνεις κονδυλώματα my dear; :hmm:

P/s: Προσέχω πάρα πολύ που βάζω και τι νιιιιιιιιιιιιιιιι; Γι'αυτό και είμαι υγιέστατη νιιιιιιιιιιι; μάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Vkey και epote λιγακι ηρεμια ... δεν ειναι αναγκη να τσακωνεσται ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
χμμμμμμμ αποσυρομαι απο το θεμα απλα εξεφρασα μια αποψη που μαλλον δεν αρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
χμμμμμμμ αποσυρομαι απο το θεμα απλα εξεφρασα μια αποψη που μαλλον δεν αρεσε

Δεν νομίζω βρε ladycat ότι κάποιος σου έκανε κάποια επίθεση, εκτός και άν διαβάζω λάθος. Ποιά άποψη σου δεν άρεσε και γιατί το λές αυτό?
Ο epote με την Βίκυ ανέβασαν λίγο τους τόνους μεταξύ τους αλλα απο ότι κατάλαβα τελειωσε το θέμα. Αν σου είναι εύκολο γίνε λίγο πιο αναλυτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
απλα εγω ξεκινησα να λεω για τα προφυλακτικα κ τα διαφορα νοσηματα κ νομιζω οτι εξαιτιας μου τσακωνονται!!!!!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
απλα εγω ξεκινησα να λεω για τα προφυλακτικα κ τα διαφορα νοσηματα κ νομιζω οτι εξαιτιας μου τσακωνονται!!!!!!!!!:(

Όχι βρε :) Καβγάδες πάντα γίνονται άσχετοι με το θέμα που γράφουν μέσα. Μην στεναχωριέσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
απλα εγω ξεκινησα να λεω για τα προφυλακτικα κ τα διαφορα νοσηματα κ νομιζω οτι εξαιτιας μου τσακωνονται!!!!!!!!!:(

Βρε κοπέλα μου μην λες χαζομάρες....Αυτά συμβαίνουν...κι όχι δεν φταίς....εγώ π.χ. φταίω που απάντησα τόσο απότομα και μες την τσατίλα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
α οκ ειπα κ εγω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top